pluma-plugins 1.25.0 - en to hy translation catalogue (18 entries)

en: Bookmarks
hy: Էջանշաններ

en: Whether to silence terminal bell
hy: Արդյոք լռեցնել տերմինալի զանգը

en: Number of lines to keep in scrollback
hy: Տողերի քանակը պահելու համար հետ ոլորելու մեջ։

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
hy:  Արդյոք անսահմանափակ գծերի թիվը,որոնք  պետք է պահվեն scrollback֊ի մեջ։

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
hy: եթե ճիշտ է, ապա scrollback գծերը երբեք չպետք է անտեսվեն։ scrollback պատմությունը պահվում է ժամանակավոր սկավառակի վրա, այպես որ սա կարող է առաջացնել համակարգի գործարկում ակավառակի տարածքից դուրս, եթե շատ ելքեր կան տերմինալում։

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
hy: Արդյոք պտտել ներքև, որբ ստեղը սեղմված է

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ստեղնը անցնում է scrollbar ներքևում։

en: Default color of text in the terminal
hy: Տերմինալի տեքստի հիմնական գույնը

en: Default color of terminal background
hy: Տերմինալի ֆոնի հիմնական գույնը

en: Palette for terminal applications
hy: Տերմինալ դիմումների համար ներկապնակ

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
hy: Տերմինալները ունի 16-գույնի գունապնակ, որ դիմումները տերմինալի ներսում կարող են օգտագործել։ Սա այն գունապանակն է, որտեղ կազմվածքի մեջ գույնի անունների ցանկը երկու կետով առանձնացված են։ Գույնի անունը պետք է լինի տասնվեցական ձևաչափով․ օրինակ, "#FF00FF"

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
hy: Արդյոք օգտագործել գույները, թեմայից տերմինալի պատուհանի համար

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա թեմայի գունային գամման օգտագործվում է տեքստի մուտքագրման արկղերի համար, կօգտագործվի տերմինալի համար, օգտագործողի կողմից տրամադրած գույնի փոխարեն։

en: Whether to blink the cursor
hy: Արդյոք վառվում է կուսորը

en: The cursor appearance
hy: Կուրսորի արտաքին տեսքը

en: Whether to use the system font
hy: Արդյոք օգտագործել համակարգի տառատեսակը

en: Font
hy: Տառատեսակ

en: Terminal
hy: Տերմինալ
