pluma 1.25.3 - en to mai translation catalogue (967 entries)

en: Use Default Font
mai: डिफ़ॉल्ट फाँट उपयोग करू

en: Editor Font
mai: संपादक फाँट

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
mai: एकटा पसंदीदा फाँट जकरा क्षेत्र क' संपादनमे प्रयोग कएल जएताह. ई सिर्फ तखने प्रभावी हएताह जँ "मूलभूत फॉन्ट क' प्रयोग करू" विकल्प बन्न कए देल जाएत अछि.

en: Style Scheme
mai: शैली योजना

en: Create Backup Copies
mai: बैकअप कापी बनाबू

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
mai: क' जीएडिटकेँ एकरा द्वारा सहेजल जाए बला फाइल क' बैकअप कापी रखनाइ अछि अहाँ बैकअप फाइल विस्तारकेँ "बैकअप कापी विस्तार" विकल्पसँ सेट कए सकैत छी.

en: Writable VFS schemes
mai: लिखब योग्य VFS योजना

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
mai: VFS योजना क' सूची pluma लेखन मोडमे समर्थन करैत अछि 'file' योजना मूलभूत रूप सँ लिखब योग्य अछि.

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
mai: जी-एडिट द्वारा पूर्ववत करब अथवा दोहराबै क' क्रिया क' अधिकतम सँख्या . "-1" क' क्रिया क' असीमित सँख्या क'लेल प्रयोग करू.

en: Line Wrapping Mode
mai: पंक्ति व्रेपिंग मोड

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mai: निर्दिष्ट करू जे कहिना संपादन क्षेत्रमे नमहर पंक्तिकेँ रैप कएनाइ अछि "GTK_WRAP_NONE" क' प्रयोग रैपिंग अनुपस्थिति क'लेल करू, "GTK_WRAP_WORD" क' प्रयोग शब्द सीमा पर रैपिंग क'लेल करू, आओर "GTK_WRAP_CHAR"केँ निजी संप्रतीक सीमा क' रैपिंग क'लेल करू. नोट करू जे मान स्थितिसभ क' प्रति संवेदनशील अछि, एहिलेल निश्चित करू जे ओ एतय बताओल तरहेँ देखाय पड़ैत अछि.

en: Tab Size
mai: टैब आकार

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
mai: निर्दिष्ट करैत अछि जे टैब अक्षर क' बदलामे खाली जगहक कतेक सँख्या प्रदर्शित कएल जाए.

en: Insert spaces
mai: रिक्त स्थान प्रविष्ट करू

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
mai: क' जी-एडिट टैब्स क' बजाए खाली स्थान प्रविष्ट करै.

en: Display Line Numbers
mai: पंक्ति सँख्या प्रदर्शित करू

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
mai: क' जी-एडिट संपादन क्षेत्रमे पंक्ति सँख्या प्रदर्शित करै.

en: Highlight Current Line
mai: मोजुदा पंक्तिकेँ उभारू

en: Whether pluma should highlight the current line.
mai: क' जीएडिट मोजुदा पंक्तिकेँ उभारना चाही.

en: Highlight Matching Bracket
mai: मैचिंग कोष्ठक हाइलाइट करू

en: Display Right Margin
mai: दहिन्ना मार्जिन देखाबू

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
mai: क' जी-एडिट संपादन क्षेत्रमे दहिन्ना हाशिया प्रदर्शित करै.

en: Right Margin Position
mai: दहिन्ना हाशिए क' स्थिति

en: Specifies the position of the right margin.
mai: दायाँ हाशिए क' स्थिति उल्लेखित करैत अछि

en: Smart Home End
mai: स्मार्ट होम अंत

en: Restore Previous Cursor Position
mai: पछिला कर्सर स्थिति फिनु जमाबू

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
mai: क' plumaकेँ पछिला कर्सर स्थिति फिनु बनओनाइ चाही जखन एकटा फाइल लोड कएल जाएत अछि.

en: Enable Search Highlighting
mai: खोज हाइलाइटिंग सक्रिय करू

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
mai: क' जीएडिटकेँ खोजल पाठ क' सभ आवृति उभारनाइ चाही.

en: Enable Syntax Highlighting
mai: वाक्य रचना हाइलाइटिंग अक्षम करू

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
mai: क' जी-एडिट वाक्य रचना हाइलाइटिंग सक्षम करै.

en: Toolbar is Visible
mai: अओजार-पट्टी दृष्टिगोचर अछि

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
mai: क' संपादन विंडोज़मे अओजार-पट्टी देखाय देनाइ चाही.

en: Toolbar Buttons Style
mai: अओजार-पट्टी बटन शैली

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mai: टूलबार बटन क'लेल शैली. सिस्टमक मूलभूत शैलीकेँ प्रयोग करब क'लेल संभावित मान "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" अछि सिर्फ प्रतीक देखाबै क'लेल "PLUMA_TOOLBAR_ICONS", प्रतीक आ पाठ दुनू क'लेल "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT", आओर प्रतीक क'बगलमे वरीयता बला पाठ क'लेल "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ". नोट करू जे मान स्थितिसभ क' प्रति संवेदनशील अछि, एहिलेल निश्चित करू जे ओ एतय बताओल गेला जकाँ देखाय पड़ैत अछि.

en: Status Bar is Visible
mai: स्थिति-पट्टी दृष्टिगोचर अछि

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
mai: क' संपादन विंडोज़ क' तल पर स्थिति-पट्टी देखाइ देनाइ चाही.

en: Side Pane is Visible
mai: किनार क' पट्टी दृष्टिगोचर अछि

en: Bottom Panel is Visible
mai: निचुलका-पट्टी दृश्य अछि

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
mai: क' संपादन विंडो क' तलक तलवर्ती पट्टीकेँ देखाय देनाइ चाही.

en: Maximum Recent Files
mai: हालमे प्रयुक्त फाइल क' अधिकतम सँख्या

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
mai: हालमे खोलल गेल फाइलक अधिकतम सँख्या बताउ जे "नवीन फाइल" उपमेनूमे देखाओल जएताह.

en: Print Syntax Highlighting
mai: वाक्य रचना हाइलाइटिंग छापू

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
mai: जखन दस्ताबेज़ मुद्रित कएल जाए तँ क' जी-एडिट वाक्य रचना हाइलाइटिंगओ मुद्रित करै.

en: Print Header
mai: हेडर छापू

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
mai: जखन दस्ताबेज़ मुद्रित कएल जाए तँ क' जी-एडिट दस्ताबेज़ हेडरओ मुद्रित करै.

en: Printing Line Wrapping Mode
mai: पंक्ति व्रेप मोडमे मुद्रित कए रहल

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mai: निर्दिष्ट करू जे कहिना छपाइ क'लेल नमहर पंक्तिकेँ समाहित कएनाइ अछि "GTK_WRAP_NONE" क' प्रयोग रैपिंग अनुपस्थिति क'लेल करू, "GTK_WRAP_WORD" क' प्रयोग शब्द सीमा पर रैपिंग क' लेल करू, आओर "GTK_WRAP_CHAR"केँ निजी संप्रतीक सीमाक रैपिंग क'लेल करू. नोट करू जे मान स्थितिसभक प्रति संवेदनशील अछि, एहिलेल निश्चित करू जे ओ एतय बताओल तरहेँ देखाय पड़ैत अछि.

en: Print Line Numbers
mai: पँक्ति सँख्या छापू

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
mai: जँ ई मान 0 अछि तँ कोनो पंक्ति सँख्या दस्ताबेज क' छपाइक दौरान नहि प्रविष्ट कएल जएताह. नहि तँ, जीएडिट सभ पंक्ति सँख्या क'लेल पंक्ति सँख्या मुद्रित करताह.

en: Body Font for Printing
mai: छपाइ लेल बाडी फाँट

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
mai: जखन दस्ताबेज़ मुद्रित कएल जाएत अछि तँ दस्ताबेज़ क' मुख्य भाग लेल फाँट निर्दिष्ट करैत अछि.

en: Header Font for Printing
mai: छपाइ लेल हेडर फाँट

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
mai: छपाइ क' दौरान पंक्ति सँख्या क'लेल फॉन्ट निर्दिष्ट करू. ई तखन प्रभावी हएताह जँ "छपाइ हेडर" विकल्प चालू अछि.

en: Line Number Font for Printing
mai: छपाइ लेल पंक्ति सँख्या फाँट

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
mai: छपाइ क' दौरान पंक्ति सँख्या क'लेल फॉन्ट निर्दिष्ट करू. ई तखन प्रभावी हएताह जँ "छपाइ पंक्ति सँख्या " विकल्प गैर शून्य सँख्या अछि.

en: Encodings shown in menu
mai: मेनूमे देखाओल गेल एनकोडिंग्स

en: Active plugins
mai: प्लगिन सक्रिय

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
mai: सक्रिय प्लगिन क' सूची. एहिमे सक्रिय प्लगिन क' "स्थान" समाहित अछि .pluma-plugin फाइल देल गेल प्लगिन क' "स्थान"केँ पाबै क'लेल देखू.

en: Text Editor
mai: पाठ संपादक

en: Edit text files
mai: पाठ फाइलकेँ संपादित करू

en: _Cancel Logout
mai: लॉगआउट रद्द करू (_C)

en: Close _without Saving
mai: बिनु सहेजने बन्न करू (_w)

en: _Cancel
mai: रद्द करू (_C)

en: _Save
mai: सहेजू (_S)

en: Question
mai: प्रश्न

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
mai: जँ अहाँ सहेजैत नहि छी तँ अहाँक द्वारा अंतिम मिनटमे कएल गेल बदलाव स्थायी रूप सँ मेटाए जएताह.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
mai: जँ अहाँ सहेजैत नहि छी तँ अंतिम घंटामे अहाँक द्वारा कएल गेल बदलाव स्थायी रूप सँ मेटाए जएताह.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
mai: "%s"मे कएल बदलाव स्थायी रूप सँ मेटाए जएताह.

en: Save changes to document "%s" before closing?
mai: "%s" दस्तावेज बन्द करबासँ पहिने परिवर्तन सहेजू?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
mai: सिस्टम प्रशासक क' द्वारा सहेजल गेलकेँ निष्क्रिय कएल गेल .

en: Docum_ents with unsaved changes:
mai: बिनु सहेजल बदलाव क' सँग दस्ताबेज (_e):

en: S_elect the documents you want to save:
mai: दस्ताबेज़ चुनू जकरा अहाँ सहेजनाइ चाहैत अछि: (_e)

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
mai: जँ अहाँ सहेजैत नहि छी तँ अहाँक द्वारा कएल गेल बदलाव स्थायी रूप सँ मेटाए जएताह.

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: _Description
mai: वर्णन (_D)

en: _Encoding
mai: एनकोडिंग (_E)

en: A_vailable encodings:
mai: उपलब्ध एनकोडिंग्स(_v):

en: _Add
mai: जोड़ू (_A)

en: E_ncodings shown in menu:
mai: मेनूमे देखाओल गए एनकोडिंग्स (_E):

en: _Remove
mai: हटाबू (_R)

en: _Use the system fixed width font (%s)
mai: तंत्रक स्थिर चओड़ाइ फान्ट (%s) प्रयोग करू (_U)

en: The selected color scheme cannot be installed.
mai: चुनल रंग योजना संस्थापित नहि कएल जाए सकैत अछि.

en: Add Scheme
mai: योजना जोड़ू

en: A_dd Scheme
mai: योजना जोड़ू (_d)

en: Color Scheme Files
mai: रंग योजना फाइल

en: All Files
mai: सबहि फ़ाइलसभ

en: Could not remove color scheme "%s".
mai: रंग योजना "%s" केँ हटाए नहि सकल.

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)

en: Preferences
mai: वरीयतासभ

en: Enable text _wrapping
mai: पाठ व्रेप सक्षम करू (_w)

en: Do not _split words over two lines
mai: शब्दसभकेँ दुइ पंक्तिमे तोड़ू नहि (_s)

en: Highlight current _line
mai: मोजुदा पंक्ति आलोकित करू (_l)

en: Highlight matching _bracket
mai: मैचिंग कोष्ठककेँ उभारू (_b)

en: Display
mai: डिसप्ले

en: _Display line numbers
mai: पँक्ति सँख्या प्रदर्शित करू(_D)

en: View
mai: दृश्य

en: _Tab width:
mai: टैब चओड़ाइ (_T):

en: Insert _spaces instead of tabs
mai: टैब क' बदला खाली स्थान प्रविष्ट करू (_s)

en: _Enable automatic indentation
mai: स्वचालित हाशिया सक्षम करू (_E)

en: Create a _backup copy of files before saving
mai: सहेजए सँ पूर्व फाइल क' बैकअप प्रति बनाबू (_b)

en: _Autosave files every
mai: फाइल स्वचालित सहेजू प्रत्येक (_A)

en: _minutes
mai: मिनट (_m)

en: Editor
mai: संपादक

en: Font
mai: फ़ॉन्ट

en: Editor _font:
mai: संपादक फाँट (_f):

en: Pick the editor font
mai: संपादक फाँट चुनू

en: _Add...
mai: जोड़ू (_A)...

en: Font & Colors
mai: फाँट आओर रँग

en: Plugins
mai: प्लगइन्स

en: Replace
mai: बदलू

en: Find
mai: खोजू

en: Replace _All
mai: सबहि बदलू (_A)

en: _Replace
mai: बदलू (_R)

en: Replace All
mai: सबहि बदलू

en: _Search for:
mai: खोजू (_S):

en: Replace _with:
mai: सँ बदलू (_w):

en: _Match case
mai: अक्षर मिलाबू (_M)

en: Match _entire word only
mai: केवल पूर्ण शब्द जोड़ मिलाबू (_e)

en: Search _backwards
mai: पाछाँ सँ खोजू (_b)

en: _Wrap around
mai: चारोकात व्रेप करू (_W)

en: Show the application's version
mai: अनुप्रयोग संस्करण देखाबू

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
mai: कमांड लाइन पर फाइल खोलब क'लेल प्रयुक्त संप्रतीक एनकोडिंग सेट करू

en: ENCODING
mai: एन्कोडिंग

en: Display list of possible values for the encoding option
mai: एन्कोडिंग विकल्पक लेल संभावित मानक सूची देखाउ

en: Create a new document in an existing instance of pluma
mai: वर्तमान इंस्टैंस क' जी-एडिटमे एकटा नवीन दस्ताबेज़ बनाबू

en: [FILE...]
mai: [फाइल...]

en: %s: invalid encoding.
mai: %s: अवैध एनकोडिंग.

en: - Edit text files
mai: - पाठ फाइल संपादित करू

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
mai: %s
    '%s चलाबू--help' उपलब्ध कमाण्ड लाइन क' पूर्ण सूचीकेँ देखबाक लेल.

en: Loading file '%s'…
mai: '%s' फाइल लोड कए रहल अछि…

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
mai: फाइलसभ खोलू

en: The file "%s" is read-only.
mai: फाइल "%s" सिर्फ-पढ़बा-योग्य अछि.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
mai: की अहाँ एकरा सहेजल जाएबला फाइल सँ एकरा बदलनाइ चाहैत छी ?

en: Saving file '%s'…
mai: '%s' फाइल सहेजि रहल अछि…

en: Save As…
mai: एहि रूपमे सहेजू...

en: Reverting the document '%s'…
mai: '%s' दस्ताबेज वापस कए रहल अछि…

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
mai: दस्ताबेजमे "%s" बिनु सहेजल बदलाव वापस करू?

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
mai: दस्ताबेज़मे अंतिम मिनटमे कएल गेल बदलाव हरदम क' लेल मेटाए जएताह.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
mai: दस्ताबेज़मे अंतिम घंटामे कएल गेल बदलाव हरदम क' लेल मेटाए जएताह.

en: _Revert
mai: पुरान स्थितिमे लौटाबू (_R)

en: Found and replaced one occurrence
mai: एकटा आवृतिकेँ पाओलक आ विस्थापित कएलक.

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
mai: "%s" नहि भेटल

en: Unsaved Document %d
mai: बिनु सहेजल दस्ताबेज़ %d

en: Documents
mai: दस्तावेज़

en: Unicode
mai: यूनिकोड

en: Western
mai: पश्चिमी

en: Central European
mai: मध्य यूरोपीय

en: South European
mai: दक्षिण यूरोपीय

en: Baltic
mai: बाल्टिक

en: Cyrillic
mai: साइरिलिक

en: Arabic
mai: अरबी

en: Greek
mai: ग्रीक

en: Hebrew Visual
mai: हिब्रू दृश्य

en: Turkish
mai: तुर्की

en: Nordic
mai: नोर्डिक

en: Celtic
mai: सेल्टिक

en: Romanian
mai: रोमानियाइ

en: Armenian
mai: आर्मेनियाइ

en: Chinese Traditional
mai: चीनी पारम्परिक

en: Cyrillic/Russian
mai: साइरिलिक/रूसी

en: Japanese
mai: जापानी

en: Korean
mai: कोरियाइ

en: Chinese Simplified
mai: चीनी (सरल)

en: Georgian
mai: ज्यॉर्जियाइ

en: Hebrew
mai: हिब्रू

en: Cyrillic/Ukrainian
mai: साइरिलिक/यूक्रेनी

en: Vietnamese
mai: विएतनामी

en: Thai
mai: थाइ

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Current Locale (%s)
mai: वर्तमान लोकेल (%s)

en: All Text Files
mai: सबहि पाठ फाइलसभ

en: Windows
mai: विंडोज़

en: _Open
mai: खोलू (_O)

en: _Retry
mai: पुनः कोशिश करू (_R)

en: Could not find the file %s.
mai: %s फाइल नहि पाबि सकल.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
mai: कृप्या जाँचू जे अहाँ अवस्थितिकेँ ठीक सँ टंकित केने अछि आओर फिनु कोशिश करू.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations.
mai: pluma %s स्थान नियंत्रित नहि कए सकैत अछि.

en: pluma cannot handle this location.
mai: जीएडिट एहि अवस्थितिकेँ नियंत्रित नहि कए सकैत अछि.

en: The location of the file cannot be mounted.
mai: ई फाइलक स्थान आरोहित नहि कएल जाए सकैत अछि.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
mai: ई फाइलक स्थानक पहुँच नहि लेल जाए सकैत अछि किएक ई आरोहित अछि.

en: %s is a directory.
mai: %s एकटा निर्देशिका अछि

en: %s is not a valid location.
mai: %s एकटा मान्य स्थान नहि अछि.

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
mai: होस्ट %sकेँ पाओल नहि जाए सकल. कृप्या जाँचू जे अहाँक प्रॉक्सी सेटिंग सही अछि आओर फिनु कोशिश करू.

en: %s is not a regular file.
mai: %s एकटा नियमित फाइल नहि अछि.

en: Connection timed out. Please try again.
mai: कनेक्शन समय समाप्ति. फिनु कोशिश करू.

en: The file is too big.
mai: ई बहुत बड़ फाइल अछि.

en: Unexpected error: %s
mai: अप्रत्याशित त्रुटि: %s

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
mai: जीएडिट ई फाइल पाबि नहि सकैत अछि. साइत एकरा हाले मे मेटाए देल गेल अछि.

en: Could not revert the file %s.
mai: फाइल %sकेँ पुरान स्थितिमे नहि आनल जाए सकत.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
mai: कोनो तरह संपादित करू (_w)

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
mai: संपादित नहि करू (_o)

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
mai: फाइल खोलब क'लेल अहाँक पास आवश्यक अनुमति नहि अछि.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
mai: अहाँ जाँचू जे अहाँ द्विपदीय फाइल खोलबाक प्रयास कए रहल अछि.

en: Could not open the file %s.
mai: फाइल %s खोलि नहि सकल

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
mai: ई फाइल (%s) पहिले सँ आन जीएडिट विंडोमे खुलल अछि.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
mai: pluma ने गैर संपादन योग्य मोडमे फाइल क' ई नमूना खोललक. की अहाँ एकरा कोनो तरहेँ संपादित कएनाइ चाहैत छी?

en: S_ave Anyway
mai: कोनो तरह सहेजू (_a)

en: D_on't Save
mai: नहि सहेजू (_o)

en: The file %s has been modified since reading it.
mai: फाइल %s बदलल जाए चुकल अछि जखनसँ ई पढ़ल गेल अछि.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
mai: जँ अहाँ एकरा सहेजैत छी तँ सभ बाहरी बदलाव समाप्त भ' जएताह. एकरा कोनो तरह सहेजू?

en: Could not create a backup file while saving %s
mai: %s सहेजबाक दौरान बैकअप फाइल नहि बनाए सकल.

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
mai: %s सहेजबाक दौरान अस्थायी बैकअप फाइल बनाए नहि सकल.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
mai: pluma %s स्थान लेखन मोडमे नियंत्रित नहि कए सकैत अछि कृप्या जाँचू जे अहाँ सही स्थान टाइप केने अछि आओर पुनः प्रयास करू.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
mai: जीएडिट लेखन मोडमे एहि स्थानकेँ नियंत्रित नहि कए सकैत अछि कृप्या ई सुनिश्चित करू जे अहाँ स्थान सही टाइप केने अछि आओर पुनः प्रयास करू

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
mai: %s एकटा मान्य स्थान नहि अछि कृप्या जाँचू जे अहाँ सही स्थान टाइप केने अछि आओर पुनः प्रयास करू.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
mai: फाइल सहेजबाक लेल अहाँक पास आवश्यक अनुमति नहि अछि कृप्या जाँचू जे अहाँ स्थान सही टाइप केने अछि आओर पुनः प्रयास करू.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
mai: डिस्क पर फाइल सहेजबाक लेल पर्याप्त स्थान उपलब्ध नहि अछि कृप्या डिस्क पर किछु स्थान मुक्त करू आओर पुनः प्रयत्न करू.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
mai: अहाँ सिर्फ लिखब योग्य डिस्क पर फाइल सहेजबाक कोशिश केने अछि कृप्या जाँचू जे अहाँ सही स्थान टाइप केने अछि आओर पुनः प्रयास करू.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
mai: समान नाम क' सँग फाइल पहिले सँ मोजुद अछि कृप्या अलग नाम क' प्रयोग करू.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
mai: डिस्क जतए अहाँ फाइलकेँ सहेजनाइ चाहैत छी मे फाइल नाम क' नमाइ सीमित अछि कृप्या एकटा छोट नाम क' प्रयोग करू.

en: Could not save the file %s.
mai: फाइल %s सहेजल नहि जाए सकल.

en: The file %s changed on disk.
mai: फाइल %s डिस्क पर बदलल गेल.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
mai: की अहाँ अपन परिवर्तन केँ छोड़ब चाहैत छी आओर फाइल फेर लोड करब चाहैत छी?

en: Do you want to reload the file?
mai: की अहाँ फाइल फेर लोड करब चाहैत छी?

en: _Reload
mai: पुनः लोड करू (_R)

en: Empty
mai: खाली

en: Hide panel
mai: पैनल नुकाबू

en: File: %s
mai: फाइल: %s

en: Page %N of %Q
mai: %Qमे सँ पृष्ठ %N

en: Preparing...
mai: तैआर कए रहल अछि...

en: Print synta_x highlighting
mai: वाक्य रचना आलोकन छापू (_x)

en: Print line nu_mbers
mai: पंक्ति क्रमांक छापू (_m)

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
mai: सँख्या प्रत्येक (_N)

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
mai: पँक्तिसभ

en: Print page _headers
mai: पृष्ठ शीर्षिका छापू (_h)

en: Fonts
mai: फ़ॉन्ट

en: _Body:
mai: बाडी (_B):

en: He_aders and footers:
mai: हेडर्स आ फूटर्स: (_a)

en: _Line numbers:
mai: पंक्ति सँख्यासभ (_L):

en: _Restore Default Fonts
mai: डिफ़ॉल्ट फाँट पुनर्स्थापित करू (_R)

en: Show the previous page
mai: पछिला पृष्ठ देखाबू

en: Show the next page
mai: अगिला पृष्ठ देखाबू

en: Current page (Alt+P)
mai: मोजुदा पृष्ठ (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
mai: क'

en: Page total
mai: कुल पृष्ठ सँख्या

en: The total number of pages in the document
mai: दस्ताबेज़मे कुल पृष्ठसभक सँख्या

en: Show multiple pages
mai: बहुत सँ पृष्ठ देखू

en: Zoom 1:1
mai: ज़ूम 1:1

en: Zoom to fit the whole page
mai: सभ पृष्ठमे सटीक बैठाबए क'लेल जूम करू

en: Zoom the page in
mai: पेज जूम इन करू

en: Zoom the page out
mai: पेज जूम आउट करू

en: _Close Preview
mai: पूर्वावलोकन बन्न करू (_C)

en: Close print preview
mai: छपाइ पूर्वावलोकन बन्न करू

en: Page %d of %d
mai: पृष्ठ %d %d क'

en: Page Preview
mai: पृष्ठ पूर्वावलोकन

en: The preview of a page in the document to be printed
mai: मुद्रित कएल जाएबला दस्ताबेज़ क' पृष्ठ क' पूर्वावलोकन

en: OVR
mai: मेटाकए लिखू

en: INS
mai: प्रविष्ट

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
mai: पं. %d, स्त. %d

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
mai: %sकेँ %s सँ वापस कए रहल अछि

en: Reverting %s
mai: %s वापस कए रहल अछि

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
mai: %sकेँ %s सँ लोड कए रहल अछि

en: Loading %s
mai: %s लोड कए रहल अछि

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
mai: %sकेँ %s मे सहेजि रहल अछि

en: Saving %s
mai: %s सहेजि रहल अछि

en: RO
mai: सिर्फ पढ़बाक लेल

en: Error opening file %s
mai: फ़ाइल %s खोलबमे त्रुटि

en: Error reverting file %s
mai: फ़ाइल %s वापस करबमे त्रुटि

en: Error saving file %s
mai: फ़ाइल %s सहेजएमे त्रुटि

en: Unicode (UTF-8)
mai: यूनिकोड (यूटीएफ-8)

en: Name:
mai: नाम:

en: MIME Type:
mai: माइम प्रकारः

en: Encoding:
mai: एनकोडिंग:

en: Close document
mai: दस्ताबेज़ बन्न करू

en: _File
mai: फाइल (_F)

en: _Edit
mai: संपादन (_E)

en: _View
mai: देखू (_V)

en: _Search
mai: खोजू (_S)

en: _Tools
mai: अओजार (_T)

en: _Documents
mai: दस्ताबेज़ (_D)

en: _New
mai: नवीन (_N)

en: Create a new document
mai: एकटा नवीन दस्ताबेज़ बनाबू

en: _Open...
mai: खोलू (_O)...

en: Open a file
mai: एकटा फ़ाइल खोलू

en: Pr_eferences
mai: वरीयतासभ (_e)

en: Configure the application
mai: अनुप्रयोग बिन्यस्त करू

en: _Contents
mai: विषय सूची (_C)

en: Open the pluma manual
mai: जी-एडिट मैनुअल खोलू

en: _About
mai: क' संबंधमे (_A)

en: About this application
mai: एहि अनुप्रयोग क' बारेमे

en: Leave fullscreen mode
mai: पूर्ण स्क्रीन छोड़ू

en: Save the current file
mai: वर्तमान फ़ाइल सहेजू

en: Save _As...
mai: एहन सहेजू... (_A)

en: Save the current file with a different name
mai: वर्तमान फ़ाइल एकटा भिन्न नाम सँ सहेजू

en: Revert to a saved version of the file
mai: फ़ाइल क' सहेजल गेल संस्करण पर पुनः जाउ

en: Print Previe_w
mai: छपाइ पूर्वावलोकन (_w)

en: Print preview
mai: छपाइ पूर्वावलोकन

en: _Print...
mai: छापू... (_P)

en: Print the current page
mai: वर्तमान पृष्ठ छापू

en: _Undo
mai: पूर्ववत् करू (_U)

en: Undo the last action
mai: पछिला क्रिया रद्द करू

en: _Redo
mai: दोहराबू (_R)

en: Redo the last undone action
mai: अंतिम पूर्ववत् कएल क्रियाकेँ दोहराबू

en: Cu_t
mai: काटू (_t)

en: Cut the selection
mai: चयनित काटू

en: _Copy
mai: कॉपी करू (_C)

en: Copy the selection
mai: चयनित कापी करू

en: _Paste
mai: साटू (_P)

en: Paste the clipboard
mai: क्लिपबोर्डकेँ साटू

en: _Delete
mai: मेटाबू (_D)

en: Delete the selected text
mai: चुनल पाठ मेटाबू

en: Select _All
mai: सबहि चुनू (_A)

en: Select the entire document
mai: सम्पूर्ण दस्ताबेज़ चुनू

en: C_hange Case
mai: केस बदलू (_h)

en: All _Upper Case
mai: सबहि पैघ अक्षर (_U)

en: Change selected text to upper case
mai: चुनल पाठकेँ पैघ अक्षरमे बदलू

en: All _Lower Case
mai: सबहि छोट अक्षर (_L)

en: Change selected text to lower case
mai: चुनल पाठकेँ छोट अक्षरमे बदलू

en: _Invert Case
mai: केस उलटू (_I)

en: Invert the case of selected text
mai: चुनल पाठ क' केस उनटू

en: _Title Case
mai: शीर्षक केस (_T)

en: Capitalize the first letter of each selected word
mai: प्रत्येक चुनल शब्दसभ क' पहिले अक्षरकेँ कैपिटलाइज़ करू

en: _Highlight Mode
mai: हाइलाइट मोड (_H)

en: _Find...
mai: खोजू (_F)...

en: Search for text
mai: पाठ लेल खोजू

en: Find Ne_xt
mai: अगिला खोजू (_x)

en: Search forwards for the same text
mai: एकटा सँ पाठ लेल आगाँ खोजू

en: Find Pre_vious
mai: पछिला खोजू (_v)

en: Search backwards for the same text
mai: एकटा सँ पाठ लेल पाछाँ खोजू

en: _Replace...
mai: बदलू (_R)...

en: Search for and replace text
mai: पाठ खोजू आओर बदलू

en: _Clear Highlight
mai: हाइलाइट साफ करू (_C)

en: Clear highlighting of search matches
mai: खोजमेल क' हाइलाइटिंग साफ करू

en: Go to _Line...
mai: पंक्ति पर जाउ (_L)...

en: Go to a specific line
mai: विशिष्ट पंक्ति पर जाउ

en: _Incremental Search...
mai: संवर्द्धनात्मक खोज (_I)...

en: Incrementally search for text
mai: पाठ क'लेल संवर्द्धनात्मक खोज

en: _Save All
mai: सबहि सहेजू (_S)

en: Save all open files
mai: सबहि खुलल फाइलसभ सहेजू

en: _Close All
mai: सबहि बन्न करू (_C)

en: Close all open files
mai: सबहि खुलल फाइलसभ बन्न करू

en: _Previous Document
mai: पछिला दस्ताबेज़ (_P)

en: Activate previous document
mai: पछिला दस्ताबेज़ सक्रिय करू

en: _Next Document
mai: अगिला दस्ताबेज़ (_N)

en: Activate next document
mai: अगिला दस्ताबेज़ सक्रिय करू

en: _Move to New Window
mai: नवीन विंडोमे लए जाउ (_M)

en: Move the current document to a new window
mai: वर्तमान दस्ताबेज़केँ नवीन विंडोमे लए जाउ

en: Close the current file
mai: वर्तमान फ़ाइल बन्न करू

en: _Quit
mai: बाहर (_Q)

en: Quit the program
mai: प्रोग्राम सँ बाहर जाउ

en: _Toolbar
mai: अओजारपट्टी (_T)

en: Show or hide the toolbar in the current window
mai: वर्तमान विंडोमे अओजार-पट्टी क' दृश्यता देखाबू अथवा नुकाबू

en: _Statusbar
mai: स्थिति-पट्टी (_S)

en: Show or hide the statusbar in the current window
mai: वर्तमान विंडोमे स्थिति-पट्टी क' दृश्यता देखाबू अथवा नुकाबू

en: _Fullscreen
mai: फुलस्क्रीन (_F)

en: Side _Pane
mai: किनार क' पट्टी (_P)

en: Show or hide the side pane in the current window
mai: वर्तमान विंडोमे किनार क' पट्टी क' दृश्यता देखाबू अथवा नुकाबू

en: _Bottom Pane
mai: तलवर्ती पैन (_B)

en: Show or hide the bottom pane in the current window
mai: वर्तमान विंडोमे तलवर्ती-पट्टी क' दृश्यता देखाबू अथवा नुकाबू

en: Please check your installation.
mai: अपन संस्थापन जाँचू

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
mai: वस्तु '%s' को फाइल %s कए अंदर ताकब मे असमर्थ.

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
mai: / %s पर

en: _Wrap Around
mai: चारोकात व्रेप करू (_W)

en: Match _Entire Word Only
mai: केवल पूर्ण शब्द जोड़ मिलाबू (_E)

en: _Match Case
mai: अक्षर मिलाबू (_M)

en: String you want to search for
mai: स्ट्रिंग जकरा अहाँ खोजनाइ चाहैत अछि

en: Line you want to move the cursor to
mai: पंक्ति जकरा पर अहाँ कर्सरकेँ घसकओनाइ चाहैत अछि

en: Use %s highlight mode
mai: हाइलाइट मोड %s उपयोग करू

note: Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
mai: सादा पाठ

en: Disable syntax highlighting
mai: वाक्य रचना हाइलाइटिंग निष्क्रिय करू

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
mai: खोलू '%s'

en: Open a recently used file
mai: हालमे प्रयुक्त फाइल खोलू

en: Open
mai: खोलू

en: Save
mai: सहेजू

en: Print
mai: छपाइ

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
mai: '%s' सक्रिय करू

en: Use Spaces
mai: खाली स्थानक प्रयोग करू

en: Tab Width
mai: टैब चओड़ाइ

en: Document Statistics
mai: दस्ताबेज़ सांख्यिकी

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
mai: वर्तमान दस्ताबेज़ क' विश्लेषण कए रपट देत अछि जे एहिमे कतेक शब्द, पंक्तिसभ, अक्षर आओर नॉन-स्पेस संप्रतीक अछि

en: _Update
mai: अद्यतन करू (_U)

en: Bytes
mai: बाइट

en: Characters (no spaces)
mai: संप्रतीक (रिक्त स्थान नहि)

en: Characters (with spaces)
mai: संप्रतीक (रिक्त स्थान क' सँग)

en: Words
mai: शब्द

en: Lines
mai: पंक्तिसभ

en: Document
mai: दस्तावेज

en: Selection
mai: चयन

en: _Document Statistics
mai: दस्ताबेज़ सांख्यिकी (_D)

en: External Tools
mai: बाहरी अओजार

en: Execute external commands and shell scripts.
mai: बाहरी कमांड आओर शेल स्क्रिप्ट चलाबू

en: Manage _External Tools...
mai: बाहरक अओजार प्रबंधित करू (_E)...

en: Opens the External Tools Manager
mai: बाहरी अओजार प्रबंधक खोलैत अछि

en: External _Tools
mai: बाहरक अओजार (_T)

en: External tools
mai: बाहरक अओजार

en: Shell Output
mai: शेल आउटपुट

en: Could not execute command: %s
mai: कमांड चलाए नहि सकल: %s

en: You must be inside a word to run this command
mai: एहि कमांडकेँ चलाबै क'लेल अहाँक जरूर भीतर होनाइ चाही

en: Running tool:
mai: कार्यशील अओजार:

en: Done.
mai: सम्पन्न

en: Exited
mai: बाहर निकलल

en: All languages
mai: सभटा भाषा

en: All Languages
mai: सभ भाषा

en: New tool
mai: नवीन अओजार

en: This accelerator is already bound to %s
mai: त्वरक पहिले सँ %s क' सँग बान्हल अछि

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
mai: नवीन त्वरक टाइप करू अथवा साफ करब लेल बैक स्पेस दाबू

en: Type a new accelerator
mai: नवीन त्वरक टाइप करू

en: Stopped.
mai: रूकल

en: All documents
mai: सबहि दस्ताबेज़

en: All documents except untitled ones
mai: सभ दस्ताबेज सिवाय बिनु शीर्षक क'

en: Local files only
mai: सिर्फ स्थानीय फाइल

en: Remote files only
mai: सिर्फ रिमोट फाइल

en: Untitled documents only
mai: सिर्फ बिनु शीर्षक क' दस्ताबेज़

en: Nothing
mai: किछु नहि

en: Current document
mai: मोजुदा दस्ताबेज़

en: Current selection
mai: मोजुदा चयन

en: Current selection (default to document)
mai: मोजुदा चयन (दस्तावेजमे पूर्वनिर्धारित)

en: Current line
mai: मोजुदा पंक्ति

en: Current word
mai: मोजुदा शब्द

en: Display in bottom pane
mai: तलमे देखाउ

en: Create new document
mai: एकटा नवीन दस्ताबेज़ बनाबू

en: Append to current document
mai: वर्तमान दस्ताबेज़मे जोड़ू

en: Replace current document
mai: मोजुदा दस्ताबेज प्रतिस्थापित करू

en: Replace current selection
mai: मोजुदा चयन प्रतिस्थापित करू

en: Insert at cursor position
mai: कर्सर स्थिति पर दिअ'

en: External Tools Manager
mai: बाहरक अओजार प्रबंधक

en: _Tools:
mai: अओजार (_T)

en: _Applicability:
mai: अनुप्रयुक्तता (_A):

en: _Output:
mai: आउटपुट (_O):

en: _Input:
mai: इनपुट (_I):

en: _Save:
mai: सहेजू (_S)

en: _Shortcut Key:
mai: शार्टकट कुँजी (_S):

en: _Edit:
mai: संपादन (_E)

en: Build
mai: निर्मित

en: Run "make" in the document directory
mai: दस्ताबेज निर्देशिकामे "make" चलाबू

en: Open terminal here
mai: एतय टर्मिनल खोलू

en: Open a terminal in the document location
mai: दस्ताबेज अवस्थिति पर टर्मिनल खोलू

en: Remove trailing spaces
mai: ट्रैलिंग स्थान हटाबू

en: Remove useless trailing spaces in your file
mai: अपन फाइलमे ट्रेलिंग स्थान हटाबू

en: Run command
mai: कमांड चलाबू

en: Execute a custom command and put its output in a new document
mai: एकटा पसंदीदा कमांड चलाबू आ एकर आउटपुटकेँ नवीन दस्ताबेजमे राखू

en: Search
mai: खोजू

en: File Browser Pane
mai: फाइल ब्राउजरक पट्टी

en: Easy file access from the side pane
mai: किनार क' पट्टी सँ सुगम फाइल अभिगम

en: File Browser Filter Mode
mai: फाइल ब्रॉउजर फिल्टर मोड

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
mai: ई मान निर्धारित करैत अछि जे फाइल ब्रॉउजर सँ कओन फाइल फिल्टर कएल जाएत अछि. वैध मान अछि: none (किछु नहि फिल्टर करू), hidden (नुकल फाइलसभ फिल्टर करू), binary (द्विपदीय फाइलसभ फिल्टर करू) आओर hidden_and_binary (नुकल आ द्विपदीय दुनू फाइलसभ फिल्टर करू).

en: File Browser Filter Pattern
mai: फाइल ब्रॉउजर फिल्टर प्रारूप

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
mai: फिल्टर प्रारूप जकरासँ फाइल ब्रॉउजरकेँ फिल्टर कएल जएनाइ अछि ई फिल्टर फिल्टर मोड क' शीर्ष पर काम करैत अछि (_m).

en: Open With Tree View
mai: तरू दृश्य क' सँग खोलू

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
mai: तरू दृश्य खोलू जखन पुस्तकचिह्न दृश्य क' बजाय फाइल ब्रॉउजर प्लगिन लोड कएल जाएत अछि

en: File Browser Root Directory
mai: फाइल ब्रॉउजर रूट निर्देशिका

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
mai: फाइल ब्रॉउजर रूट निर्देशिका प्रयोग करब क'लेल जखन फाइल ब्रॉउजर प्लगिन लोड कएल जाएत अछि आओर ऑनलोड/ तरू दृश्य सही अछि (_v).

en: File Browser Virtual Root Directory
mai: फाइल ब्रॉउजर आभासी रूट निर्देशिका

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
mai: फाइल ब्रॉउजर आभासी रूट निर्देशिका प्रयोग करब क'लेल जखन फाइल ब्रॉउजर प्लगिन लोड कएल जाएत अछि आओर ऑनलोड/ तरू दृश्य सही अछि आभासी रूटकेँ वास्तविक रूट सँ हरदम नीच्चाँ होनाइ चाही (_v).

en: Enable Restore of Remote Locations
mai: रिमोट स्थान क' भंडारण सक्रिय करू

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
mai: सेट करू जे की रिमोट अवस्थिति क' पुनर्भंडारण सक्रिय कएल जएनाइ अछि

en: File System
mai: फाइल सिस्टम

en: _Set root to active document
mai: सक्रिय दस्ताबेज पर रूट सेट करू (_S)

en: Set the root to the active document location
mai: सक्रिय दस्ताबेज अवस्थिति पर रूट सेट करू

en: _Open terminal here
mai: एतय टर्मिनल खोलू (_O)

en: Open a terminal at the currently opened directory
mai: मोजुदा खुलल निर्देशिका पर एकटा टर्मिनल खोलू

en: File Browser
mai: फाइल ब्रॉउजर

en: An error occurred while creating a new directory
mai: नवीन निर्देशिकाकेँ बनाबै क' दौरान त्रुटि आएल

en: An error occurred while creating a new file
mai: नवीन फाइलकेँ बनाबै क' दौरान त्रुटि आएल

en: An error occurred while renaming a file or directory
mai: फाइल अथवा निर्देशिका क' पुनर्नामकरण क' दौरान त्रुटि आएल

en: An error occurred while deleting a file or directory
mai: फाइल अथवा निर्देशिका मेटाबै क' दौरान त्रुटि आएल

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
mai: एकटा निर्देशिका फाइल प्रबंधकमे खोलब क' जमावट क' दौरान एकटा त्रुटि आएल

en: An error occurred while setting a root directory
mai: एकटा रूट निर्देशिका जमावट क' दौरान एकटा त्रुटि आएल

en: An error occurred while loading a directory
mai: एकटा निर्देशिका लोड करब क' दौरान एकटा त्रुटि आएल

en: An error occurred
mai: एकटा त्रुटि आएल

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
mai: रद्दीमे फाइल नहि भेज सकैत अथि, की अहाँ एकरा
    स्थायी रूपेँ मेटान चाहते हैं?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
mai: फाइल "%s" रद्दीमे नहि भेजल जाए सकैत अछि.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
mai: चुनल फाइल रद्दीमे नहि भेजल जाए सकैत अछि.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
mai: की अहाँ सुनिश्चित छी जे अहाँ "%s"केँ स्थायी तौर पर मेटओनाइ चाहैत अछि?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
mai: की अहाँ समझैत छी जे अहाँ "%s" चुनल फाइल स्थायी रूपेँ मेटाएनाइ चाहैत छी?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
mai: जँ अहाँ कोनो वस्तुकेँ मेटाएब, तँ ई स्थाइ रूप सँ मेट जएताह.

en: (Empty)
mai: (रिक्त)

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
mai: फाइल

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
mai: नवीन फाइल अखन फिल्टर भ' चुकल अछि अहाँक फिल्टर जमावटकेँ फाइलकेँ देखाबै क'लेल संयोजित करब हएताह

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
mai: निर्देशिका

en: Bookmarks
mai: पुस्तकचिह्न

en: _Filter
mai: फिल्टर (_F)

en: Move selected file or folder to trash
mai: रद्दीमे चुनल फाइल अथवा निर्देशिका लए जाउ

en: Delete selected file or folder
mai: चुनल फाइल अथवा निर्देशिका मेटाबू

en: Up
mai: उप्पर

en: Open the parent folder
mai: जनक फोल्डर खोलू

en: _New Folder
mai: नवीन फ़ोल्डर (_N)

en: Add new empty folder
mai: नवीन खाली फोल्डर जोड़ू

en: New F_ile
mai: नवीन फाइल (_i)

en: Add new empty file
mai: नवीन खाली फाइल जोड़ू

en: _Rename
mai: नाम बदलू (_R)

en: Rename selected file or folder
mai: चुनल फाइल अथवा फोल्डर क' फिर नाम दिअ'

en: _Previous Location
mai: पछिला स्थान (_P)

en: Go to the previous visited location
mai: पछिला सैर कएल स्थान पर जाउ

en: _Next Location
mai: अगिला स्थान (_N)

en: Go to the next visited location
mai: अगिला सैर कएल स्थान पर जाउ

en: Re_fresh View
mai: दृश्य ताजा करू (_f)

en: Refresh the view
mai: दृश्य ताजा करू

en: _View Folder
mai: फोल्डर देखू (_V)

en: View folder in file manager
mai: फाइल प्रबंधकमे फोल्डर देखू

en: Show _Hidden
mai: नुकलकेँ देखाबू (_H)

en: Show hidden files and folders
mai: नुकल फाइलसभ आ फोल्डरसभकेँ देखाबू

en: Show _Binary
mai: द्विपदीय देखाबू (_B)

en: Show binary files
mai: द्विपदीय फाइल देखाबू

en: Previous location
mai: पछिला स्थान

en: Go to previous location
mai: पछिला स्थान पर जाउ

en: Go to a previously opened location
mai: पहिले क' खुलल स्थान पर जाउ

en: Next location
mai: अगिला स्थान

en: Go to next location
mai: अगिला स्थान पर जाउ

en: _Match Filename
mai: फाइलनाम मिलान करू (_M)

en: No mount object for mounted volume: %s
mai: आरोहित वाल्यूमक लेल कोनो आरोहित वस्तु नहि: %s

en: Could not open media: %s
mai: मीडिया नहि खोलि सकल: %s

en: Could not mount volume: %s
mai: वाल्यूम आरोहित नहि कए सकल: %s

en: Modelines
mai: मोडलाइन

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
mai: Emacs, Kate आओर Vim-शैली मोडलाइन pluma क'लेल समर्थन करैत अछि.

en: Python Console
mai: पाइथन कँसोल

en: _Error color:
mai: त्रुटि रंग (_E):

en: C_ommand color:
mai: कमांड रंग (_o):

en: Quick Open
mai: तेजी सँ खोलनाइ

en: Quick open
mai: तेजी सँ खोलनाइ

en: Quickly open documents
mai: दस्तावेज तेजी सँ खोलू

en: Quickly open files
mai: फाइल तेजी सँ खोलू

en: Snippets
mai: स्निपेट

en: Snippets Manager
mai: स्निपेट प्रबंधक

en: _Snippets:
mai: स्निपेट (_S):

en: Create new snippet
mai: नवीन स्निपेट बनाउ

en: Import snippets
mai: स्निपेट आयात करू

en: Export selected snippets
mai: चुनल स्निपेट त्यागू

en: Delete selected snippet
mai: चुनल स्निपेट मेटाउ

en: _Drop targets:
mai: लक्ष्य छोडू (_D):

en: Shortcut key with which the snippet is activated
mai: शॉर्टकट कुंजी जकर संग स्नपेट सक्रिय अछि

en: S_hortcut key:
mai: शार्टकट कुँजी (_h):

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
mai: टैब ट्रिगर (_T):

en: Manage _Snippets...
mai: स्निपेट प्रबंधित करू (_S)...

en: Manage snippets
mai: स्निपेट प्रबंधित करू

en: Snippets archive
mai: स्निपेट अभिलेख

en: Add a new snippet...
mai: एकटा नवीन स्निपेट जोड़ू...

en: Global
mai: वैश्विक

en: Revert selected snippet
mai: चुनल स्निपेट वापस लिअ'

en: The following error occurred while importing: %s
mai: आयातक काले निम्नलिखित त्रुटि आएल: %s

en: Import successfully completed
mai: आयात सफलतापूर्वक संपन्न

en: All supported archives
mai: सभटा समर्थित अभिलेख

en: Gzip compressed archive
mai: Gzip संकुचित अभिलेख

en: Bzip2 compressed archive
mai: Bzip2 संकुचित अभिलेख

en: Single snippets file
mai: एकल स्निपेट फाइल

en: All files
mai: सबहि फ़ाइल

en: The following error occurred while exporting: %s
mai: निर्यातक काले त्रुटि निम्नलिखित त्रुटि आएल: %s

en: Export successfully completed
mai: निर्यात सफलतापूर्वक संपन्न

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
mai: अपन निर्यातमे की अहाँ चुनल <b>तंत्र</b> स्निपेट सामिल करबा चाहैत छी?

en: There are no snippets selected to be exported
mai: निर्यातक लेल कोनो स्निपेट चुनल नहि अछि

en: Export snippets
mai: स्निपेट निर्यात करू

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
mai: नवीन शॉर्टकट टाइप करू, अथवा साफ करब लेल बैक स्पेस दाबू

en: Type a new shortcut
mai: नवीन शॉर्टकट टाइप करू

en: The following files could not be imported: %s
mai: निम्नलिखित फाइल आयात नहि कएल जाए सकल: %s

en: S_ort...
mai: छाँटू (_o)...

en: Sort the current document or selection
mai: वर्तमान चयन अथवा दस्ताबेज़केँ छाँटू

en: Sort
mai: छाँटू

en: Sorts a document or selected text.
mai: चुनल पाठ अथवा दस्ताबेज़ क्रमबद्ध करैत अछि

en: _Sort
mai: छाँटू (_S)

en: _Reverse order
mai: विपरीत अनुक्रम (_R)

en: R_emove duplicates
mai: कॉपीसभ मेटाबू (_e)

en: _Ignore case
mai: केस उपेक्षा करू (_I)

en: S_tart at column:
mai: कॉलम पर शुरु करू (_t):

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
mai: (कोनो सुझाओल शब्द नहि)

en: _More...
mai: बेसी (_M)...

en: _Ignore All
mai: सबहि उपेक्षा करू (_I)

en: _Spelling Suggestions...
mai: वर्तनी सुझाव (_S)...

en: Check Spelling
mai: वर्तनी जाँचू

en: Suggestions
mai: सुझाव

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
mai: (सही वर्तनी)

en: Completed spell checking
mai: वर्तनी जाँच सम्पन्न

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
mai: अज्ञात (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
mai: मूलभूत

en: Set language
mai: भाषा नियत करू

en: Languages
mai: भाषा

en: _Check Spelling...
mai: वर्तनी जाँचू (_C)...

en: Check the current document for incorrect spelling
mai: वर्तमान दस्ताबेज़मे गलत वर्तनी लेल जाँचू

en: Set _Language...
mai: भाषा नियत करू (_L)...

en: Set the language of the current document
mai: वर्तमान दस्ताबेज़ क' भाषा नियत करू

en: _Autocheck Spelling
mai: वर्तनी स्वचालित जाँचू (_A)

en: Automatically spell-check the current document
mai: वर्तमान दस्ताबेज़ क' वर्तनी जाँच स्वचालित करू

en: The document is empty.
mai: दस्ताबेज़ खाली अछि.

en: No misspelled words
mai: कोनो गलत वर्तनी बला शब्द नहि

en: Select the _language of the current document.
mai: वर्तमान दस्ताबेज़ क' भाषा चुनू (_l)

en: Check spelling
mai: वर्तनी जाँचू

en: Misspelled word:
mai: गलत वर्तनी बला शब्द:

en: word
mai: शब्द

en: Change _to:
mai: मे बदलू (_t):

en: Check _Word
mai: शब्द जाँचू (_W)

en: _Suggestions:
mai: सुझाव (_S):

en: _Ignore
mai: उपेक्षा करू (_I)

en: Cha_nge
mai: बदलू (_n)

en: Ignore _All
mai: सबहि उपेक्षा करू (_A)

en: Change A_ll
mai: सबहि बदलू (_l)

en: User dictionary:
mai: प्रयोक्ता शब्दकोश:

en: Add w_ord
mai: शब्द जोड़ू (_o)

en: Language:
mai: भाषा:

en: Spell Checker
mai: वर्तनी जाँचकर्ता

en: Checks the spelling of the current document.
mai: वर्तमान दस्ताबेज़मे वर्तनी जाँचैत अछि.

en: Tags
mai: टैगसभ

en: Select the group of tags you want to use
mai: अहाँ जाहि समूह टैग क' उपयोग कएनाइ चाहैत छी ओकर चयन करू

en: _Preview
mai: पूर्वावलोकन (_P)

en: Available Tag Lists
mai: उपलब्ध टैग सूचीसभ

en: XHTML 1.0 - Tags
mai: XHTML 1.0 - टैग

en: Abbreviated form
mai: संक्षिप्ताक्षर प्रपत्र

en: Abbreviation
mai: संक्षिप्ताक्षर

en: Accessibility key character
mai: सुगमता कुँजी संप्रतीक

en: Acronym
mai: संक्षिप्ताक्षर

en: Align
mai: पंक्तिबद्ध करू

en: Alignment character
mai: पंक्तिबद्ध संप्रतीक

en: Alternative
mai: वैकल्पिक

en: Anchor URI
mai: एंकर URI

en: Anchor
mai: एंकर

en: Applet class file code (deprecated)
mai: एप्पलेट वर्ग फाइल कोड (पदावनत)

en: Associated information
mai: संयुक्त सूचना

en: Author info
mai: लेखक सूचना

en: Axis related headers
mai: अक्ष संबंधित हेडर

en: Background color (deprecated)
mai: पृष्ठभूमि रँग (पदावनत)

en: Background texture tile (deprecated)
mai: पृष्ठभूमि टेक्चर टाइल (पदावनत)

en: Base font (deprecated)
mai: बेस फॉन्ट (पदावनत)

en: Base URI
mai: आधार URI

en: Bold
mai: गाढ़ा

en: Border (deprecated)
mai: किनार (पदावनत)

en: Cell rowspan
mai: सेल रॉउसन

en: Center (deprecated)
mai: केंद्र (पदावनत)

en: Character encoding of linked resource
mai: लिँक कएल संसाधन क' संप्रतीक एनकोडिंग

en: Checked state
mai: जाँचल गेल स्थिति

en: Citation
mai: प्रशस्ति पत्र

en: Cite reason for change
mai: बदलाव क'लेल तर्क दिअ'

en: Class implementation ID
mai: वर्ग कार्यान्वयन ID

en: Class list
mai: टैग सूची

en: Clear text flow control
mai: पाठ त्रुटि नियंत्रण साफ करू

en: Code content type
mai: कोड सामग्री प्रकार

en: Color of selected links (deprecated)
mai: चुनल लिँक क' रँग (पदावनत)

en: Column span
mai: कॉलम स्पैन

en: Columns
mai: स्तंभ

en: Comment
mai: टिप्पणी

en: Computer code fragment
mai: कंप्यूटर कोड फ्रैगमेंट

en: Content type (deprecated)
mai: विषय प्रकार (पदावनत)

en: Coordinates
mai: निर्देशाँक

en: Date and time of change
mai: बदलाव क' दिनाँक आ समय

en: Declare flag
mai: फ्लैग घोषित करू

en: Defer attribute
mai: गुण अंतर

en: Definition description
mai: परिभाषा वर्णन

en: Definition list
mai: परिभाषा सूची

en: Definition term
mai: परिभाषा पद

en: Deleted text
mai: मेटाएल पाठ

en: Directionality
mai: दिशात्मकता

en: Directionality (deprecated)
mai: दिशात्मकता (पदावनत)

en: Disabled
mai: अक्षम

en: DIV container
mai: DIV धारक

en: DIV Style container
mai: DIV स्टाइल धारक

en: Document base
mai: दस्ताबेज़ आधार

en: Document body
mai: दस्ताबेज़ बाडी

en: Document head
mai: दस्ताबेज़ हेड

en: Element ID
mai: तत्व ID

en: Document title
mai: दास्ताबेज़ शीर्षक

en: Document type
mai: दस्ताबेज़ प्रकार

en: Emphasis
mai: दबाव

en: Encode type
mai: एनकोड प्रकार

en: Font face (deprecated)
mai: फॉन्ट फेस (पदावनत)

en: For label
mai: लेबल क'लेल

en: Forced line break
mai: दबावयुक्त पँक्ति खँड

en: Form action handler
mai: प्रारूप एक्शन नियंत्रणकर्ता

en: Form control group
mai: प्रारूप नियंत्रण समूह

en: Form field label text
mai: प्रारूप क्षेत्र लेबल पाठ

en: Form input type
mai: प्रारूप आगत प्रकार

en: Form input
mai: प्रारूप आगत

en: Form method
mai: प्रारूप विधि

en: Form
mai: प्रारूप

en: Forward link
mai: लिँक अग्रसारित करू

en: Frame render parts
mai: फ्रेम रेंडर पार्ट

en: Frame source
mai: फ्रेम श्रोत

en: Frame target
mai: फ्रेम लक्ष्य

en: Frame
mai: फ्रेम

en: Frameset columns
mai: फ्रेमसेट कॉलम

en: Frameset rows
mai: फ्रेमसेट पँक्ति

en: Frameset
mai: फ्रेमसेट

en: Generic embedded object
mai: जेनेरिक एंबेडेड ऑब्जेक्ट

en: Generic metainformation
mai: जेनेरिकमेटाइनफॉरमेशन

en: Generic span
mai: जेनेरिक स्पैन

en: Heading 1
mai: शीर्षक 1

en: Heading 2
mai: शीर्षक 2

en: Heading 3
mai: शीर्षक 3

en: Heading 4
mai: शीर्षक 4

en: Heading 5
mai: शीर्षक 5

en: Heading 6
mai: शीर्षक 6

en: Height
mai: उँचाइ

en: Horizontal rule
mai: क्षैतिज नियम

en: Horizontal space (deprecated)
mai: क्षैतिज स्थान (पदावनत)

en: HTML root element
mai: HTML रूट तत्व

en: HTTP header name
mai: HTTP हेडर नाम

en: Image map area
mai: बिंब नक्शा क्षेत्र

en: Image map name
mai: बिंब नक्शा नाम

en: Image map
mai: बिंब नक्शा

en: Image
mai: बिंब

en: Inline frame
mai: अवैध फाइल नाम

en: Inserted text
mai: दिनाँक/समय प्रविष्ट करू

en: Instance definition
mai: उदाहरण परिभाषा

en: Italic text
mai: इटालिक पाठ

en: Java applet (deprecated)
mai: जावा एप्पलेट (पदावनत)

en: Label
mai: लेबल

en: Language code
mai: भाषा कोड

en: Large text style
mai: पैघ पाठ स्टाइल

en: Link color (deprecated)
mai: लिँक रँग (पदावनत)

en: List item
mai: सूची वस्तु

en: List of MIME types for file upload
mai: फाइल अपलोड क'लेल MIME प्रकार क' सूची

en: List of supported character sets
mai: समर्थित संप्रतीक सेट क' सूची

en: Local change to font
mai: फ़ॉन्टमे स्थानीय बदलाव

en: Long description link
mai: नमहर वर्णन लिँक

en: Long quotation
mai: नमहर उद्धरण

en: Margin pixel height
mai: हाशिया पिक्सेल उँचाइ

en: Margin pixel width
mai: हाशिया पिक्सेल चओड़ाइ

en: Maximum length of text field
mai: पाठ क्षेत्र क' अधिकतम नमाइ

en: Output media
mai: आउटपुट मीडिया

en: Media-independent link
mai: मीडिया स्वतंत्र सूची

en: Menu list (deprecated)
mai: मेनू सूची (पदावनत)

en: Multi-line text field
mai: बहु पंक्ति पाठ क्षेत्र

en: Multiple
mai: बहुमुखी

en: Name
mai: नाम

en: Named property value
mai: नामित संपत्ति मान

en: No frames
mai: कोनो फ्रेम नहि

en: No resize
mai: आकार नहि बदलू

en: No script
mai: कोनो स्क्रिप्ट नहि

en: No shade (deprecated)
mai: कोनो छाया नहि (पदावनत)

en: No URI
mai: कोनो URI नहि

en: No word wrap (deprecated)
mai: कोनो शब्द रैप नहि (पदावनत)

en: Object applet file (deprecated)
mai: वस्तु एप्पलेट फाइल (पदावनत)

en: Object data reference
mai: वस्तु आंकड़ा संदर्भ

en: Offset for alignment character
mai: पंक्तिबद्ध संप्रतीक क'लेल ऑफसेट

en: OnBlur event
mai: OnBlur घटना

en: OnChange event
mai: OnChange घटना

en: OnClick event
mai: OnClick घटना

en: OnDblClick event
mai: OnDblClick घटना

en: OnFocus event
mai: OnFocus घटना

en: OnKeyDown event
mai: OnKeyDown घटना

en: OnKeyPress event
mai: OnKeyPress घटना

en: OnKeyUp event
mai: OnKeyUp घटना

en: OnLoad event
mai: OnLoad घटना

en: OnMouseDown event
mai: OnMouseDown घटना

en: OnMouseMove event
mai: OnMouseMove घटना

en: OnMouseOut event
mai: OnMouseOut घटना

en: OnMouseOver event
mai: OnMouseOver घटना

en: OnMouseUp event
mai: OnMouseUp घटना

en: OnReset event
mai: OnReset घटना

en: OnSelect event
mai: OnSubmit घटना

en: OnSubmit event
mai: OnSubmit घटना

en: OnUnload event
mai: OnUnload घटना

en: Option group
mai: विकल्प समूह

en: Option selector
mai: फाँट चयनक

en: Ordered list
mai: आदेश कएल गेल सूची

en: Paragraph class
mai: अनुच्छेद वर्ग

en: Paragraph style
mai: अनुच्छेद स्टाइल

en: Paragraph
mai: अनुच्छेद

en: Preformatted text
mai: पूर्वसंरूपित पाठ

en: Profile metainfo dictionary
mai: प्रोफाइल मेटाइंफो शब्दकोश

en: Push button
mai: पुश बटन

en: ReadOnly text and password
mai: ReadOnly पाठ आओर कूटशब्द

en: Reduced spacing (deprecated)
mai: घटल स्पेसिंग (पदावनत)

en: Reverse link
mai: विपरीत लिँक

en: Rows
mai: पंक्तिसभ

en: Rulings between rows and columns
mai: कतार आ कॉलम क' बीच रूलिंग

en: Sample program output, scripts
mai: नमूना प्रोग्राम आउटपुट, स्क्रिप्ट

en: Scope covered by header cells
mai: हेडर सेल द्वारा कवर कएल गेल स्कोप

en: Script language name
mai: भाषा नाम स्क्रिप्ट करू

en: Script statements
mai: स्क्रिप्ट कथन

en: Scrollbar
mai: स्क्रॉलबार

en: Selectable option
mai: चयन योग्य विकल्प

en: Selected
mai: चुनल

en: Server-side image map
mai: सर्वर साइड बिंब मैप

en: Shape
mai: रूप

en: Short inline quotation
mai: छोट इनलाइन उद्धरण

en: Size (deprecated)
mai: आकार (पदावनत)

en: Small text style
mai: छोट पाठ स्टाइल

en: Source
mai: श्रोत

en: Spacing between cells
mai: सेल क' बीचमे स्पेसिंग

en: Spacing within cells
mai: सेल क' भीतर स्पेसिंग

en: Span
mai: स्पैन

en: Starting sequence number (deprecated)
mai: आरंभिक श्रृंखला सँख्या (पदावनत)

en: Strike-through text style (deprecated)
mai: आर-पार कटल पाठ (पदावनत)

en: Strike-through text (deprecated)
mai: आर-पार कटल पाठ (पदावनत)

en: Strong emphasis
mai: बेसी जोर

en: Style info
mai: स्टाइन सूचना

en: Subscript
mai: सबस्क्रिप्ट

en: Superscript
mai: सूपरस्क्रिप्ट

en: Table body
mai: टेबल बाडी

en: Table caption
mai: स्थान कैप्शन

en: Table column group properties
mai: टेबल कॉलम समूह गुण

en: Table column properties
mai: टेबल कॉलम गुण

en: Table data cell
mai: टेबल डाटा सेल

en: Table footer
mai: टेबल फुटर

en: Table header cell
mai: टेबल हेडर सेल

en: Table header
mai: टेबल शीर्षक

en: Table row
mai: सारणी पंक्ति

en: Table summary
mai: सारणी सारांश

en: Table
mai: सारणी

en: Target - Blank
mai: लक्ष्य - रिक्त

en: Target - Parent
mai: लक्ष्य - जनक

en: Target - Self
mai: लक्ष्य - स्वयं

en: Target - Top
mai: लक्ष्य - शीर्ष

en: Teletype or monospace text style
mai: टेलीटाइप अथवा मोनोस्पेस पाठ स्टाइल

en: Text color (deprecated)
mai: पाठ रँग (पदावनत)

en: Text entered by user
mai: प्रयोक्ता द्वारा दाखिल पाठ

en: Title
mai: शीर्षक

en: Underlined text style
mai: रेखाँकित पाठ स्टाइल

en: Unordered list
mai: अक्रमब्ध सूची

en: Use image map
mai: बिंब नक्शा क' प्रयोग करू

en: Value interpretation
mai: मान निर्वचन

en: Value
mai: मान

en: Variable or program argument
mai: चर अथवा प्रोग्राम तर्क

en: Vertical cell alignment
mai: लंबवत सेल पंक्तिबद्ध

en: Vertical space (deprecated)
mai: लंबवत स्थान (पदावनत)

en: Visited link color (deprecated)
mai: भ्रमण कएल लिँक रँग (पदावनत)

en: Width
mai: चओड़ाइ

en: HTML - Tags
mai: HTML - टैग

en: Above
mai: उप्पर

en: Applet class file code
mai: एप्पलेट वर्ग फाइल कोड

en: Array
mai: सरणी

en: Background color
mai: पृष्ठभूमि रँग

en: Background texture tile
mai: पृष्ठभूमि टेक्चर रँग

en: Base font
mai: आधार फाँट

en: Border color
mai: किनार रँग

en: Border
mai: किनार

en: Center
mai: केंद्र

en: Checked (state)
mai: जाँचल गेल (स्थिति)

en: Color of selected links
mai: चुनल पंक्तिसभक रँग

en: Content scheme
mai: विषय योजना

en: Content type
mai: विषय प्रकार

en: Direction
mai: दिशा

en: Directory list
mai: निर्देशिका सूची

en: HTML version
mai: HTML संस्करण

en: Embedded object
mai: एंबेडेड वस्तु

en: Figure
mai: आकृति

en: Font face
mai: फाँट फेस

en: Frameborder
mai: फ्रेमबार्डर

en: Framespacing
mai: फ्रेमस्पेसिंग

en: Heading
mai: शीर्षक

en: Horizontal space
mai: क्षैतिज स्थान

en: Image source
mai: बिंब श्रोत

en: Inline layer
mai: इनलाइन स्तर

en: Java applet
mai: जावा एप्पलेट

en: Layer
mai: स्तर

en: Link color
mai: रँग लिँक करू

en: Listing
mai: अनुसूचन

en: Mail link
mai: डाक लिँक

en: Menu list
mai: मेनू सूची

en: Multicolumn
mai: बहुकॉलम

en: Next ID
mai: अगिला ID

en: No embedded objects
mai: कोनो एंबेडेड ऑब्जेक्ट नहि

en: No layers
mai: कोनो स्तर नहि

en: No line break
mai: कोनो पंक्ति टूटन नहि

en: No shade
mai: कोनो छायांकन नहि

en: No word wrap
mai: कोनो शब्द रैप नहि

en: Note
mai: नोट

en: Object applet file
mai: वस्तु एप्पलेट फाइल

en: Preformatted listing
mai: पूर्वसंरूपित सूचन

en: Prompt message
mai: प्राँप्ट सँदेश

en: Quote
mai: उद्धरण

en: Range
mai: सीमा

en: Reduced spacing
mai: घटल स्पेसिंग

en: Root
mai: रूट

en: Single line prompt
mai: एकल लाइन प्राँप्ट

en: Size
mai: आकार

en: Soft line break
mai: सॉफ्ट लाइन ब्रेक

en: Sound
mai: ध्वनि

en: Spacer
mai: स्पेसर

en: Square root
mai: वर्ग मूल

en: Starting sequence number
mai: श्रृंखला सँख्याकेँ आरंभ कए रहल अछि

en: Strike-through text style
mai: पाठ स्टाइल काटि दिअ'

en: Strike-through text
mai: पाठ काटि दिअ'

en: Tab order position
mai: टैब क्रम स्थिति

en: Text color
mai: पाठ रँग

en: Text
mai: पाठ

en: Vertical space
mai: लंबवत स्थान

en: Visited link color
mai: भ्रमण कएल लिँक रँग

en: HTML - Special Characters
mai: HTML - विशेष संप्रतीक

en: Non-breaking space
mai: गैर टूटन स्थान

en: Latex - Tags
mai: Latex - टैग

en: Bibliography (cite)
mai: पुस्तक सूची (साइट)

en: Bibliography (item)
mai: पुस्तकसूची (मद)

en: Bibliography (shortcite)
mai: पुस्तकसूची (शॉर्टसाइट)

en: Bibliography (thebibliography)
mai: पुस्तकसूची (thebibliography)

en: Brackets ()
mai: कोष्ठक ()

en: Brackets []
mai: कोष्ठक []

en: Brackets {}
mai: कोष्ठक {}

en: File input
mai: फाइल टिप्पणी

en: Function e^
mai: फंक्शन e^

en: Function exp
mai: फंक्शन एक्स

en: Function log
mai: फंक्शन लॉग

en: Function log10
mai: फंक्शन लॉग log10

en: Function sine
mai: फंक्शन साइन

en: Greek alpha
mai: युनानी अल्फा

en: Greek beta
mai: युनानी बीटा

en: Greek epsilon
mai: यूनानी एप्सिलोन

en: Greek gamma
mai: युनानी गामा

en: Greek lambda
mai: ग्रीक लांबा

en: Greek rho
mai: युनानी rho

en: Greek tau
mai: युनानी tau

en: Header 0 (chapter)
mai: हेडर 0 (अध्याय)

en: Header 0 (chapter*)
mai: हेडर 0 (chapter*)

en: Header 1 (section)
mai: हेडर 1 (section)

en: Header 1 (section*)
mai: हेडर 1 (section*)

en: Header 2 (subsection)
mai: हेडर 2 (उपखँड)

en: Header 2 (subsection*)
mai: हेडर 2 (उपखँड*)

en: Header 3 (subsubsection)
mai: हेडर 3 (उपखँड)

en: Header 3 (subsubsection*)
mai: हेडर 3 (उपखँड*)

en: Header 4 (paragraph)
mai: हेडर 4 (अनुच्छेद)

en: Header appendix
mai: हेडर परिशिष्ट

en: List description
mai: वर्णन क' सूची दिअ'

en: List enumerate
mai: सूची पैघ करू

en: List itemize
mai: मद क' रूपमे सूची बनाबू

en: Item with label
mai: लेबल क' सँग मद

en: Item
mai: वस्तु

en: Maths (display)
mai: गणित (देखाबू)

en: Maths (inline)
mai: गणित (इनलाइन)

en: Operator fraction
mai: ऑपरेटर फ्रैक्शन

en: Operator integral (display)
mai: ऑपरेटर इंटगरल (प्रदर्शन)

en: Operator integral (inline)
mai: ऑपरेटर इंटगरल (इनलाइन)

en: Operator sum (display)
mai: ऑपरेटर योग (डिसप्ले)

en: Operator sum (inline)
mai: ऑपरेटर योग (इनलाइन)

en: Reference label
mai: संदर्भ लेबल

en: Reference ref
mai: संदर्भ ref

en: Symbol and
mai: सँकेत आओर

en: Symbol const
mai: सँकेत const

en: Symbol d2-by-dt2-partial
mai: सँकेत d2-by-dt2-आंशिक

en: Symbol dagger
mai: सँकेत डैगर

en: Symbol d-by-dt
mai: सँकेत d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
mai: सँकेत d-by-dt-आंशिक

en: Symbol equiv
mai: सँकेत equiv

en: Symbol infinity
mai: सँकेत अनंत

en: Symbol mathspace ,
mai: सँकेत मैथस्पेस ,

en: Symbol mathspace .
mai: सँकेत मैथस्पेस .

en: Symbol mathspace _
mai: सँकेत मैथस्पेस _

en: Symbol mathspace __
mai: सँकेत मैथस्पेस __

en: Symbol simeq
mai: सँकेत simeq

en: Symbol star
mai: सँकेत तारा

en: Typeface bold
mai: टाइपफेस बोल्ड

en: Typeface type
mai: टाइपफेस प्रकार

en: Typeface italic
mai: टाइपफेस इटालिक

en: Typeface slanted
mai: टाइपफेस झुकल

en: Unbreakable text
mai: नहि टूटए बला पाठ

en: Footnote
mai: पाद टिप्पणी

en: Tag list
mai: टैग सूची

en: XSLT - Elements
mai: XSLT - तत्व

en: attribute
mai: गुण

en: XSLT - Functions
mai: XSLT - प्रकार्य

en: false
mai: गलत

en: true
mai: सही

en: XSLT - Axes
mai: XSLT - अक्ष

en: ancestor
mai: पूर्वज

en: ancestor-or-self
mai: पूर्वज अथवा स्वयं

en: child
mai: शिशु

en: descendant
mai: उत्तराधिकारी

en: following
mai: अनुसरण कए रहल अछि

en: following-sibling
mai: सिबलिंग क' अनुसरण कए रहल अछि

en: namespace
mai: नेमस्पेस

en: parent
mai: मातृ

en: preceding
mai: पूर्ववर्ती

en: preceding-sibling
mai: पूर्ववर्ती-सिब्लिंग

en: self
mai: स्वयं

en: XUL - Tags
mai: XUL - टैग

en: columns
mai: स्तम्भ

en: page
mai: पृष्ठ

en: rows
mai: पंक्तिसभ

en: Custom format
mai: अनुकूलित प्रारूप

en: In_sert Date and Time...
mai: दिनाँक/समय प्रविष्ट करू (_s)...

en: Insert current date and time at the cursor position
mai: कर्सर क' स्थान पर वर्तमान दिनाँक तथा आओर प्रविष्ट करू

en: Available formats
mai: उपलब्ध प्रारूप

en: Insert Date/Time
mai: दिनाँक/समय प्रविष्ट करू

en: Inserts current date and time at the cursor position.
mai: कर्सर क' स्थान पर वर्तमान दिनाँक आओर समय प्रविष्ट करू

en: Insert Date and Time
mai: दिनाँक आ समय प्रविष्ट करू

en: _Insert
mai: प्रविष्ट करू (_I)

en: Use the _selected format
mai: चुनल प्रारूप क'उपयोग करू (_s)

en: _Use custom format
mai: मनपसंद प्रारूप क' उपयोग करू (_U)

en: Configure date/time plugin
mai: दिनाँक/समय प्लगइन विन्यस्त करू

en: _Prompt for a format
mai: प्रारूप लेल पूछू (_P)
