pluma-plugins 1.25.0 - en to gl translation catalogue (18 entries)

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Whether to silence terminal bell
gl: Indica se se silencia a campá do terminal

en: Number of lines to keep in scrollback
gl: Número de liñas que se manteñen no desprazamento

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
gl: Indica se se debe manter un número de liñas non limitado no desprazamento

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
gl: Se é verdadeiro, nunca se desbotarán as liñas de desprazamento cara atrás. O historial de desprazamento cara atrás almacénase temporalmente no disco, polo que isto pode causar que o seu sistema quede sen espazo de disco se hai moita saída na terminal.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
gl: Indica se se despraza ao final ao premer unha tecla

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
gl: Se é verdadeiro, ao premer unha tecla a barra de desprazamento vai ata o final.

en: Default color of text in the terminal
gl: Cor predeterminada do texto no terminal

en: Default color of terminal background
gl: Cor predeterminada do fondo do terminal

en: Palette for terminal applications
gl: Paleta para as aplicacións do terminal

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
gl: Os terminais teñen unha paleta de 16 cores que poden usar as aplicacións que se executen dentro del. Esta é esa paleta, na forma dunha lista de cores separadas por dous puntos. Os nomes de cores deben ter formato hexadecimal, por exemplo: «#FF00FF»

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
gl: Indica se se usan as cores do tema no trebello do terminal

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
gl: Se é verdadeiro, o esquema de cores do tema usado para as caixas de texto será empregado para o terminal, en vez das cores proporcionadas polo usuario.

en: Whether to blink the cursor
gl: Indica se o cursor pestanexa

en: The cursor appearance
gl: Aparencia do cursor

en: Whether to use the system font
gl: Indica se se usa o tipo de letra do sistema

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Embedded Terminal
gl: Terminal incrustado
