pluma 1.25.3 - en to dz translation catalogue (937 entries)

en: Use Default Font
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
dz: ཚིག་ཡིག་ཞུན་དག་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གི་ དམིགས་བསལ་ཡིག་གཟུགས་ཚབ་ལུ་ རིམ་ལུགས་ཀྱི་ སྔོན་སྒྲིག་གཏན་བཟོས་རྒཡ་ཚད་ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་ན་མེན་ན། གལ་སྲིད་ གདམ་ཁ་འདི་ ཊཱན་ཨོཕ་འབད་བ་ཅིན་ རིམ་ལུགས་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚབ་ལུ་ "Editor Font" གདམ་ཁ་ནང་ལུ་ མིང་བཀོད་མི་ཡིག་གཟུགས་དེ་ ལག་ལེན་འཐབ་འོང༌།

en: Editor Font
dz: ཞུན་དག་པའི་ཡིག་གཟུགས།

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
dz: ཞུན་དག་བརྐྱབ་ནིའི་མངའ་ཁོངས་ནང་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ སྲོལ་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཅིག "Use Default Font" ཟེར་མི་གདམ་ཁ་དེ་ ཊརན་ཨོཕ་སྦེ་བཞགཔ་ད་རྐྱངམ་ཅིག་ འདི་ལུ་ནུས་པ་འཐོབ་ཚུགས།

en: Style Scheme
dz: ཁཆར་ལས་ བཟོ་རྣམ་

en: Create Backup Copies
dz: རྒྱབ་ཐག་འདྲ་བཤུས་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གིས་ སྲུང་བཞག་འབད་མི་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་གི་དོན་ལས་ རྒྱབ་ཐག་འདྲ་བཤུས་ གསར་བསྐྲུན་འབད་དགོ་ག ཁྱོད་ཀྱིས་ རྒྱབ་ཐག་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་རྒྱ་སྐྱེད་འདི་ "Backup Copy Extension" ཟེར་མི་ གདམ་ཁའི་ཐོག་ལས་  གཞི་སྒྲིག་འབད་ཚུགས།

en: Writable VFS schemes
dz: འབྲི་བཏུབ་པའི་ ཝི་ཨེཕ་ཨེསི་འཆར་ལས།

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
dz: འབྲི་ནིའི་ཐབས་ལམ་ནང་ ཝི་ཨེཕ་ཨེསི་འཆར་ལས་ ཇི་ཨི་ཌིཊི་གི་རྒྱབ་སྐྱོར་གྱི་ཐོ་ཡིག  'ཡིག་སྣོད' ལས་འཆར་དེ་ སྔོན་སྒྲིག་ཐོ་ལས་འབྲི་བཏུབ།

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གིས་ འབད་བཤོལ་དང་ ལོག་འབད་ཚུགས་པའི་ བྱ་བའི་མང་མཐའ། ཚད་མེད་བྱ་བའི་དོན་ལུ་ "-1" ལག་ལེན་འཐབ།

en: Line Wrapping Mode
dz: གྱལ་རིམ་ལོག་མཚམས་ཀྱི་ ཐབས་ལམ།

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
dz: ཞུན་དག་བརྐྱབ་ནིའི་་མངའ་ཁོངས་ནང་ ཐིཆ་མཉམིངམ་རེཔ་འབད་ཐངས་ གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན། ཐིག་སྤུར་ནི་མེད་པའི་སྐབས་ "GTK_WRAP_NONE" ཟེར་མི་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ། མིང་ཚིག་གི་ མཐའ་མཚམས་ལོག་མཚམས་འི་དོན་ལུ་ "GTK_WRAP_WORD" དང་ ཡིག་འབྲུ་ངོ་རྐྱང་གི་མཐའ་མཚམས་ལུ་ ལོག་མཚམས་དོན་ལུ་ "GTK_WRAP_CHAR" ཟེར་མི་ལག་ལེན་འཐབ།  བེ་ལུསི་ཚུ་ གནད་དོན་ཉེན་ཅན་ཨིནམ་ལས་ གོང་ལུ་བཀོད་དོ་བཟུམ་སྦེ་རང་ ངེས་ཏིག་འབྱུང་དགོཔ་ སེམས་ཁར་དྲན།

en: Tab Size
dz: མཆོང་ལྡེའི་ཚད།

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
dz: མཆོང་ལྡེའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚབ་ལུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་དགོ་པའི་ བར་སྟོང་གྱངས་ཁ་ གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Insert spaces
dz: བར་སྟོང་བཙུགས།

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གིས་ མཆོང་ལྡེའི་ཚབ་ལུ་ བར་སྟོང་བཙུགས་དགོ་ག

en: Display Line Numbers
dz: གྱལ་རིམ་ཨང་གྲངས་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གིས་ ཞུན་དག་བརྐྱབ་ནིའི་མངའ་ཁོངས་ནང་ གྱལ་རིམ་ཨང་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་དགོ་ག

en: Highlight Current Line
dz: ད་ལྟོའི་གྱལ་རིམ་ལུ་ གཙོ་དམིགས་འབད།

en: Whether pluma should highlight the current line.
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གིས་ ད་ལྟོའི་གྱལ་རིམ་ལུ་ གཙོ་དམིགས་འབད་དགོ་ག

en: Highlight Matching Bracket
dz: མཐུན་སྒྲིག་ཡོད་པའི་གུག་ཤད་ལུ་ གཙོ་དམིགས་འབད།

en: Display Right Margin
dz: གཡས་ཀྱི་ས་སྟོང་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གིས་ ཞུན་དག་བརྐྱབ་ནིའི་མངའ་ཁོངས་ནང་ གཡས་ཀྱི་ས་སྟོང་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་དགོ་ག

en: Right Margin Position
dz: གཡས་ཀྱི་ས་སྟོང་གནས་ས།

en: Specifies the position of the right margin.
dz: གཡས་ཀྱི་ས་སྟོང་གནས་ས་ གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Smart Home End
dz: སི་མཊི་ ཧོམ་ ཨེནཌི་

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
dz: ཧོམ་ དང་ ཨེནཌི་ ལྡེ་མིག་ཚུ་ གཡེབ་པའི་སྐབས་ འོད་རྟགས་དེ་ ག་དེ་སྦེ་ སྤོ་བཤུད་འབདཝ་ཨིན་ན་ གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན། གྲལ་ཐིག་གི་ འགོ/མཇུག་ལུ་ སྤོ་བཤུད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨ་རྟག་རང་ "DISABLED" ་ལག་ལེན་འཐབ། ལྡེ་མིག་ཚུ་འགོ་དང་པ་ གཡེབ་པའི་སྐབས་ གྲལ་ཐིག་གི་ འགོ་/མཇུག་ལུ་ སྤོ་བཤུད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་  དང་ ལྡེ་མིག་ཚུ་ཐེངས་གཉིས་པ་གཡེབ་པའི་སྐབས་ གྲལ་ཐིག་གི་ འགོ/མཇུག་ལུ་ སྤོ་བཤུད་འབད་དེ་ བར་སྟོང་དཀརཔོ་ཚུ་  སྣང་མེད་བཞག་ནིའི་དོན་ལུ་ "AFTER" ལག་ལེན་འཐབ།  གྲལ་ཐིག་གི་ འགོ་/མཇུག་ལུ་ སྤོ་བཤུད་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་  ཚིག་ཡིག་གི་ འགོ/མཇུག་ལུ་ སྤོ་བཤུད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་  "BEFORE" ལག་ལེན་འཐབ་ནི་དང་  ཨ་རྟག་རང་ གྲལ་ཐིག་གི་ འགོ/མཇུག་ལུ་མེན་པ་ ཚིག་ཡིག་གི་ འགོ/ མཇུག་ལུ་ སྤོ་བཤུད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་  "ALWAYS" ལག་ལེན་འཐབ།

en: Restore Previous Cursor Position
dz: ཧེ་མའི་འོད་རྟགས་གནས་ས་སླར་གསོ་འབད།

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
dz: ཇི་ཨི་ཌིཊི་གིས་ ཡིག་སྣོད་ཅིག་མངོན་གསལ་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་ ཧེ་མའི་འོད་རྟགས་གནས་ས་དེ་ སླར་གསོ་འབད་དགོ་ག་མིན་དགོ

en: Enable Search Highlighting
dz: འཚོལ་ཞིབ་གཙོ་དམིགས་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
dz: ཇི་ཨི་ཌིཊི་གིས་ འཚོལ་ཞིབ་འབད་ཡོད་པའི་ ཚིག་ཡིག་གི་འབྱུང་བ་ཆ་མཉམ་ གཙོ་དམིགས་འབད་དགོ་ག་མིན་དགོ

en: Enable Syntax Highlighting
dz: ཚིག་སྦྱོར་གཙོ་དམིགས་འབད་ནི་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གིས་ ཚིག་སྦྱོར་གཙོ་དམིགས་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ་དགོ་ག

en: Toolbar is Visible
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་མཐོང་ཚུགས་པས།

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
dz: ཞུན་དག་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་ མཐོང་ཚུགསཔ་སྦེ་ དགོཔ་ཨིན་ན།

en: Toolbar Buttons Style
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་ ཨེབ་རྟའི་བཟོ་རྣམ།

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གི་བཟོ་རྣམ། རིམ་ལུགས་ཀྱི་སྔོན་སྒྲིག་བཟོ་རྣམ་ ལག་ལེན་གྱི་དོན་ལུ་ སྲིད་པའི་བེ་ལུསི་ཚུ་ "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM"ཨིན།  ངོས་དཔར་བཀྲམ་སྟོན་གྱི་དོན་ལུ་ "PLUMA_TOOLBAR_ICONS"ཨིན། ངོས་དཔར་དང་ ཚིག་ཡིག་གཉིས་ཆ་རང་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT"ཨིན། དེ་ལས་ ངོས་དཔར་གྱི་ཟུར་ཁར་ གཙོ་རིམ་ཅན་གྱི་ ཚིག་ཡིག་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ"ཨིན། བེ་ལུསི་ཚུ་ གནད་དོན་ཉེན་ཅན་ཨིནམ་ལས་ གོང་ལུ་བཀོད་དོ་བཟུམ་སྦེ་རང་ ངེས་ཏིག་འབྱུང་བཅུག་དགོཔ་ སེམས་ཁར་དྲན།

en: Status Bar is Visible
dz: གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་མཐོང་ཚུགས་པས།

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
dz: ཞུན་དག་བརྐྱབ་ནིའི་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་གི་མཇུག་ལུ་ གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་དེ་ མཐོང་ཚུགསཔ་སྦེ་ དགོཔ་ཨིན་ན།

en: Side Pane is Visible
dz: ཟུར་ཁའི་པེན་མཐོང་ཚུགས་པས།

en: Bottom Panel is Visible
dz: མཇུག་གི་པེ་ནཱལ་མཐོང་ཚུགས།

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
dz: ཞུན་དག་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་གི་མཇུག་ལུ་ མཇུག་གི་པེ་ནཱལ་དེ་ མཐོང་ཚུགསཔ་སྦེ་ དགོཔ་ཨིན་ན་མེན།

en: Maximum Recent Files
dz: འཕྲལ་གྱི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་གི་མང་མཐའ།

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
dz: "Recent Files" ཡིག་སྣོད་ཡན་ལག་ནང་ བཀྲམ་སྟོན་གྱི་དོན་ལུ་ འཕྲལ་ཁམས་ཅིག་ཁར་ ཁ་ཕྱེ་ཡོད་པའི་ ཡིག་ཆའི་གྲངས་ཀྱི་མང་མཐའ་ གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Print Syntax Highlighting
dz: གཙོ་དམིགས་འབད་མི་ ཚིག་སྦྱོར་དཔར་སྐྲུན་འབད།

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གིས་ ཡིག་ཆ་དཔར་བསྐྲུན་སྐབས་ ཚིག་སྦྱོར་གཙོ་དམིགས་འབད་དེ་ དཔར་བསྐྲུན་འབད་དགོ་ག

en: Print Header
dz: མགོ་ཡིག་དཔར་སྐྲུན་འབད།

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གིས་ ཡིག་ཆ་དཔར་བསྐྲུན་སྐབས་ ཡིག་ཆའི་མགོ་ཡིག་ གྲངས་སུ་བཙུགས་དགོ་ག

en: Printing Line Wrapping Mode
dz: གྱལ་རིམ་ལོག་མཚམས་ཐབས་ལམ་ དཔར་སྐྲུན་འབད་དོ།

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
dz: དཔར་བསྐྲུན་གྱི་དོན་ལུ་ གྱལ་རིམ་རིངམ་ཚུ་ སྤུར་ཐངས་གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན། སྤུར་ནི་མེད་པའི་སྐབས་ "GTK_WRAP_NONE"ཟེར་མི་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ། མིང་ཚིག་གི་ མཐའ་མཚམས་སྤུར་ནིའི་དོན་ལུ་ "GTK_WRAP_WORD"དང་ ཡིག་འབྲུ་ངོ་རྐྱང་གི་ མཐའ་མཚམས་ལུ་ སྤུར་ནིའི་དོན་ལུ་ "GTK_WRAP_CHAR" ཟེར་མི་ལག་ལེན་འཐབ། དྲན་དགོཔ་འདི་ བེ་ལུསི་འདི་ཚུ་ གནད་དོན་ཉེན་ཅན་ཨིནམ་ལས་ གོང་ལུ་བཀོད་དོ་བཟུམ་སྦེ་རང་ ངེས་ཏིག་འབྱུང་དགོཔ་ སེམས་ཁར་དྲན།

en: Print Line Numbers
dz: གྱལ་རིམ་ཨང་དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
dz: བེ་ལུ་འདི་ ༠ ཨིན་པ་ཅིན་ ཡིག་ཆ་དཔར་བསྐྲུན་འབདཝ་ད་ གྱལ་རིམ་ཨང་མི་བཙུགས་ དེ་མིན་ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གིས་ དེ་བཟུམ་མའི་ གྱལ་རིམ་རེ་རེ་བཞིན་དུ་ལུ་ གྱལ་རིམ་ཨང་རེ་ དཔར་བསྐྲུན་འབད་འོང༌།

en: Body Font for Printing
dz: དཔར་བསྐྲུན་དོན་ལུ་ མ་གཟུགས་ཡིག་གཟུགས།

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
dz: ཡིག་ཆ་དཔར་སྐྲུན་སྐབས་ ཡིག་ཆའི་མ་གཟུགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ ཡིག་གཟུགས་གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Header Font for Printing
dz: དཔར་བསྐྲུན་དོན་ལུ་ མགོ་ཡིག་གི་ཡིག་གཟུགས།

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
dz: ཡིག་ཆ་དཔར་བསྐྲུན་སྐབས་ ཤོག་ལེབ་མགོ་ཡིག་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ ཡིག་གཟུགས་གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན། འདི་"Print Header" ཟེར་མི་གདམ་ཁ་འདི་ ཊརན་ཨཱོན་འབད་བ་ཅིན་རྐྱངམ་གཅིག་ ནུས་པ་འཐོབ་འོང་།

en: Line Number Font for Printing
dz: དཔར་བསྐྲུན་དོན་ལུ་ གྱལ་རིམ་ཨང་གི་ཡིག་གཟུགས།

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
dz: དཔར་བསྐྲུན་གྱི་སྐབས་ལུ་ གྱལ་རིམ་ཨང་གི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ ཡིག་གཟུགས་གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན། འདི་ "Print Line Numbers" ཟེར་མི་གདམ་ཁ་འདི་ ཀླད་ཀོར་མེན་པ་ཅིན་རྐྱངམ་གཅིག་ ནུས་པ་འཐོབ་འོང་།

en: Encodings shown in menu
dz: དཀར་ཆག་ནང་སྟོན་མི་ ཨིན་ཀོ་ཌིངསི།

en: Active plugins
dz: ཤུགས་ལྡན་པལག་ཨིནསི།

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
dz: ཤུགས་ལྡན་པ་ལག་ཨིནསི་གི་ཐོ་ཡིག འདི་གི་ནང་ན་ ཤུགས་ལྡན པལག་ཨིནསི་གི་"Location" ཡོད། གྲ་སྒྲིགཡོད་མི་ པ་ལག་ཨིན་གྱི་ "Location" ལེན་ནིའི་དོན་ལུ་ ཇི་ཨེ་ཌིཊི་པ་ལག་ཨིན་ ཡིག་སྣོད་ལུ་བལྟ།

en: Text Editor
dz: ཚིག་ཡིག་ཞུན་དགཔ།

en: Edit text files
dz: ཚིག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ཞུན་དག་རྐྱབས་

en: _Cancel Logout
dz: ཕྱིར་བསྐྱོད་ཆ་མེད་གཏང་།(_C)

en: Close _without Saving
dz: མ་བསྲུངས་པར་ ཁ་བསྡམས།(_w)

en: _Cancel
dz: ཆ་མེད།(_C)

en: _Save
dz: སྲུངས།(_S)

en: Question
dz: དྲི་བ།

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྲུང་བཞག་མ་འབད་བ་ཅིན་ མཐའ་མཇུག་གི་སྐར་མ་ནང་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ཚུ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་།

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྲུང་བཞག་མ་འབད་བ་ཅིན་ མཇུག་གི་ཆུ་ཚོད་ལས་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ཚུ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་།

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
dz: ་ ཡིག་ཆ་"%s" ལུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ཚུ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང༌།

en: Saving has been disabled by the system administrator.
dz: བསྲུང་བཞག་འབད་ནི་དེ་ རིམ་ལུགས་བདག་སྐྱོང་པ་གིས་ ལྕོགས་མིན་བཟོ་ནུག།

en: Docum_ents with unsaved changes:
dz: བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ མ་བསྲུངས་པའི་ཡིག་ཆ་ཚུ།(_e)

en: S_elect the documents you want to save:
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྲུང་བཞག་འབད་དགོ་མི་ ཡིག་ཆ་ཚུ་ སེལ་འཐུ་འབད། (_e)

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྲུང་བཞག་མ་འབད་བ་ཅིན་ བསྒྱུར་ཆ་མཉམ་ར་ རྟག་བརྟན་སྦེ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་།

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: _Description
dz: འགྲེལ་བཤད།(_D)

en: _Encoding
dz: ཨིན་ཀོ་ཌིང་།(_E)

en: A_vailable encodings:
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ ཨིན་ཀོ་ཌིངསི་:(_v)

en: _Add
dz: ཁ་སྐོང་རྐྱབས།(_A)

en: E_ncodings shown in menu:
dz: ཨིན་ཀོ་ཌིངསི་ དཀར་ཆག་ནང་སྟོན་ཡོད་:(_E)

en: _Use the system fixed width font (%s)
dz: རིམ་ལུགས་གཏན་བཟོས་འབད་ཡོད་པའི་རྒྱ་ཙད་ཡིག་གཟུགས་(%s)འདི་ལག་ལེན་འཐབ་ (_U)

en: The selected color scheme cannot be installed.
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ ཚོས་གཞིའི་བཟོ་རྣམ་དེ་ གཞི་བཙུགས་འདབ་མི་ཚུགས་པས།

en: Add Scheme
dz: འཆར་ལས་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: A_dd Scheme
dz: འཆར་ལས་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ (_D)

en: Color Scheme Files
dz: འཆར་ལས་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ཚོསགཞི་ གཏང་

en: All Files
dz: ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ།

en: Could not remove color scheme "%s".
dz: ཚོས་གཞི་འཆར་ལས་ "%s" རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས་པས།

en: _Close
dz: ཁ་བསྡམས།(_C)

en: Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Enable text _wrapping
dz: ཚིག་ཡིག་ལོག་མཚམས་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།(_w)

en: Do not _split words over two lines
dz: མིང་ཚིག་ཚུ་ གྱལ་རིམ་གཉིས་ལས་ལྷག་སྟེ་མ་གཤག(_s)

en: Highlight current _line
dz: ད་ལྟོའི་གྱལ་རིན་ གཙོ་དམིགས་འབད་ (_L)

en: Highlight matching _bracket
dz: མཐུན་སྒྲིག་ཅན་གྱི་གུག་ཤད་ལུ་ གཙོ་དམིགས་འབད།(_b)

en: Display
dz: བཀྲམ་སྟོན།

en: _Display line numbers
dz: གྱལ་རིམ་ཨང་ཨང་ བཀྲམ་སྟོན་འབད། (_D)

en: View
dz: མཐོང་སྣང་།

en: _Tab width:
dz: མཆོང་ལྡེའི་རྒྱ་ཚད༌། (_T)

en: 8
dz: ༨

en: Insert _spaces instead of tabs
dz: མཆོང་ལྡེའི་ཚབ་ལུ་ བར་སྟོང་བཙུགས། (_s)

en: _Enable automatic indentation
dz: རང་བཞིན་འགོ་མཚམས་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ། (_E)

en: Create a _backup copy of files before saving
dz: སྲུང་བཞག་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ རྒྱབ་ཐག་འདྲ་བཤུས་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད། (_b)

en: _Autosave files every
dz: རེ་རེའི་ནང་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་རང་བཞིན་གྱིས་སྲུངས། (_A)

en: _minutes
dz: སྐར་མ། (_m)

en: Editor
dz: ཞུན་དགཔ།

en: Font
dz: ཡིག་གཟུགས།

en: Editor _font:
dz: ཞུན་དག་པའི་ཡིག་གཟུགས་: (_f)

en: Pick the editor font
dz: ཞུན་དག་པའི་ཡིག་གཟུགས་འཐུ།

en: _Add...
dz: ཁ་སྐོང་རྐྱབས་...(_A)

en: Font & Colors
dz: ཡིག་གཟུགས་དང་ཚོས་གཞི།

en: Plugins
dz: པལག་ཨིནསི།

en: Replace
dz: ཚབ་བཙུགས།

en: Find
dz: འཚོལ།

en: Replace _All
dz: ཆ་མཉམ་ཚབ་བཙུགས། (_A)

en: _Replace
dz: ཚབ་བཙུགས།(_R)

en: Replace All
dz: ཆ་མཉམ་ཚབ་བཙུགས།

en: _Search for:
dz: དོན་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད་:(_S)

en: Replace _with:
dz: ཚབ་འདི་བཙུགས་: (_w)

en: _Match case
dz: གནད་དོན་མཐུན་སྒྲིག་འབད། (_M)

en: Match _entire word only
dz: མིང་ཚིག་ཧྲིལ་བུ་རྐྱངམ་ མཐུན་སྒྲིག་འབད། (_e)

en: Search _backwards
dz: རྒྱབ་ལོག་འཚོལ་ཞིབ་འབད། (_b)

en: _Wrap around
dz: མཐའ་བསྐོར་ཏེ་ལོག (_W)

en: Show the application's version
dz: གློག་རིམ་དེ་གི་ཐོན་རིམ་སྟོན།

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
dz: བཀོད་ལམ་ནང་ ཐོ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་ ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ ཡིག་འབྲུའི་ཨིན་ཀོ་ཌིང་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: ENCODING
dz: ཨིན་ཀོ་ཌིང་

en: Create a new document in an existing instance of pluma
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གི་ གནས་བཞིན་པའི་དུས་སྐབས་ཅིག་ནང་ ཡིག་ཆ་གསརཔ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: [FILE...]
dz: [ཡིག་སྣོད་...]

en: %s: invalid encoding.
dz: %s:ནུས་མེད་ཀོ་ཌིང་།

en: - Edit text files
dz: ཇི་ཨི་ཌིཊི་གི་ཚིག་ཡིག་(_E)

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
dz: %s
    ཐོབ་ཚུགས་པའི་བཀོད་ལམ་གདམ་ཁའི་ཐོ་ཡིག་ཆ་ཚང་ཅིག་བལྟ་ནིའི་དོན་ལུ་ '%s --གྲོགས་རམ' གཡོག་བཀོལ།

en: Loading file '%s'…
dz: ཡིག་སྣོད་'%s'མངོན་གསལ་འབད་དོ་...

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ཁ་ཕྱེ།

en: The file "%s" is read-only.
dz: ཡིག་སྣོད་ "%s" དེ་ ལྷབ་ནི་ཙམ་ཅིག་ཨིན།

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
dz: འདི་གི་ཚབ་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་སྲུང་བཞག་འབད་མི་དེ་ བཙུགས་ནིའི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་ནི་ཨིན་ན?

en: Saving file '%s'…
dz: ཡིག་སྣོད་'%s'སྲུང་དོ་...

en: Save As…
dz: དེ་སྦེ་སྲུངས་...

en: Reverting the document '%s'…
dz: ཡིག་ཆ་'%s'དེ་ རྒྱབ་ལོག་འབད་དོ་...

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
dz: སྲུང་བཞག་མ་འབད་བའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ ཡིག་ཆ་  '%s'ལུ་ རྒྱབ་ལོག་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
dz: མཐའ་མཇུག་གི་སྐར་མའི་ནང་ ཡིག་ཆ་ལུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ཚུ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང༌།

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
dz: མཐའ་མཇུག་གི་ཆུ་ཚོད་ནང་ ཡིག་ཆ་འདི་ལུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ཚུ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང༌།

en: _Revert
dz: རྒྱབ་ལོག(_R)

en: Found and replaced one occurrence
dz: འབྱུང་བ་གཅིག་ཐོབ་སྟེ་ ཚབ་བཙུགས་ཡོད།

en: Unsaved Document %d
dz: སྲུང་བཞག་མ་འབད་བའི་ཡིག་ཆ་%d།

en: Documents
dz: ཡིག་ཆ་ཚུ།

en: Unicode
dz: ཡུ་ནི་ཀོཌི།

en: Western
dz: ནུབ་ཕྱོགས་ཀྱི།

en: Central European
dz: དབུས་ཕྱོགས་ཡུ་རོ་པིན།

en: South European
dz: ལྷོ་ཕྱོགས་ཡུ་རོ་པིན།

en: Baltic
dz: བཱལ་ཊིཀ།

en: Cyrillic
dz: སི་རི་ལིཀ།

en: Arabic
dz: ཨ་ར་བིཀ།

en: Greek
dz: གི་རིཀ།

en: Hebrew Visual
dz: ཧེ་བིརིའུ་ ཝི་ཤུ་ཡལ།

en: Turkish
dz: ཊར་ཀིཤ།

en: Nordic
dz: ནོར་ཌིཀ།

en: Celtic
dz: སེལ་ཊིཀ།

en: Romanian
dz: རོ་མ་ནི་ཡཱན།

en: Armenian
dz: ཨར་མི་ནི་ཡཱན།

en: Chinese Traditional
dz: རྒྱ་ནག་གི་གཡུས་སྐད།

en: Cyrillic/Russian
dz: སི་རི་ལིཀ/ར་ཤི་ཡཱན།

en: Japanese
dz: ཇ་པ་ནིསི།

en: Korean
dz: ཀོ་རི་ཡཱན།

en: Chinese Simplified
dz: རྒྱ་ནག་འཇམ་སམ་བཟོ་བཟོཝ།

en: Georgian
dz: ཇིའོར་ཇི་ཡཱན།

en: Hebrew
dz: ཧེ་བིརིའུ།

en: Cyrillic/Ukrainian
dz: སི་རི་ལིཀ་/ཡུཀ་རའི་ནི་ཡཱན།

en: Vietnamese
dz: ཝེཊི་ན་མིསི།

en: Thai
dz: ཐཱའི།

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: Current Locale (%s)
dz: ད་ལྟོའི་ལོ་ཀེལ་(%s)

en: All Text Files
dz: ཚིག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ།

en: Windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཚུ།

en: _Open
dz: ཁ་ཕྱེ།(_O)

en: _Retry
dz: སླར་རྩོལ།(_R)

en: Could not find the file %s.
dz: ཡིག་སྣོད་ %sདེ་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་ ངེས་བདེན་སྦེ་ ཡིག་དཔར་རྐྱབས་མ་རྐྱབས་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་ཞིནམ་ལས་ ལོག་སྟེ་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང༌།

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations.
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གི་ གནས་ཁོངས་ %s ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་མི་ཚུགས་པས།

en: pluma cannot handle this location.
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གིས་ གནས་ཁོངས་འདི་ ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་མི་ཚུགས་པས།

en: %s is a directory.
dz: %sསྣོད་ཐོ་ཅིག་ཨིན།

en: %s is not a valid location.
dz: %sདེ་ ནུས་ཅན་གནས་ཁོངས་ཅིག་མེན་པས།

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
dz: ཧོསཊི་ %s དེ་འཚོལ་མ་འཐོབ། ཁྱོད་རའི་པོརོ་སི་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ ངེས་བདེན་ཨིནམ་མིནམ་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་དེ་ ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: %s is not a regular file.
dz: %sའདི་དུས་རྒྱུན་གྱི་ཡིག་སྣོད་ཅིག་མེན་པས།

en: Connection timed out. Please try again.
dz: མཐུད་ལམ་ངལ་མཚམས་ལུས་ཡོདཔ། ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: The file is too big.
dz: ཡིག་སྣོད་དེ་སྦོམ་དྲགས་པས།

en: Unexpected error: %s
dz: རེ་བ་མེད་པའི་འཛོལ་བ་:%s

en: Could not revert the file %s.
dz: ཡིག་སྣོད་%sརྒྱབ་ལོག་འབད་མ་ཚུགས།

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
dz: ཁྱོད་ལུ་ཡིག་སྣོད་འདི་ཁ་ཕྱེ་ནིའི་གནང་བ་མིན་འདུག

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཟུང་ལྡན་ཡིག་སྣོད་ཅིག་ ཁ་ཕྱེ་དོ་ཡོདཔ་ཨིན་ན་མེན་ ཞིབ་དཔྱད་འབད།

en: Could not open the file %s.
dz: ཡིག་སྣོད་%sདེ་ ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
dz: ཡིག་སྣོད་ (%s) དེ་ཧེ་མ་ལས་རང་  ཇི་ཨི་ཌིཊི་སྒོ་སྒྲིག་གཞན་མི་ཅིག་ནང་ ཁ་ཕྱེ་སྟེ་འདུག།

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
dz: ཇི་ཨི་ཌིཊི་གིས་ ཡིག་སྣོད་འདི་གི་དུས་སྐབས་ ཞུན་དག་འབད་མ་བཏུབ་པའི་ཐབས་ལམ་ཅིག་ནང་ ཁ་ཕྱེ་ནུག  ཁྱོད་ཀྱིས་གང་རུང་སྦེ་ ཞུན་དག་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: S_ave Anyway
dz: གང་རུང་སྦེ་སྲུངས་  (_A)

en: D_on't Save
dz: མ་སྲུངས་ (_O)

en: The file %s has been modified since reading it.
dz: ཡིག་སྣོད་%sའདི་ མཐའ་མཇུག་ལྷག་པའི་ཤུལ་ལུ་ ལེགས་བཅོས་འབད་ཡི།

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་བསྲུང་པ་ཅིན་ ཕྱིའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་། གང་རུང་སྦེ་ བསྲུང་ནི་ཨིན་ན?

en: Could not create a backup file while saving %s
dz: %s སྲུང་པའི་སྐབས་ རྒྱབ་ཐག་ཡིག་སྣོད་ཅིག་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
dz: %sསྲུང་པའི་སྐབས་ གནས་སྐབས་ཀྱི་རྒྱབ་ཐག་ཡིག་སྣོད་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
dz: ཇི་ཨི་ཌིཊི་གིས་ འབྲི་བའི་ཐབས་ལམ་ནང་ གནས་ཁོངས་%sལེགས་སྐྱོང་འཐབ་མི་ཚུགས་པས། ཁྱོད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་ ངེས་བདེན་སྦེ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས་ཡོདཔ་ཨིནམ་མེནམ་ ཞིབ་དཔད་འབད་དེ་ ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
dz: ཇི་ཨི་ཌིཊི་གིས་ འབྲི་བའི་ཐབས་ལམ་ནང་ གནས་ཁོངས་འདི་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་མི་ཚུགས་པས། ཁྱོད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་ ངེས་བདེན་སྦེ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས་མ་རྐྱབས་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་དེ་ ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
dz: %s འདི་ནུས་ཅན་གནས་ཁོངས་ཅིག་མེན་པས། ཁྱོད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་ ངེས་བདེན་སྦེ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས་མ་རྐྱབས་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་དེ་ ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
dz: ཁྱོད་ལུ་ཡིག་སྣོད་འདི་སྲུང་ནིའི་ཉེར་མཁོའི་གནང་བ་མིན་འདུག  ཁྱོད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་ ངེས་བདེན་སྦེ་ ཡིག་དཔར་རྐྱབས་མ་རྐྱབས་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་དེ་ ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
dz: ཡིག་སྣོད་སྲུང་ནི་ལུ་ ཌིཀསི་ནང་བར་སྟོང་ལངམ་མིན་འདུག  ཌིཀསི་ནང་ བར་སྟོང་ལ་ལུ་ཅིག་བཏོན་ཞིནམ་ལས་ ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་སྣོད་འདི་ ལྷག་ནི་ཙམ་གྱི་ཌིཀསི་ཅིག་ནང་ སྲུང་ནིའི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་དོ། ཁྱོད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་ངེས་བདེན་སྦེ་ ཡིག་དཔར་རྐྱབས་མ་རྐྱབས་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་དེ་ ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
dz: མིང་འདི་དང་གཅིག་པའི་ ཡིག་སྣོད་ཅིག་ ཧེ་མ་ལས་རང་འདུག མིང་གཞན་མི་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་སྣོད་འདི་སྲུང་ནིའི་དཔའ་བཅམ་མི་ ཌིཀསི་དེ་ལུ་ ཡིག་སྣོད་མིང་གི་རིང་ཚད་གུ་ ཚད་ཅིག་འདུག  མིང་ཐུང་སུ་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: Could not save the file %s.
dz: ཡིག་སྣོད་%sབསྲུངས་མ་ཚུགས།

en: The file %s changed on disk.
dz: ཡིག་སྣོད་ %s འདི་ཌིཀསི་གུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོད།

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་རའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་བཀོག་བཞག་ཞིནམ་ལས་ ཡིག་སྣོད་འདི་ཡང་བསྐྱར་མངོན་གསལ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Do you want to reload the file?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་སྣོད་འདི་ ཡང་བསྐྱར་མངོན་གསལ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: _Reload
dz: སླར་མངོན་གསལ་འབད།(_R)

en: Empty
dz: སྟོངམ་བཏོན།

en: Hide panel
dz: པེ་ནཱལ་སྦ་གཞག

en: File: %s
dz: ཡིག་སྣོད་ %s

en: Page %N of %Q
dz: ཤོག་ལེབ་%Q གི་ %N

en: Preparing...
dz: གྲ་སྒྲིག་འབད་དོ་...

en: Print synta_x highlighting
dz: གཙོ་དམིགས་འབད་མི་ཚིག་སྦྱོར་ དཔར་བསྐྲུནའབད་ (_X)

en: Print line nu_mbers
dz: གྱལ་རིམ་ཨང་ དཔར་བསྐྲུན་འབད་ (_M)

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
dz: རེ་རེའི་ནང་ ཨང་གྲངས་བཏགས། (_N)

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
dz: གྱལ་རིམ།

en: Print page _headers
dz: ཤོག་ལེབ་ཀྱི་མགོ་ཡིག་ དཔར་བསྐྲུན་འབད་  (_H)

en: Fonts
dz: ཡིག་གཟུགས་ཚུ།

en: _Body:
dz: མ་གཟུགས་: (_B)

en: He_aders and footers:
dz: མགོ་ཡིག་དང་ མཇུག་ཡིག་: (_a)

en: _Line numbers:
dz: གྱལ་རིམ་ཨང༌ཚུ་:།(_L)

en: _Restore Default Fonts
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཚུ་སོར་ཆུད་འབད། (_R)

en: Show the previous page
dz: ཤོག་ལེབ་ཧེ་མམ་སྟོན།

en: Show the next page
dz: ཤོག་ལེབ་ཤུལ་མམ་སྟོན།

en: Current page (Alt+P)
dz: ད་ལྟོའི་ཤོག་ལེབ་(གདམ་ལྡེ་+པི་)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
dz: གི

en: Page total
dz: ཤོག་ལེབ་བསྡོམས།

en: The total number of pages in the document
dz: ཡིག་ཆ་ནང་ལུ་ ཤོག་ལེབ་ཀྱི་གྱངས་ཁ་བསྡོམས།

en: Show multiple pages
dz: སྣ་མང་ཤོག་ལེབ་སྟོན།

en: Zoom 1:1
dz: རྒྱས་ཟུམ་༡:༡

en: Zoom to fit the whole page
dz: ཤོག་ལེབ་ཧྲིལ་བུ་ཚུད་སྒྲིག་འབད་ནི་ལུ་རྒྱས་ཟུམ་འབད།

en: Zoom the page in
dz: ཤོག་ལེབ་ཕྱིར་རྒྱས།

en: Zoom the page out
dz: ཤོག་ལེབ་ནང་ཟུམ་འབད།

en: _Close Preview
dz: སྔོན་ལྟ་ཁ་བསྡམ། (_C)

en: Close print preview
dz: དཔར་བསྐྲུན་སྔོན་ལྟ་ཁ་བསྡམས།

en: Page %d of %d
dz: ཤོག་ལེབ་ %d གི་  %d

en: Page Preview
dz: ཤོག་ལེབ་སྔོན་ལྟ།

en: The preview of a page in the document to be printed
dz: དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནིའི་ཡིག་ཆ་དེ་ནང་གི་ ཤོག་ལེབ་ཅིག་གི་སྔོན་ལྟ།

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
dz: གྱལ་རིམ་ %d ཀེར་ཐིག་ %d

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
dz: སྣོད་ཐོ་ '%s'  གསར་བསྐྲུན་འབད་ཚུགས་: ཇི་_ཨེམ་ཀེ་ཌི་ཨའི་ཨར་ རྩ་ལག་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ འཐུས་ཤོར་འབྱུང་ཡོདཔ: %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
dz: %s ལས་ %s ལུ་རྒྱབ་ལོག་འབད་དོ།

en: Reverting %s
dz: %sརྒྱབ་ལོག་འབད་དོ།

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
dz: %s ལས་%s ལུ་མངོན་གསལ་འབད་དོ།

en: Loading %s
dz: %sམངོན་གསལ་འབད་དོ།

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
dz: %sདེ་%sལུ་སྲུང་དོ།

en: Saving %s
dz: %sསྲུང་དོ།

en: RO
dz: ལྷག་ནི་ཙམ།

en: Error opening file %s
dz: ཡིག་སྣོད་%s ཁ་ཕྱེ་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Error reverting file %s
dz: ཡིག་སྣོད་%sརྒྱབ་ལོག་འབད་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Error saving file %s
dz: ཡིག་སྣོད་%sབསྲུང་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Unicode (UTF-8)
dz: ཡུ་ནི་ཀོཌི་ (ཡི་ཊི་ཨེཕ་-༨)

en: Name:
dz: མིང་:།

en: MIME Type:
dz: མ་ཡིམ་དབྱེ་བ་:

en: Encoding:
dz: ཨིན་ཀོ་ཌིང་:

en: Close document
dz: ཁ་བསྡམས་ཡོད་པའི་ཡིག་ཆ།

en: _File
dz: ཡིག་སྣོད།(_F)

en: _Edit
dz: ཞུན་དག(_)

en: _View
dz: མཐོང་སྣང་།(_V)

en: _Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།(_S)

en: _Tools
dz: ལག་ཆས།(_T)

en: _Documents
dz: ཡིག་ཆ་ཚུ།(_D)

en: _New
dz: གསརཔ།(_N)

en: Create a new document
dz: ཡིག་ཆ་གསརཔ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: _Open...
dz: ཁ་ཕྱེ་...(_O)

en: Open a file
dz: ཡིག་སྣོད་ཅིག་ཁ་ཕྱེ།

en: Pr_eferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ། (_e)

en: Configure the application
dz: གློག་རིམ་དེ་ རིམ་སྒྲིག་འབད།

en: _Contents
dz: ནང་དོན།(_C)

en: Open the pluma manual
dz: ཇི་ཨེ་ཌིཊི་གི་ལག་དེབ་ཁ་ཕྱེ།

en: _About
dz: སྐོར་ལས།(_A)

en: About this application
dz: གློག་རིམ་འདི་གི་སྐོར་ལས།

en: Leave fullscreen mode
dz: གསལ་གཞི་གངམ་གི་ཐབས་ལམ་བཞག

en: Save the current file
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་སྣོད་དེ་སྲུངས།

en: Save _As...
dz: བཟུམ་སྦེ་ བརྗོད་དོན་སྲུངབཞག་འབད་... (_A)

en: Save the current file with a different name
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་སྣོད་དེ་ མིང་སོ་སོ་ཅིག་གི་ཐོག་ལས་སྲུངས།

en: Revert to a saved version of the file
dz: བསྲུངས་ཏེ་ཡོད་པའི་ ཐོན་རིམ་ཡིག་སྣོད་ཅིག་ལུ་རྒྱབ་ལོག་འབད།

en: Print Previe_w
dz: དཔར་བསྐྲུན་སྔོན་ལྟ།(_w)

en: Print preview
dz: དཔར་བསྐྲུན་སྔོན་ལྟ།

en: _Print...
dz: དཔར་བསྐྲུན་...(_P)

en: Print the current page
dz: ད་ལྟོའི་ཤོག་ལེབ་དེ་དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: _Undo
dz: ་འབད་བཤོལ།(_U)

en: Undo the last action
dz: བྱ་བ་མཐའ་མ་དེ་ འབད་བཤོལ་འབད།

en: _Redo
dz: ལོག་འབད།(_R)

en: Redo the last undone action
dz: མཐའ་མཇུག་གི་བྱ་བ་ འབད་བཤོལ་འབད་མི་དེ་ལོག་འབད།

en: Cu_t
dz: བཏོག(_t)

en: Cut the selection
dz: སེལ་འཐུ་དེ་བཏོག

en: _Copy
dz: འདྲ་བཤུས།(_C)

en: Copy the selection
dz: སེལ་འཐུ་དེ་ འདྲ་བཤུས་རྐྱབས།

en: _Paste
dz: སྦྱར།(_P)

en: Paste the clipboard
dz: འཛིན་པང་དེ་སྦྱར།

en: _Delete
dz: བཏོན་གཏང་།(_D)

en: Delete the selected text
dz: སེལ་འཐུ་ཅན་གྱི་ ཚིག་ཡིག་དེ་བཏོན་གཏང༌།

en: Select _All
dz: ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད།(_A)

en: Select the entire document
dz: ཡིག་ཆ་ཧྲིལ་བུ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: C_hange Case
dz: ཡི་གུ་སོར།(_h)

en: All _Upper Case
dz: ཚུགས་ཡིག་ཆ་མཉམ་(_U)

en: Change selected text to upper case
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ཡིག་ཚིག་ཚུ་ ཚུགས་ཡིག་ལུ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: All _Lower Case
dz: མགྱོགས་ཡིག་ཆ་མཉམ་(_L)

en: Change selected text to lower case
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ཡིག་ཚིག་ཚུ་ མགྱོགས་ཡིག་ལུ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: _Invert Case
dz: ཡི་གུ་འདྲེན་རྟགས་ནང་བཙུགས།(_I)

en: Invert the case of selected text
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ཡིག་ཚིག་གི་ ཡི་གུ་འདྲེན་རྟགས་ནང་བཙུགས།

en: _Title Case
dz: མགོ་མིང་ཡི་གུ(_T)

en: Capitalize the first letter of each selected word
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ མིང་ཚིག་རེ་རེ་བཞིན་དུ་གི་ ཡི་གུ་དང་པ་དེ་ ཚུགས་ཡིག་བཟོ།

en: _Highlight Mode
dz: ཐབས་ལམ་གཙོ་དམིགས་འབད།(_H)

en: _Find...
dz: འཚོལ།  (_F)

en: Search for text
dz: ཚིག་ཡིག་གི་དོན་ལས་ འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: Find Ne_xt
dz: ཤུལ་མམ་འཚོལ།(_x)

en: Search forwards for the same text
dz: ཚིག་ཡིག་གཅིག་པའི་དོན་ལུ་ གདོང་ཕྱོགས་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: Find Pre_vious
dz: ཧེ་མམ་འཚོལ།(_v)

en: Search backwards for the same text
dz: ཚིག་ཡིག་གཅིག་པའི་དོན་ལུ་ རྒྱབ་ཕྱོགས་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: _Replace...
dz: ཚབ་བཙུགས་…(_R)

en: Search for and replace text
dz: འཚོལ་ཞིབ་འབད་དེ་ ཚིག་ཡིག་གི་ཚབ་བཙུགས།

en: _Clear Highlight
dz: གཙོ་དམིགས་བསལ།(_C)

en: Clear highlighting of search matches
dz: འཚོལ་ཞིབ་མཐུན་སྒྲིག་གི་དོན་ལུ་ གཙོ་དམིགས་བསལ།

en: Go to _Line...
dz: གྱལ་རིམ་ལུ་འགྱོ་…(_L)

en: Go to a specific line
dz: དམིགས་བསལ་གྱི་ གྱལ་རིམ་ཅིག་ལུ་འགྱོ།

en: _Incremental Search...
dz: ཡར་འཕར་འ ཚོལ་ཞིབ་...(_I)

en: Incrementally search for text
dz: ཚིག་ཡིག་གི་དོན་ལུ་ ཡར་འཕར་སྦེ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: _Save All
dz: ཆ་མཉམ་སྲུངས། (_S)

en: Save all open files
dz: ཁ་ཕྱེ་སྟེ་ཡོད་མི་ ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ་སྲུངས།

en: _Close All
dz: ཆ་མཉམ་ཁ་བསྡམས།(_C)

en: Close all open files
dz: ཁ་ཕྱེ་སྟེ་ཡོད་མི་ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ་ཁ་བསྡམས།

en: _Previous Document
dz: ཧེ་མའི་ཡིག་ཆ།(_P)

en: Activate previous document
dz: ཧེ་མའི་ཡིག་ཆ་ཤུགས་ལྡན་བཟོ།

en: _Next Document
dz: ཤུལ་མའི་ཡིག་ཆ(_N)

en: Activate next document
dz: ཤུལ་མའི་ཡིག་ཆ་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ།

en: _Move to New Window
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསར་པའི་ནང་སྤོ་བཤུད་འབད། (_M)

en: Move the current document to a new window
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆ་དེ་ སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ་ཅིག་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད།

en: Close the current file
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་སྣོད་དེ་ཁ་བསྡམས།

en: _Quit
dz: སྤངས།  (_Q)།

en: Quit the program
dz: ལས་རིམ་དེ་སྤངས།

en: _Toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་། (_T)

en: Show or hide the toolbar in the current window
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་སྟོན་ ཡང་ན་ སྦ་བཞག

en: _Statusbar
dz: གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་།(_S)

en: Show or hide the statusbar in the current window
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་སྟོན་ ཡང་ན་ སྦ་བཞག།

en: _Fullscreen
dz: གསལ་གཞི་གངམ།(_F)

en: Side _Pane
dz: ཟུར་ཁའི་པེན།

en: Show or hide the side pane in the current window
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ ཟུར་ཁའི་པེན་སྟོན་ ཡང་ན་ སྦ་བཞག

en: _Bottom Pane
dz: མཇུག་གི་པེན། (_B)

en: Show or hide the bottom pane in the current window
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ མཇུག་གི་པེན་སྟོན་ ཡང་ན་ སྦ་བཞག

en: Please check your installation.
dz: ཁྱོད་རའི་གཞི་བཙུགས་ལུ་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་གནང༌།

en: _Wrap Around
dz: མཐའ་བསྐོར་ཏེ་ལོག (_W)

en: Match _Entire Word Only
dz: མིང་ཚིག་ཧྲིལ་བུ་རྐྱངམ་ མཐུན་སྒྲིག་འབད། (_E)

en: _Match Case
dz: ཡི་གུ་མཐུན་སྒྲིག་འབད། (_M)

en: String you want to search for
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འཚོལ་ཞིབ་འབད་དགོ་མནོ་མི་ཡིག་རྒྱུན།

en: Line you want to move the cursor to
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འོད་རྟགས་སྤོ་བཤུད་འབད་དགོ་མནོ་སའི་གྲལ་ཐིག

en: Use %s highlight mode
dz: གཙོ་དམིགས་%s ཐབས་ལམ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Disable syntax highlighting
dz: ཚིག་སྦྱོར་གཙོ་དམིགས་འབད་ནི་ ལྕོགས་མེད་བཟོ། (_E)

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
dz: '%s'ཁ་ཕྱེ།

en: Open a recently used file
dz: འཕྲལ་ཁམས་ལག་ལེན་འཐབ་མི་ ཡིག་སྣོད་ཅིག་ཁ་ཕྱེ།

en: Open
dz: ཁ་ཕྱེ།

en: Save
dz: སྲུངས།

en: Print
dz: དཔར་བསྐྲུན།

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
dz: '%s' ཤུགས་ལྡན་བཟོ་

en: Document Statistics
dz: ཡིག་ཆའི་ཚད་རྩིས།

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆ་ དབྱེ་དཔྱད་འབད་དེ་ དེ་ནང་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་དང་ གྱལ་རིམ་ ཡིག་འབྲུ་ བར་སྟོང་མེད་པའི་ ཡིག་འབྲུ་ཚུ་གི་སྙན་ཞུ་འབད།

en: _Update
dz: དུས་མཐུན་  (_U)

en: Bytes
dz: བཱའིཊིསི།

en: Characters (no spaces)
dz: ཡིག་འབྲུ། (བར་སྟོང་མེདཔ)

en: Characters (with spaces)
dz: ཡིག་འབྲུ། (བར་སྟོང་ཡོདཔ)

en: Words
dz: མིང་ཚིག་ཚུ།

en: Lines
dz: གྱལ་རིམ།

en: Document
dz: ཡིག་ཆ།

en: Selection
dz: སེལ་འཐུ་

en: _Document Statistics
dz: ཡིག་ཆའི་ཚད་རྩིས།(_D)

en: External Tools
dz: ཕྱི་ཁའི་ལག་ཆས་ཚུ།

en: Execute external commands and shell scripts.
dz: ཕྱི་ཁའི་བརྡ་དོན་དང་ ཤལ་གྱི་ཡིག་ཚུགས་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Opens the External Tools Manager
dz: ཕྱི་ཁའི་ལག་ཆས་འཛིན་སྐྱོང་པ་ཁ་ཕྱེཝ་ཨིན།

en: Shell Output
dz: ཤལ་ཨའུཊི་པུཊི་

en: You must be inside a word to run this command
dz: བརྡ་དོན་འདི་གཡོག་བཀོལ་ནི་ལུ་ ཁྱོད་མིང་ཚིག་ཅིག་གི་ནང་ན་ཨིན་དགོ

en: Running tool:
dz: ལག་ཆས་གཡོག་བཀོལ་དོ་:

en: Done.
dz: འབད་ཚར།

en: Exited
dz: ཕྱིར་ཐོན་འབད་ཡི།

en: New tool
dz: ལག་ཆས་གསརཔ།

en: This accelerator is already bound to %s
dz: མགྱོགས་འཕྲུལ་འདི་ཧེ་མ་ལས་རང་ %sལུ་གནས་དགོཔ་ཨིན་པས།

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
dz: མགྱོགས་འཕྲུལ་གསརཔ་ཅིག་ ཡིག་དཔར་རྐྱབས་ ཡང་ན་ བསལ་ནིའི་དོན་ལུ་ རྒྱབ་བཤུད་ལུ་ཨེབ།

en: Type a new accelerator
dz: མགྱོགས་འཕྲུལ་གསརཔ་ཅིག་ ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

en: Stopped.
dz: བཀག་ཡོད།

en: All documents
dz: ཡིག་ཆ་ཆ་མཉམ།

en: All documents except untitled ones
dz: མགོ་མིང་མ་བཏགསཔ་ཚུ་མ་གཏོགས་པའི་ ཡིག་ཆ་མ་མཉམ།

en: Local files only
dz: ཉེ་གནས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་རྐྱངམ་གཅིག

en: Remote files only
dz: ཐག་རིང་གི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་རྐྱངམ་གཅིག

en: Untitled documents only
dz: མགོ་མིང་མ་བཏགས་པའི་ཡིག་ཆ་རྐྱངམ་གཅིག

en: Nothing
dz: ག་ནི་ཡང་མེདཔ།

en: Current document
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆ།

en: Current selection
dz: ད་ལྟོའི་སེལ་འཐུ།

en: Current line
dz: ད་ལྟོའི་གྱལ་རིམ།

en: Current word
dz: དལྟོའི་མིང་ཚིག

en: Display in bottom pane
dz: མཇུག་གི་པེན་ནང་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Create new document
dz: ཡིག་ཆ་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Append to current document
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆ་ལུ་ མཇུག་བསྣོན་འབད།

en: Replace current document
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆའི་ཚབ་བཙུགས།

en: Replace current selection
dz: ད་ལྟོའི་སེལ་འཐུའི་ཚབ་བཙུགས།

en: Insert at cursor position
dz: འོད་རྟགས་གནས་སར་བཙུགས།

en: External Tools Manager
dz: ཕྱི་ཁའི་ལག་ཆས་འཛིན་སྐྱོང་པ།

en: _Tools:
dz: ལག་ཆས་ཚུ་:(_T)

en: _Applicability:
dz: འཇུག་སྤྱོད་བཏུབ་མི་བཏུབ་:།(_A)

en: _Output:
dz: ཨའུཊི་པུཊི་: (_O)

en: _Input:
dz: ཨིན་པུཊི་:(_I)

en: _Save:
dz: སྲུངས་:(_S)

en: _Shortcut Key:
dz: མགྱོགས་ཐབས་ལྡེ་མིག་:(_S)

en: _Edit:
dz: ཞུན་དག: (_E)

en: Build
dz: བཟོ་བརྩིགས་

en: Run "make" in the document directory
dz: ཡིག་ཆའི་སྣོད་ཐོ་ནང་ "make" གཡོག་བཀོལ།

en: Open terminal here
dz: ཊར་མི་ནཱལ་ ནཱ་ལུ་ཁ་ཕྱེ་

en: Open a terminal in the document location
dz: ཡིག་ཆའི་གནས་ཁོངས་འདི་ནང་ ཊར་མི་ནཱལ་ཅིག་ཁ་ཕྱེ།

en: Remove trailing spaces
dz: རྒྱབ་ལུས་བར་སྟོང་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Remove useless trailing spaces in your file
dz: ཁྱོད་རའི་ཡིག་སྣོད་ནང་ ཕན་མེད་རྒྱབ་ལུས་བར་སྟོང་ཚུ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Run command
dz: བརྡ་བཀོད་གཡོག་བཀོལ་

en: Execute a custom command and put its output in a new document
dz: སྲོལ་སྒྲིག་བརྡ་བཀོད་ཅིག་ལག་ལེན་འཐབ་ དེ་ལས་དེའི་ཨའུཊི་པུཏི་འདི་ ཡིག་ཆ་གསརཔ་ཅིག་ནང་བཙུགས་

en: Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།

en: File Browser Pane
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་པེན་

en: Easy file access from the side pane
dz: ཟུར་ཁའི་པེན་ནང་ལས་ ཡིག་སྣོད་ལུ་འཛུལ་སྤྱོད་འཇམ་ཏོང་ཏོ་

en: File Browser Filter Mode
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་ ཚགས་མའི་ཐབས་ལམ་

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
dz: བེ་ལུ་འདི་གིས་ ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་ནང་ལས་ ཡིག་སྣོད་ག་ཅི་ར་ བཙག་དགོཔ་ཨིན་ ཐག་བཅདཔ་ཨིན། ནུས་ཅན་བེ་ལུསི་ཚུ་: ཅི་མེད་(ད་ནི་ཡི་བཙགནི་མེདཔ་) སྦ་སྟེཡོདཔ་ (སྦ་སྟེ་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཙག་ནི) བའི་ན་རི་ (བའི་ན་རི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཙག་ནི) སྦ་སྟེ་ཡོདཔ་དང་ བའི་ན་རི་ (སྦ་སྟེ་ཡོདཔ་དང་ བའི་ན་རི་ཡིག་སྣོད་གཉིས་ཆ་ར་བཙག་ནི)

en: File Browser Filter Pattern
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་ ཚགས་མའི་དཔེ་གཞི་

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་ བཙག་ནིའི་ཚགས་མའི་དཔེ་གཞི། ཚགས་མ་འདི་གིས་ ཚགས་མའི་ཐབས་ལམ་གུ་ལུ་ ལཱ་འབདཝ་ཨིན།

en: Open With Tree View
dz: རྩ་འབྲེལ་མཐོང་སྣང་ཐོག་ལས་ཁ་ཕྱེ་

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་ པ་ལག་ཨིན་དེ་ མངོན་གསལ་འབད་བའི་སྐབས་ དེབ་རྟགས་མཐོང་སྣང་གི་ཚབ་ལུ་ རྩ་འབྲེལ་མཐོང་སྣང་ཁ་ཕྱེ།

en: File Browser Root Directory
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་ རྩ་བའི་སྣོད་ཐོ་

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་ པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་བའི་སྐབས་ onload/tree_view དེ་བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་གྱི་ རྩ་བའི་སྣོད་ཐོ།

en: File Browser Virtual Root Directory
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་ བར་ཅུ་ཡལ་ རྩ་བའི་སྣོད་ཐོ་

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་ པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་བའི་སྐབས་ onload/tree_view དེ་བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་གྱི་ བར་ཅུ་ཡལ་ རྩ་བའི་སྣོད་ཐོ། བཡ་ཅུ་ཡལ་རྩ་བ་དེ་ ཨ་རྟག་ར་ རྩ་བ་ངོ་མ་དེ་གི་འོག་ལུ་འོང་དགོ།

en: Enable Restore of Remote Locations
dz: ཐག་རིང་གནས་ཁོངས་ཚུ་ སོར་ཆུད་འབད་ནི་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ་

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
dz: ཐག་རིང་གནས་ཁོངས་ཚུ་ སོར་ཆུད་འབད་ཚུགསཔ་ བཟོ་ནི་ཨིན་ན་མེན་ གཞི་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིནཝ

en: File System
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས།

en: _Set root to active document
dz: ཤུགས་ལྡན་ཡིག་ཆ་ལུ་ རྩ་བ་གཞི་སྒྲིག་འབད།(_S)

en: Set the root to the active document location
dz: ཤུགས་ལྡན་ཡིག་ཆའི་གནས་ཁོངས་ལུ་ རྩ་བ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: _Open terminal here
dz: ཊར་མི་ནཱལ་ ནཱ་ལུ་ཁ་ཕྱེ་(_O)

en: Open a terminal at the currently opened directory
dz: ད་ལྟོ་ཁ་ཕྱེ་ཡོད་མི་སྣོད་ཐོ་འདི་གུ་ ཊར་མི་ནཱལ་ཅིག་ཁ་ཕྱེ།

en: File Browser
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་

en: An error occurred while creating a new directory
dz: སྣོད་ཐོ་གསརཔ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: An error occurred while creating a new file
dz: ཡིག་སྣོད་གསརཔ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: An error occurred while renaming a file or directory
dz: ཡིག་སྣོད་ ཡང་ན་ སྣོད་ཐོག་ཅིག་ལུ་ བསྐྱར་མིང་བཏགས་པའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: An error occurred while deleting a file or directory
dz: ཡིག་སྣོད་ ཡང་ན་ སྣོད་ཐོ་ཅིག་བཏོན་གཏང་བའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།ཡིག་

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
dz: ཡིག་སྣོད་འཛིན་སྐྱོང་པའི་ནང་ སྣོད་ཐོ་ཅིག་ཁ་ཕྱེ་བའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: An error occurred while setting a root directory
dz: རྩ་བའི་སྣོད་ཐོ་ཅིག་ གཞི་སྒྲིག་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: An error occurred while loading a directory
dz: སྣོད་ཐོ་ཅིག་ མངོན་གསལ་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: An error occurred
dz: འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི་

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
dz: ཡིག་སྣོད་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་སྤོ་བཤུད་འབད་མི་ཚུགས་  ཁྱོད་ཀྱིས་
    རྟག་བརྟན་སྦེ་བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
dz: ཡིག་སྣོད་ "%s" དེ་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: The selected files cannot be moved to the trash.
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད་མི་ཚུགས།

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ "%s" རྟག་བརྟན་སྦེ་ བཏོན་གཏང་ནི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ བཏོན་གཏང་ནི་ངེས་གཏན་ཨིན་ན?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ རྣམ་གྲངས་ཅིག་བཏོན་གཏང་པ་ཅིག་ དེ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་།

en: (Empty)
dz: (སྟོངམ་)

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
dz: ཡིག་སྣོད།

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
dz: ཡིག་སྣོད་གསརཔ་དེ་ ད་ལྟོ་བཙགས་པའི་བསྒང་ཨིན། ཡིག་སྣོད་དེ་མཐོངམ་བཟོ་ནི་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་རའི་ཚགས་མའི་སྒྲིག་སྟངས་ བདེ་སྒྲིག་འབད་དགོ།

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
dz: སྣོད་ཐོ་

en: Bookmarks
dz: དེབ་རྟགས་ཚུ།

en: _Filter
dz: ཚགས་མ་ (_F)

en: Move selected file or folder to trash
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ ཡིག་སྣོད་ ཡང་ན་ སྣོད་འཛིན་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་སྤོ་

en: Delete selected file or folder
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ ཡིག་སྣོད་ ཡང་ན་ སྣོད་འཛིན་བཏོན་གཏང་

en: Up
dz: ཡར་

en: Open the parent folder
dz: རྩ་ལག་སྣོད་འཛིན་དེ་ཁ་ཕྱེ་

en: _New Folder
dz: སྣོད་འཛིན་གསརཔ་(_N)

en: Add new empty folder
dz: སྣོད་འཛིན་གསརཔ་སྟོངམ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: New F_ile
dz: ཡིག་སྣོད་བཟོ་(_i)

en: Add new empty file
dz: ཡིག་སྣོད་གསརཔ་སྟོངམ་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: _Rename
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས།(_R)

en: Rename selected file or folder
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཡང་ན་སྣོད་འཛིན་ བསྐྱར་མིང་བཏགས་

en: _Previous Location
dz: གནས་ཁོངས་ཧེ་མམ་(_P)

en: Go to the previous visited location
dz: ཧེ་མར་ ལྟ་སྤྱོད་འབད་མི་ གནས་ཁོངས་ལུ་འགྱོ།

en: _Next Location
dz: གནས་ཁོངས་ཤུལ་མམ་(_N)

en: Go to the next visited location
dz: དེ་གི་ཧེ་མར་ ལྟ་སྤྱོད་འབད་མི་ གནས་ཁོངས་ལུ་འགྱོ།

en: Re_fresh View
dz: མཐོང་སྣང་ཡང་སེལ་འབད།(_f)

en: Refresh the view
dz: མཐོང་སྣང་དེ་ ཡང་སེལ་འབད་

en: _View Folder
dz: སྣོད་འཛིན་སྟོན་(_V)

en: View folder in file manager
dz: ཡིག་སྣོད་འཛིན་སྐྱོང་པའི་ནང་ སྣོད་འཛིན་སྟོན་

en: Show _Hidden
dz: སྦ་སྟེ་ཡོད་མི་སྟོན་(_H)

en: Show hidden files and folders
dz: སྦ་སྟེ་ཡོད་མི་ཡིག་སྣོད་དང་སྣོད་འཛིན་ཚུ་སྟོན་

en: Show _Binary
dz: བའི་ནི་རི་སྟོན་(_B)

en: Show binary files
dz: བའི་ན་རི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་སྟོན་

en: Previous location
dz: གནས་ཁོངས་ཧེ་མམ་

en: Go to previous location
dz: གནས་ཁོངས་ཧེ་མམ་ལུ་འགྱོ་

en: Go to a previously opened location
dz: ཧེམ་ཁ་ཕྱེ་ཡོད་མི་གནས་ཁོངས་ཅིག་ལུ་འགྱོ་

en: Next location
dz: གནས་ཁོངས་ཤུལ་མམ་

en: Go to next location
dz: གནས་ཁོངས་ཤུལ་མམ་ལུ་འགྱོ་

en: _Match Filename
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་མཐུན་སྒྲིག་འབད་ (_M)

en: Modelines
dz: ཐབས་ཐིག

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
dz: ཇི་ཨི་ཌིཊི་གི་དོན་ལུ་ ཨི་མེཀསི་དང་ ཀ་ཊེ་ ཝིམ་བཟོ་རྣམ་ཅན་གྱི་ ཐབས་ལམ་ཐིག་གི་རྒྱབ་སྐྱོར།

en: Python Console
dz: པ་ཡི་ཐཱོན་མ་སྒྲོམ།

en: Snippets
dz: ཕྲ་དུམ་ཚུ།

en: Snippets Manager
dz: ཕྲ་དུམ་འཛིན་སྐྱོང་པ།

en: _Snippets:
dz: ཕྲ་དུམ་ཚུ་:(_S)

en: Create new snippet
dz: ཕྲ་དུམ་ གསརཔ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Import snippets
dz: ཕྲ་དུམ་ཚུ་ ནང་འདྲེན་འབད་

en: Export selected snippets
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ ཕྲ་དུམ་ཚུ་ ཕྱིར་དྲེན་འབད་

en: Delete selected snippet
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ ཕྲ་དུམ་ བཏོན་གཏང་

en: _Drop targets:
dz: དམིགས་གཏད་ཚུ་ བཀོག་བཞག: (_D)

en: Shortcut key with which the snippet is activated
dz: ཕྲ་དུམ་ཤུགས་ལྡན་བཟོ་ཡོད་པའི་ མགྱོགས་ཐབས་ ལྡེ་མིག་

en: S_hortcut key:
dz: མགྱོགས་ཐབས་ལྡེ་མིག་:(_h)

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
dz: ཨེབ་ལྡེ་ཐར་རྟ་:(_T)

en: Manage _Snippets...
dz: ཕྲ་དུམ་ཚུ་འཛིན་སྐྱོང་འཐབ་...(_S)

en: Manage snippets
dz: ཕྲ་དུམ་ཚུ་འཛིན་སྐྱོང་འཐབ།

en: Snippets archive
dz: ཕྲ་དུམ་ ཡིག་མཛོད་

en: Add a new snippet...
dz: ཕྲ་དུམ་གསརཔ་ཅིག་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་...

en: Global
dz: སྤྱི་ཁྱབ།

en: Revert selected snippet
dz: སེལ་འཐུ་ཅན་འབད་ཡོད་པའི་ ཕྲ་དུམ་ རྒྱབ་ལོག་འབད་

en: The following error occurred while importing: %s
dz: ནང་འདྲེན་འབད་བའི་སྐབས་ འོག་གི་འཛོལ་བ་དེ་ འབྱུང་ནུག་ : %s

en: All supported archives
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་ཡོད་པའི་ ཡིག་མཛོད་ ཆ་མཉམ་

en: Gzip compressed archive
dz: ཇི་ གནས་ཡུལ་ ཨེབ་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་མཛོད་

en: Single snippets file
dz: ཕྲ་དུམ་ ཡིག་སྣོད་རྐྱང་པ་

en: All files
dz: ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ།

en: The following error occurred while exporting: %s
dz: ཕྱིར་དྲེན་འབད་བའི་སྐབས་ འོག་གི་འཛོལ་བ་དེ་ འབྱུང་ཡི: %s

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཕྱིར་འདྲེན་གྱི་གྲངས་སུ་  ལེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ <b>རིམ་ལུགས་</b> ཕྲ་དུམ་ཚུ་ཡང་  བཙུགས་ནི་ཨིན་ན?

en: There are no snippets selected to be exported
dz: ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནིའིདོན་ལུ་ ཕྲ་དུམ་ཚུ་ སེལ་འཐུ་འབད་དེ་མིན་ནུག་

en: Export snippets
dz: ཕྲ་དུམ་ཚུ་ ཕྱིར་དྲེན་འབད་

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
dz: མགྱོགས་ཐབས་གསརཔ་ཅིག་ ཡིག་དཔར་རྐྱབས་ ཡང་ན་ བསལ་ནིའི་དོན་ལས་ རྒྱབ་བཤུད་ལུ་ཨེབ་

en: Type a new shortcut
dz: མགྱོགས་ཐབས་གསརཔ་ཅིག་ ཡིག་དཔར་རྐྱབས་

en: The following files could not be imported: %s
dz: འོག་གི་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ནང་འདྲེན་འབད་མི་ཚུགས་པས: %s

en: S_ort...
dz: དབྱེ་སེལ་... (_o)

en: Sort the current document or selection
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆ་ ཡང་ན་ སེལ་འཐུ་དེ་ དབྱེ་སེལ་འབད།

en: Sort
dz: དབྱེ་སེལ།

en: Sorts a document or selected text.
dz: ཡིག་ཆའམ་སེལ་འཐུ་ཅན་གྱི་ ཚིག་ཡིག་དབྱེ་སེལ་འབདཝ་ཨིན།

en: _Sort
dz: དབྱེ་སེལ།(_S)

en: _Reverse order
dz: རིམ་ལོག་གོ་རིམ།(_R)

en: R_emove duplicates
dz: ངོ་བཤུས་ཚུ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་། (_e)

en: _Ignore case
dz: ཡི་གུ་སྣང་མེད་བཞག (_I)

en: S_tart at column:
dz: ཀེར་ཐིག་ལུ་འགོ་བཙུགས། (_t)

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
dz: (བསམ་འཆར་གྱི་མིང་ཚིག་མིན་འདུག)

en: _More...
dz: ཧེང་བཀལ་...(_M)

en: _Ignore All
dz: ཆ་མཉམ་སྣང་མེད་སྦེ་བཞག(_I)

en: _Spelling Suggestions...
dz: ཡིག་སྡེབ་ཀྱི་བསམ་འཆར་...(_S)

en: Check Spelling
dz: ཡིག་སྡེབ་ཞིབ་དཔྱད།

en: Suggestions
dz: བསམ་འཆར་ཚུ།

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
dz: (ངེས་བདེན་ཡིག་སྡེབ)

en: Completed spell checking
dz: ཡིག་སྡེབ་ཞིབ་དཔྱད་ཚར།

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
dz: སྔོན་སྒྲིག་

en: Set language
dz: སྐད་ཡིག་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Languages
dz: སྐད་ཡིག་ཚུ།

en: Check the current document for incorrect spelling
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆ་ནང་ བདེན་མེད་ཡིག་སྡེབ་ཚུ་ ཞིབ་དཔྱད་འབད།

en: Set _Language...
dz: སྐད་ཡིག་གཞི་སྒྲིག་འབད་...(_L)

en: Set the language of the current document
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆ་གི་ སྐད་ཡིག་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: _Autocheck Spelling
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ ཡིག་སྡེབ་ཞིབ་དཔྱད་རྐྱབས། (_A)

en: Automatically spell-check the current document
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆ་དེ་ རང་བཞིན་གྱིས་ ཡིག་སྡེབ་ཞིབ་དཔྱད་འབད།

en: The document is empty.
dz: ཡིག་ཆ་དེ་ སྟོངམ་ཨིན་མས།

en: No misspelled words
dz: ཡིག་སྡེབ་འཛོལ་བའི་མིང་ཚིག་མིན་འདུག

en: Select the _language of the current document.
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆ་གི་སྐད་ཡིག་ སེལ་འཐུ་འབད།(_l)

en: Check spelling
dz: ཡིག་སྡེབ་ཞིབ་དཔྱད་འབད།

en: Misspelled word:
dz: ཡིག་སྡེབ་འཛོལ་བའི་མིང་ཚིག་:

en: word
dz: མིང་ཚིག

en: Change _to:
dz: ལུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་:(_t)

en: Check _Word
dz: མིང་ཚིག་ཞིབ་དཔྱད་འབད།(_W)

en: _Suggestions:
dz: བསམ་འཆར་ཚུ་:(_S)

en: _Ignore
dz: སྣང་མེད་བཞག(_I)

en: Cha_nge
dz: བསྒྱུར་བཅོས་འབད།(_n)

en: Ignore _All
dz: ཆ་མཉམ་སྣང་མེད་བཞག(_A)

en: Change A_ll
dz: ཆ་མཉམ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།(_l)

en: User dictionary:
dz: ལག་ལེན་པའི་ཚིག་མཛོད་:

en: Add w_ord
dz: མིང་ཚིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།(_o)

en: Language:
dz: སྐད་ཡིག་:

en: Spell Checker
dz: སྡེབ་དཔྱོདཔ་

en: Checks the spelling of the current document.
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆ་གི་ ཡིག་སྡེབ་ཞིབ་དཔྱད་འབདཝ་ཨིན།

en: Tags
dz: ངོ་རྟགས་ཚུ།

en: Select the group of tags you want to use
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ལག་ལེན་འཐབ་དགོ་མནོ་མི་ ངོ་རྟགས་སྡེ་ཚན་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: _Preview
dz: སྔོན་ལྟ།(_P)

en: Available Tag Lists
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ ངོ་རྟགས་ཐོ་ཡིག་ཚུ།

en: XHTML 1.0 - Tags
dz: ཨེགསི་ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ ༡.༠ - ངོ་རྟགས་ཚུ།

en: Abbreviated form
dz: སྡུད་པའི་རྣམ་པ།

en: Abbreviation
dz: སྡུད་ཚིག

en: Accessibility key character
dz: འཛུལ་སྤྱོད་ཀྱི་ཡིག་འབྲུ་གཙོ་བོ།

en: Acronym
dz: བསྡུ་ཡིག

en: Align
dz: ཕྲང་སྒྲིག

en: Alignment character
dz: ཕྲང་སྒྲིག་ཡིག་འབྲུ།

en: Alternative
dz: ཐབས་གཞན།

en: Anchor URI
dz: ཨེན་ཀོར་ ཡུ་ཨར་ཨའི།

en: Anchor
dz: ཨེན་ཀོར།

en: Applet class file code (deprecated)
dz: ཨེཔ་ལེཊི་དབྱེ་རིགས་ ཡིག་སྣོད་ཨང་རྟགས་ཀྱི་་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Associated information
dz: འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་བརྡ་དོན།

en: Author info
dz: རྩོམ་པ་པོའི་བརྡ་དོན།

en: Axis related headers
dz: མགོ་ཡིག་དང་འབྲེལ་བའི་ཚད་ཐིག

en: Background color (deprecated)
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Background texture tile (deprecated)
dz: རྒྱབ་གཞིའི་རེག་བྱའི་ཊ་ཡེལ་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Base font (deprecated)
dz: གཞི་རྟེན་ཡིག་གཟུགས་(ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Base URI
dz: གཞི་རྟེན་ཡུ་ཨར་ཨའི།

en: Bold
dz: རྒྱགས་པ།

en: Border (deprecated)
dz: མཐའ་མཚམས་(ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Cell rowspan
dz: ནང་ཐིག་གི་ གྲལ་ཐིག་ཚད།

en: Center (deprecated)
dz: དབུས་(ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Character encoding of linked resource
dz: འབྲེལ་ལམ་ཅན་གྱི་ཐོན་ཁུངས་ཀྱི་ ཡིག་འབྲུའི་ཨིན་ཀོ་ཌིང་།

en: Checked state
dz: ཞིབ་དཔྱད་འབད་ཡོད་པའི་གནས་ལུགས་

en: Citation
dz: ལུང་འདྲེན།

en: Cite reason for change
dz: བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དགོ་པའི་རྒྱུ་མཚན་བཀོད།

en: Class implementation ID
dz: དབྱེ་རིགས་ལག་ལེན་གྱི་ཨའི་ཌི།

en: Class list
dz: དབྱེ་རིགས་ཐོ་ཡིག

en: Clear text flow control
dz: ཡིག་ཚིག་འབྱུང་འབབ་ཀྱི་ཚད་འཛིན་བསལ།

en: Code content type
dz: ཨང་རྟགས་ཀྱི་ནང་དོན་དབྱེ་བ།

en: Color of selected links (deprecated)
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ འབྲེལ་ལམ་གྱི་ཚོས་གཞི་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Column span
dz: ཀེར་ཐིག་གི་ཚད།

en: Columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ།

en: Comment
dz: བསམ་བཀོད།

en: Computer code fragment
dz: གློག་རིག་ཀོཌི་གི་ཆ་ཤས།

en: Content type (deprecated)
dz: ནང་དོན་དབྱེ་བ་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Coordinates
dz: མཉམ་འབྲེལ་འབདཝ་ཨིན།

en: Date and time of change
dz: བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་ ཚེས་གྲངས་དང་ཆུ་ཚོད།

en: Declare flag
dz: ཟུར་རྟགས་གསལ་བསྒྲགས་འབད།

en: Defer attribute
dz: ཁྱད་ཆོས་ཕར་འགྱངས་འབད།

en: Definition description
dz: ངེས་ཚིག་འགྲེལ་བཤད།

en: Definition list
dz: ངེས་ཚིག་ཐོ་ཡིག

en: Definition term
dz: ངེས་ཚིག་གི་ཊརམ།

en: Deleted text
dz: བཏོན་བཏང་ཡོད་པའི་ཚིག་ཡིག

en: Directionality
dz: ཁ་ཕྱོགས།

en: Directionality (deprecated)
dz: ཁ་ཕྱོགས་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Disabled
dz: ལྕོགས་མིན།

en: DIV container
dz: ཌི་ཨའི་ཝི་འཛིན་སྣོད།

en: DIV Style container
dz: ཌི་ཨའི་ཝི་བཟོ་རྣམ་འཛིན་སྣོད།

en: Document base
dz: ཡིག་ཆའི་གཞི་རྟེན།

en: Document body
dz: ཡིག་ཆའི་མ་གཟུགས།

en: Document head
dz: ཡིག་ཆའི་མགོ

en: Element ID
dz: རྒྱུ་རྫས་ཀྱི་ཨའི་ཌི།

en: Document title
dz: ཡིག་ཆའི་མགོ་མིང་།

en: Document type
dz: ཡིག་ཆའི་དབྱེ་བ།

en: Emphasis
dz: གཙོ་བཏོན།

en: Encode type
dz: ཨིན་ཀོཌི་གི་དབྱེ་བ།

en: Font face (deprecated)
dz: ཡིག་གཟུགས་བཀོད་རྣམ་(ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: For label
dz: ཁ་ཡིག་གི་དོན་ལུ།

en: Forced line break
dz: བང་བཙོང་གི་གྱལ་རིམ་མཚམས།

en: Form action handler
dz: བྱ་བའི་ལེགས་སྐྱོང་པ་ གཞི་སྒྲུབ་འབད།

en: Form control group
dz: ཚད་འཛིན་སྡེ་ཚན་ གཞི་སྒྲུབ་འབད།

en: Form field label text
dz: ས་སྒོ་ཁ་ཡིག་གི་ཚིག་ཡིག་ གཞི་སྒྲུབ་འབད།

en: Form input type
dz: ཨིན་པུཊི་གི་དབྱེ་བ་ གཞི་སྒྲུབ་འབད།

en: Form input
dz: ཨིན་པུཊི་ གཞི་སྒྲུབ་འབད།

en: Form method
dz: ཐབས་ལམ་གཞི་སྒྲུབ་འབད།

en: Form
dz: གཞི་སྒྲུབ།

en: Forward link
dz: འབྲེལ་ལམ་གདོང་བསྐྱོད་འབད།

en: Frame render parts
dz: གཞི་ཁྲམ་ལྷག་སྟོན་ཡན་ལག

en: Frame source
dz: གཞི་ཁྲམ་འབྱུང་ཁུངས།

en: Frame target
dz: གཞི་ཁྲམ་དམིགས་གཏད།

en: Frame
dz: གཞི་ཁྲམ།

en: Frameset columns
dz: གཞི་ཁྲམ་ཚན་གྱི་ཀེར་ཐིག

en: Frameset rows
dz: གཞི་ཁྲམ་ཚན་གྱི་གྲལ་ཐིག

en: Frameset
dz: གཞི་ཁྲམ་ཚན།

en: Generic embedded object
dz: ཇེ་ནི་རིཀ་ཟུག་ཅན་ཡོད་པའི་དངོས་པོ།

en: Generic metainformation
dz: ཇེ་ནི་རིཀ་གི་ མེ་ཊ་བརྡ་དོན།

en: Generic span
dz: ཇེ་ནི་རིཀ་གི་ཚད།

en: Heading 1
dz: མགུ་རྒྱན་ ༡།

en: Heading 2
dz: མགུ་རྒྱན་ ༢།

en: Heading 3
dz: མགུ་རྒྱན་ ༣།

en: Heading 4
dz: མགུ་རྒྱན་ ༤།

en: Heading 5
dz: མགུ་རྒྱན་ ༥།

en: Heading 6
dz: མགུ་རྒྱན་ ༦།

en: Height
dz: མཐོ་ཚད།

en: Horizontal rule
dz: ཐད་སྙོམས་ལམ་ལུགས།

en: Horizontal space (deprecated)
dz: ཐད་སྙོམས་བར་སྟོང་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: HREF URI
dz: ཨེཆ་ཨར་ཨི་ཨེཕ་ ཡུ་ཨར་ཨའི།

en: HTML root element
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ རྩ་བའི་རྒྱུ་ཆས།

en: HTTP header name
dz: ཨེཆ་ཊི་ཊི་པི་ མགོ་ཡིག་མིང་།

en: Image map area
dz: གཟུགས་བརྙན་ས་ཁྲའི་མངའ་ཁོངས།

en: Image map name
dz: གཟུགས་བརྙན་ས་ཁྲའི་མིང་།

en: Image map
dz: གཟུགས་བརྙན་ས་ཁྲ།

en: Image
dz: གཟུགས་བརྙན།

en: Inline frame
dz: ཨིན་ལའིན་གྱི་གཞི་ཁྲམ།

en: Inserted text
dz: ནང་བཙུགས་ཀྱི་ཚིག་ཡིག

en: Instance definition
dz: དུས་སྐབས་ཀྱི་ངེས་ཚིག

en: Italic text
dz: ཨའི་ཊ་ལིཀ་ཚིག་ཡིག

en: Java applet (deprecated)
dz: ཇ་བ་ ཨེཔ་ལེཊི་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Label
dz: ཁ་ཡིག

en: Language code
dz: སྐད་ཡིག་ཨང་རྟགས།

en: Large text style
dz: ཚིག་ཡིག་ཆེ་བའི་བཟོ་རྣམ།

en: Link color (deprecated)
dz: འབྲེལ་ལམ་ཚོས་གཞི་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: List item
dz: ཐོ་ཡིག་རྣམ་གྲངས།

en: List of MIME types for file upload
dz: ཡིག་སྣོད་ཨཔ་ལོཌི་གི་དོན་ལུ་ མ་ཡིམདབྱེ་བའི་ཐོ་ཡིག

en: List of supported character sets
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་ཡོད་པའི་ ཡིག་འབྲུའི་ཆ་ཚན་གྱི་ཐོ་ཡིག

en: Local change to font
dz: ཡིག་གཟུགས་ལུ་ ཉེ་གནས་ཀྱི་བསྒྱུར་བཅོས།

en: Long description link
dz: འགྲེལ་བཤད་རིང་བའི་འབྲེལ་ལམ།

en: Long quotation
dz: འདྲེན་ཚིག་རིངམ།

en: Margin pixel height
dz: ས་སྟོང་གི་ པིག་སེལ་མཐོ་ཚད།

en: Margin pixel width
dz: ས་སྟོང་གི་ པིག་སེལ་རྒྱ་ཚད།

en: Maximum length of text field
dz: ཚིག་ཡིག་ས་སྒོ་གྱི་རིང་ཚད་མང་མཐའ།

en: Output media
dz: ཨའུཊི་པུཊི་གི་ བརྡ་ལམ།

en: Media-independent link
dz: བརྡ་ལམ་རང་དབང་གི་འབྲེལ་ལམ།

en: Menu list (deprecated)
dz: དཀར་ཆག་ཐོ་ཡིག་(ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Multi-line text field
dz: འབྲེལ་ལམ་སྣ་མང་གི་ ཚིག་ཡིག་ས་སྒོ།

en: Multiple
dz: སྣ་མང་།

en: Name
dz: མིང་།

en: Named property value
dz: མིང་བཏགས་ཡོད་པའི་ རྒྱུ་དངོས་ཀྱི་གནས་གོང་

en: No frames
dz: གཞི་ཁྲམ་མིན་འདུག

en: No resize
dz: ཚད་གཞི་བསྐྱར་བཟོ་མིན་འདུག

en: No script
dz: ཡིག་ཚུགས་མིན་འདུག

en: No shade (deprecated)
dz: ནག་གྲིབ་མེད་(ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: No URI
dz: ཡུ་ཨར་ཨའི་ མིན་འདུག

en: No word wrap (deprecated)
dz: མིང་ཚིག་གི་ ལོག་མཚམས་མིན་འདུག (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Object applet file (deprecated)
dz: དངོས་པོའི་ ཨེཔ་ལེཊི་ ཡིག་སྣོད་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Object data reference
dz: དངོས་པོའི་གནད་སྡུད་གཞི་བསྟུན།

en: Offset for alignment character
dz: ཕྲང་སྒྲིག་ཡིག་འབྲུའི་དོན་ལུ་ པར་ལེན་འབད།

en: OnBlur event
dz: རབ་རིབ་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnChange event
dz: འགྱུར་བའི་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnClick event
dz: ཨེབ་གཏང་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnDblClick event
dz: ཨེབ་གཏང་ཐེངས་གཉིས་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnFocus event
dz: ཆེད་དམིགས་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnKeyDown event
dz: ལྡེ་མིག་མར་འཐེན་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnKeyPress event
dz: ལྡེ་མིག་ཨེབ་ཐོག་ལུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnKeyUp event
dz: ལྡེ་མིག་ཡར་འཐེན་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnLoad event
dz: མངོན་གསལ་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnMouseDown event
dz: མཱའུསི་ མར་འཐེན་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnMouseMove event
dz: མཱའུསི་ འགུལ་སྤར་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnMouseOut event
dz: མཱའུསི་ ཕྱིར་བསྐྱོད་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnMouseOver event
dz: མཱའུསི་གི་ ལྟག་ལས་ཕར་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnMouseUp event
dz: མཱའུསི་ ཡར་འཐེན་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnReset event
dz: སླར་སྒྲིག་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnSelect event
dz: སེལ་འཐུ་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnSubmit event
dz: ཞུ་འབུལ་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: OnUnload event
dz: མངོན་གསལ་བཤོལ་ནི་གུ་ཡོད་པའི་བྱུང་ལས།

en: Option group
dz: གདམ་ཁའི་སྡེ་ཚན།

en: Option selector
dz: གདམ་ཁ་སེལ་བྱེད།

en: Ordered list
dz: གོ་རིམ་ལྡན་པའི་ཐོ་ཡིག

en: Paragraph class
dz: དོན་མཚམས་དབྱེ་རིགས།

en: Paragraph style
dz: དོན་མཚམས་བཟོ་རྣམ།

en: Paragraph
dz: དོན་མཚམས།

en: Preformatted text
dz: སྔ་གོང་རྩ་སྒྲིག་འབད་བའི་ཚིག་ཡིག

en: Profile metainfo dictionary
dz: གསལ་སྡུད་ཀྱི་ མེ་ཊ་བརྡ་དོན་ཚིག་མཛོད།

en: Push button
dz: ཨེབ་རྟ་འཕུལ།

en: ReadOnly text and password
dz: ལྷག་ནི་ཙམ་ཅིག་གི་ ཚིག་ཡིག་དང་ཆོག་ཡིག

en: Reduced spacing (deprecated)
dz: མར་ཕབ་ཅན་གྱི་བར་སྟོང་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Reverse link
dz: འབྲེལ་ལམ་རིམ་ལོག་འབད།

en: Rows
dz: གྲལ་ཐིག

en: Rulings between rows and columns
dz: གྲལ་ཐིག་དང་ཀེར་ཐིག་ཚུ་གི་བར་ནའི་ཚད་བཟུང་།

en: Sample program output, scripts
dz: དཔེ་ཚད་ལས་རིམ་གྱི་ ཨའུཊི་པུཊི་ ཡིག་ཚུགས།

en: Scope covered by header cells
dz: མགོ་ཡིག་ནང་ཐིག་གིས་ཁྱབ་པའི་འོས་སྐབས།

en: Script language name
dz: ཡིག་ཚུགས་སྐད་ཡིག་གི་མིང་།

en: Scrollbar
dz: བཤུད་ཕྲ།

en: Selectable option
dz: སེལ་འཐུ་འབད་བཏུབ་པའི་གདམ་ཁ།

en: Selected
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི།

en: Server-side image map
dz: སར་བར་ཕྱོགས་ཀྱི་ གཟུགས་བརྙན་ས་ཁྲ།

en: Shape
dz: དབྱིབས།

en: Short inline quotation
dz: ཨིན་ལའིན་གྱི་ འདྲེན་ཚིག་ཐུང་ཀུ།

en: Size (deprecated)
dz: ཚད་(ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Small text style
dz: ཚིག་ཡིག་ཆུང་ཀུའི་བཟོ་རྣམ།

en: Source
dz: འབྱུང་ཁུངས།

en: Spacing between cells
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་གི་བར་ནའི་བར་སྟོང་།

en: Spacing within cells
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་གི་ནང་འཁོད་ཀྱི་བར་སྟོང་།

en: Span
dz: འཕར་ཚད་།

en: Starting sequence number (deprecated)
dz: འབྱུང་རིམ་ཨང་གྲངས་ འགོ་བཙུགས་དོ་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Strike-through text style (deprecated)
dz: སྦུག་འབྲེག་ཚིག་ཡིག་གི་བཟོ་རྣམ་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Strike-through text (deprecated)
dz: སྦུག་འབྲེག་ཚིག་ཡིག་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Strong emphasis
dz: གཙོ་བཏོན་དྲག་པོ།

en: Style info
dz: བཟོ་རྣམ་བརྡ་དོན།

en: Subscript
dz: འོག་ཡིག

en: Superscript
dz: སྟེང་ཡིག

en: Table body
dz: ཐིག་ཁྲམ་མ་གཟུགས།

en: Table caption
dz: ཐིག་ཁྲམ་འགོ་བརྗོད།

en: Table column group properties
dz: ཐིག་ཁྲམ་ཀེར་ཐིག་སྡེ་ཚན་གྱི་རྒྱུ་དངོས།

en: Table column properties
dz: ཐིག་ཁྲམ་ཀེར་ཐིག་གི་རྒྱུ་དངོས།

en: Table data cell
dz: ཐིག་ཁྲམ་གནད་སྡུད་ནང་ཐིག

en: Table footer
dz: ཐིག་ཁྲམ་མཇུག་ཡིག

en: Table header cell
dz: ཐིག་ཁྲམ་མགོ་ཡིག་གི་ནང་ཐིག

en: Table header
dz: ཐིག་ཁྲམ་མགོ་ཡིག

en: Table row
dz: ཐིག་ཁྲམ་གྲལ་ཐིག

en: Table summary
dz: ཐིག་ཁྲམ་བཅུད་སྡུད།

en: Table
dz: ཐིག་ཁྲམ།

en: Target - Blank
dz: དམིགས་གཏད་-སྟོངམ།

en: Target - Parent
dz: དམིགས་གཏད་-རྩ་ལག

en: Target - Self
dz: དམིགས་གཏད་-རང་ཉིད་ལུ།

en: Target - Top
dz: དམིགས་གཏད་-མགོ་ལུ།

en: Teletype or monospace text style
dz: ཊེ་ལི་ཊའིབ་ ཡང་ཅིན་ མོ་ནོ་སི་པེསི་གི་ ཚིག་ཡིག་བཟོ་རྣམ།

en: Text color (deprecated)
dz: ཚིག་ཡིག་ཚོས་གཞི་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Text entered by user
dz: ལག་ལེན་པ་གིས་བཙུགས་མི་ཚིག་ཡིག

en: Title
dz: མགོ་མིང་

en: Underlined text style
dz: འོག་ཐིག་བཀལ་མི་ ཚིག་ཡིག་གི་བཟོ་རྣམ།

en: Unordered list
dz: གོ་རིམ་མེད་པའི་ཐོ་ཡིག

en: Use image map
dz: གཟུགས་བརྙན་ས་ཁྲ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Value interpretation
dz: བེ་ལུའི་གོ་དོན།

en: Value
dz: བེ་ལུ།

en: Variable or program argument
dz: འགྱུར་བ་ཅན་ ཡང་ན་ ལས་རིམ་གྱི་སྒྲུབ་རྟགས།

en: Vertical cell alignment
dz: ཀེར་ཕྲང་གི་ ནང་ཐིག་ཕྲང་སྒྲིག

en: Vertical space (deprecated)
dz: ཀེར་ཕྲང་གི་བར་སྟོང་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Visited link color (deprecated)
dz: བལྟ་སྤྱོད་འབད་བའི་ འབྲེལ་ལམ་ཚོས་གཞི་ (ངོས་ལེན་མེད་པ་)

en: Width
dz: རྒྱ་ཚད།

en: HTML - Tags
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་-ངོ་རྟགས་ཚུ།

en: Above
dz: ལྟག་ལུ།

en: Applet class file code
dz: ཡིག་སྣོད་ཨང་རྟགས་ཀྱི་ ཨེཔ་ལེཊི་དབྱེ་རིགས།

en: Array
dz: ཨེ་རེ།

en: Background color
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Background texture tile
dz: རྒྱབ་གཞིའི་རེག་བྱའི་ཊ་ཡེལ།

en: Base font
dz: གཞི་རྟེན་ཡིག་གཟུགས།

en: Border color
dz: མཐའ་མཚམས་ཚོས་གཞི།

en: Border
dz: མཐའ་མཚམས

en: Center
dz: དབུས།

en: Checked (state)
dz: ཞིབ་དཔྱད་ཚར། (གནས་ལུགས)

en: Color of selected links
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ འབྲེལ་ལམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Content scheme
dz: ནང་དོན་ལས་འཆར།

en: Content type
dz: ནང་དོན་དབྱེ་བ།

en: Direction
dz: ཁ་ཕྱོགས།

en: Directory list
dz: སྣོད་ཐོའི་ཐོ་ཡིག

en: HTML version
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ ཐོན་རིམ།

en: Embedded object
dz: ཟུག་ཅན་དངོས་པོ།

en: Figure
dz: ཨང་ཡིག

en: Font face
dz: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་བཀོད་རྣམ།

en: Frameborder
dz: གཞི་ཁྲམ་མཐའ་མཚམས།

en: Framespacing
dz: གཞི་ཁྲམ་བར་སྟོང་བཞག་ཐངས།

en: Heading
dz: མགུ་རྒྱན།

en: Horizontal space
dz: ཐད་སྙོམས་བར་སྟོང་།

en: Image source
dz: གཟུགས་བརྙན་འབྱུང་ཁུངས།

en: Inline layer
dz: ཨིན་ལའིན་གྱི་བང་རིམ།

en: Java applet
dz: ཇ་བ་ ཨེཔ་ལེཊི།

en: Layer
dz: བང་རིམ།

en: Link color
dz: འབྲེལ་ལམ་ཚོས་གཞི།

en: Listing
dz: ཐོ་བཀོད།

en: Mail link
dz: ཡིག་འཕྲིན་འབྲེལ་ལམ།

en: Marquee
dz: མར་ཀུའི།

en: Menu list
dz: དཀར་ཆག་ཐོ་ཡིག

en: Multicolumn
dz: སྣ་མང་ཀེར་ཐིག

en: Next ID
dz: ཤུལ་མའི་ཨའི་ཌི།

en: No embedded objects
dz: ཟུག་ཅན་དངོས་པོ་མིན་འདུག

en: No layers
dz: བང་རིམ་མིན་འདུག

en: No line break
dz: གྱལ་རིམ་བར་མཚམས་མིན་འདུག

en: No shade
dz: ནག་གྲིབ་མིན་འདུག

en: No word wrap
dz: མིང་ཚིག་གི་ ལོག་མཚམས་མིན་འདུག

en: Note
dz: དྲན་འཛིན།

en: Object applet file
dz: དངོས་པོའི་ ཨེཔ་ལེཊི་ ཡིག་སྣོད།

en: Preformatted listing
dz: སྔ་གོང་རྩ་སྒྲིག་འབད་བའི་ཐོ་བཀོད།

en: Prompt message
dz: འཕྲིན་དོན་ནུས་སྤེལ།

en: Quote
dz: ལུང་འདྲེན།

en: Range
dz: ཁྱབ་ཚད།

en: Reduced spacing
dz: མར་ཕབ་ཅན་གྱི་བར་སྟོང་།

en: Root
dz: རྩ་བ།

en: Single line prompt
dz: གྱལ་རིམ་རྐྱང་པོའི་ནུས་སྤེལ།

en: Size
dz: ཚད།

en: Soft line break
dz: འཇམ་ཁྱུག་གྱལ་རིམ་གྱི་བར་མཚམས།

en: Sound
dz: སྒྲ་སྐད།

en: Spacer
dz: བར་སྟོང་བཞག་མི།

en: Square root
dz: སིཀོའེར་རུཊི།

en: Starting sequence number
dz: འབྱུང་རིམ་ཨང་གྲངས་ འགོ་བཙུགས་དོ།

en: Strike-through text style
dz: སྦུག་འབྲེག་ཚིག་ཡིག་གི་བཟོ་རྣམ།

en: Strike-through text
dz: སྦུག་འབྲེག་ཚིག་ཡིག

en: Tab order position
dz: མཆོང་ལྡེའི་གོ་རིམ་གནས་ས།

en: Text color
dz: ཚིག་ཡིག་ཚོས་གཞི།

en: Text
dz: བརྟག་ཞིབ་

en: URL
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: Vertical space
dz: ཀེར་ཕྲང་གི་བར་སྟོང་།

en: Visited link color
dz: ལྟ་སྤྱོད་འབད་བའི་ འབྲེལ་ལམ་ཚོས་གཞི།

en: HTML - Special Characters
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་-དམིགས་བསལ་ཡིག་འབྲུ་ཚུ།

en: Non-breaking space
dz: རྒྱུན་ཆད་མེད་པའི་བར་སྟོང་

en: Latex - Tags
dz: ལེ་ཊེགསི་-ངོ་རྟགས།

en: Bibliography (cite)
dz: དེབ་ཐོ། (བརྗོད་པ)

en: Bibliography (item)
dz: དེབ་ཐོ། (རྣམ་གྲངས)

en: Bibliography (shortcite)
dz: དེབ་ཐོ། (བརྗོད་ཐུང་)

en: Bibliography (thebibliography)
dz: དེབ་ཐོ། (དེབ་ཐོ་དེ)

en: Brackets ()
dz: གུག་ཤད་ཚུ་()

en: Brackets []
dz: གུག་ཤད་ཚུ་[]

en: Brackets {}
dz: གུག་ཤད་ཚུ་{}

en: File input
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ ཨིན་པུཊི།

en: Function e^
dz: ལས་འགན་ ཨི^།

en: Function exp
dz: ལས་འགན་ ཨི་ཨེགསི་པི།

en: Function log
dz: ལས་འགན་ དྲན་དེབ།

en: Function log10
dz: ལས་འགན་ དྲན་དེབ་ ༡༠།

en: Function sine
dz: ལས་འགན་ སའིན།

en: Greek alpha
dz: གིརིཀ་ ཨཱལ་ཕ།

en: Greek beta
dz: གིརིཀ་ བེ་ཊ།

en: Greek epsilon
dz: གིརིཀ་ ཨིཔ་སི་ལཱོན

en: Greek gamma
dz: གིརིཀ་ གམ་མ།

en: Greek lambda
dz: གིརིཀ་ ལེམ་ཌ།

en: Greek rho
dz: གིརིཀ་ རཱོ།

en: Greek tau
dz: གིརིཀ་ ཏའུ།

en: Header 0 (chapter)
dz: མགོ་ཡིག་ ༠ (ལེའུ)

en: Header 0 (chapter*)
dz: མགོ་ཡིག་ ༠ (ལེའུ་*)

en: Header 1 (section)
dz: མགོ་ཡིག་ ༡ (དབྱེ་ཚན)

en: Header 1 (section*)
dz: མགོ་ཡིག་ ༡ (དབྱེ་ཚན་*)

en: Header 2 (subsection)
dz: མགོ་ཡིག་ ༢ (དབྱེ་ཚན་ཡན་ལག)

en: Header 2 (subsection*)
dz: མགོ་ཡིག་ ༢ (དབྱེ་ཚན་ཡན་ལག*)

en: Header 3 (subsubsection)
dz: མགོ་ཡིག་ ༣ (དོན་ཚན་ཡན་ལག་ནང་གསེས)

en: Header 3 (subsubsection*)
dz: མགོ་ཡིག་ ༣ (དོན་ཚན་ཡན་ལག་ནང་གསེས*)

en: Header 4 (paragraph)
dz: མགོ་ཡིག་ ༤ (དོན་མཚམས)

en: Header appendix
dz: མགོ་ཡིག་ཟུར་དེབ།

en: List description
dz: ཐོ་ཡིག་གི་འགྲེལ་བཤད།

en: List enumerate
dz: གྲངས་བཀོད་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: List itemize
dz: རྣམ་གྲངས་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Item with label
dz: ཁ་ཡིག་དང་བཅས་པའི་རྣམ་གྲངས།

en: Item
dz: རྣམ་གྲངས།

en: Maths (display)
dz: ཨང་རྩིས། (བཀྲམ་སྟོན)

en: Maths (inline)
dz: ཨང་རྩིས། (ཨིན་ལའིན)

en: Operator fraction
dz: བཀོལ་སྤྱོད་པའི་ཆ་ལག

en: Operator integral (display)
dz: བཀོལ་སྤྱོད་པའི་གཅིག་སྒྲིལ། (བཀྲམ་སྟོན)

en: Operator integral (inline)
dz: བཀོལ་སྤྱོད་པའི་གཅིག་སྒྲིལ། (ཨིན་ལའིན)

en: Operator sum (display)
dz: བཀོལ་སྤྱོད་པའི་དངུལ་བསྡོམས། (བཀྲམ་སྟོན)

en: Operator sum (inline)
dz: བཀོལ་སྤྱོད་པའི་དངུལ་བསྡོམས། (ཨིན་ལའིན)

en: Reference label
dz: གཞི་བསྟུན་ཁ་ཡིག

en: Reference ref
dz: གཞི་བསྟུན་ རེཕ།

en: Symbol and
dz: བརྡ་མཚོན་དང་།

en: Symbol const
dz: བརྡ་མཚོན་བཟོ་བསྐྲུན།

en: Symbol d2-by-dt2-partial
dz: བརྡ་མཚོན་ ཌི་༢-བི་ཝའི་-ཌི་ཊི་༢-ཆ་ཤས།

en: Symbol dagger
dz: བརྡ་མཚོན་ ཌེ་གར།

en: Symbol d-by-dt
dz: བརྡ་མཚོན་ ཌི་-བི་ཝའི་-ཌི་ཊི།

en: Symbol d-by-dt-partial
dz: བརྡ་མཚོན་ ཌི་-བི་ཝའི་-ཌི་ཊི-ཆ་ཤས།

en: Symbol equiv
dz: བརྡ་མཚོན་འདྲ་མཉམ།

en: Symbol infinity
dz: བརྡ་མཚོན་ ཚད་མེད།

en: Symbol mathspace ,
dz: བརྡ་མཚོན་ རྩིས་ཀྱི་བར་སྟོང་ ,།

en: Symbol mathspace .
dz: བརྡ་མཚོན་ རྩིས་ཀྱི་བར་སྟོང་ .།

en: Symbol mathspace _
dz: བརྡ་མཚོན་ རྩིས་ཀྱི་བར་སྟོང་_།

en: Symbol mathspace __
dz: བརྡ་མཚོན་ རྩིས་ཀྱི་བར་སྟོང་ __།

en: Symbol simeq
dz: བརྡ་མཚོན་ སི་མེཀ།

en: Symbol star
dz: བརྡ་མཚོན་ སྐར་མ།

en: Typeface bold
dz: ཡིག་བཟོ་རྒྱགས་པ།

en: Typeface type
dz: ཡིག་བཟོའི་ དབྱེ་བ།

en: Typeface italic
dz: ཡིག་བཟོ་ ཨའི་ཏ་ལིཀ།

en: Typeface slanted
dz: ཡིག་བཟོ་ གཡོ་གཡོཝ།

en: Unbreakable text
dz: བར་བཏོག་འབད་མ་ཚུགས་པའི་ཚིག་ཡིག

en: Footnote
dz: མཇུག་གི་དྲན་འཛིན།

en: Tag list
dz: ངོ་རྟགས་ཐོ་ཡིག

en: XSLT - Elements
dz: ཨེགསི་ཨེསི་ཨེལ་ཊི་-རྒྱུ་རྫས།

en: attribute
dz: ཁྱད་ཆོས།

en: XSLT - Functions
dz: ཨེགསི་ཨེསི་ཨེལ་ཊི་-ལས་འགན།

en: false
dz: རྫུན་མ་

en: true
dz: བདེན་པ་

en: XSLT - Axes
dz: ཨེགསི་ཨེསི་ཨེལ་ཊི་-ཨེག་སེསི།

en: ancestor
dz: ཕ་མས།

en: ancestor-or-self
dz: ཕ་མས་ ཡང་ཅིན་ རང་ཉིད།

en: child
dz: ཆ་ལག

en: descendant
dz: རྒྱུད་པ།

en: descendant-or-self
dz: རྒྱུད་པ་ ཡང་ན་ རང་ཉིད།

en: following
dz: འོག་གི།

en: following-sibling
dz: འོག་གི་སྤུན་ཆ།

en: namespace
dz: མིང་གི་བར་སྟོང་།

en: parent
dz: རྩ་ལག

en: preceding
dz: སྦོམ་ཤོས།

en: preceding-sibling
dz: སྤུན་ཆ་སྦོམ་ཤོས།

en: self
dz: རང་ཉིད།

en: XUL - Tags
dz: ཨེགསི་ཡུ་ཨེལ་ - ངོ་རྟགས་ཚུ།

en: columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ།

en: page
dz: ཤོག་ལེབ

en: rows
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ།

en: Custom format
dz: སྲོལ་སྒྲིག་རྩ་སྒྲིག་།

en: In_sert Date and Time...
dz: ཚེས་གྲངས་དང་ཆུ་ཚོད་བཙུགས་...(_s)

en: Insert current date and time at the cursor position
dz: འོད་རྟགས་གནས་སར་ ད་ལྟོའི་ཚེས་གྲངས་དང་ ཆུ་ཚོད་བཙུགས།

en: Available formats
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་རྩ་སྒྲིག

en: Insert Date/Time
dz: ཚེས་གྲངས་/ཆུ་ཚོད་བཙུགས།

en: Inserts current date and time at the cursor position.
dz: འོད་རྟགས་གནས་སར་ ད་ལྟོའི་ཚེས་གྲངས་དང་ ཆུ་ཚོད་བཙུགསཔ་ཨིན།༌།

en: Insert Date and Time
dz: ཚེས་གྲངས་དང་ཆུ་ཚོད་བཙུགས།

en: _Insert
dz: བཙུགས།  (_I)

en: Use the _selected format
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྩ་སྒྲིག་ ལག་ལེན་འཐབ།(_s)

en: _Use custom format
dz: སྲོལ་སྒྲིག་རྩ་སྒྲིག་ ལག་ལེན་འཐབ།(_U)

en: Configure date/time plugin
dz: ཚེས་གྲངས་/ཆུ་ཚོད་ཀྱི་ པ་ལག་ཨིན་ རིམ་སྒྲིག་འབད།

en: _Prompt for a format
dz: རྩ་སྒྲིག་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ ནུས་སྤེལ་འབད།(_P)
