pluma 1.25.3 - en to ga translation catalogue (430 entries)

en: Use Default Font
ga: Bain Úsáid as Cló Réamhshocrú

en: Editor Font
ga: Cló an Eagarthóra

en: Highlight Current Line
ga: Aibhsigh Líne Reatha

en: Active plugins
ga: Breiseáin Gníomhacha

en: Text Editor
ga: Eagarthóir Téacs

en: Edit text files
ga: Cuir comhaid téacs in eagar

en: _Cancel Logout
ga: _Cealaigh Logáil Amach

en: Close _without Saving
ga: Dún _gan Sábháil

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: _Save
ga: _Sábháil

en: Question
ga: Ceist

en: _Help
ga: Cab_hair

en: _Description
ga: _Cur Síos

en: _Encoding
ga: _Ionchodú

en: A_vailable encodings:
ga: _Ionchóduithe ar fáil:

en: _Add
ga: Cuir _Leis

en: E_ncodings shown in menu:
ga: Io_nchóduithe taispeánta sa roghchlár:

en: _Use the system fixed width font (%s)
ga: Ú_sáid cló aonleithid an chórais (%s)

en: Add Scheme
ga: Cuir Scéim Leis

en: A_dd Scheme
ga: Cuir Scéim _Leis

en: Color Scheme Files
ga: Comhaid Scéim Dathanna

en: All Files
ga: Gach Comhad

en: Could not remove color scheme "%s".
ga: Níorbh fhéidir scéim dathanna "%s" a bhaint.

en: _Close
ga: _Dún

en: Preferences
ga: Sainroghanna

en: Enable text _wrapping
ga: Cumasaigh _timfhilleadh téacs

en: Do not _split words over two lines
ga: Ná _roinn focail trasna dhá líne

en: Highlight current _line
ga: Aibhsigh _líne reatha

en: Highlight matching _bracket
ga: Aibhsigh lúi_bín comhoiriúnach

en: Display
ga: Taispeáint

en: _Display line numbers
ga: T_aispeáin uimhreacha líne

en: View
ga: Amharc

en: _Tab width:
ga: Leithead _táib:

en: Insert _spaces instead of tabs
ga: Ionsáigh _spásanna in ionad táb

en: _Enable automatic indentation
ga: _Cumasaigh eangú uathoibríoch

en: Create a _backup copy of files before saving
ga: Cruthaigh cóip cúl_taca de chomhaid roimh shábháil

en: _Autosave files every
ga: _Uathshábháil comhaid gach

en: _minutes
ga: _nóiméad

en: Editor
ga: Eagarthóir

en: Font
ga: Cló

en: Editor _font:
ga: _Cló an eagarthóra

en: Pick the editor font
ga: Roghnaigh cló an eagarthóra

en: _Add...
ga: Cuir _Leis...

en: Font & Colors
ga: Clónna & Dathanna

en: Plugins
ga: Breiseáin

en: Replace
ga: Ionadaigh

en: Find
ga: Aimsigh

en: Replace _All
ga: Ionadaigh _Gach Rud

en: _Replace
ga: _Ionadaigh

en: Replace All
ga: Ionadaigh Gach Rud

en: _Search for:
ga: _Cuardaigh ar:

en: Replace _with:
ga: Ionadaigh _le:

en: _Match case
ga: _Meaitseáil an cás

en: Match _entire word only
ga: Meaitseáil an focal ar _fad amháin

en: Search _backwards
ga: Cuardaigh ar _gcúl

en: _Wrap around
ga: _Timfhill

en: Show the application's version
ga: Taispeáin leagan an fheidhmchláir

en: ENCODING
ga: IONCHÓDÚ

en: [FILE...]
ga: [COMHAD...]

en: %s: invalid encoding.
ga: %s: ionchódú neamhbhailí.

en: - Edit text files
ga: - Cuir comhaid téacs in eagar

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ga: %s
    Rith '%s --help' chun amharc ar liosta iomlán de gach rogha líne na n-orduithe atá le fáil.

en: Loading file '%s'…
ga: Comhad '%s' á luchtú...

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
ga: Oscail Comhaid

en: Saving file '%s'…
ga: Comhad '%s' á shábháil...

en: Save As…
ga: Sábháil Mar...

en: _Revert
ga: Iom_paigh

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
ga: "%s" gan aimsiú

en: Unsaved Document %d
ga: Cáipéis Gan Sábháil %d

en: Documents
ga: Cáipéisí

en: Western
ga: Iartharach

en: Central European
ga: Lár-Eorpach

en: South European
ga: Deisceart na hEorpa

en: Baltic
ga: Baltach

en: Cyrillic
ga: Coireallach

en: Arabic
ga: Araibis

en: Greek
ga: Gréigis

en: Hebrew Visual
ga: Eabhrach Infheicthe

en: Turkish
ga: Turcach

en: Nordic
ga: Nordach

en: Celtic
ga: Ceilteach

en: Romanian
ga: Rómánach

en: Armenian
ga: Airméinis

en: Chinese Traditional
ga: Síneach Traidisiúnta

en: Cyrillic/Russian
ga: Coireallach/Rúiseach

en: Japanese
ga: Seapánach

en: Korean
ga: Cóiréach

en: Chinese Simplified
ga: Síneach Simplithe

en: Georgian
ga: Seoirsis

en: Hebrew
ga: Eabhrais

en: Cyrillic/Ukrainian
ga: Coireallach/Úcránach

en: Vietnamese
ga: Vítneamach

en: Thai
ga: Téalainnis

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Current Locale (%s)
ga: Logchaighdeán Reatha (%s)

en: All Text Files
ga: Gach Comhad Téacs

en: Windows
ga: Fuinneoga

en: _Open
ga: _Oscail

en: _Retry
ga: _Atriail

en: Could not find the file %s.
ga: Níorbh fhéidir an comhad %s a aimsiú.

en: %s is a directory.
ga: Is fillteán é %s.

en: Could not revert the file %s.
ga: Níorbh fhéidir an comhad %s a fhilleadh.

en: Could not open the file %s.
ga: Níorbh fhéidir an comhad %s a oscailt.

en: S_ave Anyway
ga: Sábháil Mar Sin _Féin

en: D_on't Save
ga: Ná Sá_bháil

en: Could not create a backup file while saving %s
ga: Níorbh fhéidir comhad cúltaca a chruthú agus %s á shábháil

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
ga: Níorbh fhéidir comhad cúltaca sealadach a chruthú agus %s á shábháil

en: Could not save the file %s.
ga: Níorbh fhéidir an comhad %s a shábháil.

en: _Reload
ga: _Athluchtaigh

en: Empty
ga: Folamh

en: Hide panel
ga: Folmhaigh painéal

en: File: %s
ga: Comhad: %s

en: Page %N of %Q
ga: Leathanach %N as %Q

en: Preparing...
ga: Á Ullmhú...

en: Print synta_x highlighting
ga: Priontáil a_ibhsiú comhréire

en: Print line nu_mbers
ga: Priontáil _uimhreacha líne

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
ga: Uim_hir gach

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
ga: líne

en: Print page _headers
ga: Priontáil c_eanntásca leathanaigh

en: Fonts
ga: Clónna

en: _Body:
ga: C_orp:

en: He_aders and footers:
ga: Cea_nntásca agus buntásca:

en: _Line numbers:
ga: Uimhreacha _líne:

en: _Restore Default Fonts
ga: Athchóirigh Clónna Réamhshocraithe

en: Current page (Alt+P)
ga: Leathanach reatha (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
ga: as

en: Page total
ga: Líon iomlán leathanaigh

en: Zoom 1:1
ga: Súmáil 1:1

en: _Close Preview
ga: _Dún Réamhamharc

en: Close print preview
ga: Dún réamhamharc priontála

en: Page %d of %d
ga: Leathanach %d as %d

en: Page Preview
ga: Réamhamharc Leathanaigh

en: OVR
ga: FOR

en: INS
ga: IONS

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
ga: %s á Fhilleadh ó %s

en: Reverting %s
ga: %s á Fhilleadh

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
ga: %s á luchtú ó %s

en: Loading %s
ga: %s á luchtú

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
ga: %s á Shábháil go %s

en: Saving %s
ga: %s á shábháil

en: RO
ga: LA

en: Error opening file %s
ga: Earráid agus comhad %s á oscailt

en: Error reverting file %s
ga: Earráid agus comhad %s á fhilleadh

en: Error saving file %s
ga: Earráid agus comhad %s á shábháil

en: Name:
ga: Ainm:

en: MIME Type:
ga: Cineál MIME:

en: Encoding:
ga: Ionchódú:

en: Close document
ga: Dún cáipéis

en: _File
ga: _Comhad

en: _Edit
ga: _Eagar

en: _View
ga: _Amharc

en: _Search
ga: C_uardaigh

en: _Tools
ga: _Uirlisí

en: _Documents
ga: Cái_péisí

en: _New
ga: _Nua

en: Create a new document
ga: Cruthaigh cáipéis nua

en: _Open...
ga: _Oscail...

en: Open a file
ga: Oscail comhad

en: Pr_eferences
ga: _Sainroghanna

en: Configure the application
ga: Cumraigh an feidhmchlár

en: _Contents
ga: _Inneachar

en: Open the pluma manual
ga: Oscail an lámhleabhar pluma

en: _About
ga: _Maidir Leis Seo

en: About this application
ga: Maidir leis an feidhmchlár seo

en: Leave fullscreen mode
ga: Fág mód lánscáileáin

en: Save the current file
ga: Sábháil an comhad reatha

en: Save _As...
ga: Sábháil _Mar...

en: Save the current file with a different name
ga: Sábháil an comhad seo le ainm eile

en: Revert to a saved version of the file
ga: Fill ar leagan sábháilte an chomhaid

en: Print Previe_w
ga: _Réamhamharc Priontála

en: Print preview
ga: Réamhamharc priontála

en: _Print...
ga: _Priontáil...

en: Print the current page
ga: Priontáil an leathanach reatha

en: _Undo
ga: _Cealaigh

en: Undo the last action
ga: Cealaigh an gníomh roimhe seo

en: _Redo
ga: _Athfheidhmigh

en: Redo the last undone action
ga: Athfheidhmigh an gníomh cealaithe is déanaí

en: Cu_t
ga: _Gearr

en: Cut the selection
ga: Gearr an roghnú

en: _Copy
ga: _Cóipeáil

en: Copy the selection
ga: Cóipeáil an roghnú

en: _Paste
ga: G_reamaigh

en: Paste the clipboard
ga: Greamaigh an ghearrthaisce

en: _Delete
ga: _Scrios

en: Delete the selected text
ga: Scrios an téacs roghnaithe

en: Select _All
ga: Roghnaigh _Gach Rud

en: Select the entire document
ga: Roghnaigh an cáipéis ar fad

en: C_hange Case
ga: At_hraigh an Cás

en: All _Upper Case
ga: Cás _Uachtair ar Fad

en: Change selected text to upper case
ga: Athraigh téacs roghnaithe go cás uachtair

en: All _Lower Case
ga: Cás Í_ochtair ar Fad

en: Change selected text to lower case
ga: Athraigh téacs roghnaithe go cás íochtair

en: _Invert Case
ga: _Inbhéartaigh an Cás

en: Invert the case of selected text
ga: Inbhéartaigh cás an téacs roghnaithe

en: _Title Case
ga: Cás _Teidil

en: _Highlight Mode
ga: _Mód Aibhsithe

en: _Find...
ga: _Aimsigh...

en: Search for text
ga: Cuardaigh ar théacs

en: Find Ne_xt
ga: An Chéad Cheann _Eile

en: Find Pre_vious
ga: An Ceann _Roimhe Seo

en: _Replace...
ga: _Ionadaigh...

en: Search for and replace text
ga: Cuardaigh ar agus ionadaigh téacs

en: _Clear Highlight
ga: _Glan Aibhsiú

en: Clear highlighting of search matches
ga: Glan aibhsiú mheaitseálacha cuardaigh

en: Go to _Line...
ga: Téigh go _Líne...

en: Go to a specific line
ga: Téigh go líne áirithe

en: _Incremental Search...
ga: _Cuardach Incriminteach...

en: Incrementally search for text
ga: Cuardaigh go hincriminteach ar théacs

en: _Save All
ga: _Sábháil Gach Rud

en: Save all open files
ga: Sábháil gach comhad oscailte

en: _Close All
ga: _Dún Gach Rud

en: Close all open files
ga: Dún gach comhad oscailte

en: _Previous Document
ga: Cáipéis _Roimhe Seo

en: Activate previous document
ga: Gníomhachtaigh an cáipéis roimhe seo

en: _Next Document
ga: An Chéad Cháipéis _Eile

en: Activate next document
ga: Gníomhachtaigh an chéad cháipéis eile

en: _Move to New Window
ga: _Bog go Fuinneog Nua

en: Move the current document to a new window
ga: Bog an cáipéis reatha go fuinneog nua

en: Close the current file
ga: Dún an comhad reatha

en: _Quit
ga: Scoi_r

en: Quit the program
ga: Scoir an feidhmchlár

en: _Toolbar
ga: _Barra Uirlisí

en: _Statusbar
ga: Barra _Stádais

en: _Fullscreen
ga: _Lánscáileán

en: Side _Pane
ga: _Pána Taoibh

en: _Bottom Pane
ga: B_unphána

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
ga: / ar %s

en: _Wrap Around
ga: _Timfhill

en: Match _Entire Word Only
ga: Meaitseáil an Focal ar _Fad Amháin

en: _Match Case
ga: _Meaitseáil an Cás

note: Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
ga: Gnáth-Théacs

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ga: Oscail '%s'

en: Open a recently used file
ga: Oscail comhad úsáidte le déanaí

en: Open
ga: Oscail

en: Save
ga: Sábháil

en: Print
ga: Priontáil

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
ga: Gníomhachtaigh '%s'

en: Use Spaces
ga: Úsáid Spásanna

en: Tab Width
ga: Leithead Táib

en: Document Statistics
ga: Staitisticí Cáipéise

en: _Update
ga: _Nuashonraigh

en: Bytes
ga: Bearta

en: Characters (no spaces)
ga: Carachtair (gan spásanna)

en: Characters (with spaces)
ga: Carachtair (le spásanna)

en: Words
ga: Focail

en: Lines
ga: Línte

en: Document
ga: Cáipéis

en: Selection
ga: Roghnú

en: _Document Statistics
ga: _Staitisticí Cáipéise

en: Could not execute command: %s
ga: Níorbh fhéidir ordú a rith: %s

en: Done.
ga: Críochnaithe.

en: All languages
ga: Gach teanga

en: All Languages
ga: Gach Teanga

en: New tool
ga: Uirlis nua

en: All documents
ga: Gach cáipéis

en: Untitled documents only
ga: Cáipéisí gan teideal amháin

en: Nothing
ga: Neamhní

en: Current document
ga: Cáipéis reatha

en: Current selection
ga: Roghnú reatha

en: Current selection (default to document)
ga: Roghnú reatha (cáipéis mar réamhshocrú)

en: Current line
ga: Líne reatha

en: Current word
ga: Focal reatha

en: Create new document
ga: Cruthaigh cáipéis nua

en: Append to current document
ga: Iarcheangail le cáipéis reatha

en: Replace current document
ga: Ionadaigh cáipéis reatha

en: Replace current selection
ga: Ionadaigh roghnú reatha

en: _Tools:
ga: _Uirlisí:

en: _Output:
ga: _Aschur:

en: _Input:
ga: _Ionchur:

en: _Save:
ga: _Sábháil:

en: _Edit:
ga: _Eagar:

en: Build
ga: Tóg

en: Run command
ga: Rith ordú

en: Search
ga: Cuardaigh

en: File System
ga: Córas Comhad

en: _Set root to active document
ga: _Socraigh fréamh mar an gcáipéis gníomhach

en: _Open terminal here
ga: _Oscail teirminéal anseo

en: File Browser
ga: Brabhsálaí Comhad

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%s" a scriosadh go buan?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
ga: Má scriosann tú mír, tá sí caillte go buan.

en: (Empty)
ga: (Folamh)

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
ga: comhad

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
ga: comhadlann

en: Bookmarks
ga: Leabharmharcanna

en: _Filter
ga: _Scagaire

en: Delete selected file or folder
ga: Scrios comhad nó fillteán roghnaithe

en: Up
ga: Suas

en: Open the parent folder
ga: Oscail an máthairfhillteán

en: _New Folder
ga: _Fillteán Nua

en: New F_ile
ga: Comhad _Nua

en: _Rename
ga: _Athainmigh

en: _Previous Location
ga: Suíomh _Roimhe Seo

en: Go to the previous visited location
ga: Téigh go dtí an suíomh feicthe roimhe seo

en: _Next Location
ga: An Chéad Suíomh _Eile

en: Go to the next visited location
ga: Téigh go dtí an chéad suíomh feicthe eile

en: _View Folder
ga: _Amharc ar Fhillteán

en: Show _Hidden
ga: Taispeáin Comhaid atá i bh_Folach

en: Previous location
ga: Suíomh roimhe seo

en: Next location
ga: An chéad suíomh eile

en: Could not open media: %s
ga: Níorbh fhéidir meáin a oscailt: %s

en: Could not mount volume: %s
ga: Níorbh fhéidir imleabhar a fheistiú: %s

en: _Error color:
ga: Dath _earráidí:

en: Quickly open documents
ga: Oscail cáipéisí go tapa

en: Quickly open files
ga: Oscail comhaid go tapa

en: Snippets Manager
ga: Bainisteoir Blúirí

en: Create new snippet
ga: Cruthaigh blúire nua

en: Delete selected snippet
ga: Scrios an blúire roghnaithe

en: Global
ga: Domhanda

en: Revert selected snippet
ga: Fill an blúire roghnaithe

en: All files
ga: Gach comhad

en: Type a new shortcut
ga: Clóscríobh aicearra nua

en: S_ort...
ga: Só_rtáil...

en: Sort the current document or selection
ga: Sórtáil an cáipéis reatha nó roghnú

en: Sort
ga: Sórtáil

en: _Sort
ga: _Sórtáil

en: _More...
ga: _Tuilleadh...

en: _Ignore All
ga: _Neamhaird a dhéanamh de gach rud

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
ga: Anaithnid (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
ga: Réamhshocrú

en: Set language
ga: Socraigh teanga

en: Languages
ga: Teangacha

en: _Check Spelling...
ga: _Seiceáil Litriú...

en: Set _Language...
ga: Socraigh _Teanga...

en: _Autocheck Spelling
ga: _Uathsheiceáil Litriú

en: No misspelled words
ga: Gan focal mílitrithe

en: Check spelling
ga: Seiceáil litriú

en: Misspelled word:
ga: Focal mílitrithe:

en: word
ga: focal

en: Change _to:
ga: Athraigh _go:

en: Check _Word
ga: Seiceáil _Focal

en: _Ignore
ga: Tabhair _Neamhaird Air

en: Cha_nge
ga: _Athraigh

en: Ignore _All
ga: Tabhair Neamhaird ar _Gach Rud

en: Change A_ll
ga: Athraigh _Gach Rud

en: Add w_ord
ga: Cuir _focal leis

en: Language:
ga: Teanga:

en: Spell Checker
ga: Litreoir

en: Tags
ga: Clibeanna

en: _Preview
ga: _Réamhamharc

en: Abbreviation
ga: Giorrúchán

en: Anchor
ga: Ancaire

en: Background color (deprecated)
ga: Dath cúlra (lochtach)

en: Bold
ga: Trom

en: Cell rowspan
ga: Réise na rónna den chill

en: Columns
ga: Colúin

en: Comment
ga: Nóta

en: Content type (deprecated)
ga: Cineál ábhair (lochtach)

en: Deleted text
ga: Téacs scriosta

en: Disabled
ga: Díchumasaithe

en: Document base
ga: Bonn cáipéise

en: Document body
ga: Corp cáipéise

en: Document head
ga: Ceann cáipéise

en: Element ID
ga: CA Eiliminte

en: Document title
ga: Teideal cáipéise

en: Document type
ga: Cineál cáipéise

en: For label
ga: Lipéad Do

en: Form
ga: Foirm

en: Frame
ga: Fráma

en: Generic span
ga: Réise ghinearálta

en: Height
ga: Airde

en: HREF URI
ga: URI HREF

en: Image
ga: Íomhá

en: Inline frame
ga: Fráma inlíne

en: Italic text
ga: Téacs iodálach

en: Label
ga: Lipéad

en: Language code
ga: Cód teanga

en: Link color (deprecated)
ga: Dath naisc (lochtach)

en: Local change to font
ga: Athrú logánta ar chló

en: Output media
ga: Meáin aschurtha

en: Name
ga: Ainm

en: No URI
ga: Gan URI

en: OnChange event
ga: Teagmhas OnChange

en: Paragraph
ga: Alt

en: Push button
ga: Brúigh cnaipe

en: Script language name
ga: Ainm teanga scripte

en: Selectable option
ga: Rogha inroghnaithe

en: Selected
ga: Roghnaithe

en: Shape
ga: Cruth

en: Small text style
ga: Stíl téacs bheag

en: Source
ga: Foinse

en: Span
ga: Réise

en: Subscript
ga: Foscript

en: Superscript
ga: Forscript

en: Table caption
ga: Teideal tábla

en: Table
ga: Tábla

en: Text color (deprecated)
ga: Dath téacs (lochtach)

en: Title
ga: Teideal

en: Value
ga: Luach

en: Width
ga: Leithead

en: Background color
ga: Dath cúlra

en: Border color
ga: Dath imill

en: Border
ga: Imlíne

en: Center
ga: Lárnach

en: Content type
ga: Cineál ábhair

en: Direction
ga: Bealach

en: Font face
ga: Cló-aghaidh

en: Link color
ga: Dath naisc

en: Note
ga: Nóta

en: Quote
ga: Luaigh

en: Range
ga: Raon

en: Size
ga: Méid

en: Sound
ga: Fuaim

en: Spacer
ga: Scarthóir

en: Text color
ga: Dath téacs

en: Text
ga: Téacs

en: Greek alpha
ga: Alfa Gréigise

en: Greek beta
ga: Béite Gréigise

en: Greek gamma
ga: Gáma Gréigise

en: Greek rho
ga: Ró Gréigise

en: Greek tau
ga: Tó Gréigise

en: List description
ga: Cur síos an liosta

en: Item
ga: Mír

en: Reference label
ga: Lipéad tagartha

en: Reference ref
ga: Tagairt tagartha

en: Footnote
ga: Fonóta

en: false
ga: falsa

en: true
ga: fíor

en: child
ga: mac

en: namespace
ga: ainmspás

en: parent
ga: máthair

en: columns
ga: colún

en: label
ga: lipéad

en: page
ga: LEATHANACH

en: rows
ga: ró

en: Custom format
ga: Formáid saincheaptha

en: Insert Date/Time
ga: Ionsáigh Dáta/Am

en: Insert Date and Time
ga: Ionsáigh Dáta agus Am

en: _Insert
ga: _Ionsáigh

en: Use the _selected format
ga: Bain úsáid as an bhformáid _roghnaithe

en: _Use custom format
ga: _Bain úsáid as formáid saincheaptha
