pluma-plugins 1.25.0 - en to bs translation catalogue (13 entries)

en: Bookmarks
bs: Zabilješke

en: Whether to silence terminal bell
bs: Da li ugušiti zvonce terminala

en: Number of lines to keep in scrollback
bs: Broj linija za pomjeranje ispisa unazad

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
bs: Da li će se klizač postaviti na dno kada je tipka pritisnuta

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
bs: Ako je postavljeno, pritisak tipke pomjera klizač na dno.

en: Default color of text in the terminal
bs: Uobičajena boja teksta u terminalu

en: Default color of terminal background
bs: Uobičajena boja pozadine terminala

en: Palette for terminal applications
bs: Paleta za aplikacije terminala

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
bs: Terminali imaju paletu sa 16 boja koje aplikacije unutar terminala mogu koristiti. Ovo je ta paleta, u obliku liste imena boja odvojenih dvotačkama. Imena boja trebaju biti u heksadecimalnom obliku npr. "#FF00FF".

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
bs: Da li koristiti boje iz teme za grafički element terminal

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
bs: Ako je postavljeno, šema boja teme koja se koristi za polja za unos će se koristiti u terminalu umjesto boja definiranih od korisnika.

en: Whether to blink the cursor
bs: Da li će kursor treperiti

en: Whether to use the system font
bs: Da li koristiti sistemski font
