pluma-plugins 1.25.0 - en to nl translation catalogue (77 entries)

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: Easy document navigation with bookmarks
nl: Makkelijke navigatie door documenten met bladwijzers

en: Toggle Bookmark
nl: Bladwijzer omschakelen

en: Toggle bookmark status of the current line
nl: Bladwijzerstatus van de huidige regel omschakelen

en: Go to Next Bookmark
nl: Ga naar volgende bladwijzer

en: Go to the next bookmark
nl: Ga naar de volgende bladwijzer

en: Go to Previous Bookmark
nl: Ga naar vorige bladwijzer

en: Go to the previous bookmark
nl: Ga naar de vorige bladwijzer

en: Bracket Completion
nl: Voltooiing van haakjes

en: Automatically adds closing brackets.
nl: Voegt automatisch eindhaakjes toe.

en: Code Comment
nl: Codecommentaar

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
nl: Becommentarieer of ontcommentarieer een gekozen codeblok.

en: Co_mment Code
nl: Code becommentariëren

en: Comment the selected code
nl: Becommentarieer de gekozen code

en: U_ncomment Code
nl: Code ontcommentariëren

en: Uncomment the selected code
nl: Ontcommentarieer de gekozen code

en: Comment or uncomment blocks of code
nl: Becommentarieer of ontcommentarieer codeblokken

en: Smart Spaces
nl: Slimme spaties

en: Forget you're not using tabulations.
nl: Vergeet dat u geen tabs gebruikt.

en: Source Code Browser
nl: Broncodeverkenner

en: A source code class and function browser for Pluma.
nl: Een verkenner voor Pluma van klasse en functie van broncode.

en: Show _line numbers in tree
nl: Toon regel_nummers in boomstructuur

en: Load symbols from _remote files
nl: Laad symbolen vanuit bestanden op af_stand

en: Start with rows _expanded
nl: Begin met _uitgeklapte rijen

en: _Sort list alphabetically
nl: Rangschik lijst _alfabetisch

en: ctags executable
nl: ctags uitvoerbaar

en: Show Line Numbers
nl: Toon regelnummers

en: Show the line number of each item in the source tree.
nl: Toon het regelnummer van elk element in de boomstructuur van de bron.

en: Load Remote Files
nl: Laad bestanden op afstand

en: Download remote files into a temporary file for parsing the symbols.
nl: Haal bestanden op afstand binnen naar een tijdelijk bestand voor het lezen van de symbolen.

en: Expand Rows
nl: Klap rijen uit

en: Expand the entire source tree when initially loaded.
nl: Klap de hele broncodeboomstructuur uit bij het laden.

en: Sort List
nl: Rangschik lijst

en: Sorts the list of symbols alphabetically rather than by where they occur in the source file.
nl: Rangschikt de symbolenlijst alfabetisch in plaats van in de volgorde waarin ze voorkomen in het broncodebestand.

en: Ctags Executable
nl: Ctags Uitvoerbaar

en: Specifies the executable path for Exuberant Ctags.
nl: Geeft het uitvoerbaarheidspad aan voor Exuberant Ctags.

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril
nl: Synchroniseer tussen LaTeX en PDF met pluma en atril

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril.
nl: Synchroniseer tussen LaTeX en PDF met pluma en atril.

en: Forward Search
nl: Voorwaarts zoeken

en: Whether to silence terminal bell
nl: Al dan niet terminalbel dempen

en: If true, don’t make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
nl: Indien waar, maak geen geluid wanneer toepassingen de 'escape'-volgorde verzenden voor de terminalbel.

en: Number of lines to keep in scrollback
nl: Aantal regels dat in de schuifbuffer moet worden gehouden

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
nl: Aantal te behouden regels in de schuifbuffer. U kunt terugschuiven in de terminal tot dit aantal regels; regels die daar niet in passen worden weggegooid. Indien 'scrollback-unlimited' waar is, wordt deze waarde genegeerd.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
nl: Of het aantal regels in de schuifbuffer onbeperkt dient te zijn

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
nl: Indien ingeschakeld, blijft alle uit beeld geschoven terminaluitvoer bewaard. De geschiedenis wordt tijdelijk op schijf opgeslagen, dus dit zou tot gevolg kunnen hebben dat de harde schijf volloopt als er heel veel uitvoer in een terminalvenster is.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
nl: Al dan niet helemaal naar de onderkant schuiven als er een toets ingedrukt wordt

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
nl: Indien ingeschakeld springt bij indrukken van een toets de schuifbalk naar de onderkant.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
nl: Of er naar de onderkant moet worden geschoven bij nieuwe uitvoer

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
nl: Indien waar, dan wordt er bij nieuwe uitvoer telkens naar de onderkant van de terminal geschoven.

en: Default color of text in the terminal
nl: De standaardkleur van de tekst in het terminalvenster

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
nl: Standaardkleur van terminaltekst, als kleurspecificatie (kunnen hex-cijfers zijn in HTML-stijl, of een kleurnaam zoals 'red').

en: Default color of terminal background
nl: Standaardkleur van achtergrond van terminalvenster

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
nl: Standaardkleur van terminalachtergrond, als kleurspecificatie (kunnen hex-cijfers zijn in HTML-stijl, of een kleurnaam zoals 'red').

en: Palette for terminal applications
nl: Palet voor terminalprogramma's

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
nl: Terminalvensters hebben een 16-kleuren-palet dat gebruikt kan worden door de toepassing in de terminal. Dit is dat palet, in de vorm van een puntkomma-gescheiden lijst met kleurnamen. Kleurnamen moeten in hex-formaat zijn. b.v. ‘#FF00FF’.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
nl: Al dan niet de kleuren van het thema gebruiken voor het terminalvenster

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
nl: Indien ingeschakeld zullen de kleurinstellingen van het thema gebruikt worden voor het terminalvenster, in plaats van de kleuren die de gebruiker heeft ingesteld.

en: Whether to blink the cursor
nl: Al dan niet een knipperende aanwijzer

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
nl: De mogelijke waarden zijn 'system' om de systeembrede knipperinstellingen van de aanwijzer te gebruiken, of 'on' of 'off' om de modus expliciet in te stellen.

en: The cursor appearance
nl: Aanwijzer-uiterlijk

en: The possible values are “block” to use a block cursor, “ibeam” to use a vertical line cursor, or “underline” to use an underline cursor.
nl: De mogelijke waarden zijn 'block' om een blokaanwijzer te gebruiken, 'ibeam' om een verticale regelaanwijzer te gebruiken, of 'underline' om een laagliggend streepje te gebruiken voor de aanwijzer.

en: Whether to use the system font
nl: Al dan niet het systeemlettertype gebruiken

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
nl: Indien waar, dan zal de terminal het systeembrede standaardlettertype gebruiken voor de werkomgeving als het monospace is (en anders het meest daarop lijkende lettertype dat hij kan vinden).

en: Font
nl: Lettertype

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
nl: Een Pango-lettertypenaam. Voorbeelden zijn 'Sans 12' of 'Monospace Bold 14'.

en: Terminal
nl: Terminalvenster

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
nl: Een eenvoudig terminal-werkbalkhulpje dat gebruikt kan worden vanaf de onderste werkbalk

en: Embedded Terminal
nl: Ingebed terminalvenster

en: Embed a terminal in the bottom pane.
nl: Voeg een terminalvenster toe aan de onderste werkbalk.

en: C_hange Directory
nl: _Map wijzigen

en: Interactive Completion
nl: Interactieve voltooiing

en: Whether to enable interactive completion.
nl: Of interactieve voltooiing ingeschakeld moet worden.

en: Minimum Word Size
nl: Minimale woordgrootte

en: The minimum word size to complete.
nl: De minimale woordgrootte voor aanvulling.

en: Document Words
nl: Documentwoorden

en: Word Completion
nl: Woordaanvulling

en: Word completion using the completion framework
nl: Woordaanvulling met behulp van het aanvullingsgereedschap
