pluma-plugins 1.25.0 - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: Whether to silence terminal bell
hr: Treba li utišati zvonce terminala

en: Number of lines to keep in scrollback
hr: Broj redaka koji se drži za skrolanje unazad

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
hr: Treba li skrolati do dna kada je tipka pritisnuta

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
hr: Ako je postavljeno, pritisak na tipku postavlja klizač na dno.

en: Default color of text in the terminal
hr: Uobičajena boja za tekst terminala

en: Default color of terminal background
hr: Uobičajena boja pozadine terminala

en: Palette for terminal applications
hr: Paleta za programe terminala

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
hr: Terminali imaju paletu od 16 boja koje aplikacije mogu koristiti. Ovo je ta paleta u obliku popisa imena boja odvojenog dvotočkama. Boje trebaju biti u heksadecimalnom formatu, npr. "#FF00FF"

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
hr: Treba li koristiti boje iz teme za elemente terminala

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
hr: Ako je postavljeno, shema boja teme korištena za unose teksta biti će korištena za terminal umjesto boja zadanih od strane korisnika.

en: The cursor appearance
hr: Izgled pokazivača

en: Whether to use the system font
hr: Treba li koristiti font sustava
