pluma-plugins 1.25.0 - en to ug translation catalogue (17 entries)

en: Whether to silence terminal bell
ug: تېرمىنال ئاۋازىنى چەكلەمدۇ يوق

en: Number of lines to keep in scrollback
ug: دومىلايدىغان قۇر سانى

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
ug: چەكسىز قۇرنىڭ دومىلىما مەزمۇنىنى ساقلاپ قالامدۇ يوق

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
ug: ئەگەر راست (true) بولسا دومىلىتىدىغان قۇر تاشلىۋېتىلمەيدۇ. دومىلىتىش خاتىرىسى دىسكىغا ۋاقىتلىق ساقلىنىدۇ، شۇڭلاشقا تېرمىنال چىقىرىدىغان مەزمۇن بەك كۆپ بولسا، بۇ تاللانما دىسكا بوشلۇقىنىڭ سەرپ بولۇپ تۈگىشىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
ug: كۇنۇپكا بېسىلغاندا ئاستىغا دومىلىتامدۇ يوق

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
ug: ئەگەر راست (true) بولسا توپچا سۈرگۈچنى ئاستىغا دومىلىتىدۇ.

en: Default color of text in the terminal
ug: تېرمىنالدىكى خەتنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى

en: Default color of terminal background
ug: تېرمىنال تەگلىكىنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى

en: Palette for terminal applications
ug: تېرمىنال پروگراممىنىڭ رەڭ تاختىسى

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
ug: تېرمىنال 16 خىل رەڭلىك رەڭ تاختىسى ئىشلىتىپ، تېرمىنالدىكى پروگراممىلارنىڭ ئىشلىتىشىگە تەمىنلەيدۇ. بۇ شۇ رەڭ تاختىسى، فورماتى چېكىتلىك پەش بىلەن ئايرىلغان رەڭ ئاتى. رەڭ ئاتى چوقۇم ئون ئالتە خانىلىك فورماتتا بولۇشى لازىم يەنى، "#FF00FF"

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
ug: تېرمىنالدىكى بۆلەك باش تېمىدىكى رەڭنى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
ug: ئەگەر راست (true) بولسا تېرمىنال تېكىست رامكىسىنىڭ تېما رەڭگىنى ئىشلىتىدۇ، ئىشلەتكۈچى تەمىنلىگەن رەڭنى ئىشلەتمەيدۇ.

en: Whether to blink the cursor
ug: نۇر بەلگىنى چاقنىتامدۇ يوق

en: The cursor appearance
ug: نۇر بەلگە قىياپىتى

en: Whether to use the system font
ug: سىستېما خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: Terminal
ug: تېرمىنال
