pluma-plugins 1.25.0 - en to nb translation catalogue (76 entries)

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Easy document navigation with bookmarks
nb: Enkel navigering i dokumenter med bokmerker

en: Toggle Bookmark
nb: Veksle bokmerker

en: Toggle bookmark status of the current line
nb: Veksle bokmerkestatus for gjeldende linje

en: Go to Next Bookmark
nb: Gå til neste bokmerke

en: Go to the next bookmark
nb: Gå til neste bokmerke

en: Go to Previous Bookmark
nb: Gå til forrige bokmerke

en: Go to the previous bookmark
nb: Gå til forrige bokmerke

en: Bracket Completion
nb: Fullføring av parenteser

en: Automatically adds closing brackets.
nb: Legg automatisk til avsluttende parenteser.

en: Code Comment
nb: Kommenter kode

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
nb: Kommentere vekk eller avkommentere en del kode.

en: Co_mment Code
nb: Ko_mmenter kode

en: Comment the selected code
nb: Kommenter valgt kode

en: U_ncomment Code
nb: Avkomme_nter kode

en: Uncomment the selected code
nb: Avkommenter valgt kode

en: Comment or uncomment blocks of code
nb: Kommentere vekk eller avkommentere en del kode.

en: Smart Spaces
nb: Smarte mellomrom

en: Forget you're not using tabulations.
nb: Glem at du ikke bruker tabulator.

en: Source Code Browser
nb: Utforsk kildekode

en: A source code class and function browser for Pluma.
nb: Utforsk klasser og funksjoner i Pluma.

en: Show _line numbers in tree
nb: Vis _linjenummer i tre

en: Load symbols from _remote files
nb: Last symboler fra ekste_rne filer

en: Start with rows _expanded
nb: Start med _utvidede rader

en: _Sort list alphabetically
nb: _Sorter liste alfabetisk

en: ctags executable
nb: ctags-programmet

en: Show Line Numbers
nb: Vis linjenummer

en: Show the line number of each item in the source tree.
nb: Vis hvert elements linjenummer i kildetreet

en: Load Remote Files
nb: Last eksterne filer

en: Download remote files into a temporary file for parsing the symbols.
nb: Last ned eksterne filer til ei midlertidig fil for tolkning av symboler.

en: Expand Rows
nb: Utvid rader

en: Expand the entire source tree when initially loaded.
nb: Utvid hele kildetreet ved første lasting.

en: Sort List
nb: Sorter liste

en: Sorts the list of symbols alphabetically rather than by where they occur in the source file.
nb: Sorter lista med symboler alfabetisk istedenfor etter forekomst i kildefil.

en: Ctags Executable
nb: Ctags-programmet

en: Specifies the executable path for Exuberant Ctags.
nb: Angir stien til Exuberant Ctags-programmet.

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril
nb: Synkroniser mellom LaTeX og PDF med pluma og atril

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril.
nb: Synkroniser mellom LaTeX og PDF med pluma og atril.

en: Forward Search
nb: Søk framover

en: Whether to silence terminal bell
nb: Om systempip skal brukes eller ikke

en: If true, don’t make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
nb: Hvis valgt så vil ikke systemet pipe når programmer sender skiftesekvens for terminalbjølla.

en: Number of lines to keep in scrollback
nb: Antall linjer som skal bevares i tilbakerulling

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
nb: Antall rullelinjer som skal lagres. Dette er så mange linjer du kan rulle opp i terminalen. Linjer over dette antallet vil forkastes. Verdien vil ses bort fra hvis «scrollback-unlimited» er valgt.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
nb: Hvorvidt antall linjer i rullehistorikken er ubegrenset

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
nb: Hvis denne er sann vil tilbakerulling aldri forkastes. Historikken lagres på disk midlertidig, så dette vil kunne forårsake at systemet går tomt for diskplass hvis store mengder tekst vises på terminalen.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
nb: Om vinduet skal rulles helt ned når en tast trykkes

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
nb: Om trykk på en knapp ruller ned til bunnen.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
nb: Om det skal rulles til bunnen når det er ny utdata

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
nb: Om terminalen skal rulle til bunnen når det er ny utdata.

en: Default color of text in the terminal
nb: Standardfarge for tekst i terminalen

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
nb: Forvalgt farge for tekst i terminalen, angitt som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type med heksadesimale tall, eller et fargenavn som «red»).

en: Default color of terminal background
nb: Standard bakgrunnsfarge for terminalen

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
nb: Forvalgt farge for terminalens bakgrunn, angitt som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type heksadesimale tall eller et fargenavn som «red»).

en: Palette for terminal applications
nb: Palett for terminalprogrammer

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
nb: Terminaler har en 16-fargers palett som programmer som kjører i terminalen kan bruke. Paletten oppgis her i form av en kolon-separert liste med fargenavn. Fargenavn skal oppgis i heksadesimalt format, f.eks «#FF00FF»

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
nb: Om farger fra systemets drakt skal brukes for terminalen

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
nb: Hvis satt til «true» vil draktfargene brukt for skrivefelt bli brukt i terminalen i steden for farger definert av brukeren.

en: Whether to blink the cursor
nb: Om pekeren skal blinke

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
nb: Mulige verdier er «system» for å bruke globale innstillinger for blinkende peker, «on» eller «off» for å sette modus eksplisitt.

en: The cursor appearance
nb: Pekerens utseende

en: The possible values are “block” to use a block cursor, “ibeam” to use a vertical line cursor, or “underline” to use an underline cursor.
nb: Mulige verdier er «block» for å bruke en blokkmarkør, «ibeam» for å bruke en vertikal linje eller «underline» for å bruke en horisontal linje.

en: Whether to use the system font
nb: Om systemskriften skal brukes

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
nb: Hvis satt til «true» vil terminalen bruke den forvalgte skrifttypen for skrivebordet hvis den er monospace (og hvis ikke den som er mest lik.)

en: Font
nb: Skrifttype

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
nb: Et Pango-skriftnavn. For eksempel «Sans 12» eller «Monospace Bold 14».

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
nb: Et enkelt terminalvindu som er tilgjengelig i nederste rute

en: Embedded Terminal
nb: Innebygd terminal

en: Embed a terminal in the bottom pane.
nb: Bygg inn en terminal i nederste rute.

en: C_hange Directory
nb: Endre ma_ppe

en: Interactive Completion
nb: Interaktiv fullføring

en: Whether to enable interactive completion.
nb: Om interaktiv fullføring skal slås på.

en: Minimum Word Size
nb: Minste ordlengde

en: The minimum word size to complete.
nb: Minste ordlengde som skal fullføres.

en: Document Words
nb: Ord i dokument

en: Word Completion
nb: Fullføring av ord

en: Word completion using the completion framework
nb: Fullføring av ord med rammeverk for fullføring
