pluma-plugins 1.25.0 - en to sk translation catalogue (18 entries)

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Whether to silence terminal bell
sk: Určuje, či má byť terminálový zvonček potichu

en: Number of lines to keep in scrollback
sk: Počet riadkov uchovávanej histórie

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
sk: Určuje, či sa má uchovať neobmedzený počet riadkov v uchovávanej histórii

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, nebudú riadky histórie nikdy stratené. História je dočasne ukladaná na disk, preto môže táto možnosť spôsobiť zaplnenie voľného miesta, ak bude terminál produkovať veľa výstupu.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sk: Určuje, či sa má posunúť dolu pri stlačení klávesu

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, stlačením klávesu sa posuvník presunie na koniec.

en: Default color of text in the terminal
sk: Predvolená farba textu v termináli

en: Default color of terminal background
sk: Predvolená farba pozadia terminálu

en: Palette for terminal applications
sk: Paleta pre programy v termináli

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
sk: Terminály používajú 16-farebnú paletu, ktorú môžu použiť programy v termináli. Toto je tá paleta, zadaná ako dvojbodkami oddelený zoznam mien farieb. Farby by mali byť v hexadecimálnom formáte, napr. „#FF00FF“

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sk: Určuje, či použiť farby z témy pre prvok terminálu

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, pre terminál sa použije farebná schéma témy pre textové polia namiesto farieb zadaných používateľom.

en: Whether to blink the cursor
sk: Určuje, či má kurzor blikať

en: The cursor appearance
sk: Vzhľad kurzora

en: Whether to use the system font
sk: Určuje, či používať systémové písmo

en: Font
sk: Písmo

en: Terminal
sk: Terminál
