pluma 1.25.3 - en to fa translation catalogue (615 entries)

en: Use Default Font
fa: استفاده از قلم پیش‌فرض

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
fa: اینکه آیا از فونت «عرض ثابت» پیشفرض سیستم استفاده شود یا یک فونت خاص که برای Pluma تنظیم شده باشد. اگر این گزینه خاموش باشد، از فونتی که در گزینه‌ی «قلم ویرایشگر» مشخص شده است استفاده میشود.

en: Editor Font
fa: قلم ویرایشگر

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
fa: قلم سفارشی‌ای که در محوطه‌ی ویرایش مورد استفاده قرار خواهد گرفت. تنهادر صورتی کار می‌کند که گزینه‌ی «Use Default Font» خاموش باشد.

en: Create Backup Copies
fa: ایجاد نسخه‌های پشتیبان

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
fa: این که آیا pluma برای پرونده‌هایی که ذخیره می‌کند نسخه‌ی پشتیبان ایجاد بکند یا نه. می‌توان پسوند پرونده‌ی پشتیبان را با گزینه‌ی «پسوند نسخه‌ی پشتیبان» تنظیم کرد.

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
fa: حداکثر تعداد کنش‌هایی که pluma قادر خواهد بود برگرداند یا دوباره انجام دهد. برای تعداد نامحدود کنش‌ها از «‎-۱» استفاده کنید.

en: Line Wrapping Mode
fa: حالت پیچش سطری

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
fa: چگونگی پیچش سطرهای طولانی را در محوطه‌ی ویرایش مشخص می‌کند. برای نپیچاندن از ‏«GTK_WRAP_NONE»، برای پیچش در محدوده‌ی کلمات از «GTK_WRAP_WORD»، و برای پیچش در محدوده‌ی تک‌تک نویسه‌ها از «GTK_WRAP_CHAR» استفاده کنید. توجه کنید که مقادیر به کوچک و بزرگی حروف حساس هستند، پس مراقب باشید که دقیقاً به شکلی که اینجا آمده‌اند وارد شوند.

en: Tab Size
fa: اندازه‌ی جدول‌بندی

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
fa: تعداد فاصله‌هایی که باید به جای نویسه‌ی جهش نمایش داده شود را مشخص می‌کند.

en: Insert spaces
fa: درج فاصله

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
fa: این که آیا pluma به جای نویسه‌ی جهش از فاصله استفاده بکند یا نه.

en: Display Line Numbers
fa: نمایش شماره‌ی سطرها

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
fa: این که آیا  pluma شماره‌ی سطرها را در محوطه‌ی ویرایش نشان بدهد یا نه.

en: Highlight Current Line
fa: پررنگ سازی سطر فعلی

en: Whether pluma should highlight the current line.
fa: این که آیا pluma سطر فعلی را پررنگ بکند یا نه.

en: Highlight Matching Bracket
fa: پررنگ سازی قلاب متناظر

en: Display Right Margin
fa: نمایش حاشیه‌ی راست

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
fa: این که آیا  pluma حاشیه‌ی راست را در محوطه‌ی ویرایش نشان بدهد یا نه.

en: Right Margin Position
fa: موقعیت حاشیه‌ی راست

en: Specifies the position of the right margin.
fa: موقعیت حاشیه‌ی راست را مشخص می کند.

en: Enable Syntax Highlighting
fa: به کار انداختن پررنگ‌سازی نحوی

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
fa: این که آیا pluma پررنگ‌سازی نحوی را به کار بیاندازد یا نه.

en: Toolbar is Visible
fa: نوار ابزار قابل رویت است

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
fa: این که آیا نوار ابزار در پنجره‌های ویرایش مرئی باشد یا نه.

en: Toolbar Buttons Style
fa: سبک دکمه‌های نوار ابزار

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
fa: سبک دکمه‌های نوار ابزار. مقادیر ممکن عبارتند از «PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM» برای استفاده از سبک پیش‌فرض سیستم، «PLUMA_TOOLBAR_ICONS» برای نمایش فقط شمایل‌ها، ‏«PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT» برای نمایش شمایل‌ها و متن، و ‏«PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ» برای نمایش متن دارای اولویت در کنار شمایل‌ها. به یاد داشته باشید که مقادیر به کوچک و بزرگی حروف حساس هستند، پس مراقب باشید که دقیقاً به شکلی که اینجا آمده‌اند وارد شوند.

en: Status Bar is Visible
fa: نوار وضعیت قابل رویت است

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
fa: این که آیا نوار وضعیت در پایین پنجره‌های ویرایش مرئی باشد یا نه.

en: Maximum Recent Files
fa: حداکثر تعداد پرونده‌های اخیر

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
fa: حداکثر تعداد پرونده‌هایی را که اخیراً باز شده‌اند و در زیرمنوی «پرونده‌های اخیر» نمایش داده می‌شوند، مشخص می‌کند.

en: Print Syntax Highlighting
fa: چاپ پررنگ‌سازی نحوی

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
fa: این که آیا pluma هنگام چاپ نوشتار پررنگ‌سازی نحوی را هم چاپ کند یا نه.

en: Print Header
fa: چاپ سرصفحه

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
fa: این که آیا pluma هنگام چاپ نوشتارها سرصفحه هم چاپ بکند یا نه.

en: Printing Line Wrapping Mode
fa: حالت پیچش سطری هنگام چاپ

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
fa: چگونگی پیچش سطرهای طولانی را برای چاپ مشخص می‌کند. برای نپیچاندن از ‏«GTK_WRAP_NONE»، برای پیچش در محدوده‌ی کلمات از «GTK_WRAP_WORD»، و برای پیچش در محدوده‌ی تک‌تک نویسه‌ها از «GTK_WRAP_CHAR» استفاده کنید. توجه کنید که مقادیر به کوچک و بزرگی حروف حساس هستند، پس مراقب باشید که دقیقاً به شکلی که اینجا آمده‌اند وارد شوند.

en: Print Line Numbers
fa: چاپ شماره‌ی سطرها

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
fa: اگر این مقدار ۰ باشد هنگام چاپ نوشتار، شماره سطرها درج نمی‌شود. در غیر این صورت، pluma هر این تعداد سطر، شماره‌ی سطرها را چاپ می‌کند.

en: Body Font for Printing
fa: قلم بدنه برای چاپ

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
fa: قلم مورد استفاده برای بدنه‌ی نوشتار را هنگام چاپ نوشتارها مشخص می‌کند.

en: Header Font for Printing
fa: قلم سرصفحه برای چاپ

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
fa: قلم مورد استفاده برای سرصفحه‌ها هنگام چاپ نوشتار را مشخص می‌کند. تنها در صورتی کار ‌می‌کند که گزینه‌ی «چاپ سرصفحه» روشن باشد.

en: Line Number Font for Printing
fa: قلم شماره‌ی سطرها برای چاپ

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
fa: قلم مورد استفاده برای شماره‌ی سطرها هنگام چاپ را مشخص می‌کند. تنها در صورتی تأثیر دارد که گزینه‌ی «چاپ شماره‌ی سطرها» ناصفر باشد.

en: Encodings shown in menu
fa: کدگذاری‌های نشان داده شده در منو

en: Active plugins
fa: فعال کردن متصل شونده

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
fa: فهرست متصل شونده‌های فعال. حاوی «مکان» متصل شونده‌های فعال است. برای به دست آوردن «مکان» یک متصل شونده‌ی به‌خصوص، پرونده‌ی «pluma-plugin.» را ببینید.

en: Text Editor
fa: ویرایشگر متن

en: Edit text files
fa: ویرایش پرونده‌های متنی

en: Close _without Saving
fa: بستن _بدون ذخیره کردن

en: _Cancel
fa: ان_صراف

en: _Save
fa: _ذخیره

en: Question
fa: پرسش

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
fa: اگر ذخیره نکنید، تغییرات یک دقیقه‌ی اخیر برای همیشه از دست خواهد رفت.

en: S_elect the documents you want to save:
fa: _نوشتاری را که قصد ذخیره‌ی آن را دارید انتخاب کنید:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
fa: اگر ذخیره نکنید، تمام تغییراتی که داده‌اید برای همیشه از دست خواهد رفت.

en: _Help
fa: _راهنما

en: _Description
fa: _شرح

en: _Encoding
fa: _کدگذاری

en: A_vailable encodings:
fa: کدگذاری‌های _موجود:

en: _Add
fa: ا_ضافه شود

en: E_ncodings shown in menu:
fa: _کدگذاری‌های نشان داده شونده در منو:

en: _Remove
fa: _حذف

en: All Files
fa: همهٔ پرونده‌ها

en: _Close
fa: _بستن

en: Preferences
fa: تنظیمات

en: Enable text _wrapping
fa: به کار انداختن پی_چش متن

en: Do not _split words over two lines
fa: کلمات بین دو سطر _شکسته نشوند

en: Highlight matching _bracket
fa: پررنگ کردن _قلاب متناظر

en: Display
fa: نمایش

en: _Display line numbers
fa: نمایش _شماره سطرها

en: View
fa: نمایش

en: _Tab width:
fa: عرض خانه‌های _جدول:

en: 8
fa: ۸

en: Insert _spaces instead of tabs
fa: درج _فاصله به جای نویسه‌ی جهش

en: _Enable automatic indentation
fa: به کار انداختن _تورفتگی خودکار

en: Create a _backup copy of files before saving
fa: ایجاد یک نسخه‌ی _پشتیبان از پرونده‌ها پیش از ذخیره‌سازی

en: _Autosave files every
fa: پرونده هر

en: _minutes
fa: _دقیقه به طور خودکار ذخیره شود

en: Editor
fa: ویرایش‌گر

en: Font
fa: قلم

en: Editor _font:
fa: _قلم ویرایش‌گر

en: Pick the editor font
fa: قلم ویرایش‌گر را تعیین کنید

en: _Add...
fa: _اضافه کردن...

en: Font & Colors
fa: قلم و رنگ‌ها

en: Plugins
fa: متصل شونده‌ها

en: Replace
fa: جای‌گزینی

en: Find
fa: پیدا کن

en: Replace _All
fa: _همه جای‌گزین شوند

en: _Replace
fa: _جای‌گزینی

en: Replace All
fa: جای‌گزینی همه

en: _Search for:
fa: _جستجو به دنبال:

en: Replace _with:
fa: جای‌گزینی _با:

en: _Match case
fa: _تطابق کوچک و بزرگی حروف

en: Match _entire word only
fa: فقط تطبیق با کلمات _کامل

en: Search _backwards
fa: جستجو رو به _عقب

en: _Wrap around
fa: دور کامل

en: Show the application's version
fa: نشان دادن شمارهٔ نسخهٔ برنامه

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
fa: تنظیم کدگذاری نویسه‌های مورد استفاده برای باز کردن پرونده‌های فهرست شده در سطر فرمان

en: Create a new document in an existing instance of pluma
fa: ایجاد یک نوشتار جدید در نمونه‌ی موجود pluma

en: [FILE...]
fa: [پرونده...]

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
fa: باز کردن پرونده‌ها

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
fa: آیا می‌خواهید پرونده‌ای را که در حال ذخیره کردن آن هستید، جای‌گزین آن کنید؟

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
fa: تغییرات اعمال شده روی نوشتار در یک دقیقه‌ی اخیر برای همیشه از دست خواهند رفت.

en: _Revert
fa: باز_گشت

en: Documents
fa: نوشتارها

en: Unicode
fa: یونی‌کد

en: Western
fa: غربی

en: Central European
fa: اروپای مرکزی

en: South European
fa: اروپای جنوبی

en: Baltic
fa: بالتیک

en: Cyrillic
fa: سیریلی

en: Arabic
fa: عربی

en: Greek
fa: یونانی

en: Hebrew Visual
fa: عبری دیداری

en: Turkish
fa: ترکی

en: Nordic
fa: اسکاندیناویایی

en: Celtic
fa: سلتی

en: Romanian
fa: رومانیایی

en: Armenian
fa: ارمنی

en: Chinese Traditional
fa: چینی سنتی

en: Cyrillic/Russian
fa: سیریلی/روسی

en: Japanese
fa: ژاپنی

en: Korean
fa: کره‌ای

en: Chinese Simplified
fa: چینی ساده‌شده

en: Georgian
fa: گرجی

en: Hebrew
fa: عبری

en: Cyrillic/Ukrainian
fa: سیریلی/اوکراینی

en: Vietnamese
fa: ویتنامی

en: Thai
fa: تایلندی

en: Unknown
fa: ناشناخته

en: Current Locale (%s)
fa: شرایط محلی جاری (%s)

en: All Text Files
fa: همه‌ی پرونده‌های متنی

en: Windows
fa: پنجره‌ها

en: _Open
fa: _باز کردن

en: _Retry
fa: سعی مجدد_

en: pluma cannot handle this location.
fa: pluma نمی‌تواند با این مکان کار کند.

en: The file is too big.
fa: پرونده خیلی بزرگ است.

en: _Reload
fa: _بازخوانی

en: File: %s
fa: پرونده: %s

en: Page %N of %Q
fa: صفحه‌ی %N از %Q

en: Syntax Highlighting
fa: پررنگ‌سازی نحوی

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
fa: هر

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
fa: سطر شماره‌گذاری شود

en: Fonts
fa: قلم‌ها

en: _Body:
fa: _بدنه‌:

en: He_aders and footers:
fa: سرصفحه و پاصفحه:

en: _Line numbers:
fa: شماره‌ی _سطرها:

en: _Restore Default Fonts
fa: _قلم‌های پیش‌فرض بازیابی شوند

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
fa:   سطر %Id، ستون %Id

en: RO
fa: ف‌خ

en: Unicode (UTF-8)
fa: یونی‌کد (UTF-8)

en: Name:
fa: نام:

en: MIME Type:
fa: نوع MIME:

en: Encoding:
fa: کدگذاری:

en: _File
fa: _فایل

en: _Edit
fa: _ویرایش

en: _View
fa: _نمایش

en: _Search
fa: _جستجو

en: _Tools
fa: _ابزارها

en: _Documents
fa: _نوشتارها

en: _New
fa: _جدید

en: Create a new document
fa: ایجاد نوشتار جدید

en: _Open...
fa: _باز کردن...

en: Open a file
fa: باز کردن یک پرونده

en: Pr_eferences
fa: _ترجیحات

en: Configure the application
fa: پیکربندی برنامه

en: _Contents
fa: _محتویات

en: Open the pluma manual
fa: باز کردن راهنمای pluma

en: _About
fa: _درباره

en: About this application
fa: درباره‌ی این برنامه

en: Leave fullscreen mode
fa: ترک حالت تمام صفحه

en: Save the current file
fa: ذخیره‌ی پرونده‌ی فعلی

en: Save _As...
fa: ذخیره به نام...

en: Save the current file with a different name
fa: ذخیره‌ی پرونده‌ی فعلی با یک نام دیگر

en: Revert to a saved version of the file
fa: بازگشت به نسخه‌ی ذخیره شده‌ی پرونده

en: Print preview
fa: پیش‌نمایش چاپ

en: _Print...
fa: _چاپ...

en: _Undo
fa: ب_رگردان

en: Undo the last action
fa: برگرداندن آخرین عملیات

en: _Redo
fa: _دوباره

en: Cu_t
fa: برش

en: Cut the selection
fa: برش انتخاب شده‌ها

en: _Copy
fa: _نسخه‌برداری

en: Copy the selection
fa: نسخه‌برداری از انتخاب شده‌ها

en: _Paste
fa: چسباندن

en: Paste the clipboard
fa: چسباندن تخته‌گیره

en: _Delete
fa: _حذف

en: Delete the selected text
fa: حذف متن انتخاب شده

en: Select _All
fa: انتخاب _همه

en: Select the entire document
fa: اتخاب تمام نوشتار

en: C_hange Case
fa: _تغییر کوچکی و بزرگی حروف

en: All _Upper Case
fa: همه حروف _بزرگ

en: Change selected text to upper case
fa: تغییر حروف متن انتخاب شده به حروف بزرگ

en: All _Lower Case
fa: همه حروف _کوچک

en: Change selected text to lower case
fa: تغییر حروف متن انتخاب شده به حروف کوچک

en: _Invert Case
fa: کوچکی و بزرگی _معکوس

en: Invert the case of selected text
fa: معکوس کردن بزرگی و کوچکی حروف متن انتخاب شده

en: _Title Case
fa: _کوچکی و بزرگی عنوان

en: Capitalize the first letter of each selected word
fa: بزرگ کردن اولین حرف هر یک از کلمات انتخاب شده

en: _Highlight Mode
fa: _حالت پررنگ

en: _Find...
fa: _یافتن...

en: Search for text
fa: جستجو به دنبال متن

en: Find Ne_xt
fa: پیدا کردن ب_عدی

en: Search forwards for the same text
fa: جستجو به جلو به دنبال همین متن

en: Find Pre_vious
fa: پیدا کردن _قبلی

en: Search backwards for the same text
fa: جستجو به عقب به دنبال همین متن

en: _Replace...
fa: _جای‌گزینی...

en: Search for and replace text
fa: جستجو به دنبال متن و جای‌گزین کردن آن

en: Go to _Line...
fa: رفتن به _سطر...

en: Go to a specific line
fa: رفتن به یک سطر مشخص

en: _Save All
fa: _ذخیره‌ی همه

en: Save all open files
fa: ذخیره‌ی تمام پرونده‌های باز

en: _Close All
fa: _بستن همه

en: Close all open files
fa: بستن همه‌ی پرونده‌های باز

en: _Move to New Window
fa: _انتقال به پنجره‌ی جدید

en: Move the current document to a new window
fa: انتقال نوشتار جاری به یک پنجره‌ی جدید

en: Close the current file
fa: بستن پرونده‌ی فعلی

en: _Quit
fa: _ترک

en: Quit the program
fa: ترک برنامه

en: _Toolbar
fa: ن_وار ابزار

en: _Statusbar
fa: _نوار وضعیت

en: _Fullscreen
fa: _تمام‌صفحه

en: Side _Pane
fa: _قاب کناری

en: Use %s highlight mode
fa: استفاده از حالت پررنگ %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
fa: باز کردن «‎%s‎»

en: Open a recently used file
fa: باز کردن پرونده‌ای که اخیراً به کار رفته

en: Open
fa: باز کردن

en: Save
fa: ذخیره

en: Print
fa: چاپ

en: Document Statistics
fa: آمار نوشتار

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
fa: نوشتار جاری را تحلیل می‌کند و  تعداد کلمات، سطرها، نویسه‌ها و نویسه‌های غیر از فاصله‌ی آن را گزارش می‌دهد.

en: _Update
fa: _به‌هنگام‌سازی

en: Bytes
fa: بایت

en: Characters (no spaces)
fa: نویسه (بدون فاصله)‏

en: Characters (with spaces)
fa: نویسه (با فاصله‌ها)‏

en: Words
fa: کلمه

en: Lines
fa: سطر

en: Document
fa: نوشتار

en: Selection
fa: انتخاب

en: _Document Statistics
fa: آمار _نوشتار

en: Search
fa: جستجو

en: File System
fa: سیستم پرونده‌ها

en: File Browser
fa: مرورگر پرونده

en: (Empty)
fa: (خالی)

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
fa: پرونده

en: Bookmarks
fa: چوب‌الف‌ها

en: Open the parent folder
fa: باز کردن پوشه‌ی والد

en: _Rename
fa: _تغییر نام

en: Go to the previous visited location
fa: رفتن به مکان بازدید شده‌ی قبلی

en: Go to the next visited location
fa: رفتن به مکان بازدید شده‌ی بعدی

en: All files
fa: همه‌ی پرونده‌ها

en: S_ort...
fa: مر_تب سازی...

en: Sort
fa: مرتب سازی

en: Sorts a document or selected text.
fa: یک نوشتار یا متن انتخاب شده را مرتب می‌کند.

en: _Sort
fa: _مرتب سازی

en: _Reverse order
fa: ترتیب _معکوس

en: R_emove duplicates
fa: _حذف تکراری‌ها

en: _Ignore case
fa: _نادیده گرفتن بزرگی و کوچکی

en: S_tart at column:
fa: _شروع از ستون:

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
fa: (کلمه‌ای پیشنهاد نمی‌شود)

en: _More...
fa: _بیشتر...

en: _Ignore All
fa: _نادیده گرفتن همه

en: _Spelling Suggestions...
fa: پیشنهادات _املایی

en: Check Spelling
fa: غلط‌یابی املایی

en: Suggestions
fa: پیشنهادات

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
fa: (املای درست)

en: Completed spell checking
fa: تکمیل غلط‌یابی املایی

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Set language
fa: تعیین زبان

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Check the current document for incorrect spelling
fa: بررسی نوشتار جاری برای غلط‌های املایی

en: Set the language of the current document
fa: تعیین زبان نوشتار جاری

en: _Autocheck Spelling
fa: غلط‌یابی املایی _خودکار

en: Automatically spell-check the current document
fa: غلط‌یابی املایی خودکار نوشتار جاری

en: The document is empty.
fa: نوشتار خالی است.

en: Select the _language of the current document.
fa: انتخاب _زبان نوشتار جاری.

en: Check spelling
fa: غلط‌یابی املایی

en: Misspelled word:
fa: کلمه‌ی غلط:

en: word
fa: کلمه

en: Change _to:
fa: تغییر _به:

en: Check _Word
fa: بررسی کلمه

en: _Suggestions:
fa: _پیشنهادات:

en: _Ignore
fa: _نادیده گرفتن

en: Cha_nge
fa: _تغییر

en: Ignore _All
fa: نادیده گرفتن _همه

en: Change A_ll
fa: تغییر _همه

en: User dictionary:
fa: واژه‌نامه‌ی کاربر:

en: Add w_ord
fa: _اضافه کردن کلمه

en: Language:
fa: زبان:

en: Checks the spelling of the current document.
fa: نوشتار جاری را از لحاظ املایی بررسی می‌کند.

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Select the group of tags you want to use
fa: گروه برچسب‌هایی را که می‌خواهید به کار ببرید، انتخاب کنید

en: _Preview
fa: _پیش‌نمایش

en: Available Tag Lists
fa: فهرست‌های برچسب موجود

en: Abbreviated form
fa: شکل مخفف

en: Abbreviation
fa: مخفف

en: Accessibility key character
fa: نویسه‌ی کلید دسترسی‌پذیری

en: Acronym
fa: سرواژه

en: Align
fa: ردیف

en: Alignment character
fa: نویسه‌ی ردیف کردن

en: Alternative
fa: معادل

en: Anchor URI
fa: ‏URI لنگر

en: Anchor
fa: لنگر

en: Associated information
fa: اطلاعات مرتبط

en: Author info
fa: اطلاعات مؤلف

en: Axis related headers
fa: سرصفحه‌های مرتبط با محور

en: Base URI
fa: ‏URI پایه

en: Bold
fa: سیاه

en: Cell rowspan
fa: محدوده‌ی سطری خانه

en: Character encoding of linked resource
fa: کدگذاری نویسه‌های منبع پیوند داده شده

en: Cite reason for change
fa: دلیل تغییر را ذکر کنید

en: Class implementation ID
fa: شناسه‌ی پیاده‌سازی رده

en: Class list
fa: فهرست رده‌ها

en: Clear text flow control
fa: کنترل روند پاک کردن متن

en: Code content type
fa: نوع محتوای کد

en: Column span
fa: محدوده‌ی ستون

en: Columns
fa: ستون

en: Comment
fa: توضیح

en: Computer code fragment
fa: قسمتی کد رایانه‌ای

en: Coordinates
fa: مختصات

en: Date and time of change
fa: تاریخ و زمان تغییر

en: Declare flag
fa: نشان دادن پرچم

en: Definition description
fa: شرح تعریف

en: Definition list
fa: فهرست تعاریف

en: Definition term
fa: عبارت تعریفی

en: Deleted text
fa: متن حذف شده

en: Directionality
fa: جهت داری

en: Disabled
fa: غیر فعال شده

en: DIV container
fa: نگه‌دارنده‌ی DIV

en: DIV Style container
fa: نگه‌دارنده‌ی سبک DIV

en: Document base
fa: پایه‌ی نوشتار

en: Document body
fa: بدنه‌ی نوشتار

en: Document head
fa: سرصفحه‌ی نوشتار

en: Element ID
fa: شناسه‌ی عنصر

en: Document title
fa: عنوان نوشتار

en: Document type
fa: نوع نوشتار

en: Emphasis
fa: تأکید

en: Encode type
fa: نوع کدگذاری

en: For label
fa: برای برچسب

en: Forced line break
fa: سطرشکنی اجباری

en: Form action handler
fa: گرداننده‌ی کنش‌های فرم

en: Form control group
fa: گروه کنترل‌های فرم

en: Form field label text
fa: متن برچسب فیلد فرم

en: Form input type
fa: نوع ورودی فرم

en: Form input
fa: ورودی فرم

en: Form method
fa: متد فرم

en: Form
fa: فرم

en: Forward link
fa: پیوند به جلو

en: Frame render parts
fa: اجزای کشیدنی چارچوب

en: Frame source
fa: مبدأ چارچوب

en: Frame target
fa: هدف چارچوب

en: Frame
fa: چارچوب

en: Frameset columns
fa: ستون‌های مجموعه‌چارچوب

en: Frameset rows
fa: سطرهای مجموعه‌چارچوب

en: Frameset
fa: مجموعه‌چارچوب

en: Generic embedded object
fa: شیء توکار عام

en: Generic metainformation
fa: فوق‌اطلاعات عام

en: Generic span
fa: محدوده‌ی عام

en: Heading 1
fa: تیتر ۱

en: Heading 2
fa: تیتر ۲

en: Heading 3
fa: تیتر ۳

en: Heading 4
fa: تیتر ۴

en: Heading 5
fa: تیتر ۵

en: Heading 6
fa: تیتر ۶

en: Height
fa: ارتفاع

en: Horizontal rule
fa: خط‌کش افقی

en: HTML root element
fa: عنصر ریشه‌ی HTML

en: HTTP header name
fa: نام سرصفحه‌ی HTTP

en: Image map area
fa: محوطه‌ی نقشه‌ی تصویری

en: Image map name
fa: نام نقشه‌ی تصویری

en: Image map
fa: نقشه‌ی تصویری

en: Image
fa: تصویر

en: Inline frame
fa: چارچوب درون‌برنامه‌ای

en: Inserted text
fa: متن درج شده

en: Instance definition
fa: تعریف مصداق

en: Italic text
fa: متن ایتالیک

en: Label
fa: برچسب

en: Language code
fa: کد زبان

en: Large text style
fa: سبک متن درشت

en: List item
fa: موردی از فهرست

en: List of MIME types for file upload
fa: فهرست انواع MIME برای بارگذاری پرونده

en: List of supported character sets
fa: فهرست مجموعه نویسه‌های پشتیبانی شده

en: Local change to font
fa: تغییر محلی قلم

en: Long description link
fa: پیوند تشریحی بلند

en: Long quotation
fa: نقل قول بلند

en: Margin pixel height
fa: ارتفاع نقطه‌‌ای حاشیه‌ها

en: Margin pixel width
fa: عرض نقطه‌ای حاشیه‌ها

en: Maximum length of text field
fa: حداکثر طول فیلد متنی

en: Output media
fa: رسانه‌ی خروجی

en: Media-independent link
fa: پیوند مستقل از رسانه

en: Multi-line text field
fa: فیلد متنی چندخطی

en: Multiple
fa: چندتایی

en: Name
fa: نام

en: Named property value
fa: مقدار ویژگی نام‌برده

en: No frames
fa: بدون چارچوب

en: No resize
fa: بدون تغییر اندازه

en: No script
fa: بدون دست‌نوشته

en: No URI
fa: بدون URI

en: Object data reference
fa: مرجع داده‌ای شیء

en: OnBlur event
fa: رویداد OnBlur

en: OnChange event
fa: رویداد OnChange

en: OnClick event
fa: رویداد OnClick

en: OnDblClick event
fa: رویداد OnDblClick

en: OnFocus event
fa: رویداد OnFocus

en: OnKeyDown event
fa: رویداد OnKeyDown

en: OnKeyPress event
fa: رویداد OnKeyPress

en: OnKeyUp event
fa: رویداد OnKeyUP

en: OnLoad event
fa: رویداد OnLoad

en: OnMouseDown event
fa: رویداد OnMouseDown

en: OnMouseMove event
fa: رویداد OnMouseMove

en: OnMouseOut event
fa: رویداد OnMouseOut

en: OnMouseOver event
fa: رویداد OnMouseOver

en: OnMouseUp event
fa: رویداد OnMouseUp

en: OnReset event
fa: رویداد OnReset

en: OnSelect event
fa: رویداد OnSelect

en: OnSubmit event
fa: رویداد OnSubmit

en: OnUnload event
fa: رویداد OnUnload

en: Option group
fa: گروه گزینه‌ها

en: Option selector
fa: انتخاب‌گر گزینه‌ها

en: Ordered list
fa: فهرست ترتیب‌دار

en: Paragraph class
fa: رده‌ی بند

en: Paragraph style
fa: سبک بند

en: Paragraph
fa: بند

en: Preformatted text
fa: متن پیش‌قالب‌بندی شده

en: Push button
fa: دکمه‌ی فشاری

en: ReadOnly text and password
fa: متن فقط‌خواندنی و گذرواژه

en: Reverse link
fa: پیوند معکوس

en: Rows
fa: سطر

en: Rulings between rows and columns
fa: خط‌کشی‌های بین سطرها و ستون‌ها

en: Scope covered by header cells
fa: حوزه‌ی تحت پوشش خانه‌های سرصفحه

en: Script language name
fa: نام زبان دست‌نوشته

en: Scrollbar
fa: نوار لغزش

en: Selectable option
fa: گزینه‌ی انتخاب شدنی

en: Selected
fa: انتخاب شده

en: Server-side image map
fa: نقشه‌ی تصویری طرف کارگزار

en: Shape
fa: شکل

en: Short inline quotation
fa: نقل‌قولِ درخطِ کوتاه

en: Small text style
fa: سبک متن ریز

en: Source
fa: منبع

en: Spacing between cells
fa: فاصله‌گذاری بین خانه‌ها

en: Spacing within cells
fa: فاصله‌گذاری داخل خانه‌ها

en: Span
fa: محدوده

en: Strong emphasis
fa: تأکید قوی

en: Style info
fa: اطلاعات سبک

en: Subscript
fa: زیرنویس

en: Superscript
fa: بالانویس

en: Table body
fa: بدنه‌ی جدول

en: Table caption
fa: عنوان جدول

en: Table column group properties
fa: مشخصه‌های گروه ستون جدول

en: Table column properties
fa: مشخصه‌های ستون جدول

en: Table data cell
fa: خانه‌ی داده‌ای جدول

en: Table footer
fa: پاجدول

en: Table header cell
fa: خانه‌ی سرجدول

en: Table header
fa: سرجدول

en: Table row
fa: سطر جدول

en: Table summary
fa: خلاصه‌ی جدول

en: Table
fa: جدول

en: Target - Blank
fa: هدف - خالی

en: Target - Parent
fa: هدف - والد

en: Target - Self
fa: هدف - خود

en: Target - Top
fa: هدف - بالا

en: Teletype or monospace text style
fa: سبک متن ماشین‌تحریری یا تک‌عرض

en: Text entered by user
fa: متن وارد شده به وسیله‌ی کاربر

en: Title
fa: عنوان

en: Underlined text style
fa: سبک متن زیرخط دار

en: Unordered list
fa: فهرست بدون‌ترتیب

en: Use image map
fa: استفاده از نقشه‌ی تصویری

en: Value interpretation
fa: تفسیر مقدار

en: Value
fa: مقدار

en: Variable or program argument
fa: متغیر یا آرگومان برنامه

en: Vertical cell alignment
fa: ردیف‌کردن عمودی خانه‌ها

en: Width
fa: عرض

en: HTML - Tags
fa: HTML - برچسب‌ها

en: Applet class file code
fa: کد پرونده‌ی رده‌ی برنامک

en: Array
fa: آرایه

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Background texture tile
fa: پرونده‌ی بافت پس‌زمینه

en: Base font
fa: قلم پایه

en: Border color
fa: رنگ حاشیه

en: Border
fa: حاشیه

en: Center
fa: وسط

en: Checked (state)
fa: بررسی‌شده(وضعیت)

en: Color of selected links
fa: رنگ پیوندهای انتخاب شده

en: Content scheme
fa: آرایش محتویات

en: Content type
fa: نوع محتویات

en: Direction
fa: جهت

en: Directory list
fa: فهرست شاخه‌ها

en: HTML version
fa: نسخه‌ی HTML

en: Embedded object
fa: شیء توکار

en: Figure
fa: شکل

en: Font face
fa: قیافه‌ی قلم

en: Frameborder
fa: کادر چارچوب

en: Framespacing
fa: فاصله‌گذاری چارچوب

en: Heading
fa: تیتر

en: Horizontal space
fa: فضای افقی

en: Image source
fa: مبدأ تصویر

en: Inline layer
fa: لایه‌ی درون‌برنامه‌ای

en: Java applet
fa: برنامک جاوا

en: Layer
fa: لایه

en: Link color
fa: رنگ پیوند

en: Listing
fa: فهرست

en: Mail link
fa: پیوند نامه‌ای

en: Marquee
fa: رژه‌ای

en: Menu list
fa: فهرست منوها

en: Multicolumn
fa: چندستونی

en: Next ID
fa: شناسه‌ی بعد

en: No embedded objects
fa: بدون شیء توکار

en: No layers
fa: بدون لایه

en: No line break
fa: بدون سطرشکنی

en: No shade
fa: بدون سایه

en: No word wrap
fa: بدون پیچش کلمه‌ای

en: Note
fa: نکته

en: Object applet file
fa: پرونده‌ی برنامک شیء

en: Preformatted listing
fa: فهرست پیش‌قالب‌بندی شده

en: Prompt message
fa: پیغام اعلان

en: Quote
fa: نقل قول

en: Range
fa: محدوده

en: Reduced spacing
fa: فاصله‌گذاری کاهش‌یافته

en: Root
fa: ریشه

en: Single line prompt
fa: اعلان یک‌خطی

en: Size
fa: اندازه

en: Soft line break
fa: سطرشکنی نرم

en: Sound
fa: صدا

en: Spacer
fa: فاصله‌ساز

en: Square root
fa: ریشه‌ی دوم

en: Strike-through text style
fa: سبک متن خط خورده

en: Strike-through text
fa: متن خط خورده

en: Tab order position
fa: موقعیت ترتیب جهش

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Text
fa: متن

en: Vertical space
fa: فاصله‌ی عمودی

en: Visited link color
fa: رنگ پیوند دیده شده

en: HTML - Special Characters
fa: HTML - نویسه‌های خاص

en: Latex - Tags
fa: لاتک - برچسب‌ها

en: Bibliography (cite)
fa: کتابنامه (ارجاع)

en: Bibliography (item)
fa: کتابنامه (مورد)

en: Bibliography (shortcite)
fa: کتابنامه (ارجاع کوتاه)

en: Bibliography (thebibliography)
fa: کتاب‌نامه (thebibliography)

en: Brackets ()
fa: قلاب ()

en: Brackets []
fa: قلاب []

en: Brackets {}
fa: قلاب {}

en: File input
fa: ورودی پرونده

en: Function e^
fa: تابع e^‎

en: Function exp
fa: تابع exp

en: Function log
fa: تابع لگاریتم

en: Function log10
fa: تابع لگاریتم در مبنای ۱۰

en: Function sine
fa: تابع سینوس

en: Greek alpha
fa: آلفای یونانی

en: Greek beta
fa: بتای یونانی

en: Greek epsilon
fa: اپسیلون یونانی

en: Greek gamma
fa: گامای یونانی

en: Greek lambda
fa: لاندای یونانی

en: Greek rho
fa: روی یونانی

en: Greek tau
fa: تاو یونانی

en: Header 0 (chapter)
fa: عنوان صفر (chapter)

en: Header 0 (chapter*)
fa: عنوان صفر (chapter*‎)

en: Header 1 (section)
fa: عنوان ۱ (section)

en: Header 1 (section*)
fa: عنوان ۱ (section*‎)

en: Header 2 (subsection)
fa: عنوان ۲ (subsection)

en: Header 2 (subsection*)
fa: عنوان ۳ (*subsection)

en: Header 3 (subsubsection)
fa: عنوان ۳ (subsubsection)

en: Header 3 (subsubsection*)
fa: عنوان ۳ ‎(subsubsection*)‎

en: Header 4 (paragraph)
fa: عنوان ۴ (paragraph)

en: Header appendix
fa: پیوست سرصفحه

en: List description
fa: فهرست description

en: List enumerate
fa: فهرست enumerate

en: List itemize
fa: فهرست itemize

en: Item with label
fa: مورد با برچسب

en: Item
fa: مورد

en: Maths (display)
fa: ریاضی (نمایش)

en: Maths (inline)
fa: ریاضی (درخط)

en: Operator fraction
fa: عملگر کسر

en: Operator integral (display)
fa: عملگر انتگرال (نمایش)

en: Operator integral (inline)
fa: عملگر انتگرال (درخط)

en: Operator sum (display)
fa: عملگر مجموع (نمایش)

en: Operator sum (inline)
fa: عملگر مجموع (درخط)

en: Reference label
fa: ارجاع label

en: Reference ref
fa: ارجاع ref

en: Symbol and
fa: نماد and

en: Symbol const
fa: نماد const

en: Symbol dagger
fa: نماد خنجر

en: Symbol equiv
fa: نماد معادل

en: Symbol infinity
fa: نماد بی‌نهایت

en: Symbol star
fa: نماد ستاره

en: Typeface bold
fa: قلم سیاه

en: Typeface type
fa: نوع قلم

en: Typeface italic
fa: قلم ایتالیک

en: Typeface slanted
fa: قلم خوابیده

en: Unbreakable text
fa: متن نشکستنی

en: Footnote
fa: پانویس

en: Tag list
fa: فهرست برچسب‌ها

en: attribute
fa: مشخصه

en: child
fa: فرزند

en: following
fa: بعد

en: namespace
fa: فضای نام

en: parent
fa: والد

en: preceding
fa: قبل

en: self
fa: خود

en: columns
fa: ستون

en: rows
fa: ردیف

en: Custom format
fa: قالب سفارشی

en: In_sert Date and Time...
fa: _درج تاریخ و زمان...

en: Insert current date and time at the cursor position
fa: درج تاریخ و زمان جاری در موقعیت مکان‌نما

en: Available formats
fa: قالب‌‌های موجود

en: Insert Date/Time
fa: درج تاریخ/زمان

en: Inserts current date and time at the cursor position.
fa: تاریخ و زمان جاری را در موقعیت مکان‌نما درج می‌کند.

en: Insert Date and Time
fa: درج تاریخ و زمان

en: _Insert
fa: _درج

en: Use the _selected format
fa: استفاده از قالب _انتخاب شده

en: _Use custom format
fa: _استفاده از قالب سفارشی

en: Configure date/time plugin
fa: پیکربندی متصل شونده‌ی تاریخ/زمان

en: _Prompt for a format
fa: _درخواست قالب
