MATE Desktop Environment - en to fur translation catalogue (8 entries)

note: (itstool) path: entry/para
en: Command
fur: Comant

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Edit
fur: Modifiche

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Search
fur: Cîr

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Help
fur: Jutori

note: (itstool) path: sect1/title
en: Preferences
fur: Preferencis

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Description
fur: Descrizion

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Name
fur: Nom

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
fur: leam
