pluma 1.25.3 - en to ku translation catalogue (288 entries)

en: Use Default Font
ku: Curetîpên Standart Bikar Bîne

en: Editor Font
ku: Curenivîsa Sererastker

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
ku: Cûrenivîseke taybet ji bo sererastkirinê. bandor nayê xuyakirin heke ku tu vebijarka "Use Default Font" bê bandor nekî

en: Create Backup Copies
ku: Kopiyên Cîgiriyê Pêk Bîne

en: Line Wrapping Mode
ku: Moda Dabeşkirina Rêzikan

en: Tab Size
ku: Mezinahiya Hilfirînê

en: Insert spaces
ku: Valahiyan têxe nav

en: Display Line Numbers
ku: Hejmara Rêzikan Nîşan Bide

en: Display Right Margin
ku: Valahiya Qeraxa Rastê Nîşan Bide

en: Right Margin Position
ku: Rewşa Valahiya Qeraxa Rastê

en: Enable Search Highlighting
ku: Lêgerîna çalakiya ronahiya dijwar çalak bike

en: Enable Syntax Highlighting
ku: Xûyakîrîna avakirina hevokê çalak bike

en: Toolbar is Visible
ku: Darikê Amûran Dixuye

en: Status Bar is Visible
ku: Darikê Rewşê Dixuye

en: Bottom Panel is Visible
ku: Panela Jêr Dixuye

en: Print Header
ku: Sernav Çap Bike

en: Printing Line Wrapping Mode
ku: Cûreyê pêçana rêzikan çap bike

en: Print Line Numbers
ku: Hejmarên Rêzikan Çap Bike

en: Body Font for Printing
ku: Ji bo Nivîsînê Curenivîsê Gewde

en: Header Font for Printing
ku: Ji Bo Çapkirinê Curenivîsa Sernavê Rûpel

en: Line Number Font for Printing
ku: Ji Bo Çapkirinê Curenivîsa Hejmara Rêzikan

en: Encodings shown in menu
ku: Kodkirinên ku di pêşekê de têne nîşandan

en: Active plugins
ku: Pêvekên çalak

en: Text Editor
ku: Edîtora Nivîsê

en: Edit text files
ku: Pelên nivîsê sererast bike

en: _Cancel Logout
ku: Derketinê _betal bike

en: Close _without Saving
ku: Berî ku Bigire Tomar Bike

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Save
ku: _Tomar Bike

en: Question
ku: Pirs

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
ku: Heke tu tomar neke, hemû guherînên ku te di hundirê xuleka dawîn de kir wê winda bibe.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
ku: Heke tu tomar neke, hemû guherînên ku te kir wê winda bibe.

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Description
ku: _Daxuyanî

en: _Encoding
ku: _Kodkirin

en: A_vailable encodings:
ku: Kodkirinên ku dikarin werine bikaranîn:

en: _Add
ku: _Têxê

en: E_ncodings shown in menu:
ku: _Kodkirinên ku di pêşekê de dixuyin:

en: All Files
ku: Hemû Pel

en: _Close
ku: _Bigire

en: Preferences
ku: Vebijêrk

en: Display
ku: Dîmen

en: _Display line numbers
ku: Hejmara rêzikan _nîşan bide

en: View
ku: Dîtin

en: Create a _backup copy of files before saving
ku: Berî ku tu pelan tomar bike _ji ber bigire

en: _minutes
ku: _xulek

en: Editor
ku: Edîtor

en: Font
ku: Cureyê nivîsê

en: Editor _font:
ku: _Curenivîsa sererastker:

en: _Add...
ku: _Têxê...

en: Font & Colors
ku: Curenivîs & Reng

en: Plugins
ku: Pêvek

en: Replace
ku: Biguherîne

en: Find
ku: Bibîne

en: Replace _All
ku: Hemûyî _Biguherîne

en: _Replace
ku: _Biguherîne

en: _Search for:
ku: _Lêgerîn:

en: Replace _with:
ku: Bi _vê biguherîne:

en: _Wrap around
ku: Rûerdê _şeffaf

en: [FILE...]
ku: [PEL...]

en: %s: invalid encoding.
ku: %s: kodkirina nederbasdar.

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ku: %s
    Heke tu dixwazî lîsteya tam ya vebijêrkên rêzika fermanên heyî bibîne '%s' --help'ê bixebitîne.

en: Loading file '%s'…
ku: Pelê "%s" tê vekirin...

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
ku: Pelên vekirî

en: The file "%s" is read-only.
ku: Pelê "%s" tenê tê xwendin.

en: Saving file '%s'…
ku: Pelê "%s" tê tomarkirin...

en: Save As…
ku: Tomar bike wekî...

en: _Revert
ku: _Bizivirîne Paş

en: Documents
ku: Belge

en: Unicode
ku: Unîcode

en: Western
ku: Rojavayî

en: Central European
ku: Ewropaya Navînî

en: South European
ku: Ewropaya Başûrî

en: Baltic
ku: Baltîk

en: Cyrillic
ku: Kîrîl

en: Arabic
ku: Erebî

en: Greek
ku: Yewnanî

en: Hebrew Visual
ku: Îbraniya Dîtbarî

en: Turkish
ku: Tirkî

en: Nordic
ku: Nordîk

en: Celtic
ku: Keltik

en: Romanian
ku: Romanî

en: Armenian
ku: Ermenî

en: Chinese Traditional
ku: Çîniya Kevneşopî

en: Cyrillic/Russian
ku: Kîrîl/Rûsî

en: Japanese
ku: Japonî

en: Korean
ku: Koreyî

en: Chinese Simplified
ku: Çîniya Hêsankirî

en: Georgian
ku: Gurcî

en: Hebrew
ku: Îbranî

en: Cyrillic/Ukrainian
ku: Kîrîl/Ûkraynî

en: Vietnamese
ku: Vîetnamî

en: Thai
ku: Tay

en: Unknown
ku: Nenas

en: All Text Files
ku: Hemû Pelên Nivîsê

en: _Open
ku: _Veke

en: _Retry
ku: _Careke din biceribîne

en: Could not find the file %s.
ku: Pelê %s nayê dîtîn.

en: %s is not a valid location.
ku: %s ne cihekî derbasdar e.

en: The file is too big.
ku: Pel pir mezin e.

en: _Reload
ku: _Nû Bike

en: File: %s
ku: Pel: %s

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
ku: rêzik

en: Fonts
ku: Cureyên nivîsê

en: _Line numbers:
ku: Nimreya _rêzikê:

en: _Restore Default Fonts
ku: Vegere Curenivîsên Standard

en: Show the previous page
ku: Rûpelê berê nîşan bide

en: Show the next page
ku: Rûpelê dû re nîşan bide

en: Current page (Alt+P)
ku: Rûpelê niha (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
ku: ji

en: Page total
ku: Hemû rûpel

en: Close print preview
ku: Pêşdîtina çapê bigire

en: Page Preview
ku: Pêşdîtina Rûpelê

en: Name:
ku: Nav:

en: Encoding:
ku: Şîfrekirin:

en: Close document
ku: Belgeyê bigire

en: _File
ku: _Pel

en: _Edit
ku: _Sererastkirin

en: _View
ku: _Bergeh

en: _Search
ku: _Lê bigere

en: _Tools
ku: _Amûr

en: _Documents
ku: _Belge

en: _New
ku: _Nû

en: Create a new document
ku: Belgeyeke nû biafirîne

en: _Open...
ku: _Veke...

en: Open a file
ku: Pelekî veke

en: Pr_eferences
ku: _Vebijêrk

en: Configure the application
ku: Sepanê veava bike

en: _Contents
ku: _Naverok

en: _About
ku: _Der barê

en: About this application
ku: Derbarê vê sepanê de

en: Leave fullscreen mode
ku: Moda dîmender tije biterikîne

en: Save the current file
ku: Pelê heyî tomar bike

en: Save _As...
ku: _Cuda Tomar Bike...

en: Save the current file with a different name
ku: Pelê heyî bi navekî cuda tomar bike

en: Revert to a saved version of the file
ku: Vegerîne awayê berê çawa hatibû tomarkirin

en: Print Previe_w
ku: Pêşdîtina Ça_pê

en: _Print...
ku: _Çap...

en: _Undo
ku: _Vegerîne

en: Undo the last action
ku: Çalakiya herî dawî paş de vegerîne

en: _Redo
ku: _Dîsa bike

en: Cu_t
ku: Jê bi_ke

en: Cut the selection
ku: Ya hilbijartî jê bike

en: _Copy
ku: _Ji ber bigire

en: Copy the selection
ku: Ya hilbijartî ji ber bigire

en: _Paste
ku: _Pê veke

en: Paste the clipboard
ku: Ji panoyê pê ve bike

en: _Delete
ku: _Rake

en: Select _All
ku: Hemûyî _Hilbijêre

en: Select the entire document
ku: Hemû Belgeyê hilbijêre

en: _Find...
ku: _Bibîne...

en: Find Ne_xt
ku: Ya _piştr e bibîne

en: Find Pre_vious
ku: Ya _berê bibîne

en: _Replace...
ku: _Biguherîne...

en: _Save All
ku: _Hemuyî tomar bike

en: _Close All
ku: _Hemûyî Bigire

en: Close the current file
ku: Vê pelî bigire

en: _Quit
ku: _Derkeve

en: Quit the program
ku: Ji bernameyê derkeve

en: _Toolbar
ku: _Darika amûran

en: _Statusbar
ku: _Şiva rewşê

en: _Fullscreen
ku: _Dîmender tijî

en: Side _Pane
ku: _Panela Kêlekê

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ku: '%s' veke

en: Open
ku: Veke

en: Save
ku: Tomar bike

en: Print
ku: Çap

en: _Update
ku: _Rojane bike

en: Bytes
ku: Bayt

en: Words
ku: Peyv

en: Lines
ku: Rêzik

en: Document
ku: Belge

en: Selection
ku: Hilbijartin

en: Current document
ku: Belgeya aniha

en: Create new document
ku: Belgeyeke nû biafirîne

en: Append to current document
ku: Di dawiya belgeya heyî de zêde bike

en: Replace current document
ku: Şûna belgeya heyî binivîse

en: _Tools:
ku: _Amûr:

en: _Save:
ku: _Tomar bike:

en: Search
ku: Lê bigere

en: File System
ku: Pergala Pelan

en: _Open terminal here
ku: Li vir termînalê _veke

en: File Browser
ku: Geroka Pelan

en: (Empty)
ku: (Vala)

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
ku: pel

en: Bookmarks
ku: Bijare

en: Open the parent folder
ku: Peldanka jor veke

en: _Rename
ku: _Nav biguherîne

en: Go to the previous visited location
ku: Biçe cihê ku berê hatiye ziyaretkirin

en: Go to the next visited location
ku: Biçe cihê ku dû re hatiye ziyaretkirin

en: All files
ku: Hemû pel

en: Type a new shortcut
ku: Kurteriyeke nû binivîse

en: S_ort...
ku: _Rêz bike...

en: Sort
ku: Rêz bike

en: _More...
ku: _Zêde...

en: Check Spelling
ku: Kontrola Rastnivîsê

en: Suggestions
ku: Pêşniyar

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
ku: Wekî heyî

en: Languages
ku: Ziman

en: Check spelling
ku: Kontrolkirina Rastnivîsê

en: word
ku: peyv

en: _Suggestions:
ku: _Pêşniyar:

en: _Ignore
ku: _Guh nedê

en: User dictionary:
ku: Ferhenga bikarhêner:

en: Language:
ku: Ziman:

en: _Preview
ku: _Pêşdîtin

en: Alternative
ku: Alternatîf

en: Associated information
ku: Agahiya naverokê

en: Author info
ku: Agahiya xwedî

en: Bold
ku: Qalind

en: Cite reason for change
ku: Ji bo guherandinê sedemekê diyar bike

en: Code content type
ku: Cureyê naveroka kodê

en: Columns
ku: Sitûn

en: Comment
ku: Şîrove

en: Computer code fragment
ku: Perçekê koda kompîturê

en: Definition description
ku: Daxuyaniya danasînê

en: Definition list
ku: Lîsteya danasînê

en: Disabled
ku: Neçalak

en: Encode type
ku: Cureyê kodkirinê

en: For label
ku: Ji bo etîketê

en: Forced line break
ku: Dawiya rêzikê

en: Frame source
ku: Çavkaniya çarçoveyê

en: Frame target
ku: Hedefa çarçoveyê

en: Frame
ku: Çarçove

en: Frameset rows
ku: Rêzika koma çarçoveyan

en: Frameset
ku: Çarçove

en: Heading 1
ku: Sernivîs 1

en: Heading 2
ku: Sernivîs 2

en: Heading 3
ku: Sernivîs 3

en: Heading 4
ku: Sernivîs 4

en: Heading 5
ku: Sernivîs 5

en: Heading 6
ku: Sernivîs 6

en: Height
ku: Bilindahî

en: HTTP header name
ku: Navê sernavê HTTP

en: Image map area
ku: Herêma nexşeya wêneyan

en: Image map name
ku: Navê nexşeya wêneyan

en: Image
ku: Wêne

en: Italic text
ku: Nivîsa paldayî

en: Language code
ku: Koda zimanê

en: Multiple
ku: Pirek

en: Name
ku: Nav

en: No frames
ku: Çarçove tuneye

en: No script
ku: Skrîpt tuneye

en: No URI
ku: URI tune

en: Object data reference
ku: Serîlêdana agahiya bireserê

en: OnBlur event
ku: Bûyera OnBlur

en: OnChange event
ku: Bûyera OnChange

en: OnClick event
ku: Bûyera OnClick

en: OnDblClick event
ku: Bûyera OnDblClick

en: Paragraph style
ku: Şêwaza paragrafê

en: Paragraph
ku: Paragraf

en: Rows
ku: Rêz

en: Selected
ku: Hijbijartî

en: Source
ku: Çavkanî

en: Subscript
ku: Bindawêr

en: Superscript
ku: Dawêra Jorîn

en: Title
ku: Sernivîs

en: Value
ku: Nirx

en: Width
ku: Firehî

en: Background color
ku: Rengê zemînê

en: Base font
ku: Curenivîsa bingehîn

en: Border color
ku: Rengê kêlekê

en: Border
ku: Sînor

en: Center
ku: Navîn

en: Content scheme
ku: Şemaya naverokê

en: Content type
ku: Cureyê naverokê

en: Direction
ku: Alî

en: Directory list
ku: Lîsteya pelrêçan

en: HTML version
ku: Guhertoya HTML

en: Frameborder
ku: Kêleka çarçoveyê

en: Heading
ku: Sernivîs

en: Image source
ku: Çavkaniya wêneyan

en: Layer
ku: Ast

en: Link color
ku: Rengê girêdanê

en: Listing
ku: Lîste

en: Mail link
ku: Girêdana peyamê

en: Multicolumn
ku: Pirstûnî

en: No shade
ku: Sî tuneye

en: Note
ku: Nîşe

en: Size
ku: Mezinahî

en: Sound
ku: Deng

en: Text
ku: Nivîs

en: Item
ku: Hêman

en: columns
ku: stûn

en: rows
ku: rêzik

en: Custom format
ku: Teşeya orjînal

en: Insert Date and Time
ku: Dîrok û Demê Têxê

en: _Insert
ku: _Têxe
