MATE Desktop Environment - en to frp translation catalogue (9 entries)

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Edit
frp: Èditar

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Search
frp: Chèrchér

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Help
frp: Èda

note: (itstool) path: sect1/title
en: Preferences
frp: Prèfèrences

note: (itstool) path: sect1/title
en: Plugins
frp: Raponses

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Description
frp: Dèscripcion

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Input
frp: Entrâ

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Output
frp: Sortia

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Name
frp: Nom
