pluma-plugins 1.25.0 - en to nn translation catalogue (15 entries)

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

en: Whether to silence terminal bell
nn: Om terminalsignalet skal dempast

en: Number of lines to keep in scrollback
nn: Talet på linjer å ha i rulleminnet

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
nn: Om terminalen skal rulla til botnen når ein tast vert trykt

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
nn: Dersom sann, vil rullefeltet hoppa til botnen ved tastetrykk.

en: Default color of text in the terminal
nn: Standard farge på tekst i terminalen

en: Default color of terminal background
nn: Standard farge på terminalbakgrunnen

en: Palette for terminal applications
nn: Palett for terminalprogram

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
nn: Terminalar har ein 16-fargars palett som program i terminalen kan bruka. Dette er den paletten. Han inneheld ei liste over fargenamn, skilde åt med kolon. Fargenamna skal vera i heksadesimalt format, t.d. «#FF00FF».

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
nn: Om fargar frå drakta skal brukast i terminalen

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
nn: Dersom sann, vil drakta slik ho ser ut på tekstboksar verta brukte i terminalen, i staden for fargane brukaren vel.

en: Whether to blink the cursor
nn: Om skrivemerket skal blinka

en: The cursor appearance
nn: Korleis skrivemerket ser ut

en: Whether to use the system font
nn: Om systemskrifttypen skal brukast

en: Font
nn: Skrifttype
