MATE Desktop Environment - en to frp translation catalogue (17 entries)

en: Use Default Font
frp: Utilisar la fonta prèdèfinia

en: Preferences
frp: Prèfèrences

en: Plugins
frp: Raponses

en: Unknown
frp: Enconyu

en: Name:
frp: Nom:

note: Edit menu
en: _Undo
frp: _Dèfâre

en: _Redo
frp: _Refâre

en: Redo the last undone action
frp: Refâre la dèrriére accion dèfêta

en: Print
frp: Emprimar

en: Search
frp: Chèrchér

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
frp: Prèdèfini

en: Name
frp: Nom

en: Title
frp: Titro

en: Value
frp: Valor

en: Sound
frp: Son

en: Square root
frp: Racina carrâ

en: Item
frp: Objèt
