pluma-plugins 1.25.0 - en to fur translation catalogue (11 entries)

en: Bookmarks
fur: Segnelibris

en: Number of lines to keep in scrollback
fur: Numar di ries di mantignî par scori denant-daûr

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
fur: Se TRUE, môf la bare di scoriment viers la fin podopo vê fracât un boton.

en: Default color of text in the terminal
fur: Colôr predefinît dal test tal terminâl

en: Default color of terminal background
fur: Colôr predefinît dal fondâl dal terminâl

en: Palette for terminal applications
fur: Taule di colôrs pes aplicazions dal terminâl

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
fur: I terminai an taulis di 16 colôrs che lis aplicazions inviadis dentri il terminâl a puedin doprâ. Cheste je chê taule di colôrs separâts cui doi ponts (:). I noms dai colôrs an di jessi in formât esadecimâl, par esempli "#FF00FF"

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
fur: Se TRUE, il schema dai colôrs dal teme al vegnarâ doprât par il test dal terminâl, invezit dai colôrs furnîts da l'utent.

en: Whether to blink the cursor
fur: A mostre se il cursôr al à di lampâ

en: Font
fur: Caràtar

en: Terminal
fur: Terminâl
