pluma-plugins 1.25.0 - en to bg translation catalogue (18 entries)

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Whether to silence terminal bell
bg: Дали да се заглушава звукът от терминала

en: Number of lines to keep in scrollback
bg: Брой редове за придвижване назад

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
bg: Дали да се пазят неограничен брой редове за придвижване назад

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
bg: Ако е вярно, броят редове за придвижване назад е неограничен. Историята се запазва във временен файл, което може да доведе до свършване на дисковото пространство при извеждането на много информация в терминала.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
bg: Дали да се отива най-долу при натискане на клавиш

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
bg: Ако е вярно, натискането на клавиш премества изгледа най-отдолу.

en: Default color of text in the terminal
bg: Стандартен цвят за текста в терминала

en: Default color of terminal background
bg: Стандартен цвят за фона на терминала

en: Palette for terminal applications
bg: Палитра за програмите в терминала

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
bg: Терминалите имат палитра с 16 цвята, която приложенията могат да използват. Това е тази палитра, а цветовете са разделени с двоеточие. Имената на цветовете трябва да бъдат в шестнадесетичен формат, например „#FF00FF“

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
bg: Дали да се използват цветовете от темата за графичния обект за терминала

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
bg: Ако е вярно, терминалът ще използва цветовата схема на работния плот, а не тази на потребителя.

en: Whether to blink the cursor
bg: Дали курсорът да премигва

en: The cursor appearance
bg: Вид на курсора

en: Whether to use the system font
bg: Дали да се използва системният шрифт

en: Font
bg: Шрифт

en: Terminal
bg: Терминал
