pluma 1.25.3 - en to ku_IQ translation catalogue (194 entries)

en: Use Default Font
ku_IQ: بەکارهێنانی جۆرەپیتی بنەڕەتی

en: Editor Font
ku_IQ: دەستکاریکەری جۆرەپیت

en: Autosave
ku_IQ: پاشەکەوتی خۆکار

en: Text Editor
ku_IQ: دەستکاریکەری دەق

en: Edit text files
ku_IQ: دەستکاریکردنی دەقە پەڕگەکان

en: Close _without Saving
ku_IQ: داخستن _بەبێ پاشەکەوتکردن

en: _Cancel
ku_IQ: _هەڵوەشاندنەوە

en: _Save
ku_IQ: _پاشەکەوتکردن

en: Save _As
ku_IQ: پاشەکەوتکردن _وەک

en: Question
ku_IQ: پرسیار

en: _OK
ku_IQ: _باشە

en: _Help
ku_IQ: _یارمەتی

en: _Add
ku_IQ: _زۆرکردن

en: All Files
ku_IQ: هەموو پەڕگەکان

en: _Close
ku_IQ: _داخستن

en: Preferences
ku_IQ: هەڵبژاردنەکان

en: View
ku_IQ: بینین

en: Font
ku_IQ: جۆرەپیت

en: Plugins
ku_IQ: پێوەکراوەکان

en: Find
ku_IQ: دۆزینەوە

en: Show the application's version
ku_IQ: پیشاندانی وەشانی نەرمەواڵە

en: [FILE...]
ku_IQ: [پەڕگە...]

en: Save As…
ku_IQ: پاشەکەوتکردن وەک...

en: Documents
ku_IQ: بەڵگەنامەکان

en: Unicode
ku_IQ: یونیکۆد

en: Western
ku_IQ: خۆرئاوایی

en: Central European
ku_IQ: ئەوڕوپایی ناوەڕاست

en: South European
ku_IQ: ئەوڕوپایی باشوور

en: Arabic
ku_IQ: عەرەبی

en: Greek
ku_IQ: یۆنانی

en: Turkish
ku_IQ: تورکی

en: Romanian
ku_IQ: ڕۆمانی

en: Armenian
ku_IQ: ئەرمەنی

en: Chinese Traditional
ku_IQ: چینی نەریتی

en: Japanese
ku_IQ: ژاپۆنی

en: Korean
ku_IQ: کۆری

en: Chinese Simplified
ku_IQ: چینی ساناکراو

en: Georgian
ku_IQ: جۆرجی

en: Hebrew
ku_IQ: عیبری

en: Vietnamese
ku_IQ: ڤێتنامی

en: Thai
ku_IQ: تایلەندی

en: Unknown
ku_IQ: نەزانراو

en: Windows
ku_IQ: پەنجەرە

en: _Open
ku_IQ: _کردنەوە

en: Empty
ku_IQ: بەتاڵ

en: File: %s
ku_IQ: پەڕگە: %s

en: Print line nu_mbers
ku_IQ: چاپکردنی ژمارەی هێ_ڵەکان

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
ku_IQ: هێڵەکان

en: Fonts
ku_IQ: جۆرەپیتەکان

en: He_aders and footers:
ku_IQ: سە_رپەڕە و پێپەڕە:

en: _Line numbers:
ku_IQ: _ژمارەی هێڵەکان:

en: Show the previous page
ku_IQ: پیشاندانی پەڕی پێشوو

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
ku_IQ: لە

en: Page total
ku_IQ: سەرجەمی پەڕەکان

en: _Close Preview
ku_IQ: _داخستنی پێشدیتن

en: Close print preview
ku_IQ: داخستنی پێشدیتنی چاپکردن

en: Page %d of %d
ku_IQ: پەڕی %d لە %d

en: Name:
ku_IQ: ناو:

en: Close document
ku_IQ: داخستنی بەڵگەنامە

en: _File
ku_IQ: _پەڕگە

en: _Edit
ku_IQ: _دەستکاریکردن

en: _View
ku_IQ: _بینین

en: _Search
ku_IQ: _گەڕان

en: _Tools
ku_IQ: _ئامرازەکان

en: _Documents
ku_IQ: _بەڵگەنامەکان

en: _New
ku_IQ: _نوێ

en: Create a new document
ku_IQ: دروستکردنی بەڵگەنامەیەکی نوێ

en: _Open...
ku_IQ: _کردنەوە...

en: Open a file
ku_IQ: کردنەوەی پەڕگە

en: _Contents
ku_IQ: _ناوەڕۆک

en: _About
ku_IQ: _دەربارە

en: About this application
ku_IQ: دەربارەی ئەم نەرمەواڵەیە

en: Save _As...
ku_IQ: پاشەکەوترکردن _وەک...

en: Print Previe_w
ku_IQ: پێشدیتنی چا_پ

en: Print preview
ku_IQ: پێشدیتنی چاپ

en: _Print...
ku_IQ: _چاپکردن...

en: Cut the selection
ku_IQ: بڕینی دیاریکراوەکان

en: _Copy
ku_IQ: _لەبەرگرتنەوە

en: Copy the selection
ku_IQ: لەبەرگرتنەوەی دیاریکراوەکان

en: _Delete
ku_IQ: _سڕینەوە

en: Delete the selected text
ku_IQ: سڕینەوەی دەقە دیاریکراوەکان

en: Select _All
ku_IQ: دیاریکردنی _هەموو

en: _Find...
ku_IQ: _دۆزینەوە...

en: _Save All
ku_IQ: _پاشەکەوتکردنی هەموو

en: Save all open files
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی هەموو پەڕگە کراوەکان

en: _Close All
ku_IQ: _داخستنی هەموو

en: Close all open files
ku_IQ: داخستنی هەموو پەڕگە کراوەکان

en: _Next Document
ku_IQ: _بەڵگەنامەی دواتر

en: _Move to New Window
ku_IQ: _گواستنەوەی بۆ پەنجەرەی نوێ

en: _Quit
ku_IQ: _دەرچوون

en: Quit the program
ku_IQ: دەرچوون لە بەرنامە

en: _Toolbar
ku_IQ: _توولامراز

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ku_IQ: کردنەوەی '%s'

en: Open
ku_IQ: کردنەوە

en: Save
ku_IQ: پاشەکەوتکردن

en: Print
ku_IQ: چاپکردن

en: _Update
ku_IQ: _بەڕۆژکردن

en: File Name
ku_IQ: ناوی پەڕگە

en: Bytes
ku_IQ: بایت

en: Words
ku_IQ: وشە

en: Lines
ku_IQ: هێڵ

en: Document
ku_IQ: بەڵگەنامە

en: Selection
ku_IQ: دیارکردن

en: All languages
ku_IQ: گشت زمانەکان

en: All Languages
ku_IQ: گشت زمانەکان

en: All documents
ku_IQ: هەموو بەڵگەنامەکان

en: Create new document
ku_IQ: دروستکردنی بەڵگەنامەی نوێ

en: _Tools:
ku_IQ: _ئامرازەکان:

en: _Output:
ku_IQ: دەرخستە:

en: _Input:
ku_IQ: تێخستە:

en: _Save:
ku_IQ: _پاشەکەوتکردن:

en: _Edit:
ku_IQ: _دەستکاریکردن:

en: Open terminal here
ku_IQ: کردنەوەی تێرمیناڵ لێرە

en: Search
ku_IQ: گەڕان

en: File System
ku_IQ: پەڕگەی سیستەم

en: _Open terminal here
ku_IQ: _کردنەوەی تێرمیناڵ لێرە

en: (Empty)
ku_IQ: (بەتاڵ)

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
ku_IQ: پەڕگە

en: _Move to Trash
ku_IQ: _گواستنەوە بۆ گلێشدان

en: Delete selected file or folder
ku_IQ: سڕینەوەی پەڕگە و بوخچە دیاریکراوەکان

en: Open selected file
ku_IQ: کردنەوەی پەڕگە دیاریکراوەکان

en: Up
ku_IQ: سەرەوە

en: _New Folder
ku_IQ: _بوخچەی نوێ

en: Add new empty folder
ku_IQ: زۆرکردنی بوخچەیەکی بەتاڵی نوێ

en: New F_ile
ku_IQ: پەڕگەی ن_وێ

en: Add new empty file
ku_IQ: زۆرکردنی پەڕگەیەکی بەتاڵی نوێ

en: _Rename
ku_IQ: _ناولێنانەوە

en: Rename selected file or folder
ku_IQ: ناولێنانەوەی پەڕگە یان بوخچە دیاریکراوەکان

en: _Previous Location
ku_IQ: _شوێنی پێشوو

en: _Next Location
ku_IQ: _شوێنی دواتر

en: _View Folder
ku_IQ: _بینینی بوخچە

en: View folder in file manager
ku_IQ: بینینی بوخچە لە بەڕێوەبەری پەڕگە

en: Show _Hidden
ku_IQ: پیشاندانی _شاراوەکان

en: Show hidden files and folders
ku_IQ: پیشاندانی پەڕگە و بوخچە شاراوەکان

en: Previous location
ku_IQ: شوێنی پێشوو

en: Go to previous location
ku_IQ: بڕۆ بۆ شوێنی پێشوو

en: Next location
ku_IQ: شوێنی دواتر

en: Go to next location
ku_IQ: بڕۆ بۆ شوێنی دواتر

en: C_ommand color:
ku_IQ: ڕ_نگی فەرمان:

en: Quick Open
ku_IQ: کردنەوەی خێرا

en: Quick open
ku_IQ: کردنەوەی خێرا

en: Quickly open documents
ku_IQ: کردنەوەی خێرای بەڵگەنامەکان

en: Quickly open files
ku_IQ: کردنەوەی خێرای پەڕگەکان

en: Global
ku_IQ: جیهانی

en: All files
ku_IQ: هەموو پەڕگەکان

en: S_ort...
ku_IQ: ڕ_یزکردن...

en: Sort
ku_IQ: ڕیزکردن

en: _Sort
ku_IQ: _ڕیزکردن

en: _More...
ku_IQ: _زیاتر...

en: Suggestions
ku_IQ: پێشنیارەکان

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
ku_IQ: بنەڕەت

en: Set language
ku_IQ: دانانی زمان

en: Languages
ku_IQ: زمانەکان

en: Set _Language...
ku_IQ: دانانی _زمان...

en: The document is empty.
ku_IQ: بەڵگەنامەکە خاڵییە.

en: word
ku_IQ: وشە

en: _Suggestions:
ku_IQ: _پێشنیازەکان:

en: Cha_nge
ku_IQ: گۆ_ڕین

en: Change A_ll
ku_IQ: گۆڕینی ه_ەموو

en: User dictionary:
ku_IQ: فەرهەنگی بەکارهێنەر:

en: Add w_ord
ku_IQ: زیادکردنی و_شە

en: Language:
ku_IQ: زمان:

en: Language
ku_IQ: زمان

en: Spell Checker
ku_IQ: ڕێنووس چاککەرەوە

en: _Preview
ku_IQ: _پێشدیتن

en: Bold
ku_IQ: تۆخ

en: Columns
ku_IQ: ستوونەکان

en: Comment
ku_IQ: سەرنج

en: Deleted text
ku_IQ: دەقە سڕاوەکان

en: Document title
ku_IQ: سەردێڕی بەڵگەنامە

en: Document type
ku_IQ: جۆری بەڵگەنامە

en: Frame
ku_IQ: چوارچێوە

en: Frame border
ku_IQ: لێواری چوارچێوە

en: Image
ku_IQ: وێنە

en: Italic text
ku_IQ: دەقی لار

en: Language code
ku_IQ: کۆدی زمان

en: Large text style
ku_IQ: شێوازی دەقی گەورە

en: Name
ku_IQ: ناو

en: Paragraph style
ku_IQ: شێوازی بەند

en: Paragraph
ku_IQ: بەند

en: Push button
ku_IQ: داگرتنی دوگمە

en: Selected
ku_IQ: دیاریکراو

en: Source
ku_IQ: سەرچاوە

en: Title
ku_IQ: سەرناو

en: Value
ku_IQ: نرخ

en: Background color
ku_IQ: ڕەنگی پاشبنەما

en: Direction
ku_IQ:   ئاڕاستە

en: Note
ku_IQ: تێبینی:

en: Size
ku_IQ: قەبارە

en: Sound
ku_IQ: دەنگ

en: Text
ku_IQ: دەق

en: Item
ku_IQ: بڕگە

en: name
ku_IQ: ناو

en: column
ku_IQ: ستوون
