pluma-plugins 1.25.0 - en to oc translation catalogue (49 entries)

en: Bookmarks
oc: Favorits

en: Easy document navigation with bookmarks
oc: Navigar aisidament dins vòstres documents amb los marcapaginas

en: Toggle Bookmark
oc: Activar/desactivar lo marcapagina

en: Go to Next Bookmark
oc: Anar al marcapagina seguent

en: Go to Previous Bookmark
oc: Anar al marcapagina precedent

en: Bracket Completion
oc: Complecion de parentèsis

en: Automatically adds closing brackets.
oc: Apondre automaticament las parentèsis tampantas.

en: Code Comment
oc: Comentador de còdi

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
oc: Comentar o descomentar un blòt de còdi seleccionat.

en: Co_mment Code
oc: _Comentar lo còdi

en: U_ncomment Code
oc: _Descomentar lo còdi

en: Comment or uncomment blocks of code
oc: Comenta o descomenta de blòts de còdi

en: Smart Spaces
oc: Espacis intelligents

en: Forget you're not using tabulations.
oc: Doblidatz qu'utilizatz pas las tabulacions.

en: Show Line Numbers
oc: Afichar los numèros de linha

en: Forward Search
oc: Recercar en avant

en: Whether to silence terminal bell
oc: Indica se cal rendre mut lo bip del terminal

en: Number of lines to keep in scrollback
oc: Nombre de linhas de gardar en memòria pel desfilament

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
oc: Indica se un nombre illimitat de linhas deu èsser gardat en memòria pel desfilament

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
oc: Se verai, las linhas pel desfilament son totjorn conservadas. Coma l'istoric de desfilament es emmagazinat temporàriament sul disc, es possible que lo sistèma se retròbe a cort d'espaci de disc se lo terminal produsís fòrça sortidas.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
oc: Indica se cal anar en bas del terminal al moment de la quichada sus una tòca

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
oc: Se verai, quichar una tòca fa desfilar lo terminal fins al bas.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
oc: Indica se cal anar en bas del terminal quand de tèxte novèl es afichat

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
oc: se definit a true, tota novèla sortida afichada farà desfilar lo terminal fins al bas.

en: Default color of text in the terminal
oc: Color per defaut del tèxte dins lo terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
oc: Color per defaut del tèxte dins lo terminal. Coma en HTML, aquesta color pòt èsser indicada per un nom (« red ») o per de valors exadecimalas (« #FF003F »).

en: Default color of terminal background
oc: Color per defaut del rèireplan del terminal

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
oc: Color per defaut del rèireplan del terminal. Coma en HTML, aquesta color pòt èsser indicada per un nom (« red ») o per de valors exadecimalas (« #FF003F »).

en: Palette for terminal applications
oc: Paleta per las aplicacions tèxte

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
oc: Indica se cal utilizar las colors del tèma pel terminal

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
oc: se definit a true, lo jòc de colors del tèma utilizat per las bóstias de sasida de tèxte es utilizat pel terminal, a la plaça de las colors indicadas per l'utilizaire.

en: Whether to blink the cursor
oc: Indica se lo cursor deu cluquejar

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
oc: Las valors possiblas son « system » (sistèma) per utilizar las preferéncias globalas de cluquejament del cursor, o « on » (actiu) e « off » (inactiu) per definir explicitament lo mòde.

en: The cursor appearance
oc: Aparéncia del cursor

en: Whether to use the system font
oc: Utilizar la polissa sistèma

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
oc: se definit a true, lo terminal utiliza la polissa globala estandarda del burèu se es monospace (e, manca d'aquò, la polissa la mai semblanta que tròbe).

en: Font
oc: Polissa

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
oc: Un nom de police Pango. Per exemple : « Sans 12 » o « Monospace Bold 14 ».

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
oc: Un simple element grafic del terminal accessible dins lo panèl del bas

en: Embedded Terminal
oc: Terminal integrat

en: Embed a terminal in the bottom pane.
oc: Intègra un terminal dins lo panèl del bas.

en: C_hange Directory
oc: C_ambiar de repertòri

en: Interactive Completion
oc: Complecion Interactiva

en: Whether to enable interactive completion.
oc: Indica se cal activar la complecion interactiva.

en: Minimum Word Size
oc: Talha minimum del mot

en: The minimum word size to complete.
oc: Indica la talha minimum del mot de completar.

en: Document Words
oc: Mots del document

en: Word Completion
oc: Complecion dels mots

en: Word completion using the completion framework
oc: Complecion de mots, utiliza l'estructura de complecion
