pluma 1.25.3 - en to hu translation catalogue (1093 entries)

en: Use Default Font
hu: Alapértelmezett betűkészlet használata

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
hu: A rendszer alapértelmezett rögzített szélességű betűkészletének használata szövegszerkesztésre a plumaben beállított betűkészlet helyett. Ha ez a beállítás ki van kapcsolva, a „Szerkesztő betűkészlete” beállítás lesz felhasználva a rendszer betűkészlete helyett.

en: Editor Font
hu: Szerkesztő betűkészlete

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
hu: A szerkesztőterülethez használt egyéni betűkészlet. Ez csak akkor lép érvénybe, ha az „Alapértelmezett betűkészlet használata” ki van kapcsolva.

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
hu: Lapok váltása Ctrl + Tab billentyűzetkombinációval

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
hu: Ha be van kapcsolva, lehetővé teszi a lapok közötti váltást a Ctrl + Tab és a Ctrl + Shift + Tab billentyűzetkombinációkkal.

en: Show the first tab if there is only one tab
hu: Megjelenítés az első lapon, ha csak egy lap van

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
hu: Ha ki van kapcsolva, kikapcsolja a lapmegjelenítést, ha csak egy lap van.

en: Style Scheme
hu: Stílusséma

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
hu: A szöveg színezésére használt GtkSourceView stílusséma azonosítója.

en: Create Backup Copies
hu: Biztonsági mentések létrehozása

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
hu: A biztonsági mentések ki/bekapcsolása. A biztonsági mentés kiterjesztését beállíthatja a „Biztonsági mentés kiterjesztése” beállításnál.

en: Autosave
hu: Automatikus mentés

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
hu: A módosított fájlok automatikus mentésének ki/bekapcsolása. Az automatikus mentés időközét beállíthatja az „Automatikus mentés időköze” beállítással.

en: Autosave Interval
hu: Automatikus mentés időköze

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
hu: Az automatikus mentés időközének megadása (percekben). Csak akkor lép érvénybe ha az „Automatikus mentés” beállítás be van kapcsolva.

en: Show save confirmation
hu: Mentés megerősítésének kérése

en: Show save confirmation if the files have changes.
hu: Mentés megerősítésének kérése, ha a fájl megváltozott.

en: Writable VFS schemes
hu: Írható VFS sémák

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
hu: A pluma által írás módban támogatott VFS sémák felsorolása. A 'file' séma alapértelmezetten írható.

en: Maximum Number of Undo Actions
hu: Visszavonási műveletek maximális száma

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
hu: A pluma által visszavonható/újra elvégezhető műveletek maximális száma. Végtelen műveletszám engedélyezéséhez használja a „-1” értéket.

en: Line Wrapping Mode
hu: Sortörési mód

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hu: Meghatározza a hosszú sorok törését a szerkesztőterületen. Használja a „GTK_WRAP_NONE” értéket, ha ne legyen törés, a „GTK_WRAP_WORD” értéket a szóhatároknál történő töréshez és a „GTK_WRAP_CHAR” értéket az egyes karaktereknél történő töréshez. Megjegyzés: ezek az értékek kisbetű/nagybetű érzékenyek, pontosan úgy használja őket, ahogy itt vannak.

en: Tab Size
hu: Tabulátor mérete

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
hu: Meghatározza a tabulátor karakter helyett használt szóközök számát.

en: Insert spaces
hu: Szóközök beszúrása

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
hu: Tabulátor helyett szóköz használatának ki/bekapcsolása.

en: Automatic indent
hu: Automatikus behúzás

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
hu: Automatikus behúzás engedélyezése.

en: Display Line Numbers
hu: Sorok számának megjelenítése

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
hu: A sorok számának megjelenítése a szerkesztő területen.

en: Highlight Current Line
hu: Jelenlegi sor kiemelése

en: Whether pluma should highlight the current line.
hu: A pluma kiemelje-e a jelenlegi sort?

en: Highlight Matching Bracket
hu: Zárójel párjának kiemelése

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
hu: A pluma kiemelje-e a kijelölt zárójel párját?

en: Display Right Margin
hu: Jobb oldali margó megjelenítése

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
hu: A jobb oldali margó megjelenítése a szerkesztő területen.

en: Right Margin Position
hu: Jobb oldali margó pozíciója

en: Specifies the position of the right margin.
hu: Jobb oldali margó pozíciójának megadása.

en: Smart Home End
hu: Intelligens Home/End

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
hu: Megadja a kurzor mozgásának módját a Home és End billentyűk lenyomásakor. A „DISABLED” használatakor mindig a sor elejére/végére mozognak, az „AFTER” esetén az első lenyomásukkor a sor elejére/végére és második alkalommal szöveg elejére/végére az üres hely karakterek kihagyásával, a „BEFORE” esetén a szöveg elejére/végére a sor elejére/végére mozgás előtt, és „ALWAYS” esetén mindig a szöveg elejére/végére mozognak a sor elejére/végére mozgás helyett.

en: Restore Previous Cursor Position
hu: Kurzor előző helyének helyreállítása

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
hu: Az utolsó kurzorpozíció visszaállítás egy fájl betöltésekor.

en: Enable Search Highlighting
hu: Találatok kiemelésének engedélyezése

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
hu: A pluma kiemelje-e a keresett szöveg összes előfordulását.

en: Enable Syntax Highlighting
hu: Szintaxiskiemelés engedélyezése

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
hu: Szintaxiskiemelés engedélyezésének ki/bekapcsolása.

en: Toolbar is Visible
hu: Eszköztár látható

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
hu: Az eszköztár megjelenítésének ki/bekapcsolása a szerkesztőablakokban.

en: Toolbar Buttons Style
hu: Eszköztár gombjainak stílusa

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hu: Az eszköztár gombjainak stílusa. Lehetséges értékei: „PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM” a rendszer alapértelmezett stílusának használatához, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS” csak ikon megjelenítéséhez, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT” szöveg és ikon megjelenítéséhez és „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ” a fontos szövegek az ikonok melletti megjelenítéséhez. Megjegyzés: ezek az értékek kisbetű/nagybetű érzékenyek, pontosan úgy használja, ahogy itt le vannak írva.

en: Status Bar is Visible
hu: Állapotsor látható

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
hu: A szerkesztőablak alján található állapotsor ki/bekapcsolása.

en: Side Pane is Visible
hu: Az oldalsó ablaktábla látható

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
hu: Megjelenjen-e a szerkesztőablakok bal oldalán az oldalsó ablaktábla.

en: Show tabs with side pane
hu: Fülek megjelenítése az oldalsávval

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
hu: Ha hamis, a Pluma nem mutatja a füleket notebook-okban aktív oldalsávval.

en: Bottom Panel is Visible
hu: Az alsó ablaktábla látható

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
hu: Megjelenjen-e a szerkesztőablak alján az alsó ablaktábla.

en: Maximum Recent Files
hu: Legutóbbi fájlok maximális értéke

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
hu: Meghatározza a „Legutóbbi fájlok” almenüben megjelenített fájlok számát.

en: Print Syntax Highlighting
hu: Szintaxiskiemelés nyomtatása

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
hu: Nyomtatáskor a szintaxiskiemelés ki/bekapcsolása.

en: Print Header
hu: Fejléc nyomtatása

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
hu: Nyomtatáskor a dokumentumok fejlécének ki/bekapcsolása.

en: Printing Line Wrapping Mode
hu: Sortörési mód nyomtatáskor

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hu: Meghatározza a hosszú sorok törését a nyomtatásnál. Használja a „GTK_WRAP_NONE” értéket, ha ne legyen törés, a „GTK_WRAP_WORD” értéket a szóhatároknál történő töréshez és a „GTK_WRAP_CHAR” értéket az egyes karaktereknél történő töréshez. Megjegyzés: ezek az értékek kisbetű/nagybetű érzékenyek, pontosan úgy használja őket, ahogy itt vannak.

en: Print Line Numbers
hu: Sorszámok nyomtatása

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
hu: Ha ez az érték 0, a sorok száma nem kerül beillesztésre nyomtatáskor. Egyéb esetben a pluma ennyi soronként nyomtatja a sorok számát.

en: Body Font for Printing
hu: Törzs betűkészlete nyomtatáskor

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
hu: Meghatározza nyomtatáskor a dokumentum törzséhez használt betűkészletet.

en: Header Font for Printing
hu: Fejléc betűkészlete nyomtatáskor

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
hu: Meghatározza nyomtatáskor az oldal fejlécéhez használt betűkészletet. Csak akkor lép érvénybe, ha a „Nyomtatási fejléc” be van kapcsolva.

en: Line Number Font for Printing
hu: Sorok számának betűkészlete nyomtatáskor

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
hu: Meghatározza nyomtatáskor a sorok számához használt betűkészletet. Csak akkor lép érvénybe, ha a „Sorok számának kiírása” be van állítva.

en: Automatically Detected Encodings
hu: Automatikusan felismert kódolások

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
hu: A pluma által fájlok kódolásának automatikus felismerésére használt kódolások rendezett listája. A „CURRENT” jelenti a jelenlegi locale kódolását. Csak a felismert kódolások kerülnek felhasználásra.

en: Encodings shown in menu
hu: Menüben megjelenített kódolások

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
hu: A „Fájl megnyitása/mentése” fájlválasztó ablakokban megjelenő kódolások listája. Kizárólag az ismert kódolások használhatók.

en: History for "search for" entries
hu: Keresési előzmények

en: List of entries in "search for" textbox.
hu: A korábbi keresések listája

en: History for "replace with" entries
hu: Csere előzmények

en: List of entries in "replace with" textbox.
hu: A korábbi szövegcserék listája

en: Active plugins
hu: Aktív bővítmények

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
hu: Az aktív bővítmények listája. Az aktív bővítmények helyét („Location”) tartalmazza. Lásd a .pluma-plugin fájlt az adott bővítményhez tartozó „Location” értékért.

en: Show newline
hu: Új sor mutatása

en: Show nbsp
hu: nbsp mutatása

en: Show tabs
hu: Lapok mutatása

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
hu: Egy szövegszerkesztő a MATE asztali környezethez

en: Text Editor
hu: Szövegszerkesztő

en: Edit text files
hu: Szövegfájlok szerkesztése

en: Log Out _without Saving
hu: Kijelentkezés mentés _nélkül

en: _Cancel Logout
hu: Kijelentkezés _megszakítása

en: Close _without Saving
hu: Bezárás mentés _nélkül

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Save
hu: _Mentés

en: Save _As
hu: Mentés másként

en: Question
hu: Kérdés

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
hu: Ha nem menti, akkor az elmúlt percben történt változások véglegesen elvesznek.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
hu: Ha nem menti, akkor az elmúlt órában történt változások véglegesen elvesznek.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
hu: A(z) „%s” dokumentum változásai véglegesen elvesznek.

en: Save changes to document "%s" before closing?
hu: Menti a változásokat a(z) „%s” dokumentumba, mielőtt bezárja?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
hu: A rendszergazda letiltotta a mentést.

en: Docum_ents with unsaved changes:
hu: Dokum_entumok mentetlen módosításokkal:

en: S_elect the documents you want to save:
hu: _Válassza ki a menteni kívánt dokumentumokat:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
hu: Ha nem menti, akkor az összes változás véglegesen elveszik.

en: _Help
hu: _Súgó

en: Character Encodings
hu: Karakterkódolások

en: _Description
hu: _Leírás

en: _Encoding
hu: _Kódolás

en: Character encodings
hu: Karakterkódolások

en: A_vailable encodings:
hu: _Elérhető kódolások:

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: E_ncodings shown in menu:
hu: _Kódolások a menüben:

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
hu: Nyomja meg ezt a gombot a szerkesztőben használt betűkészlet kiválasztásához

en: _Use the system fixed width font (%s)
hu: A _rendszer rögzített szélességű betűkészletének használata (%s)

en: The selected color scheme cannot be installed.
hu: A kijelölt színséma nem telepíthető.

en: Add Scheme
hu: Séma hozzáadása

en: A_dd Scheme
hu: Séma h_ozzáadása

en: Color Scheme Files
hu: Színsémafájlok

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Could not remove color scheme "%s".
hu: Nem távolítható el a(z) „%s” színséma.

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Pluma Preferences
hu: A Pluma beállításai

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Text Wrapping
hu: Szöveg tördelése

en: Enable text _wrapping
hu: _Sortörés engedélyezése

en: Do not _split words over two lines
hu: Ne _törje a szavakat két sorba

en: Highlighting
hu: Kiemelés

en: Highlight current _line
hu: _Jelenlegi sor kiemelése

en: Highlight matching _bracket
hu: A zárójel _párjának kiemelése

en: Display
hu: Kijelző

en: _Display line numbers
hu: Sorok számának _megjelenítése

en: View
hu: Nézet

en: Tab Stops
hu: Tabulátorok

en: _Tab width:
hu: _Tabulátorok szélessége:

en: Insert _spaces instead of tabs
hu: _Szóközök beillesztése tabulátorok helyett

en: Automatic Indentation
hu: Automatikus behúzás

en: _Enable automatic indentation
hu: _Automatikus behúzás engedélyezése

en: File Saving
hu: Fájlmentés

en: Create a _backup copy of files before saving
hu: _Biztonsági másolatok létrehozása mentés előtt

en: _Autosave files every
hu: Fájlok a_utomatikus mentése

en: _minutes
hu: p_ercenként

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Editor _font:
hu: S_zerkesztő betűkészlete:

en: Pick the editor font
hu: Válassza ki a szerkesztő betűkészletét

en: Color Scheme
hu: Színséma

en: _Add...
hu: Ú_j...

en: Font & Colors
hu: Betűk és színek

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Replace
hu: Csere

en: Find
hu: Keresés

en: _Find
hu: _Keresés

en: Replace _All
hu: Öss_zes cseréje

en: _Replace
hu: _Csere

en: Replace All
hu: Mindet cseréli

en: _Search for:
hu: _Keresés erre:

en: Replace _with:
hu: C_sere ezzel:

en: _Match case
hu: Kis- és _nagybetű

en: Match _regular expression
hu: _Reguláris kifejezés illesztése

en: Match _entire word only
hu: Csak _teljes szóra

en: Search _backwards
hu: Keresés _visszafelé

en: _Wrap around
hu: Kö_rbe

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
hu: Esca_pe szekvenciák feldolgozása (pl. \n)

en: Show the application's version
hu: Az alkalmazás verziószámának megjelenítése

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
hu: A parancssorban felsorolt fájlok megnyitásához használandó karakterkódolás beállítása

en: ENCODING
hu: KÓDOLÁS

en: Display list of possible values for the encoding option
hu: A kódolás beállításhoz használható értékek listájának megjelenítése

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
hu: Új felső szintű ablak létrehozása a pluma egy már futó példányában

en: Create a new document in an existing instance of pluma
hu: Új dokumentum létrehozása egy már megnyitott pluma példányban

en: [FILE...]
hu: [FÁJL…]

en: %s: invalid encoding.
hu: %s: érvénytelen kódolás.

en: - Edit text files
hu: – Szövegfájlok szerkesztése

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hu: %s
    Adja ki a(z) „%s --help” parancsot az elérhető parancssori kapcsolók teljes listájáért.

en: Loading file '%s'…
hu: „%s” fájl betöltése…

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
hu: Fájlok megnyitása

en: The file "%s" is read-only.
hu: A(z) „%s” fájl csak olvasható.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
hu: Megpróbálja lecserélni azzal, amit épp menteni készül?

en: Saving file '%s'…
hu: A(z) „%s” fájl mentése…

en: Save As…
hu: Mentés másként…

en: Reverting the document '%s'…
hu: A(z) „%s” dokumentum visszaállítása…

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
hu: Visszaállítja „%s” dokumentum nem mentett változásait?

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
hu: A dokumentum elmúlt percben történt változásai véglegesen elvesznek.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
hu: A dokumentum elmúlt órában történt változásai véglegesen elvesznek.

en: _Revert
hu: _Visszaállítás

en: MATE Documentation Team
hu: MATE dokumentációs csapat

en: GNOME Documentation Team
hu: GNOME dokumentációs csapat

en: Pluma is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hu: A Pluma szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License második (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.

en: Pluma is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: A Pluma abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz, de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve. További részleteket a GNU General Public License tartalmaz.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Pluma; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
hu: A felhasználónak a Pluma programmal együtt meg kell kapnia a GNU General Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, akkor ezt a Free Software Foundationnak küldött levélben jelezze (cím: Free Software Foundation Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.)

en: About Pluma
hu: A Pluma névjegye

en: Found and replaced one occurrence
hu: Egy egyezés megtalálva és kicserélve

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
hu: „%s” nem található

en: Unsaved Document %d
hu: %d. mentetlen dokumentum

en: Read-Only
hu: Csak olvasható

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Western
hu: Nyugati

en: Central European
hu: Közép-európai

en: South European
hu: Dél-európai

en: Baltic
hu: Balti

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Arabic
hu: Arab

en: Greek
hu: Görög

en: Hebrew Visual
hu: Héber (képi)

en: Turkish
hu: Török

en: Nordic
hu: Északi

en: Celtic
hu: Kelta

en: Romanian
hu: Román

en: Armenian
hu: Örmény

en: Chinese Traditional
hu: Hagyományos kínai

en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Chinese Simplified
hu: Egyszerűsített kínai

en: Georgian
hu: Grúz

en: Hebrew
hu: Héber

en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Automatically Detected
hu: Automatikusan felismert

en: Current Locale (%s)
hu: A jelenlegi locale (%s)

en: Add or Remove...
hu: Hozzáadás vagy eltávolítás…

en: All Text Files
hu: Minden szövegfájl

en: C_haracter Encoding:
hu: _Karakterkódolás:

en: L_ine Ending:
hu: S_or vége:

en: Mac OS Classic
hu: Mac OS klasszikus

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: There was an error displaying the help.
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben.

en: _Retry
hu: Új_ra

en: Could not find the file %s.
hu: Nem található a(z) „%s” fájl.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations.
hu: A pluma nem tudja a(z) %s típusú helyeket kezelni.

en: pluma cannot handle this location.
hu: A pluma nem tudja ezt a helyet kezelni.

en: The location of the file cannot be mounted.
hu: A fájl helye nem csatolható.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
hu: A fájl helye nem érhető el, mivel nincs csatolva.

en: %s is a directory.
hu: „%s” egy könyvtár.

en: %s is not a valid location.
hu: „%s” érvénytelen hely.

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
hu: „%s” nevű gép nem található. Ellenőrizze a proxy beállítások helyességét, és próbálja újra.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: A gépnév érvénytelen. Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: %s is not a regular file.
hu: A(z) %s nem egy szabályos fájl.

en: Connection timed out. Please try again.
hu: Időtúllépés a kapcsolatban. Próbálja újra.

en: The file is too big.
hu: A fájl túl nagy.

en: Unexpected error: %s
hu: Váratlan hiba: %s

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
hu: A pluma nem találja a fájlt. Lehet, hogy nemrég le lett törölve.

en: Could not revert the file %s.
hu: Nem sikerült visszaállítani a(z) „%s” fájlt.

en: Ch_aracter Encoding:
hu: _Karakterkódolás:

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
hu: Szerkesztés _mindenképp

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
hu: Ne _legyen szerkesztve

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
hu: A követett hivatkozások száma korlátozott és a tényleges fájl nem található ezen a korláton belül.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
hu: Nincs jogosultsága a fájl megnyitásához.

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
hu: A pluma nem volt képes megállapítani a karakterkódolást.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
hu: Ellenőrizze, hogy nem egy bináris fájlt próbált megnyitni.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
hu: Válasszon egy karakterkódolást a menüből, és próbálja újra.

en: There was a problem opening the file %s.
hu: Hiba történt a fájl (%s) megnyitásakor.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
hu: A megnyitott fájl érvénytelen karaktereket tartalmazott. Ha folytatja a fájl szerkesztését, az használhatatlanná teheti a dokumentumot.

en: You can also choose another character encoding and try again.
hu: Választhat másik karakterkódolást a menüből, és újra próbálhatja.

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
hu: A fájl („%s”) nem nyitható meg %s karakterkódolás használatával.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
hu: Válasszon másik karakterkódolást a menüből, és próbálja újra.

en: Could not open the file %s.
hu: A(z) „%s” fájl nem nyitható meg.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
hu: A fájl („%s”) nem menthető %s karakterkódolás használatával.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
hu: A dokumentumban a megadott karakterkódolás használatával nem kódolható karakter van.

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
hu: Ez a fájl (%s) már meg van nyitva egy másik pluma ablakban.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
hu: A pluma ezt a fájlt csak olvasható módban nyitotta meg. Mindenképpen szerkeszti?

en: S_ave Anyway
hu: _Mentés mindenképp

en: D_on't Save
hu: Ne _legyen mentve

en: The file %s has been modified since reading it.
hu: A(z) %s fájl változott az utolsó beolvasása óta.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
hu: Ha most elmenti ezt a változatot, minden külső módosítás el fog veszni. Biztosan menti?

en: Could not create a backup file while saving %s
hu: Nem sikerült biztonsági mentést készíteni %s mentésekor

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
hu: Nem sikerült ideiglenes biztonsági mentést készíteni %s mentésekor

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
hu: A pluma nem tudja elkészíteni a régi másolat biztonsági mentését az új mentése előtt. Figyelmen kívül hagyhatja ezt a figyelmeztetést, és mentheti a fájlt, de ha hiba lép fel a mentésnél, elvesztheti a fájl régi másolatát. Mindenképp menti?

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: A pluma nem tudja kezelni a(z) %s típusú helyeket írás módban. Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: A pluma nem tudja ezt a helyet írás módban kezelni. Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: A(z) „%s” egy érvénytelen hely. Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: Nincs jogosultsága a fájl mentéséhez erre a helyre. Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
hu: Nincs elég hely a lemezen a fájl mentéséhez. Szabadítson fel egy kis helyet, és próbálja újra.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: Egy csak olvasható lemezre próbált fájlt menteni. Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
hu: Egy ugyanilyen nevű fájl már létezik. Használjon más nevet.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
hu: Az a lemez, amire a fájlt próbálja menteni, nem kezeli a hosszú fájlneveket. Használjon rövidebb nevet.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
hu: Az a lemez, amelyre a fájlt próbálja menteni, fájlméret-korlátozással rendelkezik. Próbáljon meg kisebb fájlt menteni, vagy egy olyan lemezre mentsen, amelyen nincs korlátozás.

en: Could not save the file %s.
hu: Nem sikerült elmenteni a(z) „%s” fájlt.

en: The file %s changed on disk.
hu: A(z) %s fájl megváltozott a lemezen.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
hu: El kívánja vetni a módosításait és újratölti a fájlt?

en: Do you want to reload the file?
hu: Újratölti a fájlt?

en: _Reload
hu: _Frissítés

en: Empty
hu: Üres

en: Hide panel
hu: Panel elrejtése

en: File: %s
hu: Fájl: %s

en: Page %N of %Q
hu: %N. / %Q oldal

en: Preparing...
hu: Előkészítés…

en: Syntax Highlighting
hu: Szintaxiskiemelés

en: Print synta_x highlighting
hu: _Szintaxiskiemelés nyomtatása

en: Line Numbers
hu: Sorszámok

en: Print line nu_mbers
hu: _Sorszámok nyomtatása

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
hu: S_orszám

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
hu: sor

en: Page header
hu: Oldalfejléc

en: Print page _headers
hu: _Oldalfejlécek nyomtatása

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: _Body:
hu: _Törzs:

en: He_aders and footers:
hu: Élő_fej és élőláb:

en: _Line numbers:
hu: _Sorszámok:

en: _Restore Default Fonts
hu: _Alapértelmezett betűkészletek visszaállítása

en: Show the previous page
hu: Előző oldal megjelenítése

en: Show the next page
hu: Következő oldal megjelenítése

en: Current page (Alt+P)
hu: A jelenlegi oldal (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
hu: /

en: Page total
hu: Összes oldal

en: The total number of pages in the document
hu: Dokumentum oldalainak száma

en: Show multiple pages
hu: Több oldal megjelenítése

en: Zoom 1:1
hu: 1:1 arányú nagyítás

en: Zoom to fit the whole page
hu: Teljes oldal megjelenítése

en: Zoom the page in
hu: Oldal nagyítása

en: Zoom the page out
hu: Oldal kicsinyítése

en: _Close Preview
hu: N_yomtatási kép bezárása

en: Close print preview
hu: Nyomtatási kép bezárása

en: Page %d of %d
hu: %d/%d oldal

en: Page Preview
hu: Nyomtatási kép

en: The preview of a page in the document to be printed
hu: A dokumentum egy oldalának nyomtatási előnézete

en: It is not possible to detect the encoding automatically
hu: A kódolás nem ismerhető fel automatikusan

en: OVR
hu: ÁTÍR

en: INS
hu: BESZ

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
hu:  %d. sor, %d. oszlop

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
hu: A(z) „%s” könyvtár nem hozható létre: a g_mkdir_with_parents() hívás meghiúsult: %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
hu: %s visszaállítása innen: %s

en: Reverting %s
hu: %s visszaállítása

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
hu: %s fájl betöltése innen: %s

en: Loading %s
hu: %s fájl betöltése

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
hu: %s mentése ide: %s

en: Saving %s
hu: %s mentése

en: Error opening file %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl megnyitása közben

en: Error reverting file %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl visszaállítása közben

en: Error saving file %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl mentése közben

en: Name:
hu: Név:

en: MIME Type:
hu: MIME-típus:

en: Encoding:
hu: Kódolás:

en: Close document
hu: Dokumentum bezárása

en: _File
hu: _Fájl

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _View
hu: _Nézet

en: _Search
hu: _Keresés

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Documents
hu: _Dokumentumok

en: _New
hu: Ú_j

en: Create a new document
hu: Új dokumentum létrehozása

en: _Open...
hu: _Megnyitás…

en: Open a file
hu: Fájl megnyitása

en: Pr_eferences
hu: _Beállítások

en: Configure the application
hu: Az alkalmazás beállítása

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Open the pluma manual
hu: A pluma felhasználói kézikönyvének megnyitása

en: _About
hu: _Névjegy

en: About this application
hu: Az alkalmazás névjegye

en: _Leave Fullscreen
hu: Teljes képernyő _elhagyása

en: Leave fullscreen mode
hu: Teljes képernyő elhagyása

en: Save the current file
hu: A jelenlegi fájl mentése

en: Save _As...
hu: Mentés _másként…

en: Save the current file with a different name
hu: A jelenlegi fájl mentése más néven

en: Revert to a saved version of the file
hu: Visszatérés a fájl egy korábban mentett változatához

en: Print Previe_w
hu: Nyomtatási _kép

en: Print preview
hu: Nyomtatási kép

en: _Print...
hu: _Nyomtatás…

en: Print the current page
hu: A jelenlegi oldal nyomtatása

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: Undo the last action
hu: Az utolsó művelet visszavonása

en: _Redo
hu: Mé_gis

en: Redo the last undone action
hu: A visszavont művelet ismételt végrehajtása

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Cut the selection
hu: Kijelölés kivágása

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Copy the selection
hu: Kijelölés másolása

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Paste the clipboard
hu: A vágólap tartalmának beillesztése

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Delete the selected text
hu: A kijelölt szöveg törlése

en: Select _All
hu: Min_dent kijelöl

en: Select the entire document
hu: Teljes dokumentum kijelölése

en: C_hange Case
hu: Kis- és nagybetű mó_dosítása

en: All _Upper Case
hu: Mind _nagybetűs

en: Change selected text to upper case
hu: A kijelölt szöveg nagybetűssé alakítása

en: All _Lower Case
hu: Mind _kisbetűs

en: Change selected text to lower case
hu: A kijelölt szöveg kisbetűssé alakítása

en: _Invert Case
hu: Kis- és nagybetű _invertálása

en: Invert the case of selected text
hu: A kijelölt szöveg kis- és nagybetűinek invertálása

en: _Title Case
hu: Szó_kezdő

en: Capitalize the first letter of each selected word
hu: A kijelölt szavak első betűjének nagybetűsre alakítása

en: _Highlight Mode
hu: Kiemelési ü_zemmód

en: _Find...
hu: _Keresés…

en: Search for text
hu: Szöveg keresése

en: Find Ne_xt
hu: Kö_vetkező találat

en: Search forwards for the same text
hu: Keresés előre ugyanarra a szövegre

en: Find Pre_vious
hu: Elő_ző találat

en: Search backwards for the same text
hu: Keresés visszafelé ugyanarra a szövegre

en: _Replace...
hu: _Csere…

en: Search for and replace text
hu: Szöveg keresése és cseréje

en: _Clear Highlight
hu: Kiemelés _törlése

en: Clear highlighting of search matches
hu: A keresési eredmények kijelölésének törlése

en: Go to _Line...
hu: Ugrá_s sorra…

en: Go to a specific line
hu: Ugrás a megadott sorra

en: _Incremental Search...
hu: _Növekményes keresés…

en: Incrementally search for text
hu: Szöveg gépelés közbeni keresése

en: _Save All
hu: Összes _mentése

en: Save all open files
hu: Minden megnyitott fájl mentése

en: _Close All
hu: _Mindent bezár

en: Close all open files
hu: Minden megnyitott fájl bezárása

en: _Previous Document
hu: _Előző dokumentum

en: Activate previous document
hu: Előző dokumentum aktiválása

en: _Next Document
hu: Kö_vetkező dokumentum

en: Activate next document
hu: Következő dokumentum aktiválása

en: _Move to New Window
hu: Át_helyezés új ablakba

en: Move the current document to a new window
hu: A jelenlegi dokumentum áthelyezése egy másik ablakba

en: Close the current file
hu: A jelenlegi fájl bezárása

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Quit the program
hu: Kilépés a programból

en: _Toolbar
hu: _Eszköztár

en: Show or hide the toolbar in the current window
hu: Eszköztár megjelenítése vagy rejtése a jelenlegi ablakban

en: _Statusbar
hu: Állapot_sor

en: Show or hide the statusbar in the current window
hu: Állapotsor megjelenítése vagy rejtése a jelenlegi ablakban

en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

en: Edit text in fullscreen
hu: Szövegszerkesztés teljes képernyőn

en: Side _Pane
hu: Oldalsá_v

en: Show or hide the side pane in the current window
hu: Oldalsó ablaktábla megjelenítése vagy rejtése a jelenlegi ablakban

en: _Bottom Pane
hu: _Alsó ablaktábla

en: Show or hide the bottom pane in the current window
hu: Alsó ablaktábla megjelenítése vagy rejtése a jelenlegi ablakban

en: Please check your installation.
hu: Ellenőrizze a telepítést.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
hu: Nem nyitható meg a(z) „%s” felületfájl. Hiba: %s

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
hu: Az objektum („%s”) nem található meg a(z) %s fájlban.

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
hu: / ezen: %s

en: _Wrap Around
hu: _Keresés elölről

en: Match _Entire Word Only
hu: Csak _teljes szóra

en: _Match Case
hu: Kis- és _nagybetű

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
hu: Esca_pe szekvenciák feldolgozása (pl. 
    )

en: String you want to search for
hu: A keresendő karaktersorozat

en: Line you want to move the cursor to
hu: A kurzor mozgatása a megadott sor elejére

en: Use %s highlight mode
hu: %s kiemelési mód használata

note: Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Disable syntax highlighting
hu: Nyelvtani kiemelések tiltása

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
hu: „%s” megnyitása

en: Open a recently used file
hu: Nemrég használt fájl megnyitása

en: Open
hu: Megnyitás

en: Save
hu: Mentés

en: Print
hu: Nyomtatás

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
hu: „%s” aktiválása

en: Use Spaces
hu: Szóközök használata

en: Tab Width
hu: Tabulátorszélesség

en: Document Statistics
hu: Statisztika a dokumentumról

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
hu: Az aktuális dokumentum elemzése, és a szavak, sorok, karakterek és nem szóköz karakterek számának jelentése

en: _Update
hu: _Frissítés

en: File Name
hu: Fájlnév

en: Bytes
hu: Bájt

en: Characters (no spaces)
hu: Karakter (szóköz nélkül)

en: Characters (with spaces)
hu: Karakter (szóközökkel)

en: Words
hu: Szó

en: Lines
hu: Sor

en: Document
hu: Dokumentum

en: Selection
hu: Kijelölés

en: _Document Statistics
hu: _Statisztika a dokumentumról

en: Get statistical information on the current document
hu: Statisztikai adatok az aktuális dokumentumról

en: External Tools
hu: Külső eszközök

en: Execute external commands and shell scripts.
hu: Külső parancsok és parancsfájlok végrehajtása

en: Manage _External Tools...
hu: _Külső eszközök kezelése…

en: Opens the External Tools Manager
hu: Megnyitja a külső eszközök kezelése ablakot

en: External _Tools
hu: Külső _eszközök

en: External tools
hu: Külső eszközök

en: Shell Output
hu: Parancsértelmező kimenet

en: Could not execute command: %s
hu: A parancs nem hajtható végre: %s

en: You must be inside a word to run this command
hu:  A kurzornak egy szó belsejében kell lennie a parancs futtatásához

en: Running tool:
hu: Eszköz futtatása:

en: Done.
hu: Kész.

en: Exited
hu: Kilépett

en: All languages
hu: Minden nyelv

en: All Languages
hu: Minden nyelv

en: New tool
hu: Új eszköz

en: This accelerator is already bound to %s
hu: Ez a gyorsbillentyű már hozzá van rendelve a következőhöz: %s

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
hu: Üsse le az új gyorsbillentyűt vagy nyomjon Backspace-t a törléshez

en: Type a new accelerator
hu: Üsse le az új gyorsbillentyűt

en: Stopped.
hu: Leállítva.

en: All documents
hu: Összes dokumentum

en: All documents except untitled ones
hu: Minden dokumentum a névtelenek kivételével

en: Local files only
hu: Csak helyi fájlok

en: Remote files only
hu: Csak távoli fájlok

en: Untitled documents only
hu: Csak a névtelen dokumentumok

en: Nothing
hu: Semmi

en: Current document
hu: Jelenlegi dokumentum

en: Current selection
hu: Jelenlegi kijelölés

en: Current selection (default to document)
hu: Jelenlegi kijelölés (alapértelmezett a dokumentumra)

en: Current line
hu: Jelenlegi sor

en: Current word
hu: Jelenlegi szó

en: Display in bottom pane
hu: Megjelenítés az alsó ablaktáblán

en: Create new document
hu: Új dokumentum létrehozása

en: Append to current document
hu: Hozzáfűzés a jelenlegi dokumentumhoz

en: Replace current document
hu: A jelenlegi dokumentum cseréje

en: Replace current selection
hu: Jelenlegi kijelölés cseréje

en: Insert at cursor position
hu: Beszúrás a kurzor pozíciójába

en: External Tools Manager
hu: Külső Eszközkezelő

en: _Tools:
hu: _Eszközök:

en: _Applicability:
hu: _Alkalmazhatóság:

en: _Output:
hu: _Kimenet:

en: _Input:
hu: _Bemenet:

en: _Save:
hu: M_entés:

en: _Shortcut Key:
hu: _Gyorsbillentyű:

en: _Edit:
hu: S_zerkesztés:

en: Build
hu: Összeállítás

en: Run "make" in the document directory
hu: A „make” futtatása a dokumentum könyvtárában

en: Open terminal here
hu: Terminál megnyitása itt

en: Open a terminal in the document location
hu: Terminál megnyitása a dokumentum könyvtárában

en: Remove trailing spaces
hu: Befejező szóközök eltávolítása

en: Remove useless trailing spaces in your file
hu: Fölösleges befejező szóközök eltávolítása a fájlból

en: Run command
hu: Parancs futtatása

en: Execute a custom command and put its output in a new document
hu: Egyéni parancs végrehajtása és kimenetének elhelyezése új dokumentumban

en: Search
hu: Keresés

en: Switch onto a file .c and .h
hu: Kapcsoljon rá egy .c és egy .h fájlt

en: File Browser Pane
hu: Fájlböngésző ablaktábla

en: Easy file access from the side pane
hu: Egyszerű fájlelérés az oldalsó ablaktábláról

en: Set Location to First Document
hu: Hely beállítása az első dokumentumra

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
hu: Ha ez a beállítás igaz, akkor a fájlböngésző bővítmény az első megnyitott dokumentum könyvtárát jeleníti meg, ha a fájlböngésző még nem volt használatban (így ez általánosságban például a parancssorból vagy a Cajaból megnyitott dokumentumokra érvényes).

en: File Browser Filter Mode
hu: Fájlböngésző szűrőmódja

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
hu: Ez az érték meghatározza, hogy mely fájlok kerülnek kiszűrésre a fájlböngészőből. A lehetséges értékek: none (nem szűr semmit), hidden (rejtett fájlok szűrése), binary (bináris fájlok szűrése) és hidden_and_binary (mind a rejtett, mind a bináris fájlok szűrése).

en: File Browser Filter Pattern
hu: Fájlböngésző szűrőminta

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
hu: A fájlböngésző szűrésére használandó szűrőminta. Ez a szűrő a filter_mode kulcs felett működik.

en: Open With Tree View
hu: Megnyitás fanézettel

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
hu: A fanézet megnyitása a fájlböngésző bővítménnyel a könyvjelzők nézet helyett

en: File Browser Root Directory
hu: Fájlböngésző gyökérkönyvtár

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
hu: A fájlböngésző betöltésekor használandó gyökérkönyvtár, ha az onload/tree_view kulcs értéke igaz.

en: File Browser Virtual Root Directory
hu: Fájlböngésző virtuális gyökérkönyvtár

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
hu: A fájlböngésző betöltésekor használandó virtuális gyökérkönyvtár, ha az onload/tree_view kulcs értéke igaz. A virtuális gyökérkönyvtárnak mindig a valódi gyökér alatt kell lennie.

en: Enable Restore of Remote Locations
hu: Távoli helyek helyreállításának engedélyezése

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
hu: Beállítja a távoli helyek helyreállítását.

en: File System
hu: Fájlrendszer

en: _Set root to active document
hu: A _gyökér beállítása az aktív dokumentumra

en: Set the root to the active document location
hu: A gyökér beállítása az aktív dokumentum helyére

en: _Open terminal here
hu: _Terminál megnyitása itt

en: Open a terminal at the currently opened directory
hu: Terminál megnyitása a jelenleg megnyitott könyvtárban

en: File Browser
hu: Fájlböngésző

en: An error occurred while creating a new directory
hu: Hiba történt az új könyvtár létrehozásakor

en: An error occurred while creating a new file
hu: Hiba történt az új fájl létrehozásakor

en: An error occurred while renaming a file or directory
hu: Hiba történt egy fájl vagy könyvtár átnevezésekor

en: An error occurred while deleting a file or directory
hu: Hiba történt egy fájl vagy könyvtár törlésekor

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
hu: Hiba történt egy könyvtár megnyitásakor a fájlkezelőben

en: An error occurred while setting a root directory
hu: Hiba történt a gyökérkönyvtár beállításakor

en: An error occurred while loading a directory
hu: Hiba történt könyvtár betöltésekor

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
hu: A fájl nem helyezhető át a Kukába,
    kívánja azonnal törölni?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
hu: A(z) „%s” fájl nem helyezhető át a Kukába.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
hu: A kijelölt fájlok nem helyezhetők át a Kukába.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
hu: Biztos, hogy véglegesen törli ezt: "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
hu: Biztosan véglegesen törölni kívánja a kijelölt fájlokat?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
hu: Ha töröl egy elemet, az véglegesen elvész.

en: (Empty)
hu: (Üres)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
hu: Az új fájl jelenleg ki van szűrve. A fájl megjelenítéséhez módosítania kell a szűrőbeállításokat

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
hu: fájl

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
hu: Az új fájl jelenleg ki van szűrve. A fájl megjelenítéséhez módosítania kell a szűrőbeállításokat

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
hu: könyvtár

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
hu: Az új fájl jelenleg ki van szűrve. A fájl megjelenítéséhez módosítania kell a szűrőbeállításokat

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: _Filter
hu: _Szűrés

en: _Move to Trash
hu: Á_thelyezés a Kukába

en: Move selected file or folder to trash
hu: A kijelölt fájl vagy mappa áthelyezése a Kukába

en: Delete selected file or folder
hu: A kijelölt fájl vagy mappa törlése

en: Open selected file
hu: Kijelölt fájl megnyitása

en: Up
hu: Fel

en: Open the parent folder
hu: Szülőmappa megnyitása

en: _New Folder
hu: Új _mappa

en: Add new empty folder
hu: Új üres mappa hozzáadása

en: New F_ile
hu: Új _fájl

en: Add new empty file
hu: Új üres fájl hozzáadása

en: _Rename
hu: Át_nevezés

en: Rename selected file or folder
hu: A kijelölt fájl vagy mappa átnevezése

en: _Previous Location
hu: _Előző hely

en: Go to the previous visited location
hu: Ugrás az előző helyre

en: _Next Location
hu: _Következő hely

en: Go to the next visited location
hu: Ugrás a következő meglátogatott helyre

en: Re_fresh View
hu: _Nézet frissítése

en: Refresh the view
hu: A nézet frissítése

en: _View Folder
hu: Ma_ppa megjelenítése

en: View folder in file manager
hu: A mappa megjelenítése a fájlkezelőben

en: Show _Hidden
hu: _Rejtett megjelenítése

en: Show hidden files and folders
hu: Rejtett fájlok és mappák megjelenítése

en: Show _Binary
hu: _Bináris megjelenítése

en: Show binary files
hu: Bináris fájlok megjelenítése

en: Previous location
hu: Előző hely

en: Go to previous location
hu: Ugrás az előző helyre

en: Go to a previously opened location
hu: Ugrás az előzőleg megnyitott helyre

en: Next location
hu: Következő hely

en: Go to next location
hu: Ugrás a következő helyre

en: _Match Filename
hu: Fájlné_v keresése

en: No mount object for mounted volume: %s
hu: Nem található csatolási objektum a csatolt kötethez: %s

en: Could not open media: %s
hu: Az adathordozó nem nyitható meg: %s

en: Could not mount volume: %s
hu: A kötet nem csatolható: %s

en: Modelines
hu: Módsorok

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
hu: Emacs, Kate és Vim-stílusú módsorok támogatása a plumaben

en: Python Console
hu: Python konzol

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
hu: Interaktív Python konzol az alsó panelen

en: _Error color:
hu: _Hibaszín:

en: C_ommand color:
hu: _Parancsszín:

en: Use system fixed width font
hu: A rendszer rögzített szélességű betűkészletének használata

en: Font:
hu: Betűkészlet:

en: Quick Open
hu: Gyors megnyitás

en: Quick open
hu: Gyors megnyitás

en: Quickly open documents
hu: Dokumentumok gyors megnyitása

en: Quickly open files
hu: Fájlok gyors megnyitása

en: Snippets
hu: Töredékek

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
hu: Gyakran használt szövegrészletek gyors beszúrása

en: Snippets Manager
hu: Töredékkezelő

en: _Snippets:
hu: _Töredékek:

en: Create new snippet
hu: Új töredék létrehozása

en: Import snippets
hu: Töredékek importálása

en: Export selected snippets
hu: A kiválasztott töredékek exportálása

en: Delete selected snippet
hu: A kijelölt töredék törlése

en: Activation
hu: Aktiválás

en: _Drop targets:
hu: _Célok:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
hu: A töredéket aktiváló gyorsbillentyű

en: S_hortcut key:
hu: G_yorsbillentyű:

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
hu: _Tab aktiváló:

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
hu: Az a szó, amely után a Tab billentyűt lenyomva a töredék aktiválásra kerül

en: Manage _Snippets...
hu: _Töredékek kezelése…

en: Manage snippets
hu: Töredékek kezelése

en: Snippets archive
hu: Töredékgyűjtemény

en: Add a new snippet...
hu: Új töredék felvétele…

en: Global
hu: Globális

en: Revert selected snippet
hu: A kijelölt töredék visszaállítása

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
hu: Ez nem egy érvényes Tab-aktiváló. Az aktiválók betűket vagy egyetlen, nem betű vagy szám karaktert, például {, [ stb. tartalmazhatnak.

en: The following error occurred while importing: %s
hu: A következő hiba történt az importáláskor: %s

en: Import successfully completed
hu: Az importálás sikeresen befejeződött

en: All supported archives
hu: Minden támogatott archívum

en: Gzip compressed archive
hu: Gzip-pel tömörített archívum

en: Bzip2 compressed archive
hu: Bzip2-vel tömörített archívum

en: Single snippets file
hu: Egyetlen töredékfájl

en: All files
hu: Minden fájl

en: The following error occurred while exporting: %s
hu: A következő hiba történt az exportáláskor: %s

en: Export successfully completed
hu: Az exportálás sikeresen befejeződött

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
hu: Fel kívánja venni a kiválasztott <b>rendszertöredékeket</b> az exportálásba?

en: There are no snippets selected to be exported
hu: Nincsenek exportálható töredékek kiválasztva

en: Export snippets
hu: Töredékek exportálása

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
hu: Üsse le az új gyorsbillentyűt vagy a Backspace-t a törléshez

en: Type a new shortcut
hu: Üsse le az új gyorsbillentyűt

en: The archive "%s" could not be created
hu: A(z) „%s” archívum nem hozható létre

en: Target directory "%s" does not exist
hu: A(z) "%s” célkönyvtár nem létezik

en: Target directory "%s" is not a valid directory
hu: A(z) "%s” célkönyvtár nem egy érvényes könyvtár

en: File "%s" does not exist
hu: A(z) "%s” fájl nem létezik

en: File "%s" is not a valid snippets file
hu: A(z) "%s” fájl nem egy érvényes töredékfájl

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
hu: Az importált "%s” fájl nem egy érvényes töredékfájl

en: The archive "%s" could not be extracted
hu: A(z) "%s” archívum nem bontható ki

en: The following files could not be imported: %s
hu: A következő fájlok nem importálhatók: %s

en: File "%s" is not a valid snippets archive
hu: A(z) "%s” fájl nem egy érvényes töredékarchívum

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
hu: A Python parancs (%s) végrehajtása túllépi a maximálisan engedélyezett időt, a végrehajtás megszakítva.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
hu: A Python parancs (%s) végrehajtása meghiúsult: %s

en: S_ort...
hu: _Rendezés…

en: Sort the current document or selection
hu: A jelenlegi dokumentum vagy kijelölés rendezése

en: Sort
hu: Rendezés

en: Sorts a document or selected text.
hu: Dokumentum vagy kijelölt szöveg rendezése

en: _Sort
hu: _Rendezés

en: _Reverse order
hu: _Fordított sorrend

en: R_emove duplicates
hu: Másolatok _eltávolítása

en: _Ignore case
hu: _Kis- és nagybetű nem számít

en: S_tart at column:
hu: _Kezdőoszlop:

en: Autocheck Type
hu: Automatikus ellenőrzés típusa

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
hu: (nincs javaslat)

en: _More...
hu: _Több…

en: _Ignore All
hu: Mindet á_tugorja

en: _Spelling Suggestions...
hu: _Helyesírási javaslatok…

en: Check Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Suggestions
hu: Javaslatok

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
hu: (helyes írásmód)

en: Completed spell checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés kész

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
hu: Ismeretlen (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Set language
hu: Nyelv megadása

en: Languages
hu: Nyelvek

en: _Check Spelling...
hu: _Helyesírás-ellenőrzés…

en: Check the current document for incorrect spelling
hu: A jelenlegi dokumentum helyesírásának ellenőrzése

en: Set _Language...
hu: _Nyelv megadása…

en: Set the language of the current document
hu: A jelenlegi dokumentum nyelvének megadása

en: _Autocheck Spelling
hu: Helyesírás a_utomatikus ellenőrzése

en: Automatically spell-check the current document
hu: A jelenlegi dokumentum automatikus helyesírás-ellenőrzése

en: The document is empty.
hu: A dokumentum üres.

en: No misspelled words
hu: Nincs hibás szó

en: Select the _language of the current document.
hu: Válassza ki az aktuális _dokumentum nyelvét

en: Check spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Misspelled word:
hu: Hibásan írt szó:

en: word
hu: szó

en: Change _to:
hu: _Erre:

en: Check _Word
hu: _Szó ellenőrzése

en: _Suggestions:
hu: _Javaslatok:

en: _Ignore
hu: _Kihagyás

en: Cha_nge
hu: Mó_dosítás

en: Ignore _All
hu: Mi_ndet kihagyja

en: Change A_ll
hu: M_indet módosítja

en: User dictionary:
hu: Felhasználói szótár:

en: Add w_ord
hu: Szó hozzá_adása

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Language
hu: Nyelv

en: _Configure Spell Checker plugin...
hu: _Helyesírás-ellenőrző bővítmény beállítása...

en: Autocheck spelling on document load...
hu: Helyesírás automatikus ellenőrzése a dokumentum betöltésekor...

en: _Never autocheck
hu: _Soha

en: _Remember autocheck by document
hu: _Megjegyzés dokumentumonként

en: _Always autocheck
hu: _Mindig

en: Spell Checker
hu: Helyesírás-ellenőrző

en: Checks the spelling of the current document.
hu: A jelenlegi dokumentum helyesírás-ellenőrzése

en: Tags
hu: Címkék

en: Select the group of tags you want to use
hu: Válassza ki az elemcsoportok közül azt, amit használni szeretne

en: _Preview
hu: _Előnézet

en: Available Tag Lists
hu: Elérhető elemlisták

en: XHTML 1.0 - Tags
hu: XHTML 1.0 – Címkék

en: Abbreviated form
hu: Rövidített forma

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Accessibility key character
hu: Akadálymentesítési billentyű karaktere

en: Acronym
hu: Mozaikszó

en: Align
hu: Igazítás

en: Alignment character
hu: Igazító karakter

en: Alternative
hu: Alternatív szöveg

en: Anchor URI
hu: Horgony URI

en: Anchor
hu: Horgony

en: Applet class file code (deprecated)
hu: Kisalkalmazás osztályfájl kódja (elavult)

en: Associated information
hu: Kapcsolódó információ

en: Author info
hu: Szerzőinformáció

en: Axis related headers
hu: Tengellyel kapcsolatos fejlécek

en: Background color (deprecated)
hu: Háttérszín (elavult)

en: Background texture tile (deprecated)
hu: Háttértapéta (elavult)

en: Base font (deprecated)
hu: Alap betűkészlet (elavult)

en: Base URI
hu: Alap URI

en: Bold
hu: Félkövér

en: Border (deprecated)
hu: Szegély (elavult)

en: Cell rowspan
hu: Cella magassága sorokban

en: Center (deprecated)
hu: Középre (elavult)

en: Character encoding of linked resource
hu: A hivatkozott erőforrás karakterkódolása

en: Checked state
hu: Bejelölt állapot

en: Citation
hu: Idézet

en: Cite reason for change
hu: Cite attribútum, változtatás okának jelölésére

en: Class implementation ID
hu: Osztály implementációs azonosítója

en: Class list
hu: Osztálylista

en: Clear text flow control
hu: Egyszerű szöveg körülfolyásának ellenőrzése

en: Code content type
hu: Kód tartalomtípusa

en: Color of selected links (deprecated)
hu: Kijelölt hivatkozások színe (elavult)

en: Column span
hu: Cella szélessége oszlopokban

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Computer code fragment
hu: Forráskód-részlet

en: Content type (deprecated)
hu: Tartalom típusa (elavult)

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: Date and time of change
hu: A változtatás dátuma és ideje

en: Declare flag
hu: Declare jelző

en: Defer attribute
hu: Defer attribútum

en: Definition description
hu: Definícióleírás

en: Definition list
hu: Definíciólista

en: Definition term
hu: Definíciós kifejezés

en: Deleted text
hu: Törölt szöveg

en: Directionality
hu: Írásirány

en: Directionality (deprecated)
hu: Írásirány (elavult)

en: Disabled
hu: Tiltva

en: DIV container
hu: DIV konténer

en: DIV Style container
hu: DIV stíluskonténer

en: Document base
hu: Dokumentumalap

en: Document body
hu: Dokumentumtörzs

en: Document head
hu: Dokumentumfej

en: Element ID
hu: Elemazonosító

en: Document title
hu: Dokumentumcím

en: Document type
hu: Dokumentumtípus

en: Emphasis
hu: Kiemelés

en: Encode type
hu: Kódolás típusa

en: Font face (deprecated)
hu: Betűkészlet (elavult)

en: For label
hu: For-címke

en: Forced line break
hu: Sortörés

en: Form action handler
hu: Űrlapművelet kezelője

en: Form control group
hu: Űrlapvezérlő csoport

en: Form field label text
hu: Űrlapelem címkéjének szövege

en: Form input type
hu: Beviteli mező típusa

en: Form input
hu: Beviteli mező

en: Form method
hu: Űrlapmetódus

en: Form
hu: Űrlap

en: Forward link
hu: Átirányítási hivatkozás

en: Frame render parts
hu: Keret láthatósága

en: Frame source
hu: Keret forrása

en: Frame target
hu: Keret célja

en: Frame
hu: Keret

en: Frame border
hu: Keret szegélye

en: Frameset columns
hu: Frameset oszlopai

en: Frameset rows
hu: Frameset sorai

en: Frame spacing
hu: Keretek közti távolság

en: Generic embedded object
hu: Általános beágyazott objektum

en: Generic metainformation
hu: Általános metainformáció

en: Generic span
hu: Általános span attribútum

en: Header cell IDs
hu: Fejléccella-azonosítók

en: Heading 1
hu: Címsor 1

en: Heading 2
hu: Címsor 2

en: Heading 3
hu: Címsor 3

en: Heading 4
hu: Címsor 4

en: Heading 5
hu: Címsor 5

en: Heading 6
hu: Címsor 6

en: Height
hu: Magasság

en: Horizontal rule
hu: Vízszintes szabály

en: Horizontal space (deprecated)
hu: Vízszintes térköz (elavult)

en: HREF URI
hu: Hivatkozás URI címe

en: HTML root element
hu: HTML gyökérelem

en: HTTP header name
hu: HTTP fejléc neve

en: I18N BiDi override
hu: Szöveg irányának megváltoztatása

en: Image map area
hu: Képtérkép-terület

en: Image map name
hu: Képtérkép neve

en: Image map
hu: Képtérkép

en: Image
hu: Kép

en: Inline frame
hu: Beágyazott keret

en: Inserted text
hu: Beszúrt szöveg

en: Instance definition
hu: Példánydefiníció

en: Italic text
hu: Dőlt

en: Java applet (deprecated)
hu: Java kisalkalmazás (elavult)

en: Label
hu: Címke

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Large text style
hu: Szövegstílus: nagy

en: Link color (deprecated)
hu: Hivatkozás színe (elavult)

en: List item
hu: Listaelem

en: List of MIME types for file upload
hu: A feltölteni engedélyezett MIME típusok

en: List of supported character sets
hu: Támogatott karakterkészletek listája

en: Local change to font
hu: Betűkészlet helyi megváltoztatása

en: Long description link
hu: Hivatkozás hosszú leírása

en: Long quotation
hu: Hosszú idézet

en: Margin pixel height
hu: Margó magassága képpontokban

en: Margin pixel width
hu: Margó szélessége képpontokban

en: Maximum length of text field
hu: Szöveges mező legnagyobb hossza

en: Output media
hu: Kimeneti média

en: Media-independent link
hu: Médiafüggetlen hivatkozás

en: Menu list (deprecated)
hu: Menülista (elavult)

en: Multi-line text field
hu: Többsoros szöveges mező

en: Multiple
hu: Többszörös bevitel jelölése

en: Name
hu: Név

en: Named property value
hu: Nevesített tulajdonságérték

en: No frames
hu: Nincsenek keretek

en: No resize
hu: Nincs átméretezés

en: No script
hu: Nincs parancsfájl

en: No shade (deprecated)
hu: Nincs árnyék (elavult)

en: No URI
hu: Nincs hivatkozás

en: No word wrap (deprecated)
hu: Szavakat ne tördelje (elavult)

en: Object applet file (deprecated)
hu: Kisalkalmazás objektumfájl (elavult)

en: Object data reference
hu: Objektum adathivatkozás

en: Offset for alignment character
hu: Az igazító karakter eltolása

en: OnBlur event
hu: OnBlur esemény

en: OnChange event
hu: OnChange esemény

en: OnClick event
hu: OnClick esemény

en: OnDblClick event
hu: OnDblClick esemény

en: OnFocus event
hu: OnFocus esemény

en: OnKeyDown event
hu: OnKeyDown esemény

en: OnKeyPress event
hu: OnKeyPress esemény

en: OnKeyUp event
hu: OnKeyUp esemény

en: OnLoad event
hu: OnLoad esemény

en: OnMouseDown event
hu: OnMouseDown esemény

en: OnMouseMove event
hu: OnMouseMove esemény

en: OnMouseOut event
hu: OnMouseOut esemény

en: OnMouseOver event
hu: OnMouseOver esemény

en: OnMouseUp event
hu: OnMouseUp esemény

en: OnReset event
hu: OnReset esemény

en: OnSelect event
hu: OnSelect esemény

en: OnSubmit event
hu: OnSubmit esemény

en: OnUnload event
hu: OnUnload esemény

en: Option group
hu: Opciócsoport

en: Option selector
hu: Opcióválasztó

en: Ordered list
hu: Számozott lista

en: Paragraph class
hu: Bekezdés osztálya

en: Paragraph style
hu: Bekezdés stílusa

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Preformatted text
hu: Előre formázott szöveg

en: Profile metainfo dictionary
hu: Profil metainformációinak szótára

en: Push button
hu: Nyomógomb

en: ReadOnly text and password
hu: Csak olvasható

en: Reduced spacing (deprecated)
hu: Csökkentett térköz (elavult)

en: Reverse link
hu: Fordított hivatkozás

en: Rows
hu: Sorok

en: Rulings between rows and columns
hu: Sorok és oszlopok közti térköz

en: Sample program output, scripts
hu: Minta programkimenet

en: Scope covered by header cells
hu: Cellafejlécek hatásköre

en: Script language name
hu: Parancsnyelv neve

en: Script statements
hu: Parancsfájl-utasítások

en: Scrollbar
hu: Görgetősáv

en: Selectable option
hu: Kiválasztható opció

en: Selected
hu: Kiválasztva

en: Server-side image map
hu: Kiszolgálóoldali képtérkép

en: Shape
hu: Alak

en: Short inline quotation
hu: Rövid beágyazott idézet

en: Size (deprecated)
hu: Méret (elavult)

en: Small text style
hu: Szövegstílus: kicsi

en: Source
hu: Forrás

en: Space-separated archive list
hu: Szóközzel elválasztott archívumlista

en: Spacing between cells
hu: Cellák közti üres hely

en: Spacing within cells
hu: Cellákon belüli üres hely

en: Span
hu: Megnyújtás

en: Standby load message
hu: A kód betöltődése alatt látható szöveg

en: Starting sequence number (deprecated)
hu: Kezdő sorszám (elavult)

en: Strike-through text style (deprecated)
hu: Szövegstílus: áthúzott (elavult)

en: Strike-through text (deprecated)
hu: Áthúzott szöveg (elavult)

en: Strong emphasis
hu: Vastag kiemelés

en: Style info
hu: Stílusinformáció

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Superscript
hu: Felső index

en: Table body
hu: Táblázat törzse

en: Table caption
hu: Táblázat felirata

en: Table column group properties
hu: Táblázat oszlopai csoportjának tulajdonságai

en: Table column properties
hu: Táblázat oszlopának tulajdonságai

en: Table data cell
hu: Táblázat adatcella

en: Table footer
hu: Táblázat lábléce

en: Table header cell
hu: Táblázat fejléc-cellája

en: Table header
hu: Táblázat fejléce

en: Table row
hu: Táblázat sora

en: Table summary
hu: Táblázat összegzése

en: Table
hu: Táblázat

en: Target - Blank
hu: Cél – Üres ablak

en: Target - Parent
hu: Cél – Szülőablak

en: Target - Self
hu: Cél – Aktuális ablak

en: Target - Top
hu: Cél – Keretmentes ablak

en: Teletype or monospace text style
hu: Szövegstílus: rögzített szélességű

en: Text color (deprecated)
hu: Szövegszín (elavult)

en: Text entered by user
hu: Felhasználó által bevitt szöveg

en: Title
hu: Cím

en: Underlined text style
hu: Szövegstílus: aláhúzott

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Use image map
hu: Képtérkép használata

en: Value interpretation
hu: Érték típusa

en: Value
hu: Érték:

en: Variable or program argument
hu: Változó vagy programparaméter

en: Vertical cell alignment
hu: Függőleges cellaigazítás

en: Vertical space (deprecated)
hu: Függőleges szabad hely (elavult)

en: Visited link color (deprecated)
hu: Látogatott hivatkozás színe (elavult)

en: Width
hu: Szélesség

en: HTML - Tags
hu: HTML – Címkék

en: Above
hu: Fölötte

en: Applet class file code
hu: Kisalkalmazás osztályfájl kódja

en: Array
hu: Tömb

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Background texture tile
hu: Háttértapéta

en: Base font
hu: Alap betűkészlet

en: Border color
hu: Szegélyszín

en: Border
hu: Szegély

en: Center
hu: Középre

en: Checked (state)
hu: Bejelölt (állapot)

en: Color of selected links
hu: Kijelölt hivatkozások színe

en: Content scheme
hu: Tartalomséma

en: Content type
hu: Tartalom típusa

en: Direction
hu: Irány

en: Directory list
hu: Könyvtárlista

en: HTML version
hu: HTML verzió

en: Embedded object
hu: Beágyazott objektum

en: Figure
hu: Ábra

en: Font face
hu: Betűkészlet

en: Frameborder
hu: Keret szegélye

en: Framespacing
hu: Keretek közti távolság

en: Heading
hu: Címsor

en: Horizontal space
hu: Vízszintes térköz

en: Image source
hu: Kép forrása

en: Inline layer
hu: Beágyazott réteg

en: Java applet
hu: Java kisalkalmazás

en: Layer
hu: Réteg

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Listing
hu: Forrásszöveg

en: Mail link
hu: E-mail hivatkozás

en: Marquee
hu: Futó szöveg

en: Menu list
hu: Menülista

en: Multicolumn
hu: Több oszlop

en: Next ID
hu: Következő azonosító

en: No embedded objects
hu: Nincsenek beágyazott objektumok

en: No layers
hu: Nincsenek rétegek

en: No line break
hu: Nincs sortörés

en: No shade
hu: Nincs árnyék

en: No word wrap
hu: Szavakat ne tördelje

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Object applet file
hu: Kisalkalmazás objektumfájl

en: Preformatted listing
hu: Előre formázott forrásszöveg

en: Prompt message
hu: Prompt üzenet

en: Quote
hu: Idézet

en: Range
hu: Tartomány

en: Reduced spacing
hu: Csökkentett térköz

en: Single line prompt
hu: Egysoros prompt

en: Size
hu: Méret

en: Soft line break
hu: Gyenge sortörés

en: Sound
hu: Hang

en: Spacer
hu: Üres hely

en: Square root
hu: Négyzetgyök

en: Starting sequence number
hu: Kezdő sorszám

en: Strike-through text style
hu: Szövegstílus: áthúzott

en: Strike-through text
hu: Áthúzott szöveg

en: Tab order position
hu: Tabulátor helye a sorban

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Text
hu: Szöveg

en: Top margin in pixels
hu: Felső margó képpontokban

en: Vertical space
hu: Függőleges szabad hely

en: Visited link color
hu: Látogatott hivatkozás színe

en: HTML - Special Characters
hu: HTML – Különleges karakterek

en: Non-breaking space
hu: Nem törhető szóköz

en: &quot;
hu: "

en: &amp;
hu: &

en: Latex - Tags
hu: Latex – Címkék

en: Bibliography (cite)
hu: Irodalomjegyzék (idézet)

en: Bibliography (item)
hu: Irodalomjegyzék (elem)

en: Bibliography (shortcite)
hu: Irodalomjegyzék (rövid idézet)

en: Bibliography (thebibliography)
hu: Irodalomjegyzék (thebibliography)

en: Brackets ()
hu: () zárójelek

en: Brackets []
hu: [] zárójelek

en: Brackets {}
hu: {} zárójelek

en: File input
hu: Bemenet fájlból

en: Function cosine
hu: Koszinusz függvény

en: Function e^
hu: e^ függvény

en: Function exp
hu: exp függvény

en: Function log
hu: log függvény

en: Function log10
hu: log10 függvény

en: Function sine
hu: Szinusz függvény

en: Greek alpha
hu: Görög alfa

en: Greek beta
hu: Görög béta

en: Greek epsilon
hu: Görög epszilon

en: Greek gamma
hu: Görög gamma

en: Greek lambda
hu: Görög lambda

en: Greek rho
hu: Görög ró

en: Greek tau
hu: Görög tau

en: Header 0 (chapter)
hu: Fejléc 0 (fejezet)

en: Header 0 (chapter*)
hu: Fejléc 0 (fejezet*)

en: Header 1 (section)
hu: Fejléc 1 (szakasz)

en: Header 1 (section*)
hu: Fejléc 1 (szakasz*)

en: Header 2 (subsection)
hu: Fejléc 2 (alszakasz)

en: Header 2 (subsection*)
hu: Fejléc 2 (alszakasz*)

en: Header 3 (subsubsection)
hu: Fejléc 3 (alalszakasz)

en: Header 3 (subsubsection*)
hu: Fejléc 3 (alalszakasz*)

en: Header 4 (paragraph)
hu: Fejléc 4 (bekezdés)

en: Header appendix
hu: Fejléc függelék

en: List description
hu: Listaleírás

en: List enumerate
hu: Lista – felsorolásos

en: List itemize
hu: Lista – elemenkénti

en: Item with label
hu: Elem címkével

en: Item
hu: Elem

en: Maths (display)
hu: Matematikai (megjelenítés)

en: Maths (inline)
hu: Matematikai (beágyazott)

en: Operator fraction
hu: Tört operátor

en: Operator integral (display)
hu: Integrál operátor (megjelenítés)

en: Operator integral (inline)
hu: Integrál operátor (beágyazott)

en: Operator sum (display)
hu: Összeg operátor (megjelenítés)

en: Operator sum (inline)
hu: Összeg operátor (beágyazott)

en: Reference label
hu: Hivatkozás – címke

en: Reference ref
hu: Hivatkozás – ref

en: Symbol and
hu: Szimbólum: and

en: Symbol const
hu: Szimbólum: const

en: Symbol d2-by-dt2-partial
hu: Szimbólum: d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
hu: Szimbólum: dagger

en: Symbol d-by-dt
hu: Szimbólum: d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
hu: Szimbólum: d-by-dt-partial

en: Symbol equiv
hu: Szimbólum: equiv

en: Symbol en-dash --
hu: Szimbólum: nagykötőjel --

en: Symbol em-dash ---
hu: Szimbólum: em-dash ---

en: Symbol infinity
hu: Szimbólum: végtelen

en: Symbol mathspace ,
hu: Szimbólum: matematikai ,

en: Symbol mathspace .
hu: Szimbólum: matematikai .

en: Symbol mathspace _
hu: Szimbólum: matematikai _

en: Symbol mathspace __
hu: Szimbólum: matematikai __

en: Symbol simeq
hu: Szimbólum: ≃

en: Symbol star
hu: Szimbólum: csillag

en: Typeface bold
hu: Betű: félkövér

en: Typeface type
hu: Betű: rögzített szélességű

en: Typeface italic
hu: Betű: dőlt

en: Typeface slanted
hu: Betű: döntött

en: Unbreakable text
hu: Nem törhető szöveg

en: Footnote
hu: Lábjegyzet

en: Tag list
hu: Elemlista

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
hu: A gyakran használt elemek egyszerű beillesztése, azok beírása nélkül

en: XSLT - Elements
hu: XSLT – Elemek

en: XSLT - Functions
hu: XSLT – Függvények

en: current
hu: jelenlegi

en: false
hu: hamis

en: name
hu: név

en: true
hu: igaz

en: XSLT - Axes
hu: XSLT – Tengelyek

en: XUL - Tags
hu: XUL – Címkék

en: column
hu: oszlop

en: columns
hu: oszlop

en: label
hu: címke

en: menubar
hu: menüsor

en: page
hu: oldal

en: rows
hu: sor

en: statusbar
hu: állapotsor

en: toolbar
hu: eszköztár

en: Prompt type
hu: Beviteli mező típusa

en: Selected format
hu: Kiválasztott formátum

en: Custom format
hu: Egyéni formátum

en: In_sert Date and Time...
hu: Dátum és idő _beszúrása…

en: Insert current date and time at the cursor position
hu: Beszúrja a jelenlegi időt és dátumot

en: Available formats
hu: Elérhető formátumok

en: Insert Date/Time
hu: Dátum és idő beszúrása

en: Inserts current date and time at the cursor position.
hu: Aktuális idő és dátum beszúrása a kurzorpozícióba

en: Save Without Trailing Spaces
hu: Mentés a befejező szóközök eltávolításával

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
hu: Mentés előtt eltávolítja a befejező szóközöket.

en: Insert Date and Time
hu: Dátum és idő beszúrása

en: _Insert
hu: _Beszúrás

en: Use the _selected format
hu: A _kiválasztott formátum használata

en: _Use custom format
hu: _Egyéni formátum használata

note: Translators: Use the more common date format in your locale
en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
hu: %Y. %m. %d., %k.%M.%S

note: Translators: This example should follow the date format defined in the entry above
en: 01/11/2009 17:52:00
hu: 2010. 03. 08., 9.52.00

en: Configure date/time plugin
hu: A dátum/idő bővítmény beállítása

en: When inserting date/time...
hu: Dátum/idő beszúrásakor…

en: _Prompt for a format
hu: _Formátum bekérése
