pluma 1.25.3 - en to bg translation catalogue (1105 entries)

en: Use Default Font
bg: Използване на стандартния шрифт

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
bg: Дали да се използва стандартният системен шрифт за текста или шрифт специфичен за pluma. Ако тази опция е изключена, то ще бъде използван шрифтът указан в опцията „Шрифт на редактора“.

[ctx: editor-font]
en: 'Monospace 12'
bg: "Monospace 12"'

en: Editor Font
bg: Шрифт на редактора

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
bg: Шрифт избран от потребителя, който ще бъде използван за текстовата област. Важи само при изключена опция „Използване на стандартния шрифт“.

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
bg: Превключване между подпрозорците с [ctrl] + [tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
bg: Ако е включено, позволява превключването между подпрозорците с [ctrl + tab] и [ctrl + shift + tab].

en: Style Scheme
bg: Стилови схеми

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
bg: Идентификаторът на стилова схема на GtkSourceView, която се ползва за оцветяване на текста.

en: Create Backup Copies
bg: Създаване на резервни копия

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
bg: Дали pluma да създава резервни копия на файловете, които записва. Можете да укажете разширението за копията в опцията „Разширение на резервните копия“.

en: Autosave
bg: Автоматично запазване

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
bg: Дали pluma да записва променените файлове след определен интервал време. Можете да укажете интервала в опцията „Интервал за автоматичното запазване“.

en: Autosave Interval
bg: Интервал за автоматично запазване

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
bg: Брой минути, след които pluma ще запише автоматично променените файлове. Това е валидно само при включена опция „Автоматично запазване“.

en: Show save confirmation
bg: Потвърждение за запазване

en: Show save confirmation if the files have changes.
bg: Показване на потвърждение за запазване, ако файловете са били променени.

en: Writable VFS schemes
bg: Схеми на VFS позволяващи запис

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
bg: Списък със схеми на VFS, които pluma поддържа с възможност за запис. Стандартно схемата „file“ позволява запис.

en: Maximum Number of Undo Actions
bg: Максимален брой връщания назад

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
bg: Максимален брой на действията, които pluma ще може да отмени или направи отново. Използвайте „-1“ за безброй действия.

en: Line Wrapping Mode
bg: Режим с пренасяне

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
bg: Указване как да се пренасят дългите редове в областта за редактиране. Използвайте „GTK_WRAP_NONE“ за режим без пренос, „GTK_WRAP_WORD“ за пренос на границите на думи, и „GTK_WRAP_CHAR“ за пренос при всеки знак. Имайте предвид, че стойностите са зависими от регистъра на буквите, така че се уверете, че са изписани точно, както ги виждате тук.

en: Tab Size
bg: Размер на табулатора

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
bg: Указване на броя интервали, които да се изобразят вместо табулаторите.

en: Insert spaces
bg: Вмъкване на интервали

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
bg: Дали pluma да вмъква интервали вместо табулации.

en: Automatic indent
bg: Автоматичен отстъп

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
bg: Дали pluma трябва да разрешава автоматично разделяне на абзаци.

en: Display Line Numbers
bg: Показване на номера на редовете

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
bg: Дали pluma да изобразява номера на редове в областта за редактиране.

en: Highlight Current Line
bg: Осветяване на текущия ред

en: Whether pluma should highlight the current line.
bg: Дали pluma да отбелязва текущия ред.

en: Highlight Matching Bracket
bg: Осветяване на съответстващите скоби

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
bg: Дали pluma да отбелязва скобата отговаряща на избраната в момента.

en: Display Right Margin
bg: Показване на дясна граница

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
bg: Дали pluma да изобразява дясната граница в областта за редактиране.

en: Right Margin Position
bg: Позиция на дясната граница

en: Specifies the position of the right margin.
bg: Определяне на позицията на дясната граница.

en: Smart Home End
bg: Умни „Home“ и „End“

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
bg: Указва как се движи курсорът при натискането на клавишите „HOME“ и „END“ втори път спрямо началото/края на текста и реда. „DISABLED“ (изключване) означава курсорът винаги да се придвижва в началото/края на реда, „AFTER“ (след) да се отива в началото/края на текста след отиването в началото/края на реда, „BEFORE“ (преди) да се отива в началото/края на текста преди отиването в началото/края на реда и „ALWAYS“ (винаги) винаги да се придвижва в началото на текста, а не на реда.

en: Restore Previous Cursor Position
bg: Възстановяване на предишната позиция на курсора

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
bg: Дали pluma да възстановява предишната позиция на курсора, когато се зареди файл.

en: Enable Search Highlighting
bg: Включване на отбелязването при търсене

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
bg: Дали pluma да отбелязва осветявайки всички съвпадения на търсения текст.

en: Enable Syntax Highlighting
bg: Включване на отбелязването на синтаксиса

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
bg: Дали pluma трябва да оцветява синтаксиса.

en: Toolbar is Visible
bg: Лентата за инструменти е видима

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
bg: Дали лентата с инструменти да е видима в прозорците за редактиране.

en: Toolbar Buttons Style
bg: Вид на бутоните от лентата с инструменти

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
bg: Вид на бутоните от лентата с инструменти. Възможни стойности са „PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM“ за използване на стандартния стил на системата, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS“ за иконки без текст, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT“ за иконки с текст и „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ“ за иконки с приоритетен текст отстрани. Имайте предвид, че стойностите са зависими от регистъра на буквите, така че се уверете, че са изписани точно, както ги виждате тук.

en: Status Bar is Visible
bg: Лентата за състоянието е видима

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
bg: Дали линията за състояние в долната част на прозореца за редактиране да е видима.

en: Side Pane is Visible
bg: Страничният панел е видим.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
bg: Дали страничният панел, който е в лявата част на прозореца, да бъде видим.

en: Show tabs with side pane
bg: Раздели със странична лента

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
bg: Ако е изключено, „pluma“ няма да показва раздели в бележника, когато страничният панел е активен.

en: Bottom Panel is Visible
bg: Долният панел е видим

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
bg: Дали долния панел да бъде видим.

en: Maximum Recent Files
bg: Максимален брой скоро използвани файлове

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
bg: Указване на максималния брой последни файлове, който ще бъде показани в подменюто „Последни файлове“.

en: Print Syntax Highlighting
bg: Печатане на синтактично оцветен текст

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
bg: Дали pluma да печата синтактично оцветен текст или да пренебрегва цветовете.

en: Print Header
bg: Печатане на горен колонтитул

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
bg: Дали pluma да включва горен колонтитул на документа при печат.

en: Printing Line Wrapping Mode
bg: Режим с пренасяне при печат

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
bg: Указване как да се пренасят дългите редове при печат. Използвайте „GTK_WRAP_NONE“ за режим без пренос, „GTK_WRAP_WORD“ за пренос на границите на думи, и „GTK_WRAP_CHAR“ за пренос при всеки знак. Имайте предвид, че стойностите са зависими от регистъра на буквите, така че се уверете, че са изписани точно, както ги виждате тук.

en: Print Line Numbers
bg: Печатане на номера на редове

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
bg: Ако тази стойност е 0, при печат на документ няма да бъдат разпечатани номера на редове. Иначе pluma ще печата номера през всеки толкова реда.

[ctx: print-font-body-pango]
en: 'Monospace 9'
bg: "Monospace 9"

en: Body Font for Printing
bg: Шрифт на текста в тялото на документа при печат

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
bg: Указване на шрифта, който да се използва за тялото на документа при печат.

[ctx: print-font-header-pango]
en: 'Sans 11'
bg: "Sans 11"

en: Header Font for Printing
bg: Шрифт на колонтитула при печат

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
bg: Указване на шрифта, който да се използва за главницата при печат. Важи само при включена опция „Печатане на горен колонтитул“.

[ctx: print-font-numbers-pango]
en: 'Sans 8'
bg: "Sans 8"

en: Line Number Font for Printing
bg: Шрифт на номера на ред при печат

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
bg: Указване на шрифта, който да се използва за номерата на редове при печат. Важи само, когато опцията „Печатане номера на редове“ е различна от нула.

en: Automatically Detected Encodings
bg: Автоматично откриване на кодирането на знаците

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
bg: Подреден списък с кодиранията на знаците, използвани от pluma за автоматично откриване на кодирането на файл. „CURRENT“ е текущото кодиране на локала. Използват се само познати кодирания на знаци.

[ctx: shown-in-menu]
en: [ 'ISO-8859-15' ]
bg: [ "ISO-8859-15" ]

en: Encodings shown in menu
bg: Кодирания на знаци, показвани в менюто

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
bg: Списък с кодирания на знаци, показани в меню „Кодиране на знаците“ в прозореца за отваряне или запазване на файл. Използват се само познати кодирания на знаци.

en: History for "search for" entries
bg: История на търсенето

en: List of entries in "search for" textbox.
bg: Списък на задачите „търсене за“.

en: History for "replace with" entries
bg: История на задачите „замяна с“

en: List of entries in "replace with" textbox.
bg: Списък на задачите „замяна с“.

en: Active plugins
bg: Включени приставки

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
bg: Списък на включените приставки. Съдържа „местоположението“ на включените приставки. Погледнете файла .pluma-plugin, за да намерите „местоположението“ на дадена приставка.

en: Pluma
bg: Текстов редактор - Pluma

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
bg: Текстов редактор за работна среда MATE

en: Text Editor
bg: Текстов редактор

en: Edit text files
bg: Редактиране на текстови файлове

en: Log Out _without Saving
bg: Изход _без запазване

en: _Cancel Logout
bg: _Отказване на изход

en: Close _without Saving
bg: _Без запазване

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Save
bg: _Запазване

en: Question
bg: Въпрос

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
bg: Ако не изберете „Запазване“, промените от последната минута ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
bg: Ако не изберете „Запазване“, промените от последния час ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
bg: Промените направени по документа „%s“ ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Save changes to document "%s" before closing?
bg: Искате ли да запазите промените по документа „%s“ преди да бъде затворен?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
bg: Запазването е изключено от системния администратор.

en: Docum_ents with unsaved changes:
bg: Документи с _незапазени промени:

en: S_elect the documents you want to save:
bg: Избор докум_ентите, които искате да запазите:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
bg: Ако не изберете „Запазване“, всичките ви промени ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: _OK
bg: _Добре

en: _Help
bg: _Помощ

en: Character Encodings
bg: Кодиране на знаците

en: _Description
bg: _Описание

en: _Encoding
bg: _Кодова таблица

en: Character encodings
bg: Кодиране на знаците

en: A_vailable encodings:
bg: _Налични кодови таблици:

en: _Add
bg: _Добавяне

en: E_ncodings shown in menu:
bg: К_одови таблици в менюто:

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
bg: Натиснете бутона, за да изберете какъв шрифт да използва редакторът

en: _Use the system fixed width font (%s)
bg: _Използване на системния шрифт с фиксирана широчина (%s)

en: The selected color scheme cannot be installed.
bg: Избраната цветова схема не може да бъде инсталирана.

en: Add Scheme
bg: Добавяне на схема

en: A_dd Scheme
bg: _Добавяне на схема

en: Color Scheme Files
bg: Файлове на цветова схема

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Could not remove color scheme "%s".
bg: Цветовата схема „%s“ не може да бъде изтрита.

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Pluma Preferences
bg: Настройки на Pluma

en: Preferences
bg: Настройки

en: Text Wrapping
bg: Режим с пренасяне

en: Enable text _wrapping
bg: Разрешаване на ре_жим с пренасяне

en: Do not _split words over two lines
bg: Без разделяне на думите на _два реда

en: Highlight current _line
bg: Отбелязване на _текущия ред

en: Highlight matching _bracket
bg: Осветяване на съответства_щите скоби

en: Display
bg: Екран

en: _Display line numbers
bg: Показване на _номера на редовете

en: View
bg: Изглед

en: Tab Stops
bg: Табулатори

en: _Tab width:
bg: _Широчина на табулатора:

en: Insert _spaces instead of tabs
bg: Вмъкване на _интервали вместо табулации

en: Automatic Indentation
bg: Автоматичен отстъп

en: _Enable automatic indentation
bg: Включване на _автоматичния отстъп

en: File Saving
bg: Запазване на файлове

en: Create a _backup copy of files before saving
bg: Създаване на _резервно копие на файловете преди запазване

en: _Autosave files every
bg: Автоматично запазване на файловете на _всеки

en: _minutes
bg: _минути

en: Editor
bg: Редактор

en: Font
bg: Шрифт

en: Editor _font:
bg: _Шрифт на редактора:

en: Pick the editor font
bg: Избор на шрифт за редактора

en: Color Scheme
bg: Цветова схема

en: _Add...
bg: _Добавяне…

en: Font & Colors
bg: Шрифт и цветове

en: Plugins
bg: Приставки

en: Replace
bg: Замяна

en: Find
bg: Търсене

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Replace All
bg: Замяна на всички

en: _Search for:
bg: Т_ърсене за:

en: Replace _with:
bg: _Замяна с:

en: _Match case
bg: Зачитане на главни/_малки

en: Match _regular expression
bg: Ако отговаря на _регулярен израз

en: Match _entire word only
bg: Ако съвпада само с _цяла дума

en: Search _backwards
bg: Търсене наза_д

en: _Wrap around
bg: _След края — от началото

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
bg: _Разбор на изходните последователности (например \n)

en: Show the application's version
bg: Показване на версията на програмата

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
bg: Кодиране на знаците, което да бъде
                                        използвано при отварянето на файлове чрез
                                        командния ред

en: ENCODING
bg: КОДИРАНЕ

en: Display list of possible values for the encoding option
bg: Показване на възможните стойности
                                        за кодирането

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
bg: Създаване на нов прозорец в работещ pluma

en: Create a new document in an existing instance of pluma
bg: Създаване на нов документ в работещ pluma

en: [FILE...]
bg: [ФАЙЛ…]

en: %s: invalid encoding.
bg: %s: невалидно кодиране на знаците.

en: - Edit text files
bg: — редактиране на текстови файлове

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: %s
    Изпълнете „%s --help“, за да видите списъка с наличните опции на командния ред.

en: Loading file '%s'…
bg: Файлът „%s“ се зарежда…

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
bg: Отворени файлове

en: The file "%s" is read-only.
bg: Файлът „%s“ е само за четене.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
bg: Искате ли да се опитате да го замените с този, който записвате сега?

en: Saving file '%s'…
bg: Файлът „%s“ се запазва…

en: Save As…
bg: Запазване _като…

en: Reverting the document '%s'…
bg: Възстановяване на документа „%s“…

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
bg: Възвръщане на незапазените промени на документа „%s“?

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
bg: Промените направени по документа в последната минута ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
bg: Промените направени по документа в последния час ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: _Revert
bg: _Връщане

en: MATE Documentation Team
bg: Екип за документацията на MATE

en: GNOME Documentation Team
bg: Екип за документацията на GNOME

en: Found and replaced one occurrence
bg: Намерено и заменено едно съвпадение.

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
bg: Низът „%s“ не е открит

en: Unsaved Document %d
bg: Незапазен документ %d

en: Read-Only
bg: (само за четене)

en: Documents
bg: Документи

en: Unicode
bg: Уникод

en: Western
bg: западноевропейски

en: Central European
bg: централноевропейски

en: South European
bg: южноевропейски

en: Baltic
bg: балтийски

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Arabic
bg: Арабски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hebrew Visual
bg: еврейски, визуално

en: Turkish
bg: турски

en: Nordic
bg: скандинавски

en: Celtic
bg: келтски

en: Romanian
bg: румънски

en: Armenian
bg: Арменски

en: Chinese Traditional
bg: традиционен китайски

en: Cyrillic/Russian
bg: кирилица (Русия)

en: Japanese
bg: японски

en: Korean
bg: корейски

en: Chinese Simplified
bg: опростен китайски

en: Georgian
bg: Грузински

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: кирилица (Украйна)

en: Vietnamese
bg: виетнамски

en: Thai
bg: Тайски

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Automatically Detected
bg: Автоматично открито

en: Current Locale (%s)
bg: Текущ локал (%s)

en: Add or Remove...
bg: Добавяне или премахване…

en: All Text Files
bg: Всички текстови файлове

en: C_haracter Encoding:
bg: Кодиране на з_наците:

en: L_ine Ending:
bg: Край на _ред:

en: Unix/Linux
bg: Юникс/Линукс

en: Mac OS Classic
bg: Класически Мак ОС

en: Windows
bg: Прозорци

en: _Open
bg: О_тваряне

en: There was an error displaying the help.
bg: Грешка при изобразяване на ръководството.

en: _Retry
bg: Повторен опит

en: Could not find the file %s.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде открит.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
bg: Проверете дали сте написали местоположението правилно и опитайте отново.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations.
bg: pluma не може да използва местоположение тип „%s“.

en: pluma cannot handle this location.
bg: pluma не може да използва това местоположение.

en: The location of the file cannot be mounted.
bg: Местоположението на файла не може да се монтира.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
bg: Местоположението, където се намира файлът, е недостъпно, защото не е монтирано.

en: %s is a directory.
bg: „%s“ е папка.

en: %s is not a valid location.
bg: „%s“ не е валидно местоположение.

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
bg: Хостът %s не е намерен. Проверете настройките на сървъра посредник и опитайте отново.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
bg: Името на хоста е невалидно. Уверете се, че сте написали адреса правилно и опитайте отново.

en: %s is not a regular file.
bg: %s не е редовен файл.

en: Connection timed out. Please try again.
bg: Връзката изтече. Опитайте отново.

en: The file is too big.
bg: Файлът е прекалено голям.

en: Unexpected error: %s
bg: Неочаквана грешка: %s

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
bg: pluma не намира файла. Вероятно е бил изтрит наскоро.

en: Could not revert the file %s.
bg: Файлът „%s“ не може да се възстанови.

en: Ch_aracter Encoding:
bg: Кодир_ане на знаците:

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
bg: _Редактиране въпреки това

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
bg: _Отказване на редактирането

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
bg: При проследяване на връзки има ограничение в броя им. В неговите рамки файлът не бе открит.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
bg: Нямате нужните разрешения, за да отворите този файл.

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
bg: pluma не успя да открие кодирането на знаците.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
bg: Проверете дали не се опитвате да отворите двоичен файл.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
bg: Изберете кодиране на знаците от менюто и опитвайте отново.

en: There was a problem opening the file %s.
bg: Грешка при отваряне на файла „%s“.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
bg: Файлът, който отворихте, съдържа неправилни знаци. Ако продължите и го редактирате, можете да го повредите.

en: You can also choose another character encoding and try again.
bg: Изберете друго кодиране на знаците от менюто и опитвайте отново.

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
bg: Файлът „%s“ не може да се отвори при използването на кодирането на знаците %s.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
bg: Изберете различно кодиране на знаците от менюто и опитайте отново.

en: Could not open the file %s.
bg: Не може да се отвори файла „%s“.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
bg: Файлът „%s“ не може да се запази при използването на кодирането на знаците %s.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
bg: Документът съдържа един или повече знаци, които не могат да бъдат записани чрез определеното кодиране на знаците.

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
bg: Файлът (%s) вече е отворен в друг прозорец на pluma.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
bg: pluma отвори файла по начин, не позволяващ редактиране. Искате ли въпреки това да го редактирате?

en: S_ave Anyway
bg: _Запазване въпреки това

en: D_on't Save
bg: _Отказване на запазването

en: The file %s has been modified since reading it.
bg: Файлът %s е променян откакто е прочетен.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
bg: Ако изберете „Запазване“, всички външни промени могат да бъдат изгубени. Да се запази ли въпреки това?

en: Could not create a backup file while saving %s
bg: Неуспех при създаването на резервно копие докато се запазваше %s.

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
bg: Неуспех при създаването на временно резервно копие, докато се запазваше %s.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
bg: pluma не успя да запази резервно копие на старата версия на файла, преди да запази новата. Можете да пренебрегнете тази грешка и да запазите файла, но ако се появи грешка докато файлът се запазва, може да загубите старата му версия. Да се запази ли файла въпреки това?

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
bg: pluma не може да обработи местоположението %s в режим позволяващ запис. Проверете дали сте написали правилно адреса и опитайте отново.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
bg: pluma не може да обработи това местоположение в режим позволяващ запис. Проверете дали сте написали правилно адреса и опитайте отново.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
bg: %s не е валидно местоположение. Проверете, че сте въвели местоположението правилно и опитайте отново.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
bg: Нямате нужните права, за да запазите файла. Проверете дали сте написали правилно местоположението и опитайте отново.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
bg: На твърдия диск няма достатъчно място за запис на файла. Освободете място и опитайте отново.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
bg: Опитвате се да запазите файл върху устройство, което позволява само четене. Проверете дали сте въвели местоположението правилно и опитайте отново.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
bg: Файл със същото име вече съществува. Използвайте друго име.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
bg: Дискът, на който записвате има ограничение за размера на имената на файловете. Използвайте по-кратко име.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
bg: Дискът, на който записвате, има ограничение за размера на файловете. Пробвайте да запазите по-малък файл или използвайте диск без ограничения.

en: Could not save the file %s.
bg: Файлът „%s“ не може да се запази.

en: The file %s changed on disk.
bg: Файлът %s се промени на диска.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
bg: Искате ли да се откажете от промените и да презаредите файла?

en: Do you want to reload the file?
bg: Искате ли да презаредите файла.

en: _Reload
bg: П_резареждане

en: Empty
bg: Празен

en: Hide panel
bg: Скриване на панел

en: File: %s
bg: Файл: %s

en: Page %N of %Q
bg: Страница %N от %Q

en: Preparing...
bg: Подготовка…

en: Syntax Highlighting
bg: Синтактично оцветен текст

en: Print synta_x highlighting
bg: Печат с оцветяване на _синтаксиса

en: Line Numbers
bg: Номера на редове

en: Print line nu_mbers
bg: Печатане на _номера на редове

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
bg: _Номериране на всеки

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
bg: реда

en: Page header
bg: Колонтитул на страници

en: Print page _headers
bg: Печатане на _горните колонтитули

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: _Body:
bg: _Тяло:

en: He_aders and footers:
bg: Горен и долен _колонтитул:

en: _Line numbers:
bg: Номера на _редове:

en: _Restore Default Fonts
bg: _Възстановяване на стандартните шрифтове

en: Show the previous page
bg: Показване на предишната страница

en: Show the next page
bg: Показване на следващата страница

en: Current page (Alt+P)
bg: Текуща страница (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
bg: от

en: Page total
bg: Общо страници

en: The total number of pages in the document
bg: Общия брой страници в документа

en: Show multiple pages
bg: Показване на множество страници

en: Zoom 1:1
bg: Мащаб 1:1

en: Zoom to fit the whole page
bg: Пасване на цялата страница

en: Zoom the page in
bg: Увеличаване на страницата

en: Zoom the page out
bg: Намаляване на страницата

en: _Close Preview
bg: _Затваряне на мострата

en: Close print preview
bg: Затваряне на мострата

en: Page %d of %d
bg: Страница %d от %d

en: Page Preview
bg: Преглед на страница

en: The preview of a page in the document to be printed
bg: Преглед как ще изглежда отпечатана страницата от документа

en: It is not possible to detect the encoding automatically
bg: Кодирането не може да се открие автоматично.

en: OVR
bg: ВРХУ

en: INS
bg: ВМКВ

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
bg:   Ред %d, Кол. %d

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
bg: Папката „%s“ не може да бъде създадена: неуспешно изпълнение на g_mkdir_with_parents(): %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
bg: Възстановяване на %s от %s

en: Reverting %s
bg: Възстановяване на %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
bg: Зареждане на %s от %s

en: Loading %s
bg: Зареждане на %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
bg: Запазване на %s в %s

en: Saving %s
bg: Запазване на %s

en: RO
bg: Четене

en: Error opening file %s
bg: Грешка при отваряне на файла %s

en: Error reverting file %s
bg: Грешка при възстановяването на файла %s

en: Error saving file %s
bg: Грешка при запазване на файла %s

en: Unicode (UTF-8)
bg: Уникод (UTF-8)

en: Name:
bg: Име:

en: MIME Type:
bg: Вид MIME:

en: Encoding:
bg: Кодиране на знаците:

en: Close document
bg: Затваряне на документ

en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Search
bg: _Търсене

en: _Tools
bg: И_нструменти

en: _Documents
bg: _Документи

en: _New
bg: _Нов

en: Create a new document
bg: Създаване на нов документ

en: _Open...
bg: _Отваряне…

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: Pr_eferences
bg: Н_астройки

en: Configure the application
bg: Настройки на програмата

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Open the pluma manual
bg: Отваряне на ръководството на pluma

en: _About
bg: _Относно…

en: About this application
bg: Относно тази програма

en: Leave fullscreen mode
bg: Напускане на режима за цял екран

en: Save the current file
bg: Запазване на текущия файл

en: Save _As...
bg: Запазване _като…

en: Save the current file with a different name
bg: Запазване на текущия файл с ново име

en: Revert to a saved version of the file
bg: Връщане към запазена версия на файла

en: Print Previe_w
bg: П_реглед за печат

en: Print preview
bg: Преглед за печат

en: _Print...
bg: _Печат…

en: Print the current page
bg: Печат на текущата страница

en: _Undo
bg: _Връщане

en: Undo the last action
bg: Връщане на последното действие

en: _Redo
bg: _Повтаряне

en: Redo the last undone action
bg: Повторение на последно отмененото действие

en: Cu_t
bg: От_рязване

en: Cut the selection
bg: Отрязване на избраното

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраното

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне от буфера за обмен

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Delete the selected text
bg: Изтриване на избрания текст

en: Select _All
bg: Избор на _всичко

en: Select the entire document
bg: Избор на целия документ

en: C_hange Case
bg: См_яна на регистъра

en: All _Upper Case
bg: Само _главни букви

en: Change selected text to upper case
bg: Промяна на избрания текст към главни букви

en: All _Lower Case
bg: Само _малки букви

en: Change selected text to lower case
bg: Промяна на избрания текст към малки букви

en: _Invert Case
bg: Обръщане на _регистъра

en: Invert the case of selected text
bg: Обръщане регистъра на избрания текст

en: _Title Case
bg: _Регистър за заглавие

en: Capitalize the first letter of each selected word
bg: Първата буква на всяка избрана дума да е главна

en: _Highlight Mode
bg: _Режим на осветяване

en: _Find...
bg: _Търсене…

en: Search for text
bg: Търсене за текст

en: Find Ne_xt
bg: _Следваща поява

en: Search forwards for the same text
bg: Търсене напред за същия текст

en: Find Pre_vious
bg: _Предишна поява

en: Search backwards for the same text
bg: Търсене назад за същия текст

en: _Replace...
bg: _Замяна…

en: Search for and replace text
bg: Търсене и заменяне на текст

en: _Clear Highlight
bg: _Изчистване на осветяването

en: Clear highlighting of search matches
bg: Изчистване на отбелязването на съвпадения при търсенето

en: Go to _Line...
bg: Към _ред…

en: Go to a specific line
bg: Отиване на конкретен ред

en: _Incremental Search...
bg: Постепенно _търсене…

en: Incrementally search for text
bg: Интерактивно търсене на текст

en: _Save All
bg: _Запазване на всички

en: Save all open files
bg: Запазване на всички отворени файлове

en: _Close All
bg: За_тваряне на всички

en: Close all open files
bg: Затваряне на всички отворени файлове

en: _Previous Document
bg: _Предишен документ

en: Activate previous document
bg: Отваряне на предишен документ

en: _Next Document
bg: _Следващ документ

en: Activate next document
bg: Отваряне на следващ документ

en: _Move to New Window
bg: Пре_местване в нов прозорец

en: Move the current document to a new window
bg: Премества текущия документ в нов прозорец

en: Close the current file
bg: Затваряне на текущия файл

en: _Quit
bg: _Изход

en: Quit the program
bg: Спиране на програмата

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: Show or hide the toolbar in the current window
bg: Показване или скриване на лентата с инструменти в текущия прозорец

en: _Statusbar
bg: Лента за _състоянието

en: Show or hide the statusbar in the current window
bg: Показване или скриване на лентата за състоянието в текущия прозорец

en: _Fullscreen
bg: _Цял екран

en: Edit text in fullscreen
bg: Редактиране на текста на цял екран

en: Side _Pane
bg: Страничен _панел

en: Show or hide the side pane in the current window
bg: Показване или скриване на страничния панел на текущия прозорец.

en: _Bottom Pane
bg: _Долен панел

en: Show or hide the bottom pane in the current window
bg: Показване или скриване на долния панел в текущия прозорец

en: Please check your installation.
bg: Проверете дали сте инсталирали правилно програмата.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
bg: Неуспех при намирането на файла с ГПИ — %s. Грешка: %s

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
bg: Неуспех при намирането обекта „%s“ във файла %s.

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
bg: / на „%s“

en: _Wrap Around
bg: _След края — от началото

en: Match _Entire Word Only
bg: Само съвпадения на _цяла дума

en: _Match Case
bg: Зачитане на р_егистъра

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
bg: _Разбор на изходните последователности (например
    )

en: String you want to search for
bg: Низ, който да бъде търсен

en: Line you want to move the cursor to
bg: Ред, на който искате да преместите курсора

en: Use %s highlight mode
bg: Използване на режим на осветяване „%s“

note: Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
bg: Обикновен текст

en: Disable syntax highlighting
bg: Изключване на отбелязването на синтаксиса

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
bg: Отваряне на „%s“

en: Open a recently used file
bg: Отваряне на скоро използван файл

en: Open
bg: Отваряне

en: Save
bg: Запазване

en: Print
bg: Печат

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
bg: Отваряне на „%s“

en: Use Spaces
bg: Използване на интервали

en: Tab Width
bg: Широчина на табулатора

en: Document Statistics
bg: Статистика за документа

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
bg: Анализира текущия документ и определя броя думи, редове, знаци в него.

en: _Update
bg: _Обновяване

en: File Name
bg: Файл

en: Bytes
bg: Байтове

en: Characters (no spaces)
bg: Знаци (без интервали)

en: Characters (with spaces)
bg: Знаци (с интервали)

en: Words
bg: Думи

en: Lines
bg: Редове

en: Document
bg: Документ

en: Selection
bg: Избор

en: _Document Statistics
bg: _Статистика за документа

en: Get statistical information on the current document
bg: Статистическа информация за текущия документ

en: External Tools
bg: Външни инструменти

en: Execute external commands and shell scripts.
bg: Изпълняване на външни команди и скриптове.

en: Manage _External Tools...
bg: _Управление на външните инструменти…

en: Opens the External Tools Manager
bg: Управление на външните инструменти

en: External _Tools
bg: _Външни инструменти

en: External tools
bg: Външни инструменти

en: Shell Output
bg: Изход от обвивка

en: Could not execute command: %s
bg: Командата не може да бъде изпълнена: %s

en: You must be inside a word to run this command
bg: Трябва да сте в дума, за да използвате тази команда

en: Running tool:
bg: Стартиран инструмент:

en: Done.
bg: Готово.

en: Exited
bg: Завърши работа.

en: All languages
bg: Всички езици

en: All Languages
bg: Всички езици

en: New tool
bg: Нов инструмент

en: This accelerator is already bound to %s
bg: Този бърз клавиш е вече свързан с %s.

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
bg: Въведете нов бърз клавиш или натиснете „Backspace“ за изчистване

en: Type a new accelerator
bg: Въведете нов бърз клавиш

en: Stopped.
bg: Спрян.

en: All documents
bg: Всички документи

en: All documents except untitled ones
bg: Всички документи без ненаименованите

en: Local files only
bg: Само локални файлове

en: Remote files only
bg: Само отдалечени файлове

en: Untitled documents only
bg: Само ненаименованите документи

en: Nothing
bg: Нищо

en: Current document
bg: Текущия документ

en: Current selection
bg: Текущо избраната част

en: Current selection (default to document)
bg: Текущо избраната част (стандартно е целият документ)

en: Current line
bg: Текущия ред

en: Current word
bg: Текущата дума

en: Display in bottom pane
bg: Показване в долния панел

en: Create new document
bg: Създаване на нов документ

en: Append to current document
bg: Добавяне към текущия документ

en: Replace current document
bg: Замяна на целия документ

en: Replace current selection
bg: Замяна на избраната част

en: Insert at cursor position
bg: Вмъкване на позицията на курсора

en: External Tools Manager
bg: Управление на външните инструменти

en: _Tools:
bg: Инс_трументи:

en: _Applicability:
bg: Прило_жимост:

en: _Output:
bg: _Изход:

en: _Input:
bg: _Вход:

en: _Save:
bg: _Запазване:

en: _Shortcut Key:
bg: _Бърз клавиш:

en: _Edit:
bg: _Редактиране:

en: Build
bg: Компилиране

en: Run "make" in the document directory
bg: Стартиране на „make“ в папката на документа

en: Open terminal here
bg: Отваряне на терминал тук

en: Open a terminal in the document location
bg: Отваряне на терминал в местоположението на документа

en: Remove trailing spaces
bg: Изтриване на празните знаци в краищата на редовете

en: Remove useless trailing spaces in your file
bg: Изтриване на безполезните празни знаци в краищата на редовете във файла

en: Run command
bg: Стартиране на команда

en: Execute a custom command and put its output in a new document
bg: Изпълнение на команда и пренасочване на изхода ѝ в нов документ

en: Search
bg: Търсене

en: Switch onto a file .c and .h
bg: Превключване между файл .c и .h

en: File Browser Pane
bg: Панел на файловия браузър

en: Easy file access from the side pane
bg: Лесен файлов достъп от страничния панел

en: Set Location to First Document
bg: Местоположението да е на първия документ

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
bg: Ако е ИСТИНА, приставката за мениджъра ще стартира с папката на първия отворен документ, стига да не е използван файловия браузър. (Това обикновено е така при отваряне на документ от командния ред или при отварянето му през Caja, и т.н.)

en: File Browser Filter Mode
bg: Режим на филтриране във файловия браузър

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
bg: Тази стойност определя кои файлове не преминават през филтъра на файловия браузър. Валидните стойности са „none“ (нищо да не се филтрира), „hidden“ (махане на скритите файлове от изгледа), „binary“ (махане на двоичните файлове от изгледа) и „hidden_and_binary“ (махане и на скритите и на двоичните файлове).

en: File Browser Filter Pattern
bg: Шаблон на филтъра за файловия браузър

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
bg: Шаблонът за филтри, който да се ползва във файловия браузър. Той работи в режима на филтриране посочен във „filter_mode“.

en: Open With Tree View
bg: Отваряне в дървовидния изглед

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
bg: Отваряне на дървовидния изглед, когато приставката за браузъра се зареди вместо изгледа на отметките

en: File Browser Root Directory
bg: Основна папка на файловия браузър

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
bg: Основната папка на файловия браузър, когато се зареди приставката за файловия браузър и „onload/tree_view“ е ИСТИНА.

en: File Browser Virtual Root Directory
bg: Виртуална основна папка на файловия браузър

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
bg: Виртуалната основна папка на файловия браузър, когато се зареди приставката за файловия браузър и „onload/tree_view“ е ИСТИНА. Виртуалната папка трябва да е под истинската основна папка.

en: Enable Restore of Remote Locations
bg: Включване на възстановяването на отдалеченото местоположение

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
bg: Задаване на включването на възстановяването на отдалечени местоположения.

en: File System
bg: Файлова система

en: _Set root to active document
bg: _Основната папка да е на активния документ

en: Set the root to the active document location
bg: Задаване на основната папка да е на активния документ

en: _Open terminal here
bg: _Отваряне на терминал тук

en: Open a terminal at the currently opened directory
bg: Отваряне на терминал в текущо отворената папка

en: File Browser
bg: Файлов браузър

en: An error occurred while creating a new directory
bg: Възникна грешка при създаването на нова папка

en: An error occurred while creating a new file
bg: Възникна грешка при създаването на нов файл

en: An error occurred while renaming a file or directory
bg: Възникна грешка при преименуването на файл или папка

en: An error occurred while deleting a file or directory
bg: Възникна грешка при изтриването на файл или папка

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
bg: Възникна грешка при отварянето на папка в мениджъра за файлове

en: An error occurred while setting a root directory
bg: Възникна грешка при задаването на главната папка

en: An error occurred while loading a directory
bg: Възникна грешка при зареждането на папка

en: An error occurred
bg: Възникна грешка

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
bg: Файлът не може да бъде преместен в кошчето,
    искате ли окончателно да го изтриете?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде преместен в кошчето.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
bg: Избраните файлове не могат да бъдат преместени в кошчето.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
bg: Наистина ли искате да изтриете „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете избраните файлове?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
bg: Ако изтриете елемента, той ще бъде изгубен завинаги.

en: (Empty)
bg: (Празен)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
bg: Преименуваният файл в момента не преминава през филтъра. За да го направите видим, трябва да промените филтъра си

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
bg: файл

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
bg: Новият файл в момента не преминава през филтъра. За да го направите видим, трябва да промените филтъра си

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
bg: папка

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
bg: Новата папка в момента не преминава през филтъра. За да я направите видима, трябва да промените филтъра си

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: _Filter
bg: _Филтър

en: _Move to Trash
bg: Преместване в _кошчето

en: Move selected file or folder to trash
bg: Преместване на избрания файл или папка в кошчето

en: Delete selected file or folder
bg: Изтриване на избрания файл или папка

en: Open selected file
bg: Отваряне на файла

en: Up
bg: Нагоре

en: Open the parent folder
bg: Отваряне на горната папка

en: _New Folder
bg: _Нова папка

en: Add new empty folder
bg: Добавяне на нова, празна папка

en: New F_ile
bg: Нов _файл

en: Add new empty file
bg: Добавяне на нов, празен файл

en: _Rename
bg: П_реименуване

en: Rename selected file or folder
bg: Преименуване на избрания файл или папка

en: _Previous Location
bg: _Предишно местоположение

en: Go to the previous visited location
bg: Отиване в предишното посетено място

en: _Next Location
bg: _Следващо местоположение

en: Go to the next visited location
bg: Отиване в следващото посетено място

en: Re_fresh View
bg: _Обновяване на изгледа

en: Refresh the view
bg: Обновяване на изгледа

en: _View Folder
bg: _Преглед на папка

en: View folder in file manager
bg: Преглед на папка във файловия мениджър

en: Show _Hidden
bg: Показване на _скритите

en: Show hidden files and folders
bg: Показване на скритите файлове и папки

en: Show _Binary
bg: Показване на _двоичните

en: Show binary files
bg: Показване на двоичните файлове

en: Previous location
bg: Предишно местоположение

en: Go to previous location
bg: Отиване на предишното местоположение

en: Go to a previously opened location
bg: Отиване на предишното отворено местоположение

en: Next location
bg: Следващо местоположение

en: Go to next location
bg: Отиване на следващото отворено местоположение

en: _Match Filename
bg: _Зачитане на главни/малки

en: No mount object for mounted volume: %s
bg: Липсва обект представляващ монтирания том: %s

en: Could not open media: %s
bg: Носителят не може да се отвори: %s

en: Could not mount volume: %s
bg: Томът не може да се монтира: %s

en: Modelines
bg: Линии за режима

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
bg: Поддръжка в pluma на линиите за режима на Emacs, Kate и Vim.

en: Python Console
bg: Конзола на Питон

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
bg: Интерактивна конзола на Питон в долния панел

en: _Error color:
bg: Цвят на _грешките:

en: C_ommand color:
bg: Цвят на _командите:

en: Quick Open
bg: Бързо отваряне

en: Quick open
bg: Бързо отваряне

en: Quickly open documents
bg: Бързо отваряне на документ

en: Quickly open files
bg: Бързо отваряне на файлове

en: Snippets
bg: Изрезки

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
bg: Вмъкване на често използвани отрязъци текст, по бърз начин

en: Snippets Manager
bg: Управление на изрезки

en: _Snippets:
bg: _Изрезки:

en: Create new snippet
bg: Създаване на нова изрезка

en: Import snippets
bg: Внасяне на на изрезки

en: Export selected snippets
bg: Изнасяне на избраните изрезки

en: Delete selected snippet
bg: Изтриване на избраната изрезка

en: Activation
bg: Задействане

en: _Drop targets:
bg: _Цели на влачене:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
bg: Бърз клавиш, с който се поставя изрезката

en: S_hortcut key:
bg: Б_ърз клавиш:

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
bg: _Спусък за табулатора:

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
bg: Дума, с която изрезката се поставя след натискане на табулатор

en: Manage _Snippets...
bg: Управление на _изрезки…

en: Manage snippets
bg: Управление на изрезки

en: Snippets archive
bg: Архив с изрезки

en: Add a new snippet...
bg: Добавяне на нова изрезка…

en: Global
bg: Глобално

en: Revert selected snippet
bg: Възстановяване на избраната изрезка

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
bg: Това не е валиден спусък за табулатора. Валидните спусъци съдържат букви или единичен знак, който не е буква или цифра — например „{“, „[“ и т.н.

en: The following error occurred while importing: %s
bg: Възникна следната грешка при внасяне: %s

en: Import successfully completed
bg: Внасянето завърши успешно

en: All supported archives
bg: Всички поддържани архиви

en: Gzip compressed archive
bg: Архив, компресиран с gzip

en: Bzip2 compressed archive
bg: Архив, компресиран с bzip2

en: Single snippets file
bg: Единичен файл с изрезки

en: All files
bg: Всички файлове

en: The following error occurred while exporting: %s
bg: Възникна следната грешка при изнасяне: %s

en: Export successfully completed
bg: Изнасянето завърши успешно

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
bg: Искате ли да изнесете и избраните <b>системни</b> изрезки?

en: There are no snippets selected to be exported
bg: Не са избрани изрезки за изнасяне

en: Export snippets
bg: Изнасяне на изрезки

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
bg: Въведете нов бърз клавиш или натиснете „Backspace“ за изчистване

en: Type a new shortcut
bg: Въведете нов бърз клавиш

en: The archive "%s" could not be created
bg: Архивът „%s“ не може да бъде създаден

en: Target directory "%s" does not exist
bg: Целевата папка „%s“ не съществува

en: Target directory "%s" is not a valid directory
bg: Целевата папка „%s“ е невалидна папка

en: File "%s" does not exist
bg: Файлът „%s“ не съществува

en: File "%s" is not a valid snippets file
bg: „%s“ не е валиден файл с изрезки

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
bg: Внесеният файл „%s“ не е валиден файл с изрезки

en: The archive "%s" could not be extracted
bg: Архивът „%s“ не може да бъде разархивиран

en: The following files could not be imported: %s
bg: Следните файлове не могат да бъдат внесени: %s

en: File "%s" is not a valid snippets archive
bg: Файлът „%s“ не е валиден архив с изрезки

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
bg: Изпълнението на командата на Питон (%s) надвиши максималното разрешено време. Изпълнението ѝ беше преустановено.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
bg: Изпълнението на командата на Питон (%s) е неуспешно: %s

en: S_ort...
bg: Подре_ждане…

en: Sort the current document or selection
bg: Подреждане на текущия документ или избран текст

en: Sort
bg: Подреждане

en: Sorts a document or selected text.
bg: Подреждане на документ или избран текст.

en: _Sort
bg: Подре_ждане

en: _Reverse order
bg: Обратен _ред

en: R_emove duplicates
bg: Пр_емахване на повтарящите се

en: _Ignore case
bg: _Игнориране на главни/малки

en: S_tart at column:
bg: _Започване от колона:

en: Autocheck Type
bg: Тип за автоматична проверка

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
bg: (няма предположения)

en: _More...
bg: _Още…

en: _Ignore All
bg: И_гнориране на всички

en: _Spelling Suggestions...
bg: Предло_жения за правопис…

en: Check Spelling
bg: Проверка на правописа

en: Suggestions
bg: Предложения

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
bg: (няма правописни грешки)

en: Completed spell checking
bg: Проверката на правописа приключи

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
bg: Неизвестен (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
bg: По подразбиране

en: Set language
bg: Избор на език

en: Languages
bg: Езици

en: _Check Spelling...
bg: _Проверка на правописа…

en: Check the current document for incorrect spelling
bg: Проверка на текущия документ за некоректен правопис

en: Set _Language...
bg: Избор на _език…

en: Set the language of the current document
bg: Задаване на езика на текущия документ

en: _Autocheck Spelling
bg: _Автоматична проверка на правописа

en: Automatically spell-check the current document
bg: Автоматична проверка на текущия документ за правописни грешки

en: The document is empty.
bg: Документът не съдържа текст.

en: No misspelled words
bg: Няма сгрешени думи

en: Select the _language of the current document.
bg: Избор на _езика на текущия документ.

en: Check spelling
bg: Проверка на правописа

en: Misspelled word:
bg: Сгрешена дума:

en: word
bg: дума

en: Change _to:
bg: Замяна _с:

en: Check _Word
bg: _Проверка на дума

en: _Suggestions:
bg: _Предложения:

en: _Ignore
bg: _Игнориране

en: Cha_nge
bg: _Заменяне

en: Ignore _All
bg: И_гнориране на всички

en: Change A_ll
bg: Заменяне на вси_чки

en: User dictionary:
bg: Потребителски речник:

en: Add w_ord
bg: _Добавяне на дума

en: Language:
bg: Език:

en: Language
bg: Език

en: _Configure Spell Checker plugin...
bg: _Настройка на приставката за проверка на правописа…

en: Autocheck spelling on document load...
bg: Автоматична проверка на правописа при зареждане на документ…

en: _Never autocheck
bg: _Без автоматична проверка

en: _Remember autocheck by document
bg: _Запомняне на автоматичната проверка по документ

en: _Always autocheck
bg: _Винаги с автоматична проверка

en: Spell Checker
bg: Проверка на правописа

en: Checks the spelling of the current document.
bg: Проверка на правописа на текущия документ.

en: Tags
bg: Етикети

en: Select the group of tags you want to use
bg: Избор на групата с етикети, която искате да използвате

en: _Preview
bg: _Преглед

en: Available Tag Lists
bg: Списък с наличните етикети

en: XHTML 1.0 - Tags
bg: XHTML 1.0 — Етикети

en: Abbreviated form
bg: Съкратена форма

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Accessibility key character
bg: Знак за ключ за достъпност

en: Acronym
bg: Акроним

en: Align
bg: Подравняване

en: Alignment character
bg: Подравняващ знак

en: Alternative
bg: Алтернативен

en: Anchor URI
bg: Адрес на котва

en: Anchor
bg: Котва

en: Applet class file code (deprecated)
bg: Файлов код на класовете на аплета (да не се ползва)

en: Associated information
bg: Свързана информация

en: Author info
bg: Информация за автора

en: Axis related headers
bg: Колонтитули свързани с оста

en: Background color (deprecated)
bg: Фонов цвят (да не се ползва)

en: Background texture tile (deprecated)
bg: Текстурна плочка за фон (да не се ползва)

en: Base font (deprecated)
bg: Основен шрифт (да не се ползва)

en: Base URI
bg: Базов адрес

en: Bold
bg: Получерно

en: Border (deprecated)
bg: Граница (да не се ползва)

en: Cell rowspan
bg: Разпростиране по редове

en: Center (deprecated)
bg: Центриран раздел (да не се ползва)

en: Character encoding of linked resource
bg: Кодиране на знаците на свързания ресурс

en: Checked state
bg: Отбелязано състояние

en: Citation
bg: Цитат

en: Cite reason for change
bg: Даване на причина за промяната

en: Class implementation ID
bg: Идентификатор на класа на реализацията

en: Class list
bg: Списък с класове

en: Clear text flow control
bg: Свободен контрол на потока на текста

en: Code content type
bg: Вид на съдържанието на кода

en: Color of selected links (deprecated)
bg: Цвят на избраните препратки (да не се ползва)

en: Column span
bg: Разпростиране по колони

en: Columns
bg: Колони

en: Comment
bg: Коментар

en: Computer code fragment
bg: Раздел с компютърен код

en: Content type (deprecated)
bg: Вид на съдържанието (да не се ползва)

en: Coordinates
bg: Координати

en: Date and time of change
bg: Дата и време на промяна

en: Declare flag
bg: Обявяване на флаг

en: Defer attribute
bg: Атрибут за отлагане на изпълнението

en: Definition description
bg: Описание на определение

en: Definition list
bg: Списък с определения

en: Definition term
bg: Дефиниция

en: Deleted text
bg: Изтрит текст

en: Directionality
bg: Посока

en: Directionality (deprecated)
bg: Посока (да не се ползва)

en: Disabled
bg: Изключена

en: DIV container
bg: Контейнер div

en: DIV Style container
bg: Контейнер на стил — div

en: Document base
bg: База на документа

en: Document body
bg: Тялото на документа

en: Document head
bg: Главница на документа

en: Element ID
bg: Идентификатор на елемента

en: Document title
bg: Заглавие на документа

en: Document type
bg: Вид на документа

en: Emphasis
bg: Наблягане

en: Encode type
bg: Тип кодиране

en: Font face (deprecated)
bg: Име на шрифт (да не се ползва)

en: For label
bg: За етикет

en: Forced line break
bg: Изричен край на ред

en: Form action handler
bg: Функция за обработка на формуляр

en: Form control group
bg: Контролна група на формуляр

en: Form field label text
bg: Текст на етикета на поле във формуляр

en: Form input type
bg: Вид на входа на формуляра

en: Form input
bg: Поле във формуляр

en: Form method
bg: Метод на формуляра

en: Form
bg: Формуляр

en: Forward link
bg: Препращане на връзка

en: Frame render parts
bg: Части за изобразяване на рамка

en: Frame source
bg: Източник на рамка

en: Frame target
bg: Цел на рамката

en: Frame
bg: Рамка

en: Frame border
bg: Граница на рамката

en: Frameset columns
bg: Колони на набора от рамки

en: Frameset rows
bg: Редове на набора от рамки

en: Frameset
bg: Набор от рамки

en: Frame spacing
bg: Пространство между рамките

en: Generic embedded object
bg: Общ вграден обект

en: Generic metainformation
bg: Обща мета-информация

en: Generic span
bg: Общ елемент span

en: Header cell IDs
bg: Идентификатор на клетка в заглавието

en: Heading 1
bg: Заглавие 1

en: Heading 2
bg: Заглавие 2

en: Heading 3
bg: Заглавие 3

en: Heading 4
bg: Заглавие 4

en: Heading 5
bg: Заглавие 5

en: Heading 6
bg: Заглавие 6

en: Height
bg: Височина

en: Horizontal rule
bg: Хоризонтална линия

en: Horizontal space (deprecated)
bg: Хоризонтално пространство (да не се ползва)

en: HREF URI
bg: Адрес за HREF

en: HTML root element
bg: Коренов елемент HTML

en: HTTP header name
bg: Име на заглавна част в HTTP

en: I18N BiDi override
bg: Промяна на посоката на текста

en: Image map area
bg: Район на разграфеното изображение

en: Image map name
bg: Име на разграфеното изображение

en: Image map
bg: Разграфено изображение

en: Image
bg: Изображение

en: Inline frame
bg: Вътрешна рамка

en: Inserted text
bg: Вмъкнат текст

en: Instance definition
bg: Дефиниция

en: Italic text
bg: Курсивен текст

en: Java applet (deprecated)
bg: Аплет на Джава (да не се ползва)

en: Label
bg: Етикет

en: Language code
bg: Езиков код

en: Large text style
bg: Едър текст

en: Link color (deprecated)
bg: Цвят на препратката (да не се ползва)

en: List item
bg: Елемент от списък

en: List of MIME types for file upload
bg: Списък с видове MIME за качване на файлове

en: List of supported character sets
bg: Списък с поддържаните кодирания на знаци

en: Local change to font
bg: Локална промяна на шрифта

en: Long description link
bg: Връзка с дълго описание

en: Long quotation
bg: Дълъг цитат

en: Margin pixel height
bg: Височина на границата в пиксели

en: Margin pixel width
bg: Широчина на границата в пиксели

en: Maximum length of text field
bg: Максимална дължина на текстово поле

en: Output media
bg: Изходна медия

en: Media-independent link
bg: Връзка независeща от средата

en: Menu list (deprecated)
bg: Меню-списък (да не се ползва)

en: Multi-line text field
bg: Текстово поле с много редове

en: Multiple
bg: Множество

en: Name
bg: Име

en: Named property value
bg: Именувана стойност на свойство

en: No frames
bg: Без рамки

en: No resize
bg: Без оразмеряване

en: No script
bg: Без скрипт

en: No shade (deprecated)
bg: Без сянка (да не се ползва)

en: No URI
bg: Без адрес

en: No word wrap (deprecated)
bg: Без пренасяне на текста (да не се ползва)

en: Object applet file (deprecated)
bg: Файл за обектите на аплет (да не се ползва)

en: Object data reference
bg: Указател към данните на обект

en: Offset for alignment character
bg: Отместване на знака за подравняване

en: OnBlur event
bg: Събитието при махане на фокуса

en: OnChange event
bg: Събитие при промяна

en: OnClick event
bg: Събитието при натискане

en: OnDblClick event
bg: Събитието при двукратно натискане

en: OnFocus event
bg: Събитието при фокусиране

en: OnKeyDown event
bg: Събитието при натискане и задържане на клавиш

en: OnKeyPress event
bg: Събитието при натискане на клавиш

en: OnKeyUp event
bg: Събитието при отпускане на клавиш

en: OnLoad event
bg: Събитието при зареждане

en: OnMouseDown event
bg: Събитието при натискане на бутон на мишката

en: OnMouseMove event
bg: Събитието при движение на мишката

en: OnMouseOut event
bg: Събитието при излизане на мишката

en: OnMouseOver event
bg: Събитието при мишката отгоре

en: OnMouseUp event
bg: Събитието при отпускане на бутон на мишката

en: OnReset event
bg: Събитието при изчистване на формуляр

en: OnSelect event
bg: Събитието при избиране

en: OnSubmit event
bg: Събитието при подаване на формуляр

en: OnUnload event
bg: Събитието при напускане на страницата

en: Option group
bg: Група за избор

en: Option selector
bg: Избор на опция

en: Ordered list
bg: Подреден списък

en: Paragraph class
bg: Клас на абзаца

en: Paragraph style
bg: Стил на абзаца

en: Paragraph
bg: Абзац

en: Preformatted text
bg: Предварително форматиран текст

en: Profile metainfo dictionary
bg: Речник за мета-информация на профила

en: Push button
bg: Бутон

en: ReadOnly text and password
bg: Текст и парола само за четене

en: Reduced spacing (deprecated)
bg: Намалена разредка (да не се ползва)

en: Reverse link
bg: Обратна връзка

en: Rows
bg: Редове

en: Rulings between rows and columns
bg: Разстояние между редове и колони

en: Sample program output, scripts
bg: Примерен изход на програмата, скриптове

en: Scope covered by header cells
bg: Обхват, покрит от колонтитулните клетки

en: Script language name
bg: Име на скриптовия език

en: Script statements
bg: Изрази на скрипта

en: Scrollbar
bg: Лента за навигация

en: Selectable option
bg: Опция с възможност за избор

en: Selected
bg: Избрано

en: Server-side image map
bg: Разграфено изображение към сървър

en: Shape
bg: Форма

en: Short inline quotation
bg: Къс вътрешен цитат

en: Size (deprecated)
bg: Размер (да не се ползва)

en: Small text style
bg: Малък текст

en: Source
bg: Източник

en: Space-separated archive list
bg: Списък с архиви разделени с пространство

en: Spacing between cells
bg: Разстояние между клетките

en: Spacing within cells
bg: Разстоянието между клетките

en: Span
bg: Пренасяне

en: Standby load message
bg: Съобщение при изчакване за зареждане

en: Starting sequence number (deprecated)
bg: Начално число на поредицата (да не се ползва)

en: Strike-through text style (deprecated)
bg: Зачеркнат текст (да не се ползва)

en: Strike-through text (deprecated)
bg: Зачеркнат текст (да не се ползва)

en: Strong emphasis
bg: Силно наблягане

en: Style info
bg: Информация за стила

en: Subscript
bg: Долен индекс

en: Superscript
bg: Горен индекс

en: Table body
bg: Тяло на таблица

en: Table caption
bg: Заглавие на таблицата

en: Table column group properties
bg: Свойства на група на колони от таблица

en: Table column properties
bg: Настройки на колоните на таблица

en: Table data cell
bg: Таблична клетка с информация

en: Table footer
bg: Долен колонтитул на таблица

en: Table header cell
bg: Клетка с колонтитул на таблицата

en: Table header
bg: Горен колонтитул на таблицата

en: Table row
bg: Ред на таблица

en: Table summary
bg: Обобщение на таблицата

en: Table
bg: Таблица

en: Target - Blank
bg: Цел — нов празен прозорец

en: Target - Parent
bg: Цел — родителския прозорец

en: Target - Self
bg: Цел — същия прозорец

en: Target - Top
bg: Цел — най-горния прозорец

en: Teletype or monospace text style
bg: Равноширок текст

en: Text color (deprecated)
bg: Цвят на текста (да не се ползва)

en: Text entered by user
bg: Текст въведен от потребителя

en: Title
bg: Заглавие

en: Underlined text style
bg: Подчертан текстов стил

en: Unordered list
bg: Неподреден списък

en: Use image map
bg: Използване на разграфено изображение

en: Value interpretation
bg: Интерпретация на стойности

en: Value
bg: Стойност

en: Variable or program argument
bg: Аргумент на променлива или програма

en: Vertical cell alignment
bg: Вертикално подравняване на клетките

en: Vertical space (deprecated)
bg: Вертикално пространство (да не се ползва)

en: Visited link color (deprecated)
bg: Цвят на посетените препратки (да не се ползва)

en: Width
bg: Широчина

en: HTML - Tags
bg: HTML — Етикети

en: Above
bg: Отгоре

en: Applet class file code
bg: Файлов код на класовете на аплета

en: Array
bg: Масив

en: Background color
bg: Фонов цвят

en: Background texture tile
bg: Текстурна плочка за фон

en: Base font
bg: Базов шрифт

en: Border color
bg: Цвят на границата

en: Border
bg: С рамка

en: Center
bg: в центъра на екрана

en: Checked (state)
bg: Отбелязано (състояние)

en: Color of selected links
bg: Цвят на избраните препратки

en: Content scheme
bg: Схема на съдържанието

en: Content type
bg: Вид на съдържанието

en: Direction
bg: Посока

en: Directory list
bg: Списък с папки

en: HTML version
bg: Версия на HTML

en: Embedded object
bg: Вграден обект

en: Figure
bg: Фигура

en: Font face
bg: Име на шрифт

en: Frameborder
bg: Граница на рамката

en: Framespacing
bg: Пространство между рамките

en: Heading
bg: Заглавие

en: Horizontal space
bg: Хоризонтално пространство

en: Image source
bg: Източник на изображението

en: Inline layer
bg: Вътрешен слой

en: Java applet
bg: Аплет на Джава

en: Layer
bg: Слой

en: Link color
bg: Цвят на връзка

en: Listing
bg: Изходен код

en: Mail link
bg: Препратка към е-поща

en: Marquee
bg: Мигащ текст

en: Menu list
bg: Меню-списък

en: Multicolumn
bg: Многоколонно

en: Next ID
bg: Следващ идентификатор

en: No embedded objects
bg: Без вградени обекти

en: No layers
bg: Без слоеве

en: No line break
bg: Без минаване на нов ред

en: No shade
bg: Без сянка

en: No word wrap
bg: Без пренасяне на текста

en: Note
bg: Бележка

en: Object applet file
bg: Файл за обектите на аплет

en: Preformatted listing
bg: Предварително форматиран изходен код

en: Prompt message
bg: Подсказващо съобщение

en: Quote
bg: Цитат

en: Range
bg: Диапазон

en: Reduced spacing
bg: Намалена разредка

en: Root
bg: Корен

en: Single line prompt
bg: Подсказка на единичен ред

en: Size
bg: Размер

en: Soft line break
bg: Незадължителен край на ред

en: Sound
bg: Звук

en: Spacer
bg: Отстояние

en: Square root
bg: Корен квадратен

en: Starting sequence number
bg: Начално число на поредицата

en: Strike-through text style
bg: Зачеркнат текст (да не се ползва)

en: Strike-through text
bg: Зачеркнат текст

en: Tab order position
bg: Подредба чрез табулатори

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Text
bg: Текст

en: Top margin in pixels
bg: Горната граница в пиксели

en: URL
bg: Адрес

en: Vertical space
bg: Вертикално пространство

en: Visited link color
bg: Цвят на посетените препратки

en: HTML - Special Characters
bg: HTML — Специални знаци

en: Non-breaking space
bg: Шпация, която не се пренася

en: Latex - Tags
bg: Latex — Етикети

en: Bibliography (cite)
bg: Библиография (цитат)

en: Bibliography (item)
bg: Библиография (елемент)

en: Bibliography (shortcite)
bg: Библиография (кратък цитат)

en: Bibliography (thebibliography)
bg: Библиография (библиографията)

en: Brackets ()
bg: Кръгли скоби „(“ „)“

en: Brackets []
bg: Квадратни скоби „[“ „]“

en: Brackets {}
bg: Фигурни скоби „{“ „}“

en: File input
bg: Въвеждане на файл

en: Function cosine
bg: Функция косинус

en: Function e^
bg: Функция e^

en: Function exp
bg: Функция „степенуване“

en: Function log
bg: Функция „логаритъм“

en: Function log10
bg: Функция „десетичен логаритъм“

en: Function sine
bg: Функция „синус“

en: Greek alpha
bg: Гръцката буква алфа

en: Greek beta
bg: Гръцката буква бета

en: Greek epsilon
bg: Гръцката буква епсилон

en: Greek gamma
bg: Гръцката буква гама

en: Greek lambda
bg: Гръцката буква ламбда

en: Greek rho
bg: Гръцката буква ро

en: Greek tau
bg: Гръцката буква тау

en: Header 0 (chapter)
bg: Подразделение 0 (глава)

en: Header 0 (chapter*)
bg: Подразделение 0 (глава*)

en: Header 1 (section)
bg: Подразделение 1 (подразделение на глава)

en: Header 1 (section*)
bg: Подразделение 1 (подразделение на глава*)

en: Header 2 (subsection)
bg: Подразделение 2 (подразделение на глава)

en: Header 2 (subsection*)
bg: Подразделение 2 (подразделение на глава*)

en: Header 3 (subsubsection)
bg: Подразделение 3 (подразделение на глава)

en: Header 3 (subsubsection*)
bg: Подразделение 3 (подразделение на глава*)

en: Header 4 (paragraph)
bg: Подразделение 4 (параграф)

en: Header appendix
bg: Заглавие на притурка

en: List description
bg: Описание на списъка

en: List enumerate
bg: Номериран списък

en: List itemize
bg: Отделяне на точки в списък

en: Item with label
bg: Елемент с етикет

en: Item
bg: Стартер

en: Maths (display)
bg: Математика (за показване)

en: Maths (inline)
bg: Математика (вътрешна)

en: Operator fraction
bg: Оператор „дроб“

en: Operator integral (display)
bg: Оператор „интеграл“ (за показване)

en: Operator integral (inline)
bg: Оператор „интеграл“ (вътрешен)

en: Operator sum (display)
bg: Оператор „сума“ (за показване)

en: Operator sum (inline)
bg: Оператор „сума“ (вътрешен)

en: Reference label
bg: Етикет за указател

en: Reference ref
bg: Етикет за указател

en: Symbol and
bg: Знакът „И“

en: Symbol const
bg: Знакът const

en: Symbol d2-by-dt2-partial
bg: Знакът d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
bg: Знакът dagger

en: Symbol d-by-dt
bg: Знакът d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
bg: Знакът d-by-dt-partial

en: Symbol equiv
bg: Знакът equiv

en: Symbol en-dash --
bg: Знакът en-dash --

en: Symbol em-dash ---
bg: Знакът em-dash ---

en: Symbol infinity
bg: Знакът infinity

en: Symbol mathspace ,
bg: Знакът mathspace ,

en: Symbol mathspace .
bg: Знакът mathspace .

en: Symbol mathspace _
bg: Знакът mathspace _

en: Symbol mathspace __
bg: Знакът mathspace __

en: Symbol simeq
bg: Знакът simeq

en: Symbol star
bg: Знакът звезда

en: Typeface bold
bg: Получерно

en: Typeface type
bg: Шрифт

en: Typeface italic
bg: Курсивно

en: Typeface slanted
bg: Зачеркнато

en: Unbreakable text
bg: Неразделим текст

en: Footnote
bg: Бележка под линия

en: Tag list
bg: Списък с етикети

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
bg: Предоставя метод за лесно вкарване в документа на често използвани етикети/низове без нужда да се въвеждат отново.

en: XSLT - Elements
bg: XSLT — елементи

en: attribute
bg: атрибут

en: XSLT - Functions
bg: XSLT — функции

en: current
bg: ток

en: false
bg: лъжа

en: name
bg: име

en: true
bg: истина

en: XSLT - Axes
bg: XSLT — оси

en: ancestor
bg: родител

en: ancestor-or-self
bg: родител-или-себе-си

en: child
bg: дете

en: descendant
bg: наследник

en: descendant-or-self
bg: наследник-или-себе-си

en: following
bg: следващ

en: following-sibling
bg: следващ-брат

en: namespace
bg: пространство от имена

en: parent
bg: родител

en: preceding
bg: предхождащ

en: preceding-sibling
bg: предхождащ-брат

en: self
bg: себе-си

en: XUL - Tags
bg: XUL — Етикети

en: column
bg: колона

en: columns
bg: колони

en: label
bg: етикет

en: menubar
bg: лента с менюта

en: page
bg: страница

en: rows
bg: реда

en: statusbar
bg: лента за състоянието

en: toolbar
bg: лента с инструменти

en: Prompt type
bg: Тип подсказка

en: Selected format
bg: Избран формат

en: Custom format
bg: Потребителски формат

en: In_sert Date and Time...
bg: Вм_ъкване на дата/време…

en: Insert current date and time at the cursor position
bg: Вмъкване на текущите дата и час на позицията на курсора.

en: Available formats
bg: Налични формати

en: Insert Date/Time
bg: Вмъкване дата/време

en: Inserts current date and time at the cursor position.
bg: Вмъкване на текущите дата и час на позицията на курсора.

en: Save Without Trailing Spaces
bg: Запаметяване без интервали в края на реда

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
bg: Премахване на интервалите в края на реда преди запаметяване.

en: Insert Date and Time
bg: Вмъкване на дата/време

en: _Insert
bg: _Вмъкване

en: Use the _selected format
bg: Използване на _избрания формат

en: _Use custom format
bg: Използване на потре_бителски формат

note: Translators: Use the more common date format in your locale
en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
bg: %d.%m.%Y %H:%M:%S

note: Translators: This example should follow the date format defined in the entry above
en: 01/11/2009 17:52:00
bg: 01.11.2002 17:52:00

en: Configure date/time plugin
bg: Настройка на приставката дата/време

en: When inserting date/time...
bg: При вмъкване на дата/време…

en: _Prompt for a format
bg: Посочване на _формат
