pluma-plugins 1.25.0 - en to az translation catalogue (14 entries)

en: Bookmarks
az: Nişanlar

en: Whether to silence terminal bell
az: Terminal zənginin səssiz olması

en: Number of lines to keep in scrollback
az: Arxaya sürüşmədə saxlanılacaq sətir miqdarı

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
az: Düymə basılanda alta sürüşməsi

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
az: Seçilidirsə, düyməyə basaraq sürüşdürmə çubuğu ən alta gətirilə bilər.

en: Default color of text in the terminal
az: Terminaldakı mətnin ön qurğulu rəngi

en: Default color of terminal background
az: Terminalın ön qurğulu arxa plan rəngi

en: Palette for terminal applications
az: Terminal tə'minatları üçün palitra

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
az: Terminal içində icra edilən tə'minatların işlətməsi üçün terminallar 16 rəngli palitraya sahib olur. Bu palitrada rəng adları vergüllə biri birindən ayrılıb. RƏng adları səkkizli şəkildə olmalıdır. Mis.: "#FF00FF"

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
az: Terminal pəncərəsi üçün örtük rənglərinin istifadə edilməsi

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
az: Seçilidirsə, istifadəçi tə'yinli rənglər yerinə mətn giriş qutuları üçün işlədilən rəng sxemi terminal üçün də istifadə ediləcək.

en: Whether to blink the cursor
az: Kursorun yanıb sönməsi

en: Whether to use the system font
az: Sistem yazı növünün istifadə edilməsi

en: Font
az: Yazı Növü
