pluma 1.25.3 - en to hr translation catalogue (912 entries)

en: Use Default Font
hr: Koristi predefinirani font

[ctx: editor-font]
en: 'Monospace 12'
hr: Monospace 12

en: Editor Font
hr: Font uređivača

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
hr: Odabrano pismo koje će biti korišteno u prostoru za uređivanje teksta. Nema učinka ako je postavka "Koristi uobičajeno pismo" uključena.

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
hr: Zamijeni kartice s [ctrl] + [tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
hr: Ako je postavljeno, omogućava promjenu kartica pomoću tipki [ctrl + tab] i [ctrl + shift + tab]

en: Show the first tab if there is only one tab
hr: Prikaži karticu ako postoji samo jedna kartica

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
hr: Ako nije postavljeno, skriva pokazivač kartica u slučaju da postoji samo jedna kartica.

en: Style Scheme
hr: Stilska shema.

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
hr: Identifikator GtkSourceView stilske sheme rabljene za bojanje teksta.

en: Create Backup Copies
hr: Omogući stvaranje sigurnosnih kopija

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
hr: Treba li pluma raditi sigurnosne kopije datoteka koje sprema. Možete postaviti nastavak datoteka sigurnosnih kopija postavkom "Nastavak sigurnosne kopije".

en: Autosave
hr: Automatsko snimanje datoteke

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
hr: Treba li pluma automatski snimati promijenjene datoteke nakon protjeka vremenskog odsjeka. Možete postaviti vremenski odsjek postavkom "Vremenski odsjek automatskog snimanja".

en: Autosave Interval
hr: Vremenski odsjek automatskog snimanja

en: Writable VFS schemes
hr: VFS-sheme se mogu zapisivati

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
hr: Lista VFS shema koje pluma podržava u write modu. Shema 'datoteka' uobičajeno omogućava pisanje.

en: Maximum Number of Undo Actions
hr: Najveći broj povrata (undo operacija)

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
hr: Najveći broj akcija koje će pluma moći poništiti ili vratiti. Koristi "-1" za neograničen broj akcija.

en: Line Wrapping Mode
hr: Način prelamanja linija

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hr: Određuje način sažimanja dugih linija u prostoru za uređivanje. Koristiti "GTK_WRAP_NONE" za isključivanje sažimanja, "GTK_WRAP_WORD" za sažimanje na krajevima riječi, i "GTK_WRAP_CHAR" za sažimanje između znakova. Obratite pažnju da su vrijednosti osjetljive na velika ili mala slova, pa vodite  računa da moraju biti iste kao što su ovdje navedene.

en: Tab Size
hr: Veličina tabulatora

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
hr: Određuje broj razmaka koji se prikazuju umjesto tab znakova.

en: Insert spaces
hr: Umetni razmake

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
hr: Treba li pluma umetnuti razmake umjesto tabova.

en: Automatic indent
hr: Automatsko uvlačenje

en: Display Line Numbers
hr: Prikaži brojeve linija

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
hr: Treba li pluma prikazivati brojeve linija u prostoru za izmjenu teksta.

en: Highlight Current Line
hr: Označi trenutačnu liniju

en: Whether pluma should highlight the current line.
hr: Treba li pluma isticati trenutačnu liniju.

en: Highlight Matching Bracket
hr: Označi odgovarajuću uglatu zagradu

en: Display Right Margin
hr: Prikaži desnu marginu

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
hr: Treba li pluma prikazivati desnu marginu u prostoru za izmjenu teksta.

en: Right Margin Position
hr: Položaj desne margine

en: Specifies the position of the right margin.
hr: Određuje položaj desne margine.

en: Restore Previous Cursor Position
hr: Vrati prijašnju poziciju kursora

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
hr: Treba li pluma postaviti kursor na prijašnju poziciju prilikom učitavanja datoteke.

en: Enable Search Highlighting
hr: Omogući označavanje pretraga

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
hr: Treba li pluma označiti sva pojavljivanja teksta koji se pretražuje

en: Enable Syntax Highlighting
hr: Uključi isticanje sintakse

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
hr: Treba li pluma omogućiti isticanje sintakse.

en: Toolbar is Visible
hr: Alatna traka je vidljiva

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
hr: Treba li alatna traka biti vidljiva u prozorim za uređivanje.

en: Toolbar Buttons Style
hr: Stil gumba na alatnoj traci

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hr: Stil gumba na traci s alatima. Moguće vrijednosti su "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" za predefinirani sustavski stil, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" za prikaz samo sličica, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" za prikaz i sličica i teksta, i "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" za prikaz naglašenog teksta pored sličica. Obratite pažnju da su vrijednosti osjetljive na velika i mala slova, pa se uvjerite da ih koristite kao što su ovdje navedene.

en: Status Bar is Visible
hr: Statusna traka je vidljiva

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
hr: Treba li statusna traka u dnu prozora za uređivanje biti vidljiva.

en: Side Pane is Visible
hr: Bočna ploča je vidljiva

en: Bottom Panel is Visible
hr: Donja traka je vidljiva

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
hr: Treba li donja ploča u dnu prozora za uređivanje biti prikazana

en: Maximum Recent Files
hr: Maksimalan broj prikazanih nedavno otvorenih datoteka

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
hr: Određuje maksimalni broj nedavno otvorenih datoteka koje se prikazuju u podizborniku "Nedavno otvorene datoteke".

en: Print Syntax Highlighting
hr: Ispisivanje isticanja sintakse

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
hr: Treba li pluma isticati sintaksu prilikom ispisa dokumenata.

en: Print Header
hr: Zaglavlje ispisa

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
hr: Treba li pluma uključiti zaglavlje dokumenta prilikom ispisa.

en: Printing Line Wrapping Mode
hr: Ispisivanje načina sažimanja linija

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hr: Određuje način sažimanja dugih linija prilikom ispisa. Koristiti "GTK_WRAP_NONE" za isključivanje sažimanja, "GTK_WRAP_WORD" za sažimanje na krajevima riječi, i "GTK_WRAP_CHAR" za sažimanje između znakova. Obratite pažnju da su vrijednosti osjetljive na velika ili mala slova, pa vodite računa da moraju biti iste kao što su ovdje navedene.

en: Print Line Numbers
hr: Ispis brojeva linija

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
hr: Ukoliko je ova vrijednost 0 prilikom ispisa dokumenta neće biti umetnuti brojevi linija. U suprotnom, ispisivati će se broj linije na svakih toliko linija.

[ctx: print-font-body-pango]
en: 'Monospace 9'
hr: Monospace 9

en: Body Font for Printing
hr: Font tijela teksta pri ispisu

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
hr: Određuje font koji se koristi za tijelo dokumenta prilikom ispisa.

en: Header Font for Printing
hr: Font zaglavlja prilikom ispisa

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
hr: Određuje font koji se koristi za ispis zaglavlja stranice. Ovo ima efekta samo ako je uključena opcija "Ispisuj zaglavlje".

en: Line Number Font for Printing
hr: Font broja linije prilikom ispisa

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
hr: Određuje font koji se koristi za ispis brojeva linija. Ovo ima efekta samo ako opcija "Ispisuj brojeve linija" nije postavljena na 0.

[ctx: shown-in-menu]
en: [ 'ISO-8859-15' ]
hr: [ISO-8859-15]

en: Encodings shown in menu
hr: Kodni rasporedi prikazani u izborniku

en: History for "replace with" entries
hr: Povijest za "zamijeni sa" unosima

en: Active plugins
hr: Aktivni _priključci

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
hr: Lista aktivnih dodataka. Sadrži 'Lokaciju' aktivnih dodataka. Pogledaj .pluma-plugin datoteku da dobiješ 'Lokaciju' datog dodatka.

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
hr: Uređivač teksta za MATE radno okruženje

en: Text Editor
hr: Tekstualni uređivač

en: Edit text files
hr: Uređivanje tekstualnih datoteka

en: Log Out _without Saving
hr: Odjavi se _bez spremanja

en: _Cancel Logout
hr: _Otkaži odjavu

en: Close _without Saving
hr: Zatvori prozor bez spremanja

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: _Save
hr: _Spremi

en: Question
hr: Upit

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
hr: Ako ih ne spremite, promjene zadnje minute će biti trajno izgubljene.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
hr: Ako ne spremite, promjene zadnjih sat vremena će biti trajno izgubljene.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
hr: Promjene dokumenta "%s" će biti trajno izgubljene.

en: Save changes to document "%s" before closing?
hr: Spremiti promjene u dokument "%s" prije zatvaranja?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
hr: Spremanje je onemogućio administrator sustava.

en: Docum_ents with unsaved changes:
hr: Dokum_enti sa nespremljenim promjenema:

en: S_elect the documents you want to save:
hr: Izaberite dokumente koje želite spremiti:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
hr: Ako ne snimite, sve izmjene će biti izgubljene.

en: _OK
hr: _U redu

en: _Help
hr: _Pomoć

en: Character Encodings
hr: Kodiranje znakova

en: _Description
hr: _Opis

en: _Encoding
hr: _Kodiranje

en: Character encodings
hr: Kodiranje znakova

en: A_vailable encodings:
hr: Dostupni _znakovni skupovi:

en: _Add
hr: _Dodaj

en: E_ncodings shown in menu:
hr: Kodni _rasporedi prikazani u izborniku:

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Use the system fixed width font (%s)
hr: _Koristi jednolični font od sustava (%s)

en: The selected color scheme cannot be installed.
hr: Odabrana shema boja ne može biti instalirana.

en: Add Scheme
hr: Dodaj shemu

en: A_dd Scheme
hr: D_odaj shemu

en: Color Scheme Files
hr: Datoteke sheme boja

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Could not remove color scheme "%s".
hr: Ne mogu ukloniti shemu boja "%s".

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Preferences
hr: Prilagodbe

en: Enable text _wrapping
hr: Omogući _sažimanje teksta

en: Do not _split words over two lines
hr: Ne dijeli riječ u dvije linije

en: Highlight current _line
hr: Označi trenutni _redak

en: Highlight matching _bracket
hr: Istakni uparene zagrade

en: Display
hr: Prikaz

en: _Display line numbers
hr: Prika_ži brojeve linija

en: View
hr: Pogled

en: _Tab width:
hr: _Dužina kartice:

en: Insert _spaces instead of tabs
hr: Umetni razmake umje_sto tabova

en: File Saving
hr: Spremanje datoteke

en: Create a _backup copy of files before saving
hr: Napravi _sigurnosnu kopiju datoteka prije snimanja

en: _Autosave files every
hr: _Automatsko spremanje datoteka svakih

en: _minutes
hr: _minuta

en: Editor
hr: Uređivač

en: Editor _font:
hr: Font _uređivača:

en: Pick the editor font
hr: Izaberite boju teksta

en: Color Scheme
hr: Shema boja

en: _Add...
hr: _Dodaj...

en: Font & Colors
hr: Fontovi i boje

en: Plugins
hr: Priključci

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Find
hr: Nađi

en: Replace _All
hr: Zamjeni _sve

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: Replace All
hr: Zamijeni sve

en: _Search for:
hr: _Traži:

en: Replace _with:
hr: _Zamijeni s

en: _Match case
hr: Uspoređuj mala i velika slova

en: Match _entire word only
hr: Uspor_edi samo cijele riječi

en: Search _backwards
hr: Traži u_natrag

en: _Wrap around
hr: Omotaj oko

en: Show the application's version
hr: Prikaži verziju programa

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
hr: Kodna stranica koja će se koristiti za otvaranje datoteka popisanih na komandoj liniji

en: Create a new document in an existing instance of pluma
hr: Napravi novi dokument u postojećoj instanci plumaa

en: [FILE...]
hr: [DATOTEKA...]

en: %s: invalid encoding.
hr: %s: neprikladan oblik kodiranja

en: - Edit text files
hr: -Uredi tekstualne datoteke

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hr: %s
    Pokrenite '%s --help' za popis svih mogućih naredbi komandne linije.

en: Loading file '%s'…
hr: Učitavam datoteku '%s'...

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
hr: Otvori datoteke

en: The file "%s" is read-only.
hr: Datoteku "%s" nije dozvoljeno zapisati.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
hr: Želite li pokušati zamijeniti sa ovom koju spremate?

en: Saving file '%s'…
hr: Spremam datoteku "%s"

en: Save As…
hr: Spremi kao...

en: Reverting the document '%s'…
hr: Vraćanje dokumenta "%s" u izvorišno stanje

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
hr: Promjene nisu sačuvane. Vratiti dokument "%s" u izvorišno stanje?

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
hr: Promjene napravljene na dokumentu u zadnjoj minuti će biti izgubljene.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
hr: Izmjene napravljene na dokumentu u zadnjih sat vremena bit će trajno izgubljene.

en: _Revert
hr: _Vrati

en: MATE Documentation Team
hr: MATE dokumentacijski tim

en: GNOME Documentation Team
hr: GNOME dokumentacijski tim

en: Found and replaced one occurrence
hr: Nađeno i zamjenjeno jedno pojavljivanje

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
hr: "%s" nije nađeno

en: Unsaved Document %d
hr: Dokument "%d" nije spremljen

en: Read-Only
hr: Samo za čitanje

en: Documents
hr: Dokumenti

en: Western
hr: Zapadni

en: Central European
hr: Srednjeeuropski

en: South European
hr: Južnoeuropski

en: Baltic
hr: Baltik

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: Arabic
hr: Arapski

en: Greek
hr: Grčki

en: Hebrew Visual
hr: Hebrejski vidljivo

en: Turkish
hr: Turski

en: Nordic
hr: Nordijski

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Armenian
hr: Armenski

en: Chinese Traditional
hr: Tradicionalni kineski

en: Cyrillic/Russian
hr: Ćirilica/ruski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: Chinese Simplified
hr: Pojednostavljeni kineski

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Cyrillic/Ukrainian
hr: Ćirilica/ukrajinski

en: Vietnamese
hr: Vijetnamska

en: Thai
hr: Tajlandski

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Automatically Detected
hr: Automatski otkriveno

en: Current Locale (%s)
hr: Tekuće lokalne postavke (%s)

en: Add or Remove...
hr: Dodaj ili ukloni...

en: All Text Files
hr: Sve tekstualne datoteke

en: Windows
hr: Prozori

en: _Open
hr: _Otvori

en: There was an error displaying the help.
hr: Došlo je do greške prilikom prikazivanja pomoći. %s
    %s

en: _Retry
hr: _Pokušaj ponovno

en: Could not find the file %s.
hr: Ne mogu pronaći datoteku %s.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations.
hr: pluma ne može rukovati sa %s lokacijama

en: pluma cannot handle this location.
hr: pluma ne može rukovati sa %s: adrese za pisanje.

en: The location of the file cannot be mounted.
hr: Lokacija datoteke se ne može montirati.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
hr: Lokaciji datoteke se ne može pristupiti jer nije montirana.

en: %s is a directory.
hr: %s je direktorij.

en: %s is not a valid location.
hr: %s nije valjana lokacija.

en: %s is not a regular file.
hr: %s nije uobičajena datoteka

en: Connection timed out. Please try again.
hr: Veza je prekinuta. Molim pokušajte ponovno.

en: The file is too big.
hr: Datoteka je prevelika.

en: Unexpected error: %s
hr: Neočekivana greška: %s

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
hr: pluma ne može naći datoteku. Možda je nedavno izbrisana.

en: Could not revert the file %s.
hr: Ne mogu vratiti datoteku %s u izvorišno stanje.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
hr: N_emoj urediti

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
hr: Ne posjedujete potrebne dozvole potrebne za otvaranje datoteke.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
hr: Molim, provjerite da ne pokušavate otvoriti izvršnu datoteku.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
hr: Datoteka koju ste otvorili ima neke neispravne znakove.Ako nastavite ueđivati ovu datoteku, možete ovaj dokument učiniti beskorisnim.

en: Could not open the file %s.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
hr: Ova datoteka (%s) je već otvorana u drugom pluma prozoru.

en: S_ave Anyway
hr: Ip_ak spremi

en: D_on't Save
hr: N_e spremaj

en: The file %s has been modified since reading it.
hr: Datoteka %s je u međuvremenu promjenjena.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
hr: Ukoliko ju sada spremite sve promjene napravljene izvan plumaa biti će izgubljene. Da li ste sigurni?

en: Could not create a backup file while saving %s
hr: Ne mogu napraviti sigurnosnu kopiju pri spremanju %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
hr: Ne mogu spremiti privremenu sigurnosnu datoteku pri spremanju %s

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
hr: %s nije ispravna lokacija. Molim provjerite da ste ispravno upisali lokaciju i pokušajte ponovno.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
hr: Nemate dozvole neophodne za spremanje ove datoteke.Molim provjerite da ste točno upisali lokaciju i pokušajte ponovno.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
hr: Nema dovoljno prostora na disku da bi se spremila ova datoteka.Molim oslobodite nešto prostora i pokušajte ponovno.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
hr: Datoteka sa istim imenom već postoji. Molim koristite drugo ime.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
hr: Disk na koji pokušavate spremiti datoteku ima ograničenje u duljini imena datoteka.Molim koristite kraće ime.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
hr: Disk na koji pokušavate spremiti datoteku ima ograničenje u veličini datoteka.Molim pokušajte spremiti manje datoteke ili ih spremiti na disk koji nema ova ograničenja.

en: Could not save the file %s.
hr: Ne mogu spremiti datoteku %s.

en: The file %s changed on disk.
hr: Datoteka %s izmjenjena je na disku.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
hr: Želite li odbaciti vaše izmjene i ponovno učitati datoteku?

en: Do you want to reload the file?
hr: Želite li ponovno učitati datoteku?

en: _Reload
hr: _Ponovno učitavanje

en: Empty
hr: Prazno

en: Hide panel
hr: Sakrij ploču

en: File: %s
hr: Datoteka: %s

en: Page %N of %Q
hr: Stranica %N od %Q

en: Preparing...
hr: Pripremam...

en: Syntax Highlighting
hr: Isticanje sintakse

en: Line Numbers
hr: Brojevi retka

en: Print line nu_mbers
hr: Ispiši brojeve re_tka

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
hr: Ispiši _broj svakih

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
hr: reci

en: Page header
hr: Zaglavlje stranice

en: Fonts
hr: Fontovi

en: _Body:
hr: Tije_lo:

en: He_aders and footers:
hr: Za_glavlja i podnožja:

en: _Line numbers:
hr: Brojevi _linija:

en: _Restore Default Fonts
hr: V_rati predefinirana pisma

en: Show the previous page
hr: Pokaži prethodnu stranicu

en: Show the next page
hr: Pokaži slijedeću stranicu

en: Current page (Alt+P)
hr: Trenutna stranica (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
hr: od

en: Page total
hr: Ukupno stranica

en: The total number of pages in the document
hr: Ukupan broj stranica u dokumentu

en: Show multiple pages
hr: Pokaži više stranica

en: Zoom 1:1
hr: Nema povećanja

en: Zoom to fit the whole page
hr: Prilagodi uvećanje za prikaz cijele stranice

en: Zoom the page in
hr: Povećaj stranicu

en: Zoom the page out
hr: Smanji stranicu

en: _Close Preview
hr: _Zatvori pregled

en: Close print preview
hr: Zatvori pregled ispisa

en: Page %d of %d
hr: Stranica %d od %d

en: Page Preview
hr: Pregled stranice

en: The preview of a page in the document to be printed
hr: Pregled stranice dokumenta prije ispisa.

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
hr:   Lin %d, kol %d

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
hr: Vraćam %s iz %s

en: Reverting %s
hr: Vraćam %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
hr: Učitavam %s iz %s

en: Loading %s
hr: Učitavam %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
hr: Spremam %s u %s

en: Saving %s
hr: Spremam %s

en: Error opening file %s
hr: Greška pri otvaranju datoteke %s

en: Error reverting file %s
hr: Greška pri vraćanju datoteke %s

en: Error saving file %s
hr: Greška pri spremanju datoteke %s

en: Name:
hr: Ime:

en: MIME Type:
hr: MIME tip:

en: Encoding:
hr: Kodiranje:

en: Close document
hr: Zatvori dokument

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _View
hr: _Pogled

en: _Search
hr: _Traži

en: _Tools
hr: _Alati

en: _Documents
hr: _Dokumenti

en: _New
hr: _Novi

en: Create a new document
hr: Napravi novi dokument

en: _Open...
hr: _Otvori...

en: Open a file
hr: Otvori datoteku

en: Pr_eferences
hr: _Postavke

en: Configure the application
hr: Podesi program

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: Open the pluma manual
hr: Otvori priručnik za pluma

en: _About
hr: _O programu

en: About this application
hr: O programu

en: Leave fullscreen mode
hr: Napusti način cijelog zaslona

en: Save the current file
hr: Spremi trenutnu datoteku

en: Save _As...
hr: Spremi _kao...

en: Save the current file with a different name
hr: Makni trenutni pogled na spremink

en: Revert to a saved version of the file
hr: Ponovo učitaj spremljenu inačicu datoteke

en: Print Previe_w
hr: Pregled prije ispisa

en: Print preview
hr: Pregled prije ispisa

en: _Print...
hr: _Ispis...

en: Print the current page
hr: Ispiši trenutnu stranicu

en: _Undo
hr: _Poništi

en: Undo the last action
hr: Poništi posljednju radnju

en: _Redo
hr: _Ponovi

en: Redo the last undone action
hr: Ponovi zadnju poništenu radnju

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: Cut the selection
hr: Izreži označeno

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Copy the selection
hr: Kopiraj označeno

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: Paste the clipboard
hr: Zalijepi sadržaj clipboarda

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: Delete the selected text
hr: Obriši odabrani tekst

en: Select _All
hr: Označi _sve

en: Select the entire document
hr: Ozači cijeli dokument

en: C_hange Case
hr: _Promijeni velika/mala slova

en: All _Upper Case
hr: Sve VELIKIM slovima

en: Change selected text to upper case
hr: Promijeni odabrani tekst u VELIKA slova

en: All _Lower Case
hr: Sve malim slovima

en: Change selected text to lower case
hr: Promijeni odabrani tekst u mala slova

en: _Invert Case
hr: Zamijeni velika/mala slova međusobno

en: Invert the case of selected text
hr: Zamijeni velika slova malima, a mala velikima

en: Capitalize the first letter of each selected word
hr: Prvo slovo svake riječi odabranog teksta zamijeni velikim slovom

en: _Highlight Mode
hr: _Način isticanja

en: _Find...
hr: _Pronađi:

en: Search for text
hr: Traži tekst

en: Find Ne_xt
hr: Nađi slije_deće

en: Search forwards for the same text
hr: Traži dalje isti tekst

en: Find Pre_vious
hr: Nađi pre_thodno

en: Search backwards for the same text
hr: Traži isti tekst unazad

en: _Replace...
hr: _Zamijeni...

en: Search for and replace text
hr: Traži i zamjeni tekst

en: _Clear Highlight
hr: _Izbriši označeno

en: Clear highlighting of search matches
hr: Ukloni isticanje pri pretrazi

en: Go to _Line...
hr: Idi na _redak...

en: Go to a specific line
hr: Idi na određeni redak

en: _Incremental Search...
hr: _Inkrementalno pretraživanje...

en: Incrementally search for text
hr: Inkrementalno pretraži tekst

en: _Save All
hr: _Spremi sve

en: Save all open files
hr: Spremi sve otvorene datoteke

en: _Close All
hr: _Zatvori sve

en: Close all open files
hr: Zatvori sve otvorene datoteke

en: _Previous Document
hr: _Prethodni dokument

en: Activate previous document
hr: Aktiviraj prethodni dokument

en: _Next Document
hr: _Slijedeći dokument

en: Activate next document
hr: Aktivirajte slijedeći dokument

en: _Move to New Window
hr: Pre_mijesti u novi prozor

en: Move the current document to a new window
hr: Premijesti trenutni dokument u novi prozor

en: Close the current file
hr: Zatvori trenutnu datoteku

en: _Quit
hr: _Završi

en: Quit the program
hr: Izlaz iz programa

en: _Toolbar
hr: _Alatna traka

en: Show or hide the toolbar in the current window
hr: Pokaži ili sakrij traku s alatima u trenutnom prozoru

en: _Statusbar
hr: _Statusna traka

en: Show or hide the statusbar in the current window
hr: Pokaži ili sakrij statusnu traku u trenutnom prozoru

en: _Fullscreen
hr: _Cijeli zaslon

en: Edit text in fullscreen
hr: Uredi tekst u cijelom zaslonu

en: Side _Pane
hr: Bočni _prozor

en: Show or hide the side pane in the current window
hr: Sakrij ili pokaži bočnu ploču u trenutnom prozoru

en: _Bottom Pane
hr: Donja ploča

en: Show or hide the bottom pane in the current window
hr: Pokaži ili ukloni donju ploču u trenutnom prozoru

en: Please check your installation.
hr: Molim, provjerite instalaciju programa.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
hr: Nije moguće otvoriti UI datoteku %s. Greška: %s

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
hr: NIje moguće naći objekt '%s' unutar datoteke %s.

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
hr: / na %s

en: _Wrap Around
hr: Omotaj

en: Match _Entire Word Only
hr: Pretraži kao cijelu riječ

en: _Match Case
hr: Pretraži pazeći na stanje slova (velika/mala)

en: String you want to search for
hr: Niz znakova koji se pretražuje

en: Line you want to move the cursor to
hr: Linija na koju želite pomaknuti kursor

en: Use %s highlight mode
hr: Koristi %s način isticanja

note: Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
hr: Obični tekst

en: Disable syntax highlighting
hr: Isključi isticanje sintakse

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
hr: Otvori '%s'

en: Open a recently used file
hr: Otvori nedavno korištenu datoteku

en: Open
hr: Otvori

en: Save
hr: Spremi

en: Print
hr: Ispis

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
hr: Aktiviraj '%s'

en: Use Spaces
hr: Koristi razmake

en: Tab Width
hr: Dužina kartice

en: Document Statistics
hr: Statistika dokumenta

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
hr: Pregledava trenutačni dokument i prijavljuje broj riječi, linija znakova i nepraznih znakova u njemu.

en: _Update
hr: _Ažuriraj

en: File Name
hr: Ime datoteke

en: Bytes
hr: Bajtova

en: Characters (no spaces)
hr: Znakova (bez razmaka)

en: Characters (with spaces)
hr: Znakova (s prazninama)

en: Words
hr: Riječi

en: Lines
hr: Linije

en: Document
hr: Dokument

en: Selection
hr: Odabir

en: _Document Statistics
hr: _Statistika dokumenta

en: External Tools
hr: Vanjski alati

en: Execute external commands and shell scripts.
hr: Izvrši vanjske (eksterne) naredbe ili shell skripte

en: Manage _External Tools...
hr: Upravlja _vanjskim alatima...

en: Opens the External Tools Manager
hr: Otvara upravitelja vanjskih alata

en: External _Tools
hr: Vanjski _alati

en: External tools
hr: Vanjski alati

en: Could not execute command: %s
hr: Ne mogu izvršiti naredbu: %s

en: You must be inside a word to run this command
hr: Morate biti unutar riječi za ovu komadnu

en: Running tool:
hr: Pokrenuti alat

en: Done.
hr: Dovršeno

en: Exited
hr: Završeno

en: All languages
hr: Svi jezici

en: All Languages
hr: Sv Jezici

en: New tool
hr: Novi alat

en: This accelerator is already bound to %s
hr: Ova tipkovnička kratica već je iskorištena za %s

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
hr: Otipkajte novu tipkovničku kraticu ili pritisnite Backspace za brisanje

en: Type a new accelerator
hr: Otipkajte novu tipkovničku kraticu

en: Stopped.
hr: Zaustavljeno

en: All documents
hr: Svi dokumenti

en: Local files only
hr: Samo lokalne datoteke

en: Remote files only
hr: Samo udaljene datoteke

en: Untitled documents only
hr: Samo nenaslovljeni dokumenti

en: Nothing
hr: Ništa

en: Current document
hr: Trenutni dokument

en: Current selection
hr: Trenutni odabir

en: Current line
hr: Trenutni redak

en: Current word
hr: Trenutna riječ

en: Display in bottom pane
hr: Prikaži u donjoj ploči

en: Create new document
hr: Napravi novi dokument

en: Append to current document
hr: Dodaj trenutnom dokumentu

en: Replace current document
hr: Zamjeni trenutni dokument

en: Replace current selection
hr: Zamjeni trenutni odabir

en: Insert at cursor position
hr: Umetni poziciju pokazivača

en: External Tools Manager
hr: Upravitelj vanjskim alatima

en: _Tools:
hr: Alati

en: _Applicability:
hr: Primjenjivo na

en: _Output:
hr: Izlaz

en: _Input:
hr: Unos

en: _Save:
hr: Spremi

en: _Shortcut Key:
hr: _Tipka prečaca:

en: _Edit:
hr: _Uredi:

en: Run "make" in the document directory
hr: Pokreni "make" u direktoriju dokumenta

en: Open terminal here
hr: Otvori terminal ovdje

en: Open a terminal in the document location
hr: Otvori terminal na lokaciji dokumenta

en: Run command
hr: Pokreni naredbu

en: Search
hr: Traži

en: Easy file access from the side pane
hr: Laki pristup datoteci sa bočnog stupca

en: Enable Restore of Remote Locations
hr: Omogući obnovu udaljenih lokacija

en: File System
hr: Datotečni sustav

en: _Open terminal here
hr: _Otvori terminal ovdje

en: Open a terminal at the currently opened directory
hr: Otvori terminal u trenutno otvorenom direktoriju

en: File Browser
hr: Preglednik datoteka

en: An error occurred while creating a new directory
hr: Došlo je do greške prilikom stavarnja novoga direktorija

en: An error occurred while creating a new file
hr: Došlo je do greške prilikom stavarnja nove datoteke

en: An error occurred while renaming a file or directory
hr: Došlo je do greške prilikom preimenovanja datoteke ili direktorija

en: An error occurred while deleting a file or directory
hr: Došlo je do greške prilikom brisanja datoteke ili direktorija

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
hr: Došlo je do greške prilikom otvaranja direktorija u upravitelju datotekama

en: An error occurred while loading a directory
hr: Došlo je do greške prilikom učitavanja direktorija

en: An error occurred
hr: Došlo je do greške

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
hr: Ne mogu premjestiti datoteku u smeće, želite li
    trajno izbrisati?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
hr: Datoteka "%s" ne može biti premještena u smeće.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
hr: Odabrane datoteke ne mogu biti premještene u smeće.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
hr: Želiš li doista trajno izbrisati "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
hr: Jeste li sigurni da želite trajno izbrisati odabrane datoteke?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
hr: Ako izbrišeš stavku, ona je trajno izgubljena.

en: (Empty)
hr: (Prazno)

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
hr: datoteka

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
hr: direktorij

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: _Move to Trash
hr: _Premjesti u smeće

en: Move selected file or folder to trash
hr: Premjesti odabranu datoteku ili mapu u smeće

en: Delete selected file or folder
hr: Izbriši odabranu datoteku ili mapu

en: Open selected file
hr: Otvori odabranu datoteku

en: Up
hr: Gore

en: Open the parent folder
hr: Otvori matičnu mapu

en: _New Folder
hr: _Nova mapa

en: Add new empty folder
hr: Dodaj novu praznu mapu

en: New F_ile
hr: Nova d_atoteka

en: Add new empty file
hr: Dodaj novu praznu datoteku

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: Rename selected file or folder
hr: Preimenuj odabranu datoteku ili mapu

en: _Previous Location
hr: _Prethodna lokacija

en: Go to the previous visited location
hr: Idi na prethodni posjećeni položaj

en: _Next Location
hr: Slijedeća lokacija

en: Go to the next visited location
hr: Idi na sljedeći posjećeni položaj

en: _View Folder
hr: _Pogledaj mapu

en: View folder in file manager
hr: Pogledaj mapu u upravitelju datotekama

en: Show _Hidden
hr: Pokaži _skrivene

en: Show hidden files and folders
hr: Pokaži skrivene datoteke i mape

en: Show binary files
hr: Pokaži binarne datoteke

en: Previous location
hr: Prethodna lokacija

en: Go to previous location
hr: Idi na prethodnu lokaciju

en: Go to a previously opened location
hr: Idi na prethodno otvorenu lokaciju

en: Next location
hr: Slijedeća lokacija

en: Go to next location
hr: Idi na slijedeću lokaciju

en: Could not open media: %s
hr: Ne mogu otvoriti medij: %s

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
hr: Emacs, Kate i Vim prilagodba podržana u plumau

en: Python Console
hr: Python konzola

en: _Error color:
hr: _Boja greške:

en: C_ommand color:
hr: B_oja naredbe:

en: Quick Open
hr: Brzo Otvori

en: Quick open
hr: Brzo otvori

en: Quickly open documents
hr: Brzo otvara dokumente

en: Quickly open files
hr: Brzo otvara datoteke

en: Snippets
hr: Isječci

en: Snippets Manager
hr: Upravitelj isječaka

en: _Snippets:
hr: Isječci

en: Activation
hr: Aktivacija

en: S_hortcut key:
hr: T_ipka prečaca:

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
hr: Tab trigger

en: Manage _Snippets...
hr: Upravljanje isječcima

en: Manage snippets
hr: Upravljanje isječcima

en: Add a new snippet...
hr: Dodaj novi isječak

en: Global
hr: Globalno

en: Import successfully completed
hr: Uvoz je uspješno završen

en: All supported archives
hr: Sve podržane arhive

en: Gzip compressed archive
hr: Datoteka komprimirana u Gzip obliku

en: Bzip2 compressed archive
hr: Datoteka komprimirana u Bzip2 obliku

en: All files
hr: Sve datoteke

en: The following error occurred while exporting: %s
hr: Došlo je do slijedeće greške tijekom izvoza: %s

en: Export successfully completed
hr: Izvoz uspješno završen

en: Type a new shortcut
hr: Upišite novi prečac

en: The archive "%s" could not be created
hr: Arhivu "%s" nije moguće napraviti

en: Target directory "%s" does not exist
hr: Odredišni direktorij "%s" ne postoji

en: Target directory "%s" is not a valid directory
hr: Odredišni direktorij "%s" nije valjani direktorij

en: File "%s" does not exist
hr: Datoteka  "%s" ne postoji

en: S_ort...
hr: _Razvrstaj...

en: Sort the current document or selection
hr: Razvrstaj trenutni dokument ili odabir

en: Sort
hr: Razvrstavanje

en: Sorts a document or selected text.
hr: Razvrstava dokument ili odabrani tekst.

en: _Sort
hr: _Razvrstavanje

en: _Reverse order
hr: Obrnuti _poredak

en: R_emove duplicates
hr: Ukloni dupli_kate

en: _Ignore case
hr: Uvećaj

en: S_tart at column:
hr: Kreni od stupca:

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
hr: (nema prijedloga riječi)

en: _More...
hr: _Više...

en: _Ignore All
hr: _Zanemari sve

en: _Spelling Suggestions...
hr: Prijedlozi provjere prav_opisa...

en: Check Spelling
hr: Provjeri pravopis

en: Suggestions
hr: Prijedlozi

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
hr: (pravopis ispravan)

en: Completed spell checking
hr: Završena provjera pravopisa

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
hr: Nepoznato (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
hr: Zadano

en: Set language
hr: Postavi jezik

en: Languages
hr: Jezici

en: _Check Spelling...
hr: _Provjeri pravopis...

en: Check the current document for incorrect spelling
hr: Provjeri pravopisne greške u trenuntom dokumentu

en: Set _Language...
hr: Postavi _jezik

en: Set the language of the current document
hr: Namjesti jezik za trenutni dokument

en: _Autocheck Spelling
hr: _Automatska provjera pravopisa

en: Automatically spell-check the current document
hr: Automatski provjeravaj pravopis trenutnog dokumenta

en: The document is empty.
hr: Dokument je prazan.

en: No misspelled words
hr: Nema pravopisnih grešaka

en: Select the _language of the current document.
hr: Izaberite je_zik trenutnog dokumenta

en: Check spelling
hr: Provjeri pravopis

en: Misspelled word:
hr: Pogrešno napisane riječi:

en: word
hr: riječ

en: Change _to:
hr: Izmije_ni u:

en: Check _Word
hr: Provjeri rije_č

en: _Suggestions:
hr: _Prijedlozi:

en: _Ignore
hr: _Zanemari

en: Cha_nge
hr: _Promijeni

en: Ignore _All
hr: _Zanemari sve

en: Change A_ll
hr: I_zmijeni sve

en: User dictionary:
hr: Korisnički rječnik:

en: Add w_ord
hr: D_odaj riječ

en: Language:
hr: Jezik:

en: Language
hr: Jezik

en: Spell Checker
hr: Provjera pravopisa

en: Checks the spelling of the current document.
hr: Provjeri pravopisne greške u trenuntom dokumentu

en: Tags
hr: Tagovi

en: Select the group of tags you want to use
hr: Izaberite grupu tagova koje želite koristiti

en: _Preview
hr: _Pregled

en: Available Tag Lists
hr: Dostupni popis oznaka

en: Abbreviated form
hr: Prošireno iz

en: Abbreviation
hr: Kratica

en: Accessibility key character
hr: Znak za olakšan unos

en: Acronym
hr: Akronim

en: Align
hr: Poravnanje

en: Alignment character
hr: Znak za poravnavanje

en: Alternative
hr: Alternativa

en: Anchor URI
hr: Sidrište (anchor) URI

en: Anchor
hr: Sidro

en: Associated information
hr: Pridružena informacija

en: Author info
hr: Informacije o autoru

en: Background color (deprecated)
hr: Boja pozadine (zastarjelo)

en: Base URI
hr: Bazni URI

en: Bold
hr: Masno

en: Cell rowspan
hr: Raspon ćelije

en: Character encoding of linked resource
hr: Kodiranje znakova povezanog resursa

en: Citation
hr: Citat

en: Cite reason for change
hr: Citiraj razlog promjene

en: Class implementation ID
hr: ID implementacije klase

en: Class list
hr: Popis klasa

en: Code content type
hr: Kod za content-type

en: Color of selected links (deprecated)
hr: Boja odabranih poveznica (uastarjelo)

en: Column span
hr: Širina kolone

en: Columns
hr: Kolone

en: Comment
hr: Komentar

en: Computer code fragment
hr: Isječak računalnog koda

en: Content type (deprecated)
hr: Vrsta sadržaja (zastarjelo)

en: Coordinates
hr: Koordinate

en: Date and time of change
hr: Datum i vrijeme promjene

en: Defer attribute
hr: Defer atribut

en: Definition description
hr: Opis definicije

en: Deleted text
hr: Obrisani tekst

en: Directionality
hr: Smjernost

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: DIV Style container
hr: DIV style container

en: Document base
hr: Baza dokumenta

en: Document body
hr: Tijelo dokumenta

en: Document head
hr: Zaglavlje dokumenta

en: Document title
hr: Naslov dokumenta

en: Document type
hr: Tip dokumenta

en: Emphasis
hr: Naglasak

en: For label
hr: Za oznaku

en: Forced line break
hr: Nasilni prijelom

en: Form action handler
hr: Rukovatelj akcijama formi

en: Form control group
hr: Grupa controla formi

en: Form field label text
hr: Tekst oznake polja forme

en: Form input type
hr: Tip unosa forme

en: Form input
hr: Unos forme

en: Form method
hr: Metoda forme

en: Form
hr: Obrazac

en: Forward link
hr: Proslijedi link

en: Frame render parts
hr: Dijelovi renderiranja okvira

en: Frame source
hr: Izvorni kôd okvira

en: Frame target
hr: Cilj okvira

en: Frame
hr: Frame:

en: Frameset columns
hr: Stupci okvira

en: Frameset rows
hr: Retci okvira

en: Generic embedded object
hr: Opći uključeni objekt

en: Generic metainformation
hr: Opće informacije

en: Generic span
hr: Općieniti span

en: Heading 1
hr: Naslov 1

en: Heading 2
hr: Naslov 2

en: Heading 3
hr: Naslov 3

en: Heading 4
hr: Naslov 4

en: Heading 5
hr: Naslov 5

en: Heading 6
hr: Naslov 6

en: Height
hr: Visina

en: Horizontal rule
hr: Vodoravna crta

en: HTML root element
hr: HTML korijenski elemnet

en: HTTP header name
hr: HTTP ime zaglavlja

en: Image map area
hr: Područje mape slike

en: Image map name
hr: Ime mape slike

en: Image map
hr: Mapa slike

en: Image
hr: Slika

en: Inline frame
hr: Okvir u liniji

en: Inserted text
hr: Umetnuti tekst

en: Instance definition
hr: Definicija slučaja

en: Italic text
hr: Nakošeni tekst

en: Label
hr: Oznaka

en: Language code
hr: Jezični kôd

en: Large text style
hr: Stil velikog teksta

en: Link color (deprecated)
hr: Boja poveznice (zastarjelo)

en: List item
hr: Popis stavaka

en: List of MIME types for file upload
hr: Popis MIME tipova za slanje datoteka

en: List of supported character sets
hr: Popis podržanih setova znakova

en: Local change to font
hr: Lokalna promjena na fontu

en: Long description link
hr: Link dugog opisa

en: Long quotation
hr: Dugo citiranje

en: Margin pixel height
hr: Visina piksela margine

en: Margin pixel width
hr: Širina margine u pikselima

en: Maximum length of text field
hr: Najveća duljina polja za tekst

en: Output media
hr: Izlazni medij

en: Media-independent link
hr: Nezavisni link

en: Menu list (deprecated)
hr: Lista izbornika (zastarjelo)

en: Multi-line text field
hr: Višelinijsko polje za tekst

en: Multiple
hr: Višestruki

en: Name
hr: Ime

en: Named property value
hr: Imenovana vlasnička vrijednost

en: No frames
hr: Nema okvira

en: No resize
hr: Nema promjene veličine

en: No script
hr: Nema skripte

en: No URI
hr: Nema URI-a

en: Object data reference
hr: Veza objekta podataka

en: Offset for alignment character
hr: Pomak za poravnate znakove

en: OnBlur event
hr: OnBlur događaj

en: OnChange event
hr: OnChange događaj

en: OnClick event
hr: OnClick događaj

en: OnDblClick event
hr: OnDblClick događaj

en: OnFocus event
hr: OnFocus događaj

en: OnKeyDown event
hr: OnKeyDown događaj

en: OnKeyPress event
hr: OnKeyPress događaj

en: OnKeyUp event
hr: OnKeyUp događaj

en: OnLoad event
hr: OnLoad događaj

en: OnMouseDown event
hr: OnMouseDown događaj

en: OnMouseMove event
hr: OnMouseMove događaj

en: OnMouseOut event
hr: OnMouseOut događaj

en: OnMouseOver event
hr: OnMouseOver događaj

en: OnMouseUp event
hr: OnMouseUp događaj

en: OnReset event
hr: OnReset događaj

en: OnSelect event
hr: OnSelect događaj

en: OnSubmit event
hr: OnSubmit događaj

en: OnUnload event
hr: OnUnload događaj

en: Option group
hr: Grupa opcija

en: Option selector
hr: Izbornik opcija

en: Ordered list
hr: Poredani popis

en: Paragraph class
hr: Klasa odlomka

en: Paragraph style
hr: Stil odlomka

en: Paragraph
hr: Odlomak

en: Preformatted text
hr: Preformatirani tekst

en: Profile metainfo dictionary
hr: Rječnik profila meta informacija

en: Push button
hr: Pogurni tipka

en: ReadOnly text and password
hr: ReadOnly tekst i lozinka

en: Reverse link
hr: Obrnuti link

en: Rows
hr: Retci

en: Rulings between rows and columns
hr: Pravila između redaka i stupaca

en: Sample program output, scripts
hr: Izlaz primjernog programa, skripte

en: Scope covered by header cells
hr: Doseg pokvriven ćelijama zaglavlja

en: Script language name
hr: Ime skriptnog jezika

en: Scrollbar
hr: Klizač

en: Selectable option
hr: Odaberiva opcija

en: Selected
hr: Odabrano

en: Server-side image map
hr: Mapa slike na poslužitelju

en: Shape
hr: Oblik

en: Short inline quotation
hr: Kratki citat u retku

en: Size (deprecated)
hr: Veličina (zastarjelo)

en: Small text style
hr: Mali stil teksta

en: Source
hr: Izvor

en: Spacing between cells
hr: Razmak između ćelija

en: Spacing within cells
hr: Razmak unutar ćelija

en: Span
hr: Obuhvaćeno

en: Strong emphasis
hr: Naglašavanje

en: Style info
hr: Informacije o stilu

en: Subscript
hr: Indeks

en: Superscript
hr: Eksponent

en: Table body
hr: Tijelo tablice

en: Table caption
hr: Naslov tablice

en: Table column group properties
hr: Postavke grupe stupaca tablice

en: Table column properties
hr: Postavke stupaca tablice

en: Table data cell
hr: Podatkovna ćelija tablice

en: Table footer
hr: Podnožje tablice

en: Table header cell
hr: Ćelija zaglavlja tablice

en: Table header
hr: Zaglavlje tablice

en: Table row
hr: Redak tablice

en: Table summary
hr: Sažetak tablice

en: Table
hr: Tablica

en: Target - Blank
hr: Cilj - prazno

en: Target - Parent
hr: Cilj - roditelj

en: Target - Self
hr: Cilj - isti

en: Target - Top
hr: Cilj - vrh

en: Teletype or monospace text style
hr: Teletype ili stil teksta jednakog razmaka

en: Text color (deprecated)
hr: Boja teksta (zastarjelo)

en: Text entered by user
hr: Tekst koji je unio korisnik

en: Title
hr: Naslov

en: Underlined text style
hr: Stil podcrtanog teksta

en: Unordered list
hr: Neporedana lista

en: Use image map
hr: Koristi mapu slike

en: Value interpretation
hr: Interpretacija vrijednosti

en: Value
hr: Vrijednost

en: Variable or program argument
hr: Argument varijable ili programa

en: Vertical cell alignment
hr: Okomito poravnavanje ćelija

en: Width
hr: Širina

en: HTML - Tags
hr: HTML - Oznake

en: Above
hr: Iznad

en: Array
hr: Niz

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Background texture tile
hr: Slaganje pozadinske slike

en: Base font
hr: Osnovni font

en: Border color
hr: _Boja pozadine

en: Border
hr: Rub

en: Center
hr: Sredina

en: Checked (state)
hr: Provjereno (stanje)

en: Color of selected links
hr: Boja odabranih linkova

en: Content scheme
hr: _Sadržaj sheme

en: Content type
hr: _Sadržaj tip

en: Direction
hr: Smjer

en: HTML version
hr: HTML verzija

en: Embedded object
hr: Ubačeni objekt

en: Font face
hr: Font

en: Frameborder
hr: Granica okvira

en: Framespacing
hr: Razmak okvira

en: Heading
hr: Naslov

en: Horizontal space
hr: Vodoravni prostor

en: Image source
hr: Izvor slike

en: Inline layer
hr: Sloj u liniji

en: Layer
hr: Sloj

en: Link color
hr: Boja veze

en: Listing
hr: Popisujem

en: Mail link
hr: Pošalji link

en: Marquee
hr: Pomični tekst

en: Menu list
hr: Popis izbornika

en: Multicolumn
hr: Više stupaca

en: Next ID
hr: Slijedeći ID

en: No embedded objects
hr: Nema uključenih objekata

en: No layers
hr: Nema slojeva

en: No line break
hr: Nema prekida linije

en: No shade
hr: Nema sjenčanja

en: No word wrap
hr: Nema sažimanja riječi

en: Note
hr: Bilješka

en: Object applet file
hr: Datoteka objekta appleta

en: Preformatted listing
hr: Preformatirani popis

en: Prompt message
hr: Ispiši poruku

en: Quote
hr: Citat

en: Range
hr: Opseg

en: Reduced spacing
hr: Smanjeni razmaci

en: Root
hr: Korijen

en: Single line prompt
hr: Jedan unos za liniju

en: Size
hr: Veličina

en: Soft line break
hr: Lagani prekid linije

en: Sound
hr: Zvuk

en: Spacer
hr: Razmaknica

en: Square root
hr: Kvadratni korijen

en: Starting sequence number
hr: Početni broj za niz

en: Strike-through text style
hr: Stil precrtanog teksta

en: Strike-through text
hr: Precrtani tekst

en: Tab order position
hr: Poredak kartica

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Text
hr: Tekst

en: Vertical space
hr: Okomiti razmak

en: Visited link color
hr: Boja posjećenog linka

en: HTML - Special Characters
hr: HTML - posebni znakovi

en: Latex - Tags
hr: Latex - oznake

en: Bibliography (cite)
hr: Bibliografija (navod)

en: Bibliography (item)
hr: Bibliografija (stavak)

en: Bibliography (shortcite)
hr: Bibliografija (kratki navod)

en: Bibliography (thebibliography)
hr: Bibliografija (bibliografija)

en: Brackets ()
hr: Zagrade ()

en: Brackets []
hr: Zagrade []

en: Brackets {}
hr: Zagrade {}

en: File input
hr: Unos datoteke

en: Function e^
hr: Funkcija e^

en: Function exp
hr: Funkcija exp

en: Function log
hr: Funkcija log

en: Function log10
hr: Funkcija log10

en: Function sine
hr: Funkcija sinus

en: Greek alpha
hr: Grčki alfa

en: Greek beta
hr: Grčki beta

en: Greek epsilon
hr: Grški epsilon

en: Greek gamma
hr: Grčki gama

en: Greek lambda
hr: Grčka lambda

en: Greek rho
hr: Grčki ro

en: Greek tau
hr: Grčki tau

en: Header 0 (chapter)
hr: Naslov 1 (poglavlje)

en: Header 0 (chapter*)
hr: Naslov 0 (poglavlje*)

en: Header 1 (section)
hr: Naslov 1 (odlomak)

en: Header 1 (section*)
hr: Naslov 1 (odjeljak*)

en: Header 2 (subsection)
hr: Naslov 2 (pododjeljak)

en: Header 2 (subsection*)
hr: Naslov 2 (pododjeljak*)

en: Header 3 (subsubsection)
hr: Naslov 3 (podpododjeljak)

en: Header 3 (subsubsection*)
hr: Naslov 3 (podpododjeljak*)

en: Header 4 (paragraph)
hr: Naslov 4 (odlomak)

en: Header appendix
hr: Dodatak naslovu

en: List description
hr: Popis opisa

en: List enumerate
hr: Popis nabrajanja

en: List itemize
hr: Popis stavaka

en: Item with label
hr: Stavka s oznakom

en: Item
hr: Stavka

en: Maths (display)
hr: Matematika (prikaz)

en: Maths (inline)
hr: Matematika (u liniji)

en: Operator fraction
hr: Razlomak

en: Operator integral (display)
hr: Integral (prikaz)

en: Operator integral (inline)
hr: Integral (u liniji)

en: Operator sum (display)
hr: Suma (prikaz)

en: Operator sum (inline)
hr: Suma (u liniji)

en: Reference label
hr: Oznaka napomene

en: Reference ref
hr: Napomena ref

en: Symbol and
hr: Simbol and

en: Symbol const
hr: Simbol const

en: Symbol d2-by-dt2-partial
hr: Simbol d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
hr: Simbol dagger

en: Symbol d-by-dt
hr: Simbol d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
hr: Simbol d-by-dt-partial

en: Symbol equiv
hr: Simbol equiv

en: Symbol infinity
hr: Simbol inifinity

en: Symbol mathspace ,
hr: Simbol mathspace ,

en: Symbol mathspace .
hr: Simbol mathspace .

en: Symbol mathspace _
hr: Simbol mathspace _

en: Symbol mathspace __
hr: Simbol masthspace __

en: Symbol simeq
hr: Simbol simeq

en: Symbol star
hr: Simbol star

en: Typeface bold
hr: Masni oblik fonta

en: Typeface type
hr: Tip oblika fonta

en: Typeface italic
hr: Nakošeni (italic) oblik fonta

en: Typeface slanted
hr: Ukošen (slanted) oblik fonta

en: Unbreakable text
hr: Neprelomljivi tekst

en: Footnote
hr: Podnožje

en: Tag list
hr: Popis tagova

en: XSLT - Elements
hr: XSLT - elementi

en: attribute
hr: atribut

en: XSLT - Functions
hr: XSLT - funkcije

en: current
hr: trenutno

en: name
hr: ime

en: XSLT - Axes
hr: XSLT - osi

en: ancestor
hr: predak

en: ancestor-or-self
hr: predak-od-sebe

en: child
hr: dijete

en: descendant
hr: potomak

en: descendant-or-self
hr: potomak-od-sebe

en: following
hr: slijedeći

en: following-sibling
hr: slijedeći-potomak

en: namespace
hr: prostor imena

en: parent
hr: roditelj

en: preceding
hr: prethodni

en: preceding-sibling
hr: prethodni-potomak

en: self
hr: sam

en: column
hr: stupac

en: columns
hr: stupci

en: label
hr: oznaka

en: page
hr: stranica

en: rows
hr: reci

en: Selected format
hr: Odabrani format

en: Custom format
hr: Prilagođeni format

en: In_sert Date and Time...
hr: Umetni datum i _vrijeme...

en: Insert current date and time at the cursor position
hr: Umetni trenutni datum i vrijeme na poziciju kursora

en: Available formats
hr: Dostupni formati

en: Insert Date/Time
hr: Umetni datum/vrijeme

en: Inserts current date and time at the cursor position.
hr: Ubacuje trenutni datum i vrijeme na poziciju kursora.

en: Insert Date and Time
hr: Umetanje datuma i vremena

en: _Insert
hr: _Ubaci

en: Use the _selected format
hr: Koristi odabrani fo_rmat

en: _Use custom format
hr: Kori_sti prilagođeni format

en: Configure date/time plugin
hr: Podesi umetak za datum/vrijeme

en: _Prompt for a format
hr: U_pitaj za format
