pluma-plugins 1.25.0 - en to ca@valencia translation catalogue (17 entries)

en: Bookmarks
ca@valencia: Marcadors

en: Whether to silence terminal bell
ca@valencia: Si se silencia l'avís sonor del terminal

en: Number of lines to keep in scrollback
ca@valencia: Nombre de línies que es mantenen en el desplaçament

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
ca@valencia: Si s'ha de mantindre un nombre de línies il·limitat en el desplaçament

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
ca@valencia: Si s'estableix a cert, les línies de desplaçament no es descartaran mai. L'historial dels desplaçaments s'emmagatzema temporalment al disc, de manera que això pot provocar que el sistema es quede sense espai al disc, si hi ha molta eixida al terminal.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
ca@valencia: Si s'ha de desplaçar al final quan es prem una tecla

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
ca@valencia: Si s'estableix a cert, en prémer una tecla es desplaça al final.

en: Default color of text in the terminal
ca@valencia: Color predeterminat del text al terminal

en: Default color of terminal background
ca@valencia: Color predeterminat del fons del terminal

en: Palette for terminal applications
ca@valencia: Paleta per a les aplicacions del terminal

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
ca@valencia: Els terminals tenen una paleta de 16 colors que poden utilitzar les aplicacions dins del terminal. Per a això és aquesta paleta, en forma d'una llista de noms de colors separats per dos punts. Els colors han d'estar en format hexadecimal, p. ex. «#FF00FF».

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
ca@valencia: Si s'han d'utilitzar els colors del tema per al giny del terminal

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
ca@valencia: Si s'estableix a cert, l'esquema de colors del tema que s'utilitza per als quadres d'entrada de text s'utilitzarà per al terminal, en lloc dels colors indicats per l'usuari.

en: Whether to blink the cursor
ca@valencia: Si el cursor ha de parpellejar

en: The cursor appearance
ca@valencia: L'aparença del cursor

en: Whether to use the system font
ca@valencia: Si s'ha d'utilitzar el tipus de lletra del sistema

en: Font
ca@valencia: Tipus de lletra
