pluma-plugins 1.25.0 - en to pl translation catalogue (76 entries)

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Easy document navigation with bookmarks
pl: Łatwa nawigacja po dokumentach dzięki zakładkom

en: Toggle Bookmark
pl: Przełącz zakładkę

en: Toggle bookmark status of the current line
pl: Przełącz stan zakładki bieżącej linii

en: Go to Next Bookmark
pl: Przejdź do następnej zakładki

en: Go to the next bookmark
pl: Przejdź do następnej zakładki

en: Go to Previous Bookmark
pl: Przejdź do poprzedniej zakładki

en: Go to the previous bookmark
pl: Przejdź do poprzedniej zakładki

en: Bracket Completion
pl: Uzupełnianie nawiasów

en: Automatically adds closing brackets.
pl: Automatycznie dodaje nawiasy zamykające.

en: Code Comment
pl: Komentarz do kodu

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
pl: Komentowanie lub odkomentowanie wybranego bloku kodu.

en: Co_mment Code
pl: Ko_mentarz do kodu

en: Comment the selected code
pl: Skomentuj wybrany kod

en: U_ncomment Code
pl: O_dkomentuj kod

en: Uncomment the selected code
pl: Odkomentuj wybrany kod

en: Comment or uncomment blocks of code
pl: Komentuj lub odkomentuj bloki kodu.

en: Smart Spaces
pl: Inteligentne spacje

en: Forget you're not using tabulations.
pl: Zapomnij, że nie używasz tabulacji.

en: Source Code Browser
pl: Przeglądarka kodu źródłowego

en: A source code class and function browser for Pluma.
pl: Klasa kodu źródłowego i przeglądarka funkcji dla Plumy.

en: Show _line numbers in tree
pl: Pokaż numery _linii w drzewie

en: Load symbols from _remote files
pl: Załaduj symbole ze _zdalnych plików

en: Start with rows _expanded
pl: Uruchom z rozwiniętymi wierszami

en: _Sort list alphabetically
pl: _Sortuj listę alfabetycznie

en: ctags executable
pl: ctags wykonywalny

en: Show Line Numbers
pl: Pokaż numery wierszy

en: Show the line number of each item in the source tree.
pl: Pokaż numer wiersza każdego elementu w drzewie źródłowym.

en: Load Remote Files
pl: Wczytaj pliki zdalne

en: Download remote files into a temporary file for parsing the symbols.
pl: Pobierz pliki zdalne do pliku tymczasowego w celu przeanalizowania symboli.

en: Expand Rows
pl: Rozwiń wiersze

en: Expand the entire source tree when initially loaded.
pl: Rozwiń całe drzewo źródłowe po początkowym załadowaniu.

en: Sort List
pl: Sortuj listę

en: Sorts the list of symbols alphabetically rather than by where they occur in the source file.
pl: Sortuje listę symboli alfabetycznie, a nie według miejsca ich występowania w pliku źródłowym.

en: Ctags Executable
pl: Ctags wykonywalny

en: Specifies the executable path for Exuberant Ctags.
pl: Określa ścieżkę wykonywalną dla Exuberant Ctags.

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril
pl: Synchronizuj LaTeX i PDF z plumą i atril

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril.
pl: Synchronizuj LaTeX i PDF z plumą i atril.

en: Forward Search
pl: Wyszukiwanie do przodu

en: Whether to silence terminal bell
pl: Czy wyciszyć dzwonek terminala

en: If true, don’t make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
pl: Jeśli true, nie rób hałasu, gdy aplikacje wysyłają sekwencję ucieczki dla dzwonka terminala.

en: Number of lines to keep in scrollback
pl: Liczba linii umieszczanych w buforze przewijania

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
pl: Liczba linii umieszczanych w buforze przewijania. Możesz przewijać wstecz w terminalu o tę liczbę linii; natomiast linie niemieszczące się w buforze są usuwane. Jeśli  scrollback-unlimited jest true, wartość ta jest ignorowana.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
pl: Czy nieograniczona liczba linii powinna być trzymana w buforze przewijania

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
pl: Jeśli true, linie w buforze przewijania nigdy nie będą usuwane. Historia przewijania jest tymczasowo przechowywana na dysku, więc jeśli w terminalu znajdzie się dużo tekstu wynikowego, może to doprowadzić do wyczerpania się wolnej przestrzeni dyskowej.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
pl: Czy przewijać do końca gdy klawisz jest wciśnięty

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
pl: Jeśli true, wciśnięcie klawisza przenosi pasek przewijania na sam dół.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
pl: Czy przewinąć do końca, jeśli są nowe wyniki

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
pl: Jeśli true, terminal zostanie przewinięty do końca, jeśli są nowe wyniki.

en: Default color of text in the terminal
pl: Domyślny kolor tekstu w terminalu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
pl: Domyślny kolor tekstu w terminalu w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru jak np. "red").

en: Default color of terminal background
pl: Domyślny kolor tła w terminalu

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
pl: Domyślny kolor tła w terminalu w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru, jak np. "red").

en: Palette for terminal applications
pl: Paleta dla aplikacji terminala

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
pl: Terminale mają 16-kolorową paletę z której mogą korzystać aplikacje wewnątrz terminala. Chodzi o paletę w formie listy kolorów oddzielonych dwukropkiem. Nazwy kolorów powinny być w formacie szesnastkowym np. "#FF00FF"

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
pl: Czy używać kolorów z motywu dla widżetu terminala

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
pl: Jeśli true, zamiast kolorów użytkownika w terminalu używany będzie schemat koloru motywu dla edycyjnych pól tekstowych.

en: Whether to blink the cursor
pl: Czy kursor ma migać

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
pl: Dostępne wartości to “system” w celu użycia globalnych ustawień migania kursora, albo “on” (włącz) lub “off” (wyłącz) by ustawić tryb jawnie.

en: The cursor appearance
pl: Wygląd kursora

en: The possible values are “block” to use a block cursor, “ibeam” to use a vertical line cursor, or “underline” to use an underline cursor.
pl: Możliwe wartości to “block” dla kursora blokowego, “ibeam” dla kursora w postaci kreski z szeryfami lub “underline” dla kursora w formie znaku podkreślenia.

en: Whether to use the system font
pl: Czy używać czcionki systemowej

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
pl: Jeśli true, terminal użyje standardowego globalnej czcionki, jeśli jest to czcionka o stałej szerokości znaków (lub najbardziej podobnej czcionki w innym przypadku).

en: Font
pl: Czcionka

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
pl: Nazwa czcionki Pango. Przykładowo  “Sans 12” lub “Monospace Bold 14”.

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
pl: Prosty widżet terminala dostępny z dolnego panelu

en: Embedded Terminal
pl: Terminal wbudowany

en: Embed a terminal in the bottom pane.
pl: Osadź terminal w dolnym okienku.

en: C_hange Directory
pl: Z_mień katalog

en: Interactive Completion
pl: Interaktywne uzupełnienie

en: Whether to enable interactive completion.
pl: Określa, czy włączyć interaktywne uzupełnienie.

en: Minimum Word Size
pl: Minimalny rozmiar słowa

en: The minimum word size to complete.
pl: Minimalny rozmiar słowa do uzupełnienia.

en: Document Words
pl: Słowa dokumentu

en: Word Completion
pl: Uzupełnianie słów

en: Word completion using the completion framework
pl: Uzupełnianie słów przy użyciu frameworka uzupełniania
