pluma-plugins 1.25.0 - en to ca translation catalogue (76 entries)

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Easy document navigation with bookmarks
ca: Navegació senzilla de documents amb macadors

en: Toggle Bookmark
ca: Commuta el marcador

en: Toggle bookmark status of the current line
ca: Commuta l'estat del marcador de la línia actual

en: Go to Next Bookmark
ca: Vés al següent marcador

en: Go to the next bookmark
ca: Vés al següent marcador

en: Go to Previous Bookmark
ca: Vés a l'anterior marcador

en: Go to the previous bookmark
ca: Vés a l'anterior marcador

en: Bracket Completion
ca: Emparellament de parèntesis o claudàtors

en: Automatically adds closing brackets.
ca: Afegeix automàticament parèntesis o claudàtors.

en: Code Comment
ca: Comentaris al codi

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
ca: Comenteu o descomenteu el bloc de codi seleccionat.

en: Co_mment Code
ca: Co_menta el codi

en: Comment the selected code
ca: Comenta el codi seleccionat

en: U_ncomment Code
ca: Descome_nta el codi

en: Uncomment the selected code
ca: Descomenta el codi seleccionat

en: Comment or uncomment blocks of code
ca: Comenteu o descomenteu blocs de codi

en: Smart Spaces
ca: Espais intel·ligents

en: Forget you're not using tabulations.
ca: Oblideu-vos que no utilitzeu tabulacions.

en: Source Code Browser
ca: Navegador de codi font

en: A source code class and function browser for Pluma.
ca: Un navegador de codi font de classes i funcions per a Pluma.

en: Show _line numbers in tree
ca: Mostra els números de _línia a l'arbre

en: Load symbols from _remote files
ca: Carrega símbols des de fitxers _remots

en: Start with rows _expanded
ca: Comença amb les files _expandides

en: _Sort list alphabetically
ca: _Ordena la llista alfabèticament

en: ctags executable
ca: executable ctags

en: Show Line Numbers
ca: Mostra els números de línia

en: Show the line number of each item in the source tree.
ca: Mostra els números de línia de cada element a l'arbre del codi font.

en: Load Remote Files
ca: Carrega fitxers remots

en: Download remote files into a temporary file for parsing the symbols.
ca: Baixa els fitxers remots en un fitxer temporal per analitzar els símbols.

en: Expand Rows
ca: Expandeix les files

en: Expand the entire source tree when initially loaded.
ca: Expandeix tot l'arbre de codi font quan es carrega inicialment.

en: Sort List
ca: Ordena la llista

en: Sorts the list of symbols alphabetically rather than by where they occur in the source file.
ca: Ordena la llista de símbols alfabèticament en lloc de la posició al fitxer de codi font.

en: Ctags Executable
ca: Executable ctags

en: Specifies the executable path for Exuberant Ctags.
ca: Especifica el camí de l'executable per a Exuberant Ctags.

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril
ca: Sincronitzeu LaTeX i PDF amb pluma i atril

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril.
ca: Sincronitzeu LaTeX i PDF amb pluma i atril.

en: Forward Search
ca: Cerca cap endavant

en: Whether to silence terminal bell
ca: Si se silencia l'avís sonor del terminal

en: If true, don’t make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
ca: En cas que fos cert, no es fa cap soroll quan les aplicacions enviïn la seqüència d'escapada per a l'avís sonor del terminal.

en: Number of lines to keep in scrollback
ca: Nombre de línies a mantenir en el desplaçament

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
ca: El nombre de línies de desplaçament cap enrere per mantenir a prop. Podeu desplaçar-vos cap enrere al terminal amb aquest nombre de línies; les línies que no encaixen amb el desplaçament cap es descarten. Si «scrollback-unlimited» està establert a cert, s'ignora aquest valor.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
ca: Si s'hauria de mantenir un nombre de línies il·limitat en el desplaçament

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
ca: En cas que fos cert, les línies de desplaçament no es descartaran mai. L'historial dels desplaçaments s'emmagatzema temporalment al disc, de manera que això pot provocar que el sistema es quedi sense espai al disc, si hi ha molta sortida al terminal.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
ca: Si es desplaça al final quan es prem una tecla

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
ca: En cas que fos cert, en prémer una tecla es desplaça al fons.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
ca: Si es desplaça al final quan hi ha una sortida nova

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
ca: En cas que fos cert, quan hi hagi una sortida nova, el terminal es desplaçarà al fons.

en: Default color of text in the terminal
ca: Color predeterminat del text al terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
ca: Color predeterminat del text al terminal, com una especificació de color (poden ser dígits hexadecimals en estil HTML o un nom de color com ara «red»).

en: Default color of terminal background
ca: Color predeterminat del fons del terminal

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
ca: Color predeterminat del fons del terminal, com una especificació de color (poden ser dígits hexadecimals en estil HTML, o un nom de color com ara «red»).

en: Palette for terminal applications
ca: Paleta per a les aplicacions del terminal

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
ca: Els terminals tenen una paleta de 16 colors que poden utilitzar les aplicacions dins del terminal. Per això és aquesta paleta, en forma d'una llista de noms de colors separats per dos punts. Els colors han d'estar en format hexadecimal, p. ex. «#FF00FF».

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
ca: Si s'utilitzen els colors del tema per a l'estri del terminal

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
ca: En cas que fos cert, l'esquema de colors del tema que s'utilitza per a les caixes d'entrada de text s'utilitzarà per al terminal, en lloc dels colors indicats per l'usuari.

en: Whether to blink the cursor
ca: Si el cursor ha de parpellejar

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
ca: Els valors possibles són «system» er utilitzar els ajusts globals del parpelleig del cursor, «on» o «off» per establir explícitament el mode.

en: The cursor appearance
ca: L'aparença del cursor

en: The possible values are “block” to use a block cursor, “ibeam” to use a vertical line cursor, or “underline” to use an underline cursor.
ca: Els valors possibles són «block» per utilitzar un bloc, «ibeam» per utilitzar una línia vertical o «underline» per utilitzar un subratllat.

en: Whether to use the system font
ca: Si s'utilitza la lletra del sistema

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ca: En cas que fos cert, el terminal utilitzarà la lletra estàndard global de l'escriptori si és monoespaiada (i si no és així, la lletra més similar que es pugui trobar).

en: Font
ca: Lletra

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
ca: Un nom de lletra Pango. Per exemple “Sans 12” o “Monospace Bold 14”.

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
ca: Un component de terminal accessible des del plafó inferior

en: Embedded Terminal
ca: Terminal incrustat

en: Embed a terminal in the bottom pane.
ca: Inseriu un terminal al plafó inferior.

en: C_hange Directory
ca: Ca_nvia de directori

en: Interactive Completion
ca: Compleció interactiva

en: Whether to enable interactive completion.
ca: Si s'habilita la compleció interactiva

en: Minimum Word Size
ca: Mida mínima de paraula

en: The minimum word size to complete.
ca: La mida mínima de paraula per completar.

en: Document Words
ca: Paraules del document

en: Word Completion
ca: Compleció de paraules

en: Word completion using the completion framework
ca: Compleció de paraules amb un marc de treball de compleció
