pluma-plugins 1.25.0 - en to ms translation catalogue (21 entries)

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: Bracket Completion
ms: Pelengkapan Kurungan

en: Code Comment
ms: Ulasan Kod

en: Whether to silence terminal bell
ms: Sama ada hendak senyapkan loceng terminal

en: Number of lines to keep in scrollback
ms: Bilangan baris disimpan pada tatal balik

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
ms: Sama ada bilangan baris tak terhad sepatutnya disimpan dalam tatal balik

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
ms: Jika benar, baris tatal balik tidak sesekali disingkirkan. Sejarah tatal balik disimpan dalam cakera secara sementara, supaya ini menyebabkan sistem kehabisan ruang cakera jika terdapat banyak output terminal.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
ms: Sama ada hendak menatal ke bawah bila kekunci ditekan

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
ms: Jika benar, menekan kekunci lompatkan palang tatal ke bahagian bawahnya.

en: Default color of text in the terminal
ms: Warna lalai bagi teks dalam terminal

en: Default color of terminal background
ms: Warna lalai bagi latar belakang terminal

en: Palette for terminal applications
ms: Palet bagi aplikasi terminal

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
ms: Terminal mempunyai palet 16-warna yang mana aplikasi dalam terminal boleh gunakan. Ia adalah palet tersebut, dalam bentuk senarai terpisah tanda-titik-bertindih bagi nama warna. Nama warna sepatutnya dalam format iaitu "#FF00FF"

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
ms: Sama ada hendak gunakan warna dari tema untuk widget terminal

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
ms: Jika benar, skema warna tema diguna bagi kotak masukan teks akan digunakan untuk terminal, selain dari warna dibekalkan pengguna.

en: Whether to blink the cursor
ms: Sama ada hendak kelipkan kursor

en: The cursor appearance
ms: Penampilan kursor

en: Whether to use the system font
ms: Sama ada hendak gunakan fon sistem

en: Font
ms: Fon

en: Embedded Terminal
ms: Terminal Terbenam

en: Word Completion
ms: Pelengkapan Perkataan
