pluma 1.25.3 - en to az translation catalogue (303 entries)

en: Use Default Font
az: Ön Qurğulu Yazı Növünü İşlət

en: Editor Font
az: Editor Yazı Növü

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
az: Yazma sahəsi üçün istifadə ediləcək xüsusi yazı növü. Bu yalnız"Use Default Font" seçimi bağlıdırsa mümkün olacaq.

en: Create Backup Copies
az: Ehtiyat Nüsxələrini Yarat

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
az: Qeyd edilən faylların Pluma tərəfindən avtomatik ehtiyat nüsxəsinin yaradılması. Bu faylların uzantısını "Ehtiyat Nüsxəsi Uzantısı" qiymətindən seçə bilərsiniz.

en: Line Wrapping Mode
az: Sətir Qırma Modu

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
az: Yazma sahəsi üçün uzun sətirlərin necə qırılacağı. Sətirləri qətiyyən qırmamaq üçün "GTK_WRAP_NONE", sətirləri söz sonlarında qırmaq üçün "GTK_WRAP_WORD", sətirləri müəyyən hərflərdən sonra qırmaq üçün "GTK_WRAP_CHAR" istifadə edin.

en: Tab Size
az: Səkmə Böyüklüyü

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
az: Tab yerinə göstəriləcək boşluqların miqdarını müəyyən edir.

en: Insert spaces
az: Boşluqlar daxil et

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
az: Tablar yerinə boşluqların daxil edilməsi.

en: Display Line Numbers
az: Sətir Nömrələrini Göstər

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
az: Yazma sahəsində sətir nömrələrinin göstərilməsi.

en: Display Right Margin
az: Sağ Kənarı Göstər

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
az: Yazma sahəsində sağ kənarın göstərilməsi.

en: Right Margin Position
az: Sağ Kənar Mövqeyi

en: Specifies the position of the right margin.
az: Sağ kənarın mövqeyini bildir.

en: Enable Syntax Highlighting
az: Sintaksis İşıqlandırmasını Fəallaşdır

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
az: Sintaksis işıqlandırmasının fəal olması.

en: Toolbar is Visible
az: Vasitə Çubuğu Göstərilsin

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
az: Vasitə çubuğunun göstərilməsi.

en: Toolbar Buttons Style
az: Vasitə Çubuğu Düymələrinin Tərzi

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
az: Vasitə çubuğu düymələrinin tərzi. Mümkün qiymətlər: "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" sistemin ön qurğulu tərzini işlətmək üçün, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" ancaq timsalları göstərmək üçün, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" timsal və mətnləri göstərmək üçün, və "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" timsalların yanında daha vacib olan mətnləri göstərmək üçün.

en: Status Bar is Visible
az: Vəziyyət Çubuğu Göstərilsin

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
az: Alttakı vəziyyət çubuğunun göstərilməsi.

en: Maximum Recent Files
az: Maksimal Təzəlikçə İşlədilən Fayl

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
az: "Təzəlikçə İşlədilən Fayllar" alt menyusunda göstəriləcək maksimal fayl miqdarını müəyyən edir.

en: Print Syntax Highlighting
az: Sintaksis İşıqlandırmasını Çap Et

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
az: Sənədlər çap edilirkən sintaksis işıqlandırılmasının da çap edilməsi.

en: Print Header
az: Başlığı Çap Et

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
az: Sənədlər çap edilirkən sənədin üst mə'lumatının da çap edilməsi.

en: Printing Line Wrapping Mode
az: Sətir Qırma Modu Çap Edilir

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
az: Çap üçün uzun sətirlərin necə qırılacağı. Sətirləri qətiyyən qırmamaq üçün "GTK_WRAP_NONE", sətirləri söz sonlarında qırmaq üçün "GTK_WRAP_WORD", sətirləri müəyyən hərflərdən sonra qırmaq üçün "GTK_WRAP_CHAR" istifadə edin.

en: Print Line Numbers
az: Sətir Nömrələrini Çap Et

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
az: Bu qiymət 0 isə, sənəd çap edilərkən sətir nömrələri çap edilməyəcək. Əks halda Pluma sətirləri verilən hər sətirdən sonra çap edəcək.

en: Body Font for Printing
az: Çap Üçün Əsas Qismin Yazı Növü

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
az: Sənədin əsas hissəsinin çap ediləcəyi yazı növünü müəyyən edir.

en: Header Font for Printing
az: Çap üçün Başlıq Yazı Növü

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
az: Səhifələrin üst mə'lumatlarının çap ediləcəyi yazı növünü müəyyən edir. Bu ancaq "Print Header" qiyməti seçilidirsə mümkün olacaq.

en: Line Number Font for Printing
az: Çap Üçün Sətir Nömrəsi Yazı Növü

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
az: Sətir nümrələrinin çap ediləcəyi yazı növünü müəyyən edir. Bu ancaq "Print Line Numbers" qiyməti sıfırdan fərqlidirsə mümkün olacaq.

en: Encodings shown in menu
az: Menyuda göstərilən kodlamalar

en: Text Editor
az: Mətn Editoru

en: Edit text files
az: Mətn fayllarını redaktə edin

en: _Save
az: _Qeyd Et

en: Question
az: Sual

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
az: Qeyd etməsəniz, son dəqiqə ərzindəki bütün dəyişikliklər həmişəlik itəcəkdir.

en: S_elect the documents you want to save:
az: Qeyd etmək istədiyiniz sənədləri _seçin:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
az: Qeyd etməsəniz, bütün dəyişikliklər həmişəlik itəcəkdir.

en: _Help
az: _Yardım

en: _Description
az: _İzahat

en: _Encoding
az: _Kodlama

en: A_vailable encodings:
az: _Mövcud kodlamalar:

en: _Add
az: Ə_lavə Et

en: E_ncodings shown in menu:
az: Menyuda göstərilən ko_dlamalar:

en: All Files
az: Bütün fayllar

en: _Close
az: _Bağla

en: Preferences
az: Qurğular

en: Enable text _wrapping
az: Mətn qırma modunu _fəallaşdır

en: Do not _split words over two lines
az: Kəlmələri qətiyyən iki sətirə _bölmə

en: Display
az: Göstər

en: _Display line numbers
az: Sətir nömrələrini _göstər

en: View
az: Göstər

en: Insert _spaces instead of tabs
az: Tablar yerinə _boşluqlar daxil et

en: Create a _backup copy of files before saving
az: Qetd etmədən əvvəl faylların ehtiyat nüsxəsini çıxart

en: _Autosave files every
az: _Faylları avtomatik qeyd etmə aralığı

en: _minutes
az: _dəqiqə

en: Font
az: Yazı Növü

en: Editor _font:
az: Editor _yazı növü:

en: Pick the editor font
az: Editor rəngini seç

en: Font & Colors
az: Yazı Növü və Rənglər

en: Plugins
az: Əlavələr

en: Replace
az: Əvəz Et

en: Find
az: Axtar

en: Replace _All
az: _Hamısını Əvəz Et

en: _Replace
az: Ə_vəz Et

en: Replace All
az: Hamısını Əvəz Et

en: _Search for:
az: _Axtarılacaq mətn:

en: Replace _with:
az: _Bununla əvəz et:

en: _Match case
az: Böyük/kiçik hərfi _diqqətə al

en: Match _entire word only
az: Yalnız _bütün sözü uyğunlaşdır

en: Search _backwards
az: _Arxaya doğru axtar

en: _Wrap around
az: _Birbaşa bük

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
az: Bu faylı əmr sətirindən açmaq üçün işlədiləcək hərf kodlamasını seçin

en: Create a new document in an existing instance of pluma
az: Mövcud Pluma pəncərəsində yeni bir sənəd yarat

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
az: Faylları Aç

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
az: Bunu qeyd etdiyinizlə əvəz etməyi sınamaq istəyirsiniz?

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
az: Sənəddə son dəqiqə içində aparılan dəyişikliklər həmişəlik itəcəkdir.

en: _Revert
az: Ç_evir

en: Documents
az: Sənədlər

en: Unicode
az: Yunikod

en: Western
az: Qərbi

en: Central European
az: Mərkəzi Avropa

en: South European
az: Cənubi Avropa

en: Baltic
az: Baltik

en: Cyrillic
az: Kiril

en: Arabic
az: Ərəbcə

en: Greek
az: Yunan

en: Hebrew Visual
az: Əyani Yəhudi dili

en: Turkish
az: Türk dili

en: Nordic
az: Nordik dili

en: Celtic
az: Seltik dili

en: Romanian
az: Rumın dili

en: Armenian
az: Ermənicə

en: Chinese Traditional
az: Ənənəvi Çin dili

en: Cyrillic/Russian
az: Kiril/Rus dili

en: Japanese
az: Yapon dili

en: Korean
az: Koreya dili

en: Chinese Simplified
az: Bəsidləşdirilmiş Çin dili

en: Georgian
az: Gürcücə

en: Hebrew
az: Yəhudicə

en: Cyrillic/Ukrainian
az: Kiril/Ukrayna dili

en: Vietnamese
az: Vyetnam dili

en: Thai
az: Tayca

en: Unknown
az: Naməlum

en: Current Locale (%s)
az: Hazırkı Lokal (%s)

en: All Text Files
az: Bütün Mətn Faylları

en: Windows
az: Pəncərələr

en: _Open
az: _Aç

en: _Retry
az: _Yenidən Sına

en: _Reload
az: _Yenilə

en: File: %s
az: Fayl: %s

en: Page %N of %Q
az: Səhifə %N / %Q

en: Syntax Highlighting
az: Sintaksis İşıqlandırması

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
az: _Aralıq

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
az: sətir

en: Fonts
az: Yazı Növləri

en: _Body:
az: Ə_sas hissə:

en: He_aders and footers:
az: _Başlıq və altlıqlar:

en: _Line numbers:
az: _Sətir nömrələri:

en: _Restore Default Fonts
az: Ə_sas Yazı Növlərini Qaytar

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
az:   Sət %d, Süt %d

en: RO
az: SO

en: Unicode (UTF-8)
az: Yunikod (UTF-8)

en: Name:
az: Ad:

en: MIME Type:
az: MIME Növü:

en: Encoding:
az: Kodlama:

en: _File
az: _Fayl

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _View
az: _Görünüş

en: _Search
az: _Axtar

en: _Tools
az: _Vasitələr

en: _Documents
az: Sənə_dlər

en: _New
az: _Yeni

en: Create a new document
az: Yeni sənəd yarat

en: _Open...
az: _Aç...

en: Open a file
az: Fayl aç

en: Pr_eferences
az: _Qurğular

en: Configure the application
az: Proqram tə'minatını quraşdırın

en: _Contents
az: _Məzmun

en: Open the pluma manual
az: Pluma əl kitabçasını aç

en: _About
az: _Haqqında

en: About this application
az: Proqram tə'minatı haqqında

en: Save the current file
az: Hazırkı faylı qeyd et

en: Save _As...
az: _Fərqli Qeyd Et...

en: Save the current file with a different name
az: Hazırkı faylı fərqli qeyd et

en: Revert to a saved version of the file
az: Faylın qeyd edilmiş şəklinə keç

en: Print preview
az: Çap nümayişi

en: _Print...
az: Ç_ap Et...

en: _Undo
az: _Geri Al

en: Undo the last action
az: Axırıncı gedişi dala qaytar

en: _Redo
az: _Təkrarla

en: Cu_t
az: _Kəs

en: Cut the selection
az: Seçkini kəs

en: _Copy
az: Köçü_r

en: Copy the selection
az: Seçkini köçür

en: _Paste
az: _Yapışdır

en: Paste the clipboard
az: Ara yaddaşı yapışdır

en: _Delete
az: _Sil

en: Delete the selected text
az: Seçili mətni sil

en: Select _All
az: _Hamısını Seç

en: Select the entire document
az: Bütün sənədi seç

en: C_hange Case
az: Hərfin Böyüklüyünü _Dəyişdir

en: All _Upper Case
az: Hamısını _Böyük Hərf Et

en: Change selected text to upper case
az: Seçili mətni böyük hərflərə çevir

en: All _Lower Case
az: Hamısını _Kiçik Hərf Et

en: Change selected text to lower case
az: Seçili mətni kiçik hərflərə çevir

en: _Invert Case
az: Hərf Böyüklüyünü _Dəyişdir

en: Invert the case of selected text
az: Seçili mətnin hərf böyüklüyünü dəyişdir

en: _Title Case
az: _Başlıq Böyüklüyü

en: Capitalize the first letter of each selected word
az: Seçili Hər Kəlmənin İlk Hərfini Böyüt

en: _Highlight Mode
az: _İşıqlandırma Modu

en: _Find...
az: _Axtar...

en: Search for text
az: Mətni axtar

en: Find Ne_xt
az: _Sonrakını Tap

en: Search forwards for the same text
az: Eyni mətni irəliyə doğru axtar

en: Find Pre_vious
az: Ə_vvəlkini Tap

en: Search backwards for the same text
az: Eyni mətni geriyə doğru axtar

en: _Replace...
az: Ə_vəz Et...

en: Search for and replace text
az: Mətni axtar və əvəz et

en: Go to _Line...
az: Sətirə _Get...

en: Go to a specific line
az: Müəyyən sətirə get

en: _Save All
az: _Hamısını Qeyd Et

en: Save all open files
az: Bütün açıq faylları qeyd et

en: _Close All
az: Hamısını _Bağla

en: Close all open files
az: Bütün açıq faylları bağla

en: _Move to New Window
az: Yeni Pəncərəyə _Daşı

en: Move the current document to a new window
az: Hazırkı sənədi yeni pəncərəyə daşı

en: Close the current file
az: Hazırkı faylı bağla

en: _Quit
az: Çı_x

en: Quit the program
az: Proqramdan çıx

en: _Toolbar
az: _Vasitə Çubuğu

en: _Statusbar
az: _Vəziyyət Çubuğu

en: Use %s highlight mode
az: %s işıqlandırma modunu işlət

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
az: '%s' Ünvanını Aç

en: Open a recently used file
az: Təzəlikcə istifadə edilən faylı aç

en: Open
az: Aç

en: Save
az: Qeyd Et

en: Print
az: Çap

en: Document Statistics
az: Sənəd Statistikaları

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
az: Sənəd Statistikaları əlavəsi hazırkı sənədi analiz edir və kəlmələrin, sətirlərin, hərflərin və boşluq olmayan xarakterlərin ədədini tapır və nəticələri göstərir.

en: _Update
az: _Güncəllə

en: Bytes
az: Bayt

en: Characters (no spaces)
az: Hərf (boşluqsuz)

en: Characters (with spaces)
az: Hərf (boşluqlar daxil)

en: Words
az: Kəlmələr

en: Lines
az: Sətir

en: Document
az: Sənəd

en: _Document Statistics
az: _Sənəd Statistikaları

en: Search
az: Axtar

en: File Browser
az: Fayl Səyyahı

en: (Empty)
az: (Boş)

en: Bookmarks
az: Nişanlar

en: Open the parent folder
az: Qonşu qovluğu aç

en: _Rename
az: Yeni_dən Adlandır

en: Go to the previous visited location
az: Ziyarət edilən əvvəlki mövqeyə get

en: Go to the next visited location
az: Ziyarət edilən növbəti mövqeyə get

en: All files
az: Bütün fayllar

en: S_ort...
az: _Ayır...

en: Sort
az: Ayır

en: Sorts a document or selected text.
az: Seçili mətni ya da sənədi ayır.

en: _Sort
az: _Ayır

en: _Reverse order
az: _Tərs ardıcıllıq

en: R_emove duplicates
az: Cütləri _sil

en: _Ignore case
az: Böyük/kiçik hərfi diqqətə _alma

en: S_tart at column:
az: Bu sütundan _başla:

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
az: (məsləhət edilən kəlmə yoxdur)

en: _More...
az: _Daha...

en: _Ignore All
az: _Hamısını Rədd Et

en: _Spelling Suggestions...
az: _İmla Məsləhətləri...

en: Check Spelling
az: İmlanı Yoxla

en: Suggestions
az: Məsləhətlər

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
az: (düzgün imla)

en: Completed spell checking
az: İmla yoxlaması bitdi

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
az: Ön Qurğulu

en: Set language
az: Dili seç

en: Languages
az: Dillər

en: Check the current document for incorrect spelling
az: Hazırkı sənədin imlasını yoxla

en: Set the language of the current document
az: Hazırkı sənədin dilini seç

en: _Autocheck Spelling
az: İmlanı _Avtomatik Yoxla

en: Automatically spell-check the current document
az: Hazırkı sənədin imlasını avtomatik yoxla

en: The document is empty.
az: Sənəd boşdur.

en: Select the _language of the current document.
az: Hazırkı sənədin _dilini seç.

en: Check spelling
az: İmlanı yoxla

en: Change _to:
az: _Bununla əvəz et:

en: Check _Word
az: Kəlməni _Yoxla

en: _Suggestions:
az: _Məsləhətlər:

en: _Ignore
az: _Rədd et

en: Cha_nge
az: Əvəz _et

en: Ignore _All
az: Hamısını Rə_dd Et

en: Change A_ll
az: _Hamısını Əvəz Et

en: User dictionary:
az: İstifadəçi lüğəti:

en: Add w_ord
az: _Kəlmə əlavə et

en: Language:
az: Dil:

en: Checks the spelling of the current document.
az: Hazırkı sənədin imlasını yoxla.

en: Tags
az: Taqlar

en: Select the group of tags you want to use
az: İstifadə etmək istədiyiniz taq qrupunu seçin

en: Available Tag Lists
az: Mövcud Taq Siyahıları

en: Anchor
az: Lövbər

en: Bold
az: Qalın

en: Comment
az: Şərh

en: Disabled
az: Bağlı

en: Height
az: Hündürlük

en: Image
az: Rəsm

en: Label
az: Etiket

en: Name
az: Ad

en: Paragraph
az: Paraqraf

en: Source
az: Mənbə

en: Title
az: Başlıq

en: Value
az: Qiymət

en: Width
az: En

en: Background color
az: Arxa plan rəngi

en: Border
az: Kənarlıq

en: Direction
az: İstiqamət

en: Link color
az: Körpü rəngi

en: Size
az: Böyüklük

en: Sound
az: Səs

en: Text
az: Mətn

en: Tag list
az: Taq siyahısı

en: columns
az: sütunlar

en: rows
az: sətir

en: Custom format
az: Xüsusi format

en: In_sert Date and Time...
az: Tarix və Saat _Daxil Et...

en: Insert current date and time at the cursor position
az: Hazırkı tarixi kursorun mövqeyinə daxil et

en: Available formats
az: Mövcud formatlar

en: Insert Date/Time
az: Tarix/Saat Daxil Et

en: Inserts current date and time at the cursor position.
az: Hazırkı tarixi və vaxtı kursorun mövqeyinə daxil edər.

en: Insert Date and Time
az: Tarix və Zaman Daxil Et

en: _Insert
az: _Daxil Et

en: Use the _selected format
az: Seçili formatı _işlət

en: _Use custom format
az: _Xüsusi format işlət

en: Configure date/time plugin
az: Tarix/Saat əlavəsini quraşdır

en: _Prompt for a format
az: Formatı _soruş
