pluma 1.25.3 - en to la translation catalogue (35 entries)

en: Text Editor
la: Scripta Edere

en: _Save
la: _Servare

en: Preferences
la: Praeferentiae

en: View
la: Spectare: Toolbars=Tabulae

en: 8
la: VIII

en: Western
la: Occidentalis

en: Central European
la: Europaeus Centralis

en: South European
la: Europaeus Meridionalis

en: Baltic
la: Balticum

en: Cyrillic
la: Cyrillicum

en: Arabic
la: Arabicus

en: Greek
la: Graecus

en: Hebrew Visual
la: Hebraicus Visualis

en: Turkish
la: Turcicus

en: Nordic
la: Nordicus

en: Celtic
la: Celticus

en: Romanian
la: Dacoromanicus

en: Armenian
la: Armenicus

en: Chinese Traditional
la: Sinicus Traditus

en: Cyrillic/Russian
la: Cyrillicus/Russicus

en: Japanese
la: Iaponicus

en: Korean
la: Coreicus

en: Chinese Simplified
la: Sinicus Facilior

en: Georgian
la: Georgianus

en: Hebrew
la: Hebraicus

en: Cyrillic/Ukrainian
la: Cyrillicus/Ucrainicus

en: Windows
la: Fenestrae

en: _Open
la: _Aperire

en: Save _As...
la: Servare _Sicut...

en: Select _All
la: Eligere _omnia

en: Bookmarks
la: Signacula: Bookmark This Page...=Hanc Paginam Signare

en: Up
la: Sursum

en: Name
la: Nomen

en: Sound
la: Sonus

en: Text
la: Textus
