pluma 1.25.3 - en to ig translation catalogue (35 entries)

en: _Help
ig: _Nnyemaka

en: _Close
ig: _Mechie

en: Preferences
ig: Nkarachọ

en: Display
ig: Gosi

en: Replace _All
ig: Dochie _ha niile

en: _Replace
ig: _Dochie

en: Documents
ig: Dọkumentị ndị ahụ

en: Unknown
ig: Amaghị

en: _Open
ig: _Mepee

en: _Retry
ig: _Megharịa

en: _Reload
ig: _Bubatagharịa

en: _File
ig: _Faịlụ

en: _Edit
ig: _Dezie

en: _View
ig: _Gosi

en: _Contents
ig: _Ndịna ndị ahụ

en: _About
ig: _Maka

en: _Undo
ig: _Nweghachi

en: _Delete
ig: _Hichaa

en: Select _All
ig: Họrọ _Ha niile

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ig: Mepee '%s'

en: File Browser
ig: Ome nchọgharị faịlụ

en: (Empty)
ig: (Ghewe oghe)

en: Bookmarks
ig: Òbún̄gósíébēfailụ

en: Open the parent folder
ig: Mepee nsomebefaịlụ perentị ahụ

en: Go to the previous visited location
ig: Gaa n'ebe ndị ịgaburula

en: Go to the next visited location
ig: Gaa n'ebe nke ọzọ ịgaburula

en: Comment
ig: Okwu

en: Image
ig: Inyogo

en: Name
ig: Aha

en: Background color
ig: Ucha okpuru

en: Border
ig: Àgbàtà

en: Size
ig: Ụhara

en: columns
ig: Mpagharaogologo

en: rows
ig: Mpagharauhie

en: Custom format
ig: Nhazi emeredịkachọrọ
