pluma 1.25.3 - en to mi translation catalogue (51 entries)

en: _Save
mi: _Pupuri

en: Question
mi: Pātai

en: _Help
mi: _Āwhina

en: _Add
mi: _Tāpiri

en: _Close
mi: _Kati

en: Preferences
mi: Ngā tina hiahia

en: View
mi: Titiro

en: Font
mi: Momotuhi

en: Replace
mi: Whakakapia

en: Find
mi: Kitea

en: _Replace
mi: _Whakakapia

en: _Revert
mi: _Whakakāhoretia

en: Documents
mi: Ngā Tuhinga

en: _Open
mi: _Huaki

en: _File
mi: _Kōnae

en: _Edit
mi: _Whakatika

en: _View
mi: _Titiro

en: _Documents
mi: _Tuhinga

en: _New
mi: _Hou

en: _Open...
mi: _Huaki...

en: Open a file
mi: Huaki he kōnae

en: Pr_eferences
mi: Ngā _Tina Hiahia

en: _Contents
mi: _Ngā kai

en: _About
mi: _Mo

en: About this application
mi: Mō pūmanawa tautono tēnei

en: Save _As...
mi: P_urihia Pēneitia...

en: Print preview
mi: Tiro tānga

en: _Print...
mi: _Tā...

en: _Undo
mi: _Whakakore

en: Undo the last action
mi: Whakakore te mahi toenga

en: _Redo
mi: _Mahi Anō

en: Cu_t
mi: K_otia

en: Cut the selection
mi: Kotia te whiringa

en: _Copy
mi: _Tārua

en: Copy the selection
mi: Tārua te whiringa

en: _Paste
mi: _Whakapiri

en: _Delete
mi: _Porowhiu

en: Select _All
mi: _Kōwhiria mea katoa

en: _Find...
mi: _Kitea...

en: _Replace...
mi: _Whakakapia...

en: _Quit
mi: _Whakamutu

en: Open
mi: Huaki

en: Save
mi: Pupuri

en: Print
mi: Tā

en: (Empty)
mi: (Tuhera kau)

en: Image
mi: Whakaahua

en: Name
mi: Ingoa

en: Title
mi: Taitara

en: Text
mi: Ngā kupu

en: URL
mi: Nohoanga

en: _Insert
mi: _Kuhu
