pluma-plugins 1.25.0 - en to tr translation catalogue (77 entries)

en: Bookmarks
tr: Yer imleri

en: Easy document navigation with bookmarks
tr: Yer imleriyle basit belge gezintisi

en: Toggle Bookmark
tr: Yer İmini Aç/Kapat

en: Toggle bookmark status of the current line
tr: Geçerli satırın yer imi durumunu aç/kapat

en: Go to Next Bookmark
tr: Sonraki Yer İmine Git

en: Go to the next bookmark
tr: Sonraki yer imine git

en: Go to Previous Bookmark
tr: Önceki Yer İmine Git

en: Go to the previous bookmark
tr: Önceki yer imine git

en: Bracket Completion
tr: Parantez Tamamlama

en: Automatically adds closing brackets.
tr: Kapatma parantezini kendiliğinden ekler.

en: Code Comment
tr: Kod Açıklaması

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
tr: Seçili kod bloğunu açıklamaya dönüştür veya açıklama durumunu kaldır.

en: Co_mment Code
tr: _Kod Açıklaması

en: Comment the selected code
tr: Seçilen kodu açıklamaya dönüştür

en: U_ncomment Code
tr: K_odun Açıklama Durumunu Kaldır

en: Uncomment the selected code
tr: Seçilen kodun açıklama durumunu kaldır

en: Comment or uncomment blocks of code
tr: Seçili kod bloklarını açıklamaya dönüştür veya açıklama durumunu kaldır

en: Smart Spaces
tr: Akıllı Boşluklar

en: Forget you're not using tabulations.
tr: Sekmeleme kullanmıyorsanız unutun.

en: Source Code Browser
tr: Kaynak Kodu Tarayıcı

en: A source code class and function browser for Pluma.
tr: Pluma için kaynak kodu sınıfı ve fonksiyon tarayıcısı.

en: Show _line numbers in tree
tr: _Ağaçta satır numaralarını göster

en: Load symbols from _remote files
tr: Sembolleri _uzak dosyalardan yükle

en: Start with rows _expanded
tr: _Satırlar genişletilmiş olarak başla

en: _Sort list alphabetically
tr: Listeyi _alfabetik olarak sırala

en: ctags executable
tr: ctags çalıştırılabilir

en: Show Line Numbers
tr: Satır Numaralarını Göster

en: Show the line number of each item in the source tree.
tr: Kaynak ağaçtaki her bir ögenin satır numarasını göster.

en: Load Remote Files
tr: Uzak Dosyaları Yükle

en: Download remote files into a temporary file for parsing the symbols.
tr: Sembolleri ayrıştırmak için uzak dosyaları geçici dosyaya indir.

en: Expand Rows
tr: Satırları Genişlet

en: Expand the entire source tree when initially loaded.
tr: İlk yüklendiğinde tüm kaynak ağacını genişlet.

en: Sort List
tr: Listeyi Sırala

en: Sorts the list of symbols alphabetically rather than by where they occur in the source file.
tr: Sembollerin listesini, kaynak dosyada bulundukları yere göre değil, alfabetik olarak sıralar.

en: Ctags Executable
tr: Ctags Çalıştırılabilir

en: Specifies the executable path for Exuberant Ctags.
tr: Exuberant Ctag'ler için çalıştırılabilir yolu belirtir.

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril
tr: Pluma ve Atril ile LaTeX ve PDF arasında eşitle

en: Synchronize between LaTeX and PDF with pluma and atril.
tr: Pluma ve Atril ile LaTeX ve PDF arasında eşitle.

en: Forward Search
tr: İleri Arama

en: Whether to silence terminal bell
tr: Uçbirim zilinin susturulup susturulmayacağı

en: If true, don’t make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
tr: Eğer seçiliyse, uygulamalar uçbirim ziline çıkış serisi yolladıklarında ses çıkarmaz.

en: Number of lines to keep in scrollback
tr: Geriye kaydırmak için tutulacak satır sayısı

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
tr: Geriye kaydırmak için tutulacak satır sayısı. Uçbirimde bu sayıda satırı geriye kaydırabilirsiniz; artan satırlar silinir. Eğer scrollback-unlimited seçiliyse görmezden gelinir.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
tr: Geriye kaydırma için sınırsız sayıda satırın tutulup tutulmayacağını ayarlar

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
tr: Eğer seçiliyse, geriye kaydırma satırları hiçbir zaman silinmez. Geriye kaydırma tarihçesi geçici olarak diske kaydedilir, dolayısıyla uçbirimde çok çıktı varsa bu, sistemin disk alanını tüketebilir.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
tr: Bir tuşa basıldığında en alta kayma

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
tr: Eğer seçiliyse, bir tuşa basıldığında kaydırma çubuğunu en alta götürür.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
tr: Yeni çıktı olduğunda en alta kayıp kayılmayacağı

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
tr: Eğer seçiliyse, uçbirimde yeni bir çıktı oluştuğunda kaydırma çubuğu en alta gider.

en: Default color of text in the terminal
tr: Uçbirimdeki metnin varsayılan rengi

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
tr: Uçbirim metninin varsayılan rengi, bir renk tanımlaması olarak (HTML-stili onaltılı basamaklı olabilir, veya "red" gibi bir renk adı).

en: Default color of terminal background
tr: Uçbirim arkaplanının varsayılan rengi

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
tr: Uçbirim arkaplanının varsaılan rengi, bir renk tanımlaması olarak (HTML-stili onaltılı basamaklı olabilir, veya "red" gibi bir renk adı).

en: Palette for terminal applications
tr: Uçbirim uygulamaları için renk paleti

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
tr: Uçbirimlerin, içerlerindeki uygulamaların kullanabilmesi için 16 renk paletine sahiptir. Bu palet,  renk isimlerinin kolon ayraçlı listesi biçimindedir. Renk isimleri onaltılı biçimde olmalıdır, örneğin; "#FF00FF" gibi.

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
tr: Uçbirim araçları için tema renklerinin kullanılıp kullanılmaması

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
tr: Eğer seçiliyse, metin giriş kutuları için tema renk şeması, kullanıcı tarafından belirtilen renkler yerine uçbirim için de kullanılacak.

en: Whether to blink the cursor
tr: İmlecin yanıp sönmesi

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
tr: Geçerli değerler, genel imleç yanıp sönme ayarları için "system", ya da kipi ayrıca belirtmek için "on" ya da "off".

en: The cursor appearance
tr: İmleç görünümü

en: The possible values are “block” to use a block cursor, “ibeam” to use a vertical line cursor, or “underline” to use an underline cursor.
tr: Olası değerler, "block " bir blok imleç kullanmak için, "ibeam" dikey bir çizgi imleç kullanmak için veya "underline" bir alt çizgi imleci kullanmak için.

en: Whether to use the system font
tr: Sistem yazıtipinin kullanılıp kullanılmaması

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
tr: Eğer seçiliyse, uçbirim eş aralıklıysa masaüstü genel standart yazıtipini kullanacaktır (yoksa bulunabilen ona en benzeyen yazıtipi kullanılır).

en: Font
tr: Yazıtipi

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
tr: Pango yazıtipi adı. Örneğin "Sans 12" veya "Monospace Bold 14" gibi.

en: Terminal
tr: Uçbirim

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
tr: Alt bölmeden erişilebilir basit uçbirim parçacığı

en: Embedded Terminal
tr: Gömülü Uçbirim

en: Embed a terminal in the bottom pane.
tr: Alt bölmeye uçbirim göm.

en: C_hange Directory
tr: _Dizin Değiştir

en: Interactive Completion
tr: Etkileşimli Tamamlama

en: Whether to enable interactive completion.
tr: Etkileşimli tamamlamanın etkin olma durumu.

en: Minimum Word Size
tr: En Az Kelime Sayısı

en: The minimum word size to complete.
tr: Tamamlanacak en az kelime sayısı.

en: Document Words
tr: Belge Kelimeleri

en: Word Completion
tr: Kelime Tamamlama

en: Word completion using the completion framework
tr: Tamamlama çatısı kullanarak kelime tamamlama
