pluma-plugins 1.25.0 - en to sq translation catalogue (14 entries)

en: Bookmarks
sq: Libërshënues

en: Whether to silence terminal bell
sq: Lejo bllokimin e tingullit të terminalit

en: Number of lines to keep in scrollback
sq: Numri i rreshtave të shikueshëm gjatë rrëshqitjes mbrapsht

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sq: Lejo rrëshqitjen në fund kur një pulsant është shtypur

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sq: Nëse e vërtetë, duke shtypur një pulsant shkon në fund.

en: Default color of text in the terminal
sq: Ngjyra e prezgjedhur e tekstit në terminal

en: Default color of terminal background
sq: Ngjyra e prezgjedhur e sfondit të terminalit

en: Palette for terminal applications
sq: Panel për programe nga terminali

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
sq: Terminalët kanë një panel me 16 ngjyra të përdorshëm nga programet në brendësi të terminalit. Ky është paneli, në formën e një liste emra ngjyrash në kollonë. Emrat e ngjyrave duhet të jenë në formatin hex, p.sh. "#FF00FF"

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sq: Lejo përdorimin e ngjyrave nga tema e terminal widget

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
sq: Nëse e vërtetë, skema e ngjyrave të temës për box-et e tekstit do të përdoret për terminalin, në vend të ngjyrave të zgjedhura nga përdoruesi.

en: Whether to use the system font
sq: Lejo përdorimin e shkronjave të sistemit

en: Font
sq: Gërmat

en: Terminal
sq: Terminali
