pluma 1.25.3 - en to ky translation catalogue (557 entries)

en: Use Default Font
ky: Жарыяланбас арипти колдонуу

en: Editor Font
ky: Редактор ариби

en: Style Scheme
ky: Стиль схемасы

en: Create Backup Copies
ky: Резерв көчүрмөлөрүн жаратуу

en: Autosave
ky: Автосактоо

en: Autosave Interval
ky: Автосактоо интервалы

en: Tab Size
ky: Табуляция өлчөмү

en: Insert spaces
ky: Боштуктарды коюу

en: Automatic indent
ky: Автоматтык кемтик

en: Display Line Numbers
ky: Сап номерлерин көрсөтүү

en: Highlight Current Line
ky: Кезектеги сапты белгилөө

en: Highlight Matching Bracket
ky: Дал келүүчү кашааларды белгилөө

en: Display Right Margin
ky: Оң чегин көрсөтүү

en: Right Margin Position
ky: Оң чегинин өңүтү

en: Smart Home End
ky: Акылдуу Home End

en: Toolbar is Visible
ky: Аспап панели көрүнүп турат

en: Toolbar Buttons Style
ky: Аспап панелиндеги кнопкалардын стили

en: Status Bar is Visible
ky: Абал сабы көрүнүп турат

en: Side Pane is Visible
ky: Каптал панелдин көрүнүүсү

en: Bottom Panel is Visible
ky: Астыңкы панелдин көрүнүүсү

en: Maximum Recent Files
ky: Соңку файлдардын жогорку чеги

en: Print Header
ky: Аталыштарын басып чыгаруу

en: Print Line Numbers
ky: Сап номерлерин басып чыгаруу

en: Body Font for Printing
ky: Басманын негизги ариби

en: Header Font for Printing
ky: Басманын аталыш ариби

en: Automatically Detected Encodings
ky: Автоматтуу түрүндө аныкталуучу кодировкалар

en: Encodings shown in menu
ky: Менюда көрсөтүлүүчү кодировкалар

en: Active plugins
ky: Активдүү плагиндер

en: Text Editor
ky: Текст редактору

en: Edit text files
ky: Текст файлдарын оңдоо

en: Log Out _without Saving
ky: Сакта_бай чыгуу

en: _Cancel Logout
ky: Чыгууну _жокко чыгаруу

en: Close _without Saving
ky: Сакта_бай жабуу

en: _Cancel
ky: _Жокко чыгаруу

en: _Save
ky: _Сактоо

en: Question
ky: Суроо

en: Docum_ents with unsaved changes:
ky: Сакталбаган өзгөрүүлөрү бар и_ш кагаздары:

en: S_elect the documents you want to save:
ky: Сактагыңыз келген иш кагаздарды _тандаңыз:

en: _Help
ky: _Жардам

en: Character Encodings
ky: Сисмвол кодировкалары

en: _Description
ky: _Баяндамасы

en: _Encoding
ky: _Кодировка

en: Character encodings
ky: Сисмвол кодировкалары

en: A_vailable encodings:
ky: _Жеткиликтүү кодировкалары:

en: _Add
ky: _Кошуу

en: E_ncodings shown in menu:
ky: Менюда көрсөтүлүүчү _кодировкалары:

en: _Remove
ky: Ө_чүрүү

en: _Use the system fixed width font (%s)
ky: Системалык моножазы арибин _колдонуу (%s)

en: Color Scheme Files
ky: Түс схемасынын файлдары

en: All Files
ky: Бардык файлдар

en: _Close
ky: _Жабуу

en: Preferences
ky: Ырастоолор

en: Display
ky: Көрсөтүү

en: _Display line numbers
ky: Сап номерлерин _көрсөтүү

en: View
ky: Көрүнүш

en: _Tab width:
ky: _Табуляция кеңдиги:

en: Insert _spaces instead of tabs
ky: Табуляциянын ордуна _боштуктарды коюу

en: _Enable automatic indentation
ky: Автокемтикти _аракетке келтирүү

en: File Saving
ky: Файлдарды сактоо

en: Create a _backup copy of files before saving
ky: Сактоо алдында файлдардын _резервдик көчүрмөсүн жаратуу

en: _Autosave files every
ky: Файлды _автосактоо арасы:

en: _minutes
ky: _минута

en: Editor
ky: Редактор

en: Font
ky: Арип

en: Editor _font:
ky: Редактор _ариби:

en: Color Scheme
ky: Түс схемасы

en: _Add...
ky: _Кошуу...

en: Font & Colors
ky: Арип жана түстөр

en: Plugins
ky: Плагиндер

en: Replace
ky: Алмаштыруу

en: Find
ky: Табуу

en: Replace _All
ky: _Баарын алмаштыруу

en: _Replace
ky: _Алмаштыруу

en: Replace All
ky: Баарын алмаштыруу

en: _Search for:
ky: _Издөө:

en: _Match case
ky: _Дал келүүчү регистри

en: Match _entire word only
ky: Дал келүүчү _бүтүн сөз гана

en: Search _backwards
ky: _Тескери издөө

en: Show the application's version
ky: Тиркеменин версиясын көрсөтүү

en: ENCODING
ky: КОДИРОВКА

en: [FILE...]
ky: [ФАЙЛ…]

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
ky: Файлдарды ачуу

en: Save As…
ky: Ат коюп сактоо…

en: _Revert
ky: _Кайтаруу

en: Unsaved Document %d
ky: Сакталбаган иш кагаз %d

en: Read-Only
ky: Окуу гана

en: Documents
ky: Иш кагаздар

en: Unicode
ky: Юникод

en: Western
ky: Батыш

en: Central European
ky: Борбор Европа

en: South European
ky: Түштүк Европа

en: Baltic
ky: Балтика

en: Cyrillic
ky: Кириллица

en: Arabic
ky: Араб

en: Greek
ky: Грек

en: Hebrew Visual
ky: Еврей көрсөтүлүүчү

en: Turkish
ky: Түрк

en: Nordic
ky: Скандинав

en: Celtic
ky: Кельт

en: Romanian
ky: Румын

en: Armenian
ky: Армян

en: Chinese Traditional
ky: Кытай салттуу

en: Cyrillic/Russian
ky: Кириллица/орус

en: Japanese
ky: Жапон

en: Korean
ky: Корей

en: Chinese Simplified
ky: Кытай жөнөкөйлөнгөн

en: Georgian
ky: Грузин

en: Hebrew
ky: Еврей

en: Cyrillic/Ukrainian
ky: Кириллица/украин

en: Vietnamese
ky: Вьетнам

en: Thai
ky: Тай

en: Unknown
ky: Белгисиз

en: Add or Remove...
ky: Кошуу же өчүрүү...

en: C_haracter Encoding:
ky: С_исмвол кодировкалары:

en: Mac OS Classic
ky: Mac OS классика

en: Windows
ky: Терезелер

en: _Open
ky: _Ачуу

en: _Retry
ky: _Кайталоо

en: Could not find the file %s.
ky: «%s» файлын табуу оңунан чыккан жок.

en: The file is too big.
ky: Файл өтө чоң.

en: Could not revert the file %s.
ky: «%s» файлын калыбына келтирүү оңунан чыккан жок.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
ky: Оңдоб_оо

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
ky: Экилик файлды ачайын деп жатпаганыңызды текшерип көрүңүз.

en: Could not open the file %s.
ky: «%s» файлын ачуу оңунан чыккан жок.

en: D_on't Save
ky: Сакта_боо

en: Could not save the file %s.
ky: %s файлын сактоо оңунан чыккан жок.

en: Do you want to reload the file?
ky: Файлды кайтадан жүктөөнү каалайсызбы?

en: _Reload
ky: _Кайтадан жүктөө

en: Empty
ky: Бош

en: Hide panel
ky: Панелди жашыруу

en: File: %s
ky: Файл: %s

en: Page %N of %Q
ky: Барагы %N / %Q

en: Preparing...
ky: Даярдалууда...

en: Line Numbers
ky: Сап номерлери

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
ky: сап

en: Fonts
ky: Ариптер

en: _Line numbers:
ky: _Сап номерлери:

en: Show the previous page
ky: Мурунку баракты көрсөтүү

en: Show the next page
ky: Кийинки баракты көрсөтүү

en: Current page (Alt+P)
ky: Кезектеги барак (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
ky: /

en: Page total
ky: Барактардын бардыгы

en: Zoom 1:1
ky: Масштаб 1:1

en: Zoom the page in
ky: Баракты чоңойтуу

en: Zoom the page out
ky: Баракты кичирейтүү

en: Page %d of %d
ky: Барагы %d / %d

en: INS
ky: КОЮ

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
ky:   Сп %d, Тлк %d

en: Saving %s
ky: «%s» сакталууда

en: Error opening file %s
ky: «%s» файлын ачуу катасы

en: Error reverting file %s
ky: «%s» файлын калыбына келтирүү катасы

en: Error saving file %s
ky: «%s» файлын сактоо катасы

en: Unicode (UTF-8)
ky: Юникод (UTF-8)

en: Name:
ky: Аты:

en: MIME Type:
ky: MIME-түрү:

en: Encoding:
ky: Кодировка:

en: Close document
ky: Иш кагазды жабуу

en: _File
ky: _Файл

en: _Edit
ky: _Оңдоо

en: _View
ky: _Көрүнүш

en: _Search
ky: _Издөө

en: _Tools
ky: _Аспаптар

en: _Documents
ky: _Иш кагаздар

en: _New
ky: _Жаңы

en: Create a new document
ky: Жаңы иш кагазды жаратуу

en: _Open...
ky: _Ачуу...

en: Open a file
ky: Файлды ачуу

en: Pr_eferences
ky: _Параметрлер

en: Configure the application
ky: Тиркемени ырастоо

en: _Contents
ky: _Мазмундар

en: Open the pluma manual
ky: pluma'нын колдонмосун ачуу

en: _About
ky: Программа _жөнүндө

en: About this application
ky: Бул тиркеме жөнүндө

en: Leave fullscreen mode
ky: Толук экран режиминен чыгуу

en: Save the current file
ky: Кезектеги файлды сактоо

en: Save _As...
ky: Ат _коюп сактоо...

en: Save the current file with a different name
ky: Кезектеги файлга башка ат коюп сактоо

en: Revert to a saved version of the file
ky: Файлдын сакталган версиясына чейин калыбына келтирүү

en: _Print...
ky: _Басма...

en: Print the current page
ky: Кезектеги баракты басып чыгаруу

en: _Undo
ky: _Жокко чыгаруу

en: Undo the last action
ky: Акыркы аракетти жокко чыгаруу

en: _Redo
ky: _Кайтаруу

en: Redo the last undone action
ky: Жокко чыгарылган аракетти кайтаруу

en: Cu_t
ky: Ке_сип алуу

en: Cut the selection
ky: Тандалган файлдарды кесүү

en: _Copy
ky: _Көчүрүү

en: Copy the selection
ky: Тандоону көчүрүү

en: _Paste
ky: К_оюу

en: Paste the clipboard
ky: Алмашуу буферинен коюу

en: _Delete
ky: Ө_чүрүү

en: Delete the selected text
ky: Белгиленген текстти өчүрүү

en: Select _All
ky: _Баарын тандоо

en: Select the entire document
ky: Бүтүн иш кагазды тандоо

en: Change selected text to upper case
ky: Тандалган текстти үстүңкү регистрге өзгөртүү

en: _Find...
ky: _Табуу...

en: Search for text
ky: Текстти издөө

en: Find Ne_xt
ky: _Кийинкисин табуу

en: Find Pre_vious
ky: _Мурункусун табуу

en: _Replace...
ky: _Алмаштыруу...

en: Search for and replace text
ky: Текстти издеп алмаштыруу

en: Go to _Line...
ky: _Сапка өтүү...

en: Go to a specific line
ky: Көрсөтүлгөн сапка өтүү

en: _Incremental Search...
ky: _Ырааттуу издөө...

en: Incrementally search for text
ky: Текстти ырааттуу издөө

en: _Save All
ky: Баарын _сактоо

en: Save all open files
ky: Бардык ачык файлдарды сактоо

en: _Close All
ky: Баарын _жабуу

en: Close all open files
ky: Бардык ачык файлдарды жабуу

en: _Previous Document
ky: _Мурунку иш кагаз

en: Activate previous document
ky: Мурунку иш кагазды активдештирүү

en: _Next Document
ky: _Кийинки иш кагаз

en: Activate next document
ky: Кийинки иш кагазды активдештирүү

en: _Move to New Window
ky: Жаңы терезеге _ташуу

en: Close the current file
ky: Кезектеги файлды жабуу

en: _Quit
ky: _Чыгуу

en: Quit the program
ky: Программадан чыгуу

en: _Toolbar
ky: _Аспап панели

en: Show or hide the toolbar in the current window
ky: Кезектеги терезеден аспап панелин көрсөтүү же жашыруу

en: _Statusbar
ky: _Абал сабы

en: Show or hide the statusbar in the current window
ky: Кезектеги терезеден абал сабын көрсөтүү же жашыруу

en: _Fullscreen
ky: _Толук экран

en: Edit text in fullscreen
ky: Текстти толук экран режиминен оңдоо

en: Side _Pane
ky: Каптал _панель

en: Show or hide the side pane in the current window
ky: Кезектеги терезеден каптал панелди көрсөтүү же жашыруу

en: _Bottom Pane
ky: _Астыңкы панель

en: Show or hide the bottom pane in the current window
ky: Кезектеги терезеден астыңкы панелди көрсөтүү же жашыруу

en: Please check your installation.
ky: Орнотууңузду текшерип көрүңүз.

en: _Match Case
ky: _Дал келүүчү регистри

en: String you want to search for
ky: Издегиңиз келген сап

note: Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
ky: Текст

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ky: '%s' иш кагазын ачуу

en: Open a recently used file
ky: Жакында колдонулган иш кагазды ачуу

en: Open
ky: Ачуу

en: Save
ky: Сактоо

en: Print
ky: Басма

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
ky: '%s' иш кагазын активдештирүү

en: Use Spaces
ky: Боштуктады колдонуу

en: Tab Width
ky: Табуляция кеңдиги

en: Document Statistics
ky: Иш кагаз статистикасы

en: _Update
ky: _Жаңылоо

en: File Name
ky: Файл аты

en: Bytes
ky: Байт

en: Characters (no spaces)
ky: Символ саны (боштуксуз)

en: Characters (with spaces)
ky: Символ саны (боштугу менен)

en: Words
ky: Сөз

en: Lines
ky: Сап

en: Document
ky: Иш кагаз

en: Selection
ky: Тандоо

en: _Document Statistics
ky: _Иш кагаз статистикасы

en: Get statistical information on the current document
ky: Кезектеги иш кагаздын статистика маалыматын алуу

en: External Tools
ky: Тышкы аспаптар

en: External _Tools
ky: Тышкы _аспаптар

en: External tools
ky: Тышкы аспаптар

en: Done.
ky: Даяр.

en: All languages
ky: Бардык тилдер

en: All Languages
ky: Бардык тилдер

en: New tool
ky: Жаңы аспап

en: All documents
ky: Бардык иш кагаздар

en: Nothing
ky: Эчтеке

en: Current document
ky: Кезектеги иш кагаз

en: Current selection
ky: Кезектеги тандоо

en: Current line
ky: Кезектеги сап

en: Current word
ky: Кезектеги сөз

en: Create new document
ky: Жаңы иш кагазды жаратуу

en: Replace current selection
ky: Тандалган текстти алмаштыруу

en: Insert at cursor position
ky: Кезектеги курсор өңүтүнө коюу

en: _Tools:
ky: _Аспаптар:

en: _Output:
ky: _Чыгышы:

en: _Input:
ky: _Киргизүү:

en: _Save:
ky: _Сактоо:

en: _Edit:
ky: _Оңдоо:

en: Build
ky: Чогултуу

en: Open terminal here
ky: Терминалды бул жерден ачуу

en: Open a terminal in the document location
ky: Иш кагаздын жайгашкан жеринен терминалды ачуу

en: Run command
ky: Команданы аткаруу

en: Search
ky: Табуу

en: Set Location to First Document
ky: Даректи биринчи иш кагазга орнотуу

en: Open With Tree View
ky: Бак көрүнүшү менен ачуу

en: File System
ky: Файл системасы

en: _Set root to active document
ky: Тамырды активдүү иш кагазга _орнотуу

en: _Open terminal here
ky: Терминалды бул жерден _ачуу

en: Open a terminal at the currently opened directory
ky: Кезектеги ачылган каталогдон терминалды ачуу

en: File Browser
ky: Файл серепчиси

en: (Empty)
ky: (Бош)

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
ky: файл

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
ky: каталог

en: Bookmarks
ky: Чөп каттар

en: _Filter
ky: _Фильтр

en: _Move to Trash
ky: _Себетке ташуу

en: Move selected file or folder to trash
ky: Тандалган файлды же папканы себетке ташуу

en: Delete selected file or folder
ky: Тандалган файлды же папканы өчүрүү

en: Open selected file
ky: Тандалган файлды ачуу

en: Up
ky: Өйдө

en: Open the parent folder
ky: Ата-энелик папкасын ачуу

en: _New Folder
ky: _Жаңы папка

en: Add new empty folder
ky: Жаңы бош папканы жаратуу

en: New F_ile
ky: Жаңы _файл

en: Add new empty file
ky: Жаңы бош файлды кошуу

en: _Rename
ky: Атын ө_згөртүү

en: Rename selected file or folder
ky: Тандалган файлдын же папканын атын өзгөртүү

en: _Previous Location
ky: _Мурунку дарек

en: Go to the previous visited location
ky: Мурунку барган дарекке өтүү

en: _Next Location
ky: _Кийинки дарек

en: Go to the next visited location
ky: Кийинки барган дарекке өтүү

en: Re_fresh View
ky: Көрүнүштү _жаңылоо

en: Refresh the view
ky: Көрүнүштү жаңылоо

en: _View Folder
ky: Папканы _көрүү

en: View folder in file manager
ky: Папканы файл менеджеринен көрүү

en: Show _Hidden
ky: _Жашыруундарды көрсөтүү

en: Show hidden files and folders
ky: Жашыруун файлдарды жана папкаларды көрсөтүү

en: Show _Binary
ky: _Экиликтерди көрсөтүү

en: Show binary files
ky: Экилик файлдарды көрсөтүү

en: Previous location
ky: Мурунку дарек

en: Go to previous location
ky: Мурунку дарекке өтүү

en: Go to a previously opened location
ky: Мурун ачылган дарекке өтүү

en: Next location
ky: Кийинки дарек

en: Go to next location
ky: Кийинки дарекке өтүү

en: _Match Filename
ky: _Дал келүүчү файл аты

en: Could not open media: %s
ky: Көтөргүчтү ачуу мүмкүн эмес: %s

en: Modelines
ky: Режим саптары

en: Python Console
ky: Python консолу

en: _Error color:
ky: _Ката түсү:

en: C_ommand color:
ky: _Команда түсү:

en: Quick Open
ky: Тез ачуу

en: Quick open
ky: Тез ачуу

en: Quickly open documents
ky: Иш кагаздарды тез ачуу

en: Quickly open files
ky: Файлдарды тез ачуу

en: Activation
ky: Активдештирүү

en: Import successfully completed
ky: Импорт ийгиликтүү бүттү

en: All supported archives
ky: Бардык колдолгон архивдер

en: Gzip compressed archive
ky: Gzip архиви

en: Bzip2 compressed archive
ky: Bzip2 архиви

en: All files
ky: Бардык файлдар

en: The archive "%s" could not be created
ky: «%s» архивин жаратуу мүмкүн эмес

en: Target directory "%s" does not exist
ky: Максаттуу «%s» иш кагазы жок

en: S_ort...
ky: С_орттоо...

en: Sort
ky: Сорттоо

en: Sorts a document or selected text.
ky: Иш кагазды же тандалган текстти сорттойт.

en: _Sort
ky: _Иретке салуу

en: Check Spelling
ky: Орфографияны текшерүү

en: Suggestions
ky: Сунуштар

en: Completed spell checking
ky: Текшерүү аякталды

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
ky: Белгисиз (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
ky: Жарыяланбас

en: Set language
ky: Тилди орнотуу

en: Languages
ky: Тилдер

en: _Check Spelling...
ky: Орфографияны _текшерүү...

en: Check the current document for incorrect spelling
ky: Кезектеги иш кагаздын орфографиясын текшерүү

en: Set _Language...
ky: _Тилди орнотуу...

en: Set the language of the current document
ky: Кезектеги иш кагаздын тилин орнотуу

en: _Autocheck Spelling
ky: Орфографияны _автотекшерүү

en: Automatically spell-check the current document
ky: Кезектеги иш кагаздын орфографиясын автотекшерүү

en: The document is empty.
ky: Иш кагаз бош.

en: Select the _language of the current document.
ky: Кезектеги иш кагаздын _тилин тандоо.

en: Check spelling
ky: Орфографияны текшерүү

en: word
ky: сөз

en: Check _Word
ky: _Сөздү текшерүү

en: Cha_nge
ky: _Оңдоо

en: Change A_ll
ky: _Баарын өзгөртүү

en: User dictionary:
ky: Колдонуучу сөздүгү:

en: Add w_ord
ky: Сө_здү кошуу

en: Language:
ky: Тили:

en: Language
ky: Тил

en: Spell Checker
ky: Орфография текшергич

en: Checks the spelling of the current document.
ky: Кезектеги иш кагаздын орфографиясын текшерет

en: Tags
ky: Тегдер

en: _Preview
ky: _Көрүү

en: XHTML 1.0 - Tags
ky: XHTML 1.0 - Тегдер

en: Abbreviation
ky: Аббревиатура

en: Acronym
ky: Кыскартылуу

en: Align
ky: Түздөө

en: Alternative
ky: Альтернатива

en: Author info
ky: Автор жөнүндө

en: Background color (deprecated)
ky: Фон түсү (эскирген)

en: Bold
ky: Кара

en: Checked state
ky: Белги коюлган абал

en: Citation
ky: Цитата

en: Class list
ky: Класс тизмеси

en: Code content type
ky: Мазмун кодунун түрү

en: Color of selected links (deprecated)
ky: Тандалган шилтемелердин түсү (эскирген)

en: Columns
ky: Тилкелер

en: Comment
ky: Комментарий

en: Computer code fragment
ky: Компьютер кодунун фрагменти

en: Content type (deprecated)
ky: Мазмун түрү (эскирген)

en: Coordinates
ky: Координаталар

en: Disabled
ky: Өчүрүлгөн

en: DIV container
ky: DIV контейнери

en: DIV Style container
ky: DIV стилинин контейнери

en: Document title
ky: Иш кагаз аталышы

en: Document type
ky: Иш кагаз түрү

en: Form
ky: Форма

en: Heading 1
ky: Аталыш 1

en: Heading 2
ky: Аталыш 2

en: Heading 3
ky: Аталыш 3

en: Heading 4
ky: Аталыш 4

en: Heading 5
ky: Аталыш 5

en: Heading 6
ky: Аталыш 6

en: Height
ky: Бийиктик

en: Image
ky: Сүрөт

en: Inserted text
ky: Коюлган текст

en: Italic text
ky: Жантык текст

en: Language code
ky: Тил коду

en: Link color (deprecated)
ky: Шилтеме түсү (эскирген)

en: List item
ky: Тизме элементи

en: Output media
ky: Мультимедиа чыгышы

en: Multiple
ky: Бир нече

en: Name
ky: Аты

en: No script
ky: Сценарийсиз

en: No URI
ky: URI жок

en: OnBlur event
ky: OnBlur окуясы

en: OnChange event
ky: OnChange окуясы

en: OnClick event
ky: OnClick окуясы

en: OnDblClick event
ky: OnDblClick окуясы

en: OnFocus event
ky: OnFocus окуясы

en: OnKeyDown event
ky: OnKeyDown окуясы

en: OnKeyPress event
ky: OnKeyPress окуясы

en: OnKeyUp event
ky: OnKeyUp окуясы

en: OnLoad event
ky: OnLoad окуясы

en: OnMouseDown event
ky: OnMouseDown окуясы

en: OnMouseMove event
ky: OnMouseMove окуясы

en: OnMouseOut event
ky: OnMouseOut окуясы

en: OnMouseOver event
ky: OnMouseOver окуясы

en: OnMouseUp event
ky: OnMouseUp окуясы

en: OnReset event
ky: OnReset окуясы

en: OnSelect event
ky: OnSelect окуясы

en: OnSubmit event
ky: OnSubmit окуясы

en: OnUnload event
ky: OnUnload окуясы

en: Paragraph
ky: Абзац

en: Rows
ky: Саптар

en: Script language name
ky: Сценарий тилинин аты

en: Shape
ky: Калып

en: Source
ky: Булак

en: Style info
ky: Стиль маалыматы

en: Table body
ky: Жадыбал денеси

en: Table header
ky: Жадыбал аталышы

en: Table row
ky: Жадыбал сабы

en: Table
ky: Жадыбал

en: Target - Blank
ky: Максат - бош

en: Text color (deprecated)
ky: Текст түсү (эскирген)

en: Text entered by user
ky: Колдонуучу киргизген текст

en: Title
ky: Аталыш

en: Underlined text style
ky: Асты сызык текст стили

en: Unordered list
ky: Маркаланган тизме

en: Value
ky: Мааниси

en: Visited link color (deprecated)
ky: Барган шилтеменин түсү (эскирген)

en: Width
ky: Туурасы

en: HTML - Tags
ky: HTML - Тегдер

en: Array
ky: Массив

en: Background color
ky: Фон түсү

en: Base font
ky: Негизги арип

en: Border color
ky: Чек түсү

en: Border
ky: Чек

en: Center
ky: Борбор

en: Checked (state)
ky: Белги коюлган (абал)

en: Color of selected links
ky: Тандалган шилтемелердин түсү

en: Content scheme
ky: Мазмун схемасы

en: Content type
ky: Мазмун түрү

en: HTML version
ky: HTML версиясы

en: Heading
ky: Аталыш

en: Image source
ky: Сүрөт булагы

en: Java applet
ky: Java-апплет

en: Layer
ky: Кат

en: Link color
ky: Шилтеме түсү

en: Listing
ky: Листинг

en: Marquee
ky: Маркер

en: Menu list
ky: Меню тизмеси

en: Multicolumn
ky: Бир нече тилке

en: Next ID
ky: Кийинки ID

en: No layers
ky: Каттарсыз

en: No shade
ky: Көлөкөсүз

en: Note
ky: Белги

en: Quote
ky: Тырмакча

en: Range
ky: Диапазон

en: Root
ky: Тамыр

en: Size
ky: Өлчөмү

en: Sound
ky: Үн

en: Text color
ky: Текст түсү

en: Text
ky: Текст

en: Visited link color
ky: Барган шилтеменин түсү

en: HTML - Special Characters
ky: HTML - Атайы символдор

en: Latex - Tags
ky: Latex - Тегдер

en: Bibliography (cite)
ky: Библиография (cite)

en: Bibliography (item)
ky: Библиография (item)

en: Bibliography (shortcite)
ky: Библиография (shortcite)

en: Bibliography (thebibliography)
ky: Библиография (thebibliography)

en: Brackets ()
ky: Кашаалар ()

en: Brackets []
ky: Кашаалар []

en: Brackets {}
ky: Кашаалар {}

en: Function cosine
ky: Функция cosine

en: Function e^
ky: Функция e^

en: Function exp
ky: Функция exp

en: Function log
ky: Функция log

en: Function log10
ky: Функция log10

en: Function sine
ky: Функция sine

en: Greek alpha
ky: Грек alpha

en: Greek beta
ky: Грек beta

en: Greek epsilon
ky: Грек epsilon

en: Greek gamma
ky: Грек gamma

en: Greek lambda
ky: Грек lambda

en: Greek rho
ky: Грек rho

en: Greek tau
ky: Грек tau

en: Header 0 (chapter)
ky: Аталыш 0 (chapter)

en: Header 0 (chapter*)
ky: Аталыш 0 (chapter*)

en: Header 1 (section)
ky: Аталыш 1 (section)

en: Header 1 (section*)
ky: Аталыш 1 (section*)

en: Header 2 (subsection)
ky: Аталыш 2 (subsection)

en: Header 3 (subsubsection)
ky: Аталыш 3 (subsubsection)

en: Header 3 (subsubsection*)
ky: Аталыш 3 (subsubsection*)

en: Item
ky: Элемент

en: Maths (display)
ky: Математика (display)

en: Maths (inline)
ky: Математика (inline)

en: Symbol and
ky: Жана символу

en: Symbol const
ky: Константа символу

en: Symbol dagger
ky: Крест символу

en: Symbol en-dash --
ky: Узун тиренин символу --

en: Symbol em-dash ---
ky: Өтө узун тиренин символу ---

en: Symbol mathspace ,
ky: Математика боштугу ,

en: Symbol mathspace .
ky: Математика боштугу .

en: Symbol mathspace _
ky: Математика боштугу _

en: Symbol mathspace __
ky: Математика боштугу __

en: Symbol simeq
ky: simeq символу

en: Symbol star
ky: Жылдыз символу

en: Typeface bold
ky: Арип кара

en: Typeface type
ky: Арип түрү

en: Typeface italic
ky: Арип курсив

en: Typeface slanted
ky: Арип астын сызуу

en: Unbreakable text
ky: Ажыралгыс текст

en: Tag list
ky: Тег тизмеси

en: XSLT - Elements
ky: XSLT - Элементтер

en: attribute
ky: атрибут

en: XSLT - Functions
ky: XSLT - Функциялар

en: XSLT - Axes
ky: XSLT - Багыттар

en: child
ky: тукум

en: descendant
ky: тукум

en: following
ky: төмөнкү

en: parent
ky: ата-эне

en: XUL - Tags
ky: XUL - Тегдер

en: columns
ky: тилке

en: page
ky: барак

en: rows
ky: сап

en: Prompt type
ky: Түрүн суроо

en: Selected format
ky: Тандалган формат

en: Custom format
ky: Башка формат

en: In_sert Date and Time...
ky: Күн жана убагын _коюу...

en: Insert current date and time at the cursor position
ky: Курсордун өңүтүнө кезектеги күн жана убакытты коюу

en: Available formats
ky: Жеткиликтүү форматтар

en: Insert Date/Time
ky: Күн/убакытты коюу

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ky: Курсордун өңүтүнө кезектеги күн жана убакытты коёт.

en: Insert Date and Time
ky: Күн жана убакытты коюу

en: _Insert
ky: _Коюу

en: Use the _selected format
ky: _Тандалган форматты колдонуу

en: _Use custom format
ky: Башка форматты _колдонуу

note: Translators: Use the more common date format in your locale
en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
ky: %Y/%m/%d %H:%M:%S

note: Translators: This example should follow the date format defined in the entry above
en: 01/11/2009 17:52:00
ky: 2009/11/01 17:52:00

en: Configure date/time plugin
ky: Күн/убакыт плагинин ырастоо

en: _Prompt for a format
ky: Форматын _суроо
