plover 4.0.0.dev8 - en to nl translation catalogue (169 entries)

en: Founded by stenographer Mirabai Knight.
    
    Developers:
    
    Joshua Lifton
    Hesky Fisher
    Ted Morin
    Benoit Pierre
    
    and many more on GitHub:
    <https://github.com/openstenoproject/plover>
nl: Opgericht door stenograaf Mirabai Knight.
    
    Ontwikkelaars:
    
    Joshua Lifton
    Hesky Fisher
    Ted Morin
    Benoit Pierre
    
    en nog vele anderen op GitHub:
    <https://github.com/openstenoproject/plover>

note: Short description for Plover, currently not used in the interface.
en: Open Source Stenography Software
nl: Opensourcesoftware voor stenografie

en: Plover is a free open source program intended to bring realtime
    stenographic technology not just to stenographers, but also to
    hackers, hobbyists, accessibility mavens, and all-around speed demons.
nl: Plover is een vrij opensourceprogramma met het doel om realtime
    stenografische technologie beschikbaar te maken niet alleen voor
    stenografen, maar ook voor hackers, hobbyisten, fans van toegankelijkheid
    en snelheidsduivels.

note: Widget: “AboutDialog”, windowtitle.
en: Plover: About
nl: Plover: Over

note: Widget: “AddTranslationDialog”, tooltip. Widget: “AddTranslationWidget”, tooltip.
en: Add a new translation to the dictionary.
nl: Voeg een nieuwe vertaling toe aan het woordenboek.

en: Add Translation
nl: Vertaling toevoegen

note: Widget: “AddTranslationWidget”.
en: {dictionary} (disabled)
nl: {dictionary} (uitgeschakeld)

note: Widget: “AddTranslationWidget”.
en: {strokes} maps to
nl: {strokes} wordt vertaald als

note: Widget: “AddTranslationWidget”.
en: Overwritten entries:
nl: Overschreven regels:

note: Widget: “AddTranslationWidget”.
en: {strokes} is not mapped in any dictionary
nl: {strokes} is in geen enkel woordenboek opgenomen

note: Widget: “AddTranslationWidget”.
en: {translation} is mapped to: {strokes}
nl: {translation} is opgenomen als: {strokes}

note: Widget: “AddTranslationWidget”.
en: {translation} is not in the dictionary
nl: {translation} is niet in het woordenboek

note: Widget: “AddTranslationWidget”, text.
en: Strokes:
nl: Aanslagen:

note: Widget: “AddTranslationWidget”, text.
en: Translation:
nl: Vertaling:

note: Widget: “AddTranslationWidget”, text.
en: Dictionary:
nl: Woordenboek:

note: Widget: “FileWidget”, text.
en: Browse
nl: Bladeren

note: Widget: “KeyboardWidget”, text.
en: Arpeggiate
nl: Arpeggiëren

note: Widget: “SerialWidget”, title.
en: Connection
nl: Verbinding

note: Widget: “SerialWidget”, text.
en: Port
nl: Poort

note: Widget: “SerialWidget”, text.
en: Scan
nl: Scannen

note: Widget: “SerialWidget”, title.
en: Data format
nl: Gegevensformaat

note: Widget: “SerialWidget”, text.
en: Data bits
nl: Gegevensbits

note: Widget: “SerialWidget”, text.
en: Stop bits
nl: Stopbits

note: Widget: “SerialWidget”, text.
en: Parity
nl: Pariteit

note: Widget: “SerialWidget”, title.
en: Timeout
nl: Time-out

note: Widget: “SerialWidget”, text.
en: seconds
nl: seconden

note: Widget: “SerialWidget”, text.
en: Use timeout
nl: Time-out gebruiken

note: Widget: “SerialWidget”, title.
en: Flow control
nl: Flowcontrole

note: Widget: “NopeOption” (empty config option message, e.g. the machine option when selecting the Treal machine).
en: Nothing to see here!
nl: Niks te zien hier!

note: Widget: “KeymapOption”.
en: Key
nl: Toets

note: Widget: “KeymapOption”.
en: Action
nl: Actie

note: Widget: “MultipleChoicesOption”.
en: Choice
nl: Keuze

note: Widget: “MultipleChoicesOption”.
en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Start minimized:
nl: Start geminimaliseerd:

en: Minimize the main window to systray on startup.
nl: Minimaliseer bij het opstarten het hoofdvenster naar de systray.

en: Show paper tape:
nl: Papierstrook weergeven:

en: Open the paper tape on startup.
nl: Open de papierstrook bij het opstarten.

en: Show suggestions:
nl: Suggesties weergeven:

en: Open the suggestions dialog on startup.
nl: Open het venster met suggesties bij het opstarten.

en: Add translation dialog opacity:
nl: Doorzichtigheid van het vertalingsvenster:

en: Set the translation dialog opacity:
    - 0 makes the dialog invisible
    - 100 is fully opaque
nl: Dit stelt in hoe doorzichtig het vertalingsvenster is:
    - 0 maakt het venster onzichtbaar
    - 100 is volledig ondoorzichtig

en: Dictionaries display order:
nl: Volgorde woordenboeken:

en: top-down
nl: boven naar onder

en: bottom-up
nl: onder naar boven

en: Set the display order for dictionaries:
    - top-down: match the search order; highest priority first
    - bottom-up: reverse search order; lowest priority first
nl: Dit stelt de volgorde van de woordenboeken in:
    - boven naar onder: in dezelfde volgorde als er gezocht wordt, hoogste prioriteit eerst
    - onder naar boven: andersom dan de zoekvolgorde, laagste prioriteit eerst

note: Widget: “ConfigWindow”.
en: Logging
nl: Logs

en: Log file:
nl: Logbestand:

en: Select a log file
nl: Selecteer een logbestand

en: Log files (*.log)
nl: Logbestanden (*.log)

en: File to use for logging strokes/translations.
nl: Bestand om aanslagen en vertalingen naar te schrijven.

en: Log strokes:
nl: Aanslagen loggen:

en: Save strokes to the logfile.
nl: Sla aanslagen op in het logbestand.

en: Log translations:
nl: Vertalingen loggen:

en: Save translations to the logfile.
nl: Sla vertalingen op in het logbestand.

en: Options:
nl: Opties:

en: Keymap:
nl: Toetsenmapping:

note: Widget: “ConfigWindow”. Widget: “MainWindow”, title.
en: Output
nl: Uitvoer

en: Enable at start:
nl: Inschakelen bij starten:

en: Enable output on startup.
nl: Schakel uitvoer in bij het opstarten.

en: Start attached:
nl: Start aaneengeschreven:

en: Disable preceding space on first output.
    
    This option is only applicable when spaces are placed before.
nl: Voeg geen voorloopspatie in voor de eerste uitvoer.
    
    Deze optie is alleen van toepassing als spaties ervoor worden geplaatst.

en: Start capitalized:
nl: Start met hoofdletter:

en: Capitalize the first word.
nl: Schrijf het eerste woord met een hoofdletter.

en: Space placement:
nl: Spatieplaatsing:

en: Before Output
nl: Voor uitvoer

en: After Output
nl: Na uitvoer

en: Set automatic space placement: before or after each word.
nl: Stelt de automatische plaatsing van spaties in: voor of na ieder woord.

en: Undo levels:
nl: Aantal ongedaan-maak-stappen:

en: Set how many preceding strokes can be undone.
    
    Note: the effective value will take into account the
    dictionaries entry with the maximum number of strokes.
nl: Stelt in hoeveel aanslagen ongedaan gemaakt kunnen worden.
    
    Let op: de daadwerkelijke waarde hangt ook of van de regel
    in het woordenboek met de meeste aanslagen.

note: Widget: “ConfigWindow”.
en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Extension:
nl: Extensie:

en: Name
nl: Naam

note: Widget: “MainWindow”, text.
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Configure enabled plugin extensions.
nl: Stel in welke plug-in-extensies ingeschakeld zijn.

note: Widget: “ConfigWindow”.
en: System
nl: Systeem

en: System:
nl: Systeem:

note: Widget: “ConfigWindow”, windowtitle.
en: Plover: Configuration
nl: Plover: Instellingen

note: Widget: “DictionariesWidget”, file picker.
en: Dictionaries ({extensions})
nl: Woordenboeken ({extensions})

note: Widget: “DictionariesWidget”, file picker.
en: {format} dictionaries ({extensions})
nl: {format} woordenboeken ({extensions})

note: Widget: “DictionariesWidget”, “add” menu.
en: Open dictionaries
nl: Open woordenboeken

note: Widget: “DictionariesWidget”, “add” menu. Widget: “DictionariesWidget”, “new” file picker.
en: New dictionary
nl: Nieuw woordenboek

note: Widget: “DictionariesWidget”, “save” menu.
en: Create a copy of each dictionary
nl: Maak een kopie van ieder woordenboek

note: Widget: “DictionariesWidget”, “save” menu.
en: Merge dictionaries into a new one
nl: Voeg woordenboeken samen in een nieuw woordenboek

note: Widget: “DictionariesWidget”, tooltip.
en: This dictionary is being loaded.
nl: Dit woordenboek wordt momenteel geladen.

note: Widget: “DictionariesWidget”, tooltip.
en: This dictionary is read-only.
nl: Dit woordenboek is alleen-lezen.

note: Widget: “DictionariesWidget”, tooltip.
en: This dictionary is marked as a favorite.
nl: Dit woordenboek is gemarkeerd als favoriet.

note: Widget: “DictionariesWidget”, “save as copy” file picker.
en: Save a copy of {name} as...
nl: Sla een kopie van {name} op als...

note: Widget: “DictionariesWidget”, “save as copy” file picker.
en: {name} - Copy
nl: {name} - Kopie

note: Widget: “DictionariesWidget”, “save as merge” file picker.
en: Merge {names} as...
nl: Voeg {names} samen als...

note: Widget: “DictionariesWidget”, “add” file picker. Widget: “DictionariesWidget”, tooltip.
en: Add dictionaries
nl: Woordenboeken toevoegen

note: Widget: “DictionariesWidget”, text.
en: Dictionaries
nl: Woordenboeken

note: Widget: “DictionariesWidget”, text.
en: &Edit dictionaries
nl: Woordenboeken &bewerken

note: Widget: “DictionariesWidget”, tooltip.
en: Edit selected dictionaries
nl: Geselecteerde woordenboeken bewerken

note: Widget: “DictionariesWidget”, text.
en: &Save dictionaries as...
nl: Woordenboeken &opslaan als...

note: Widget: “DictionariesWidget”, tooltip.
en: Save the selected dictionaries: create a new copy of each dictionary, or merge them into a new dictionary.
nl: Sla de geselecteerde woordenboeken op: maak een nieuwe kopie van ieder woordenboek, of voeg ze samen in een enkel nieuw woordenboek.

note: Widget: “DictionariesWidget”, text.
en: &Remove dictionaries
nl: Woordenboeken &verwijderen

note: Widget: “DictionariesWidget”, tooltip.
en: Remove selected dictionaries
nl: Verwijder geselecteerde woordenboeken

note: Widget: “DictionariesWidget”, text. Widget: “DictionaryEditor”, text.
en: &Undo
nl: &Ongedaan maken

note: Widget: “DictionariesWidget”, tooltip.
en: Undo last add/delete/reorder operation.
nl: Maak de laatste toevoeg-/verwijder-/verplaats-operatie ongedaan.

note: Widget: “DictionariesWidget”, text.
en: &Add dictionaries
nl: &Woordenboeken toevoegen

note: Widget: “DictionariesWidget”, text.
en: Add &translation
nl: &Vertaling toevoegen

note: Widget: “DictionariesWidget”, tooltip. Widget: “DictionaryEditor”, tooltip.
en: Add a new translation
nl: Voeg een nieuwe vertaling toe

note: Widget: “DictionariesWidget”, text.
en: Move dictionaries &up
nl: Schuif woordenboeken om&hoog

note: Widget: “DictionariesWidget”, tooltip.
en: Move selected dictionaries up.
nl: Beweeg de geselecteerde woordenboeken omhoog.

note: Widget: “DictionariesWidget”, text.
en: Move dictionaries &down
nl: Schuif woordenboeken om&loog

note: Widget: “DictionariesWidget”, tooltip.
en: Move selected dictionaries down.
nl: Beweeg de geselecteerde woordenboeken omlaag.

note: Widget: “DictionaryEditor”.
en: Strokes
nl: Aanslagen

note: Widget: “DictionaryEditor”.
en: Translation
nl: Vertaling

note: Widget: “DictionaryEditor”.
en: Dictionary
nl: Woordenboek

note: Widget: “DictionaryEditor”, windowtitle.
en: Plover: Dictionary Editor
nl: Plover: Bewerk woordenboek

note: Widget: “DictionaryEditor”, text.
en: By strokes:
nl: Op aanslagen:

note: Widget: “DictionaryEditor”, text.
en: Apply
nl: Toepassen

note: Widget: “DictionaryEditor”, text.
en: By translation:
nl: Op vertaling:

note: Widget: “DictionaryEditor”, text.
en: Clear
nl: Leegmaken

note: Widget: “DictionaryEditor”, text.
en: &Delete
nl: &Verwijderen

note: Widget: “DictionaryEditor”, tooltip.
en: Delete selected entries.
nl: Verwijder geselecteerde regels.

note: Widget: “DictionaryEditor”, tooltip.
en: Undo last add/delete/edit operation.
nl: Maak de laatste toevoeg-/verwijder-/bewerk-operatie ongedaan.

note: Widget: “DictionaryEditor”, text.
en: &New translation
nl: &Nieuwe vertaling

note: Widget: “LookupDialog”, tooltip.
en: Search the dictionary for translations.
nl: Zoek in het woordenboek naar vertalingen.

en: Lookup
nl: Opzoeken

note: Widget: “LookupDialog”, windowtitle.
en: Plover: Dictionary Lookup
nl: Plover: Zoek in woordenboek

en: Arpeggiate allows using non-NKRO keyboards.
    
    Each key can be pressed separately and the
    space bar is pressed to send the stroke.
nl: Door te arpeggiëren is het mogelijk om een
    niet-NKRO-toetsenbord te gebruiken.
    
    Iedere toets kan één voor één ingedrukt worden,
    waarna de spatiebalk de aanslag verzendt.

note: Widget: “MainWindow”, tooltip.
en: Disconnect and reconnect the machine.
nl: Verbreek en herstel de verbinding met de machine.

note: Widget: “MainWindow”, text.
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

note: Widget: “MainWindow”, title.
en: &File
nl: &Bestand

note: Widget: “MainWindow”, title.
en: &Tools
nl: &Gereedschappen

note: Widget: “MainWindow”, title.
en: &Edit
nl: &Bewerken

note: Widget: “MainWindow”, windowtitle.
en: Plover: Toolbar
nl: Plover: Werkbalk

note: Widget: “MainWindow”, text.
en: &Quit Plover
nl: Plover &afsluiten

note: Widget: “MainWindow”, tooltip.
en: Quit the application.
nl: Sluit deze applicatie af.

note: Widget: “MainWindow”, text.
en: &Configure
nl: &Instellingen

note: Widget: “MainWindow”, tooltip.
en: Open the configuration dialog.
nl: Opent het instellingen-venster.

note: Widget: “MainWindow”, text.
en: Open config &folder
nl: Open &instellingenmap

note: Widget: “MainWindow”, tooltip.
en: Open the configuration folder.
nl: Opent de map met configuratiebestanden.

note: Widget: “MainWindow”, text.
en: &About
nl: &Over

note: Widget: “MainWindow”, tooltip.
en: Open the about dialog.
nl: Opent een venster met informatie over Plover.

note: Widget: “MainWindow”, text.
en: &Reconnect machine
nl: &Herverbinden met machine

note: Widget: “MainWindow”, text.
en: &Show
nl: &Weergeven

note: Widget: “MainWindow”, tooltip.
en: Show the main window.
nl: Het hoofdvenster weergeven.

note: Widget: “MainWindow”, text.
en: Toggle &output
nl: &Uitvoer aan-/uitzetten

note: Widget: “MainWindow”, tooltip.
en: Toggle the output.
nl: Zet de uitvoer aan of uit.

en: Paper Tape
nl: Papierstrook

note: Paper tape style.
en: Paper
nl: Papier

note: Paper tape style.
en: Raw
nl: Ruw

en: Do you want to clear the paper tape?
nl: De papierstrook echt wissen?

en: Save Paper Tape
nl: Papierstrook opslaan

note: Paper tape, "save" file picker.
en: Text files (*.txt)
nl: Tekstbestanden (*.txt)

note: Widget: “PaperTape”, text.
en: Mode
nl: Modus

note: Widget: “PaperTape”, text. Widget: “SuggestionsDialog”, text.
en: &Clear
nl: &Leegmaken

note: Widget: “PaperTape”, tooltip.
en: Clear paper tape.
nl: Maakt de papierstrook leeg.

note: Widget: “PaperTape”, text.
en: &Save
nl: &Opslaan

note: Widget: “PaperTape”, tooltip.
en: Save paper tape to file.
nl: Slaat de papierstrook op in een bestand.

note: Widget: “PaperTape”, text. Widget: “SuggestionsDialog”, text.
en: &Toggle "always on top"
nl: "Altijd bovenaan" &aan/uit

note: Widget: “PaperTape”, tooltip. Widget: “SuggestionsDialog”, tooltip.
en: Toggle "always on top".
nl: Zet de instelling "altijd bovenaan" aan of uit.

note: Widget: “PaperTape”, text. Widget: “SuggestionsDialog”, text.
en: Select &font
nl: &Lettertype selecteren

note: Widget: “PaperTape”, tooltip. Widget: “SuggestionsDialog”, tooltip.
en: Open font selection dialog.
nl: Opent het venster om een lettertype te selecteren.

note: Widget: “SuggestionsDialog”, tooltip.
en: Suggest possible strokes for the last written words.
nl: Stel mogelijke aanslagen voor de laatste geschreven woorden voor.

en: Suggestions
nl: Suggesties

note: Widget: “SuggestionsDialog”, “font” menu.
en: &Text
nl: &Tekst

note: Widget: “SuggestionsDialog”, “font” menu.
en: &Strokes
nl: &Aanslagen

note: Widget: “SuggestionsDialog”, tooltip.
en: Clear the history.
nl: Maakt de geschiedenis leeg.

note: Widget: “SuggestionsWidget”.
en: no suggestions
nl: geen suggesties

note: Tray icon tooltip.
en: output is enabled
nl: uitvoer staat aan

note: Tray icon tooltip.
en: output is disabled
nl: uitvoer staat uit

note: Machine state.
en: stopped
nl: gestopt

note: Machine state.
en: initializing
nl: initialiseren...

note: Machine state.
en: connected
nl: verbonden

note: Machine state.
en: disconnected
nl: verbinding verbroken

note: Machine name.
en: Keyboard
nl: Toetsenbord
