MATE Desktop Environment - en to rw translation catalogue (10 entries)

note: (itstool) path: sect3/title
en: Fonts
rw: Imyandikire

note: (itstool) path: entry/para
en: Command
rw: Icyo wifuza

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Files
rw: Idosiye

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Edit
rw: Kwandika

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Search
rw: Gushaka

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Help
rw: Ifashayobora

note: (itstool) path: sect1/title
en: Preferences
rw: Ibyahisemo

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
rw: Igikorwa

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Description
rw: Isobanuramiterere

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Name
rw: Izina
