pluma-plugins 1.25.0 - en to ps translation catalogue (8 entries)

en: Bookmarks
ps: ليکنښې

en: Default color of text in the terminal
ps: په پايالي کې د ليکنې تلواله رنګ

en: Default color of terminal background
ps: د پايالي شاليد تلواله رنګ

en: Palette for terminal applications
ps: د پايالو کاريالونو لپاره رنګدبلی

en: Whether to blink the cursor
ps: که چېرې ځری پړکول پکار وي

en: Whether to use the system font
ps: که چېرې غونډال ليکبڼه کارول پکار وي

en: Font
ps: ليکبڼه

en: Terminal
ps: پايالی
