pluma-plugins 1.25.0 - en to as translation catalogue (16 entries)

en: Bookmarks
as: পত্ৰচিহ্নসমূহ

en: Whether to silence terminal bell
as: টাৰ্মিনেলৰ ঘন্টি নিঃশব্দ অৱস্থাত ৰখা হ'ব নে নাই

en: Number of lines to keep in scrollback
as: স্ক্ৰোলবেকত উপস্থিত পংক্তিৰ সংখ্যা

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
as: চাবি টিপা হ'লে তলৰ প্ৰান্ত অবধি স্ক্ৰোল কৰা হ'ব নে নাই

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
as: মান সত্য হ'লে, কোনো চাবি টিপা হ'লে স্ক্ৰোলবাৰ তললৈ স্থানান্তৰ কৰা হয় ।

en: Default color of text in the terminal
as: টাৰ্মিনেলত ব্যৱহৃত শব্দৰ অবিকল্পিত ৰং

en: Default color of terminal background
as: টাৰ্মিনেল পটভূমিৰ অবিকল্পিত ৰং

en: Palette for terminal applications
as: টাৰ্মিনেলৰ অনুপ্ৰয়োগৰ বাবে ব্যৱহাৰযোগ্য পেলেট

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
as: টাৰ্মিনেলত চলমান অনুপ্ৰয়োগসমূহৰ দ্বাৰা ব্যৱহাৰৰ বাবে ১৬ টা ৰং বিশিষ্ট এটা পেলেট উপস্থিত । কোলোন চিহ্ন দ্বাৰা বিভাজিত বিন্যাসত ৰঙৰ নামৰ তালিকা এই পেলেটত উপস্থিত । ৰঙৰ নাম hex বিন্যাসত লিখা আৱশ্যক উদাহৰণস্বৰূপ "#FF00FF"

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
as: টাৰ্মিনেল উইজেটৰ ক্ষেত্ৰত সক্ৰিয় থিমৰ ৰং প্ৰয়োগ কৰা হ'ব নে নাই

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
as: মান সত্য হ'লে, ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা উল্লিখিত ৰঙৰ পৰিবৰ্তে টেক্সট নিবেশ বাকচৰ বাবে ব্যৱহৃত থিমৰ ৰং টাৰ্মিনেলত প্ৰয়োগ কৰা হ'ব ।

en: Whether to blink the cursor
as: কাৰ্ছাৰ ব্লিংক হ'ব নে নাই

en: The cursor appearance
as: কাৰ্ছাৰৰ দৃশ্য

en: Whether to use the system font
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ ফন্ট প্ৰয়োগ কৰা হ'ব নে নাই

en: Font
as: ফন্ট

en: Terminal
as: টাৰ্মিনেল
