pluma-plugins 1.25.0 - en to sl translation catalogue (71 entries)

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Easy document navigation with bookmarks
sl: Enostavno krmarjenje po dokumentih z zaznamki

en: Toggle Bookmark
sl: Preklopi zaznamek

en: Toggle bookmark status of the current line
sl: Preklopi stanje zaznamka za trenutno vrstico

en: Go to Next Bookmark
sl: Pojdi na naslednji zaznamek

en: Go to the next bookmark
sl: Pojdi na naslednji zaznamek

en: Go to Previous Bookmark
sl: Pojdi na prejšnji zaznamek

en: Go to the previous bookmark
sl: Pojdi na naslednji zaznamek

en: Bracket Completion
sl: Zaključevanje oklepajev

en: Automatically adds closing brackets.
sl: Samodejno doda zaključne oklepaje.

en: Code Comment
sl: Deaktiviranje kode

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
sl: Spremeni kodo v komentar ali obratno

en: Co_mment Code
sl: Koda v ko_mentar

en: Comment the selected code
sl: Izbrano kodo spremenite v komentar

en: U_ncomment Code
sl: Komentar v ko_do

en: Uncomment the selected code
sl: Izbrani komentar spremenite v kodo

en: Comment or uncomment blocks of code
sl: Dele kode spremenite v komentar ali nazaj v kodo

en: Smart Spaces
sl: Pametni presledki

en: Forget you're not using tabulations.
sl: Pozabite, da ne uporabljate tabulatorjev.

en: Source Code Browser
sl: Brskalnik izvorne kode

en: A source code class and function browser for Pluma.
sl: Brskalnik izvorne kode po razredih in funkcijah za Plumo.

en: Show _line numbers in tree
sl: Pokaži _številke vrstic v drevesu

en: Load symbols from _remote files
sl: Naloži _simbole iz oddaljenih datotek

en: Start with rows _expanded
sl: Začni z razp_ostrtimi vrsticami

en: _Sort list alphabetically
sl: _Razvrsti seznam po abecedi

en: Show Line Numbers
sl: Pokaži številke vrstic

en: Show the line number of each item in the source tree.
sl: Pokaži številko vrstice vsakega elementa v drevesu kode.

en: Load Remote Files
sl: Naloži oddaljene datoteke

en: Download remote files into a temporary file for parsing the symbols.
sl: Prenesite oddaljene datoteke v začasno datoteko za razčlenjevanje simbolov.

en: Expand Rows
sl: Razpostri vrstice

en: Expand the entire source tree when initially loaded.
sl: Ob začetnem nalaganju razpostri celotno drevo kode.

en: Sort List
sl: Razvrsti seznam

en: Sorts the list of symbols alphabetically rather than by where they occur in the source file.
sl: Razvrsti seznam simbolov po abecedi namesto po položaju v izvorni kodi.

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril
sl: Uskladi med LaTeX in PDF s plumo in atrilom

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril.
sl: Uskladi med LaTeX in PDF s plumo in atrilom.

en: Forward Search
sl: Iskanje naprej

en: Whether to silence terminal bell
sl: Ali naj se utiša zvonec terminala

en: If true, don’t make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
sl: Izbrana možnost omogoča, da ni piska, kadar programi pošljejo ubežno zaporedje zvoncu terminala.

en: Number of lines to keep in scrollback
sl: Število vrstic, ki naj se ohranijo v zgodovini drsnika

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
sl: Število vrstic, ki se ohranijo za prikaz z drsnikom. V terminalu si lahko z drsnikom ogledate že izpisane vrstice; vrstice, ki so v zgodovini preveč nazaj pa se izgubijo. V kolikor je izbrana možnost, da je število vrstic drsnika neomejeno, je ta nastavitev prezrta.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
sl: Ali naj se ohrani neomejeno število vrstic za prikaz z drsnikom

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
sl: Izbrana možnost določi, da se število vrstic terminala nikoli ne počisti. Zgodovina izpisa se shranjuje začasno, dokler je okno odprto, zato je mogoče, da sistemu zmanjka prostora.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sl: Ali naj se ob pritisku katerekoli tipke drsnik premakne na dno

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sl: Izbrana možnost omogoča, da pritisk tipke povzroči prehod drsnika na dno.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
sl: Ali naj se ob novem izpisu v terminalu drsnik premakne na dno.

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo terminal ob vsakem novem izpisu zdrsel na dno.

en: Default color of text in the terminal
sl: Privzeta barva besedila v terminalu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
sl: Privzeta barva pisave. Določena je lahko kot HTML, šestnajstiško, ali pa z imenom (npr. »red« za rdečo).

en: Default color of terminal background
sl: Privzeta barva ozadja terminala

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
sl: Privzeta barva ozadja terminala. Določena je lahko kot HTML, šestnajstiško, ali pa z imenom (npr. »red« za rdečo).

en: Palette for terminal applications
sl: Paleta za programe terminala

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
sl: Terminal podpira paleto 16 barv, ki jo lahko uporabijo programi znotraj terminala. To je paleta v obliki seznama imen barv, ločenega s podpičji. Imena barv morajo biti v šestnajstiški obliki, na primer: "#FF00FF"

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sl: Ali naj se za gradnik terminala uporabijo barve sistemske teme

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo za vpisovanje besedila uporabljena barvna shema teme sistema, namesto barv, ki jih je določil uporabnik.

en: Whether to blink the cursor
sl: Ali naj kazalka utripa

en: The cursor appearance
sl: Videz kazalke

en: Whether to use the system font
sl: Ali naj se uporabi sistemska pisava

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo terminal uporabil običajno pisavo namizja, če je ta eno-presledna (sicer bo uporabljena najbolj podobna najdena pisava).

en: Font
sl: Pisava

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
sl: Ime pisave Pango. Primera: »Sans 12« in »Monospace Bold 14«.

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
sl: Enostaven gradnik terminala, ki je dosegljiv v spodnjem podoknu

en: Embedded Terminal
sl: Vdelani terminal

en: Embed a terminal in the bottom pane.
sl: Vdelani terminal v spodnjem podoknu.

en: C_hange Directory
sl: Spre_meni mapo

en: Interactive Completion
sl: Interaktivno dopolnjevanje

en: Whether to enable interactive completion.
sl: Ali naj bo omogočeno interaktivno dopolnjevanje.

en: Minimum Word Size
sl: Najmanjša velikost besede

en: The minimum word size to complete.
sl: Najmanjša velikost besede, da se izvede dopolnjevanje.

en: Document Words
sl: Besede v dokumentu

en: Word Completion
sl: Dopolnjevanje besed

en: Word completion using the completion framework
sl: Dopolnjevanje besed z uporabo ogrodja za dopolnjevanje
