MATE Desktop Environment - en to ku_IQ translation catalogue (11 entries)

note: (itstool) path: sect3/title
en: Fonts
ku_IQ: جۆرەپیتەکان

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Tabs
ku_IQ: سەرخشتەکان

note: (itstool) path: entry/para
en: Command
ku_IQ: فەرمان

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Edit
ku_IQ: دەستکاریکردن

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Search
ku_IQ: گەڕان

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Help
ku_IQ: یارمەتی

note: (itstool) path: sect1/title
en: Preferences
ku_IQ: هەڵبژاردنەکان

note: (itstool) path: sect1/title
en: Plugins
ku_IQ: پێوەکراوەکان

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Description
ku_IQ: پێناسە

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Name
ku_IQ: ناو

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
ku_IQ: بەستەر
