MATE Desktop Environment - en to uz translation catalogue (12 entries)

note: (itstool) path: sect3/title
en: Fonts
uz: Shriftlar

note: (itstool) path: entry/para
en: Command
uz: Buyruq

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Files
uz: Fayllar

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Edit
uz: Tahrir

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Search
uz: Qidirish

note: (itstool) path: sect1/bridgehead
en: Help
uz: Yordam

note: (itstool) path: sect1/title
en: Preferences
uz: Parametrlar

note: (itstool) path: sect1/title
en: Plugins
uz: Plaginlar

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
uz: Amal

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Description
uz: Taʼrifi

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Name
uz: Nomi

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
uz: bogʻlama
