pluma 1.25.3 - en to nl translation catalogue (1131 entries)

en: Use Default Font
nl: Standaardlettertype gebruiken

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
nl: Of het standaard vaste breedte-systeemlettertype gebruikt dient te worden bij het bewerken van tekst in plaats van een lettertype specifiek voor Pluma. Als deze optie uitgeschakeld is, zal het lettertype worden gebruikt dat wordt aangegeven in de optie ‘Lettertype van tekstbewerker’, in plaats van het systeemlettertype.

en: Editor Font
nl: Lettertype van tekstbewerker

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
nl: Het lettertype dat gebruikt wordt in het bewerkingsgedeelte van de tekstbewerker. Dit heeft alleen effect indien de optie ‘Standaardlettertype gebruiken’ is uitgeschakeld.

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
nl: Tussen tabbladen schakelen met [ctrl] + [tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
nl: Indien 'waar', schept het de mogelijkheid om te schakelen tussen tabbladen met gebruikmaking van [ctrl + tab] en [ctrl + shift + tab].

en: Show the first tab if there is only one tab
nl: Toon het eerste tabblad indien er slechts één tabblad is

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
nl: Indien onwaar, verbergt het 't eerste tabblad indien er slechts één tabblad is.

en: Style Scheme
nl: Stijlschema

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
nl: Het ID van een GtkSourceView-stijlschema dat gebruikt wordt om de tekst te kleuren.

en: Create Backup Copies
nl: Reservekopieën maken

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
nl: Of Pluma reservekopieën moet maken bij het opslaan van bestanden. Het achtervoegsel van reservekopieën kunt u instellen met de optie ‘Achtervoegsel voor reservekopie’.

en: Autosave
nl: Automatisch opslaan

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
nl: Of Pluma gewijzigde bestanden automatisch moet opslaan na een bepaald tijdsverloop. U kunt deze tussenpoze instellen met de de optie ‘Tussenpoze voor automatisch opslaan’.

en: Autosave Interval
nl: Tussenpoze voor automatisch opslaan

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
nl: Aantal minuten waarna Pluma gewijzigde bestanden automatisch opslaat. Dit heeft alleen effect wanneer de optie ‘Automatisch opslaan’ ingeschakeld is.

en: Show save confirmation
nl: Toon bevestiging voor opslaan

en: Show save confirmation if the files have changes.
nl: Toon bevestiging voor opslaan indien de bestanden veranderingen bevatten.

en: Writable VFS schemes
nl: Beschrijfbare VFS-schema's

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
nl: Lijst van VFS-schema's die Pluma ondersteunt in schrijfmodus. Het ‘file’-schema is standaard beschrijfbaar.

en: Maximum Number of Undo Actions
nl: Maximaal aantal acties dat ongedaan gemaakt kan worden

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
nl: Maximaal aantal acties dat Pluma ongedaan kan maken of opnieuw kan doen. Gebruik ‘-1’ voor een onbeperkt aantal acties.

en: Line Wrapping Mode
nl: Regelafbrekingsmodus

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nl: Geeft aan hoe lange regels worden afgebroken tijdens het bewerken. Gebruik ‘GTK_WRAP_NONE’ om niet af te breken, ‘GTK_WRAP_WORD’ om op woorden af te breken, en ‘GTK_WRAP_CHAR’ om op letters af te breken. Let op dat de waarden hoofdlettergevoelig zijn. Zorg er dus voor dat ze exact zo zijn als hier weergegeven.

en: Tab Size
nl: Tabgrootte

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
nl: Het aantal spaties dat weergegeven moet worden in plaats van een Tab-teken.

en: Insert spaces
nl: Spaties invoegen

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
nl: Of Pluma spaties moet invoegen in plaats van tabs.

en: Automatic indent
nl: Automatisch inspringen

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
nl: Of Pluma automatisch inspringen moet inschakelen.

en: Display Line Numbers
nl: Regelnummers weergeven

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
nl: Of Pluma regelnummers moet weergeven in het bewerkingsgedeelte.

en: Highlight Current Line
nl: Huidige regel markeren

en: Whether pluma should highlight the current line.
nl: Of Pluma markering van de huidige regel moet inschakelen.

en: Highlight Matching Bracket
nl: Overeenkomstig haakje markeren

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
nl: Of Pluma het haakje dat overeenkomt met het gekozen haakje moet markeren.

en: Display Right Margin
nl: Rechterkantlijn weergeven

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
nl: Of Pluma de rechterkantlijn moet weergeven in het bewerkingsgedeelte.

en: Right Margin Position
nl: Positie van rechterkantlijn

en: Specifies the position of the right margin.
nl: De positie van de rechterkantlijn.

en: Document background pattern type
nl: Patroontype voor documentachtergrond

en: Whether the document will get a background pattern painted.
nl: Of het document een achtergrondpatroon zal tonen.

en: Display Overview Map
nl: Overzichtskaart tonen

en: Whether pluma should display the overview map for the document.
nl: Of Pluma de overzichtskaart voor het document moet tonen

en: Smart Home End
nl: Slimme Home/End-toetsen

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
nl: Geeft aan hoe de aanwijzer beweegt wanneer de HOME- en END-toetsen ingedrukt worden. Gebruik ‘DISABLED’ om altijd naar het begin/eind van een regel te springen, ‘AFTER’ om de eerste keer dat de toetsen worden ingedrukt naar het begin/eind van de regel te springen en de tweede keer naar het begin/eind van de tekst, daarbij witruimte negerend. Gebruik ‘BEFORE’ om naar het begin/eind van de tekst te springen vóór het springen naar het begin/eind van de regel en ‘ALWAYS’ om altijd naar het begin/eind van de tekst te springen in plaats van het begin/eind van de regel.

en: Restore Previous Cursor Position
nl: Vorige aanwijzerpositie herstellen

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
nl: Of Pluma de vorige aanwijzerpositie moet herstellen wanneer een bestand wordt geladen.

en: Enable Search Highlighting
nl: Zoektermmarkering inschakelen

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
nl: Of Pluma markering moet inschakelen van alle zoekresultaten met de gezochte tekst.

en: Enable Syntax Highlighting
nl: Zinsbouwmarkering inschakelen

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
nl: Of Pluma zinsbouwmarkering moet inschakelen.

en: Toolbar is Visible
nl: Werkbalk zichtbaar

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
nl: Of de werkbalk zichtbaar moet zijn in bewerkingsvensters.

en: Toolbar Buttons Style
nl: Werkbalk-knoppenstijl

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nl: Stijl voor de werkbalkknoppen. Mogelijke waarden zijn ‘PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM’ om de standaardstijl te gebruiken van het systeem, ‘PLUMA_TOOLBAR_ICONS’ om alleen pictogrammen weer te geven, ‘PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT’ om zowel pictogrammen als tekst weer te geven, en ‘PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ’ om prioriteitstekst naast pictogrammen weer te geven. Let op dat de waarden hoofdlettergevoelig zijn. Zorg er dus voor dat ze precies zo verschijnen zoals ze hier worden genoemd.

en: Status Bar is Visible
nl: Statusbalk zichtbaar

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
nl: Of de statusbalk onderaan het bewerkingsvenster zichtbaar moet zijn.

en: Side Pane is Visible
nl: Zijpaneel is zichtbaar

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
nl: Of het zijpaneel, dat zich links bevindt van het bewerkingsvenster, zichtbaar moet zijn.

en: Show tabs with side pane
nl: Toon tabbladen met zijpaneel

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
nl: Indien onwaar, toont Pluma geen tabbladen in het kladblok wanneer dat een actief zijpaneel heeft.

en: Bottom Panel is Visible
nl: Onderbalk is zichtbaar

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
nl: Of de onderbalk onderaan het bewerkingsvenster zichtbaar moet zijn.

en: Maximum Recent Files
nl: Maximum aantal recente bestanden

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
nl: Het maximum aantal recent geopende bestanden dat wordt weergegeven in het deelmenu ‘Recente bestanden’.

en: Print Syntax Highlighting
nl: Zinsbouwmarkering afdrukken

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
nl: Of Pluma zinsbouwmarkering moet gebruiken bij het afdrukken van documenten.

en: Print Header
nl: Paginakoppen afdrukken

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
nl: Of Pluma een documentkop moet toevoegen bij het afdrukken van een document.

en: Printing Line Wrapping Mode
nl: Regels afbreken bij afdrukken

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nl: Geeft aan hoe lange regels worden afgebroken bij het afdrukken. Gebruik ‘GTK_WRAP_NONE’ om niet af te breken, ‘GTK_WRAP_WORD’ om op woorden af te breken, en ‘GTK_WRAP_CHAR’ om op letters af te breken. Let op dat de waarden hoofdlettergevoelig zijn. Zorg er dus voor dat ze exact zo zijn als hier weergegeven.

en: Print Line Numbers
nl: Regelnummers afdrukken

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
nl: Als deze waarde 0 is, zullen er geen regelnummers worden afgedrukt. Anders zal Pluma, om de zoveel regels, het regelnummer afdrukken.

en: Body Font for Printing
nl: Afdruklettertype voor inhoud

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
nl: Het lettertype dat bij het afdrukken gebruikt wordt voor de inhoud van documenten .

en: Header Font for Printing
nl: Afdruklettertype voor kop

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
nl: Het lettertype dat bij het afdrukken gebruikt wordt voor de paginakoppen. Dit heeft alleen effect indien de optie ‘Paginakoppen afdrukken’ is ingeschakeld.

en: Line Number Font for Printing
nl: Lettertype voor regelnummers bij afdrukken

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
nl: Het lettertype dat bij het afdrukken gebruikt wordt voor de regelnummers. Dit heeft alleen effect indien de optie "Regelnummers afdrukken' is ingeschakeld.

en: Automatically Detected Encodings
nl: Automatisch herkende tekensets

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
nl: Gesorteerde lijst van tekensets die Pluma gebruikt om de tekenset van een bestand automatisch te herkennen. "CURRENT" is de huidige lokale tekenset. Alleen herkende tekensets worden gebruikt.

[ctx: shown-in-menu]
en: [ 'ISO-8859-15' ]
nl: ['ISO-8859-15']

en: Encodings shown in menu
nl: Tekensets getoond in menu

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
nl: Lijst met tekensets die selecteerbaar zijn in het dialoogvenster "bestand openen" en "bestand opslaan". Alleen herkende tekensets worden gebruikt.

en: History for "search for" entries
nl: Invoergeschiedenis voor het veld 'Zoeken naar'

en: List of entries in "search for" textbox.
nl: Lijst van invoer in het veld 'Zoeken naar'

en: History for "replace with" entries
nl: Invoergeschiedenis voor het veld 'Vervangen door'

en: List of entries in "replace with" textbox.
nl: Lijst van invoer in het veld 'Vervangen door'

en: Active plugins
nl: Actieve invoegtoepassingen

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
nl: Lijst van actieve invoegtoepassingen. Deze bevat de ‘Locatie’ van de actieve invoegtoepassingen. Zie het bestand '.pluma-plugin' voor informatie over de ‘Locatie’ van een bepaalde invoegtoepassing.

en: Show newline
nl: Nieuwe regel tonen

en: Whether pluma should show newlines in the editor window.
nl: Of Pluma nieuwe regels moet tonen in het bewerkingsvenster.

en: Show nbsp
nl: nbsp tonen

en: Whether pluma should show not breaking spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
nl: Of Pluma harde spaties moet tonen in het bewerkingsvenster: 'show-none' toont hen niet; 'show-trailing' toont alleen spaties op regeleinden; 'show-all' toont alle spaties.

en: Show tabs
nl: Tabs tonen

en: Whether pluma should show tabs in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
nl: Of Pluma tabs moet tonen in het bewerkingsvenster: 'show-none' toont hen niet; 'show-trailing' toont alleen tabs op regeleinden; 'show-all' toont alle tabs.

en: Show spaces
nl: Spaties tonen

en: Whether pluma should show spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
nl: Of Pluma spaties moet tonen in het bewerkingsvenster: 'show-none' toont hen niet; 'show-trailing' toont alleen spaties op regeleinden; 'show-all' toont alle spaties.

en: The pluma window state
nl: De vensterstatus van Pluma

en: The pluma window size
nl: De grootte van het Plumavenster

en: The pluma side-panel-size
nl: De grootte van de zijbalk van Pluma

en: The pluma side-panel-active-page
nl: De zijbalk-actiefpagina van Pluma

en: The pluma bottom-panel-size
nl: De grootte van de onderste werkbalk van Pluma

en: The pluma bottom-panel-active-page
nl: De onderbalk-actief-pagina van Pluma

en: The pluma filter-id
nl: Het filter-id van Pluma

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
nl: Een tekstbewerker voor de MATE-werkomgeving

en: Pluma is a small, but powerful text editor designed specifically for the MATE desktop. It has most standard text editor functions and fully supports international text in Unicode. Advanced features include syntax highlighting and automatic indentation of source code, printing and editing of multiple documents in one window.
nl: Pluma is een kleine maar krachtige tekstbewerker die speciaal is ontworpen voor de werkomgeving MATE. Hij heeft de meeste standaardfuncties van een tekstbewerker en ondersteunt internationale tekst in Unicode volledig. Geavanceerde functies omvatten zinsbouwmarkering en automatische inspringing van broncode, afdrukken en bewerken van meerdere documenten in één venster.

en: Pluma is extensible through a plugin system, which currently includes support for spell checking, comparing files, viewing CVS ChangeLogs, and adjusting indentation levels.
nl: Pluma kan worden uitgebreid via een invoegselsysteem, dat thans ondersteuning bevat voor spellingscontrole, bestanden vergelijken, bekijken van CVS ChangeLogs en het bijstellen van inspringingsniveaus.

en: Text Editor
nl: Tekstbewerker

en: Edit text files
nl: Tekstbestanden bewerken

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: text;editor;MATE;tabs;highlighting;code;multiple;files;pluggable;
nl: tekst;bewerker;MATE;tabs;accentuering;code;meerdere;bestanden;invoegsels;

en: Log Out _without Saving
nl: Afmelden _zonder opslaan

en: _Cancel Logout
nl: Afmelden _annuleren

en: Close _without Saving
nl: Sluiten _zonder opslaan

en: _Cancel
nl: _Afbreken

en: _Save
nl: Op_slaan

en: Save _As
nl: _Opslaan als

en: Question
nl: Vraag

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
nl[0]: Als u niet opslaat zullen de wijzigingen van de laatste %ld seconde blijvend verloren gaan.
nl[1]: Als u niet opslaat zullen de wijzigingen van de laatste %ld seconden blijvend verloren gaan.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
nl: Als u niet opslaat, zijn de wijzigingen van de afgelopen minuut definitief verloren.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
nl[0]: Als u niet opslaat zullen de wijzigingen van de laatste minuut en %ld seconde blijvend verloren gaan.
nl[1]: Als u niet opslaat zullen de wijzigingen van de laatste minuut en %ld seconden blijvend verloren gaan.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
nl[0]: Als u niet opslaat zullen de wijzigingen van de laatste %ld minuut blijvend verloren gaan.
nl[1]: Als u niet opslaat zullen de wijzigingen van de laatste %ld minuten blijvend verloren gaan.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
nl: Als u niet opslaat, zijn de wijzigingen van het afgelopen uur definitief verloren.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
nl[0]: Als u niet opslaat zullen de wijzigingen van het laatste uur en %d minuut blijvend verloren gaan.
nl[1]: Als u niet opslaat zullen de wijzigingen van het laatste uur en %d minuten blijvend verloren gaan.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
nl[0]: Als u niet opslaat zullen wijzigingen van het laatste %d uur blijvend verloren gaan.
nl[1]: Als u niet opslaat zullen wijzigingen van de laatste %d uren blijvend verloren gaan.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
nl: Wijzigingen in document ‘%s’ zullen definitief verloren gaan.

en: Save changes to document "%s" before closing?
nl: Wijzigingen in document ‘%s’ opslaan alvorens af te sluiten?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
nl: Opslaan is door de systeembeheerder onmogelijk gemaakt.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
nl[0]: Veranderingen aan %d document zullen blijvend verloren gaan.
nl[1]: Veranderingen aan %d documenten zullen blijvend verloren gaan.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
nl[0]: Er is %d document met niet-opgeslagen wijzigingen. Wijzigingen opslaan alvorens af te sluiten?
nl[1]: Er zijn %d documenten met niet-opgeslagen wijzigingen. Wijzigingen opslaan alvorens af te sluiten?

en: Docum_ents with unsaved changes:
nl: Docu_menten met niet-opgeslagen wijzigingen:

en: S_elect the documents you want to save:
nl: S_electeer de documenten die u wilt opslaan:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
nl: Als u niet opslaat, zijn al uw wijzigingen definitief verloren.

en: _OK
nl: _Oké

en: _Help
nl: _Hulp

en: Character Encodings
nl: Tekensets

en: _Description
nl: Omschrij_ving

en: _Encoding
nl: _Codering

en: Character encodings
nl: Tekensets

en: A_vailable encodings:
nl: Beschi_kbare coderingen:

en: _Add
nl: _Toevoegen

en: E_ncodings shown in menu:
nl: Coderi_ngen getoond in menu:

en: _Remove
nl: _Verwijderen

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
nl: Klik op deze knop om het lettertype te selecteren dat gebruikt moet worden door de tekstbewerker

en: _Use the system fixed width font (%s)
nl: Vaste _breedte-systeemlettertype (%s) gebruiken

en: The selected color scheme cannot be installed.
nl: Het geselecteerde kleurschema kan niet worden geïnstalleerd.

en: Add Scheme
nl: Schema toevoegen

en: A_dd Scheme
nl: Schema _toevoegen

en: Color Scheme Files
nl: Kleurschema-bestanden

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: Could not remove color scheme "%s".
nl: Het kleurenschema ‘%s’ kon niet worden verwijderd

en: _Close
nl: Sl_uiten

en: Pluma Preferences
nl: Pluma-voorkeuren

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Text Wrapping
nl: Regelafbreking

en: Enable text _wrapping
nl: Re_gelafbreking inschakelen

en: Do not _split words over two lines
nl: _Woorden niet over twee regels splitsen

en: Highlighting
nl: Markering

en: Highlight current _line
nl: Huidige _regel markeren

en: Highlight matching _bracket
nl: Overeenkomstig h_aakje markeren

en: Display
nl: Weergave

en: _Display line numbers
nl: Regelnummers _weergeven

en: Display right _margin at column
nl: Rechterkantlijn tonen bij kolom

en: Display _grid pattern
nl: Rasterpatroon tonen

en: Display _overview map
nl: Overzichtskaart tonen

en: View
nl: Beeld

en: Tab Stops
nl: Tabstops

en: _Tab width:
nl: _Tabgrootte:

en: Insert _spaces instead of tabs
nl: _Spaties invoegen in plaats van tabs

en: Automatic Indentation
nl: Automatisch inspringen

en: _Enable automatic indentation
nl: _Automatisch inspringen inschakelen

en: File Saving
nl: Bestanden opslaan

en: Create a _backup copy of files before saving
nl: _Reservekopie maken van bestanden voor het opslaan

en: _Autosave files every
nl: _Automatisch bestanden opslaan elke

en: _minutes
nl: _minuten

en: Show Spaces, Tabs, Newlines
nl: Spaties, tabs en nieuwe regels tonen

en: Show _spaces
nl: _Spaties tonen

en: Show _trailing spaces only
nl: Alleen eindspaties tonen

en: Show _tabs
nl: _Tabs tonen

en: Show _trailing tabs only
nl: Alleen eindtabs tonen

en: Show _newlines
nl: _Regeleinden tonen

en: Editor
nl: Tekstbewerker

en: Font
nl: Lettertype

en: Editor _font:
nl: L_ettertype van tekstbewerker:

en: Pick the editor font
nl: Kies het lettertype van de tekstbewerker

en: Color Scheme
nl: Kleurenschema

en: _Add...
nl: Toevoegen...

en: Font & Colors
nl: Lettertype & kleuren

en: Plugins
nl: Invoegsels

en: Replace
nl: Vervangen

en: Find
nl: Zoeken

en: _Find
nl: _Zoeken

en: Replace _All
nl: _Alles vervangen

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: Replace All
nl: _Alles vervangen

en: _Search for:
nl: _Zoeken naar:

en: Replace _with:
nl: Vervangen _door:

en: _Match case
nl: Hoo_fdlettergevoelig

en: Match _regular expression
nl: Gebruik _reguliere expressie

en: Match _entire word only
nl: All_een volledige woorden

en: Search _backwards
nl: _Achterwaarts zoeken

en: _Wrap around
nl: Doo_rgaan na documenteinde

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
nl: Esca_pe-tekenreeksen verwerken (bijv. \n)

en: Show the application's version
nl: Toon de versie van de toepassing

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
nl: De tekenset voor het openen van bestanden vanaf de opdrachtregel instellen

en: ENCODING
nl: CODERING

en: Display list of possible values for the encoding option
nl: Toon lijst van mogelijke waarden voor de optie codering

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
nl: Een nieuw topniveauvenster in een bestaande instantie van Pluma aanmaken

en: Create a new document in an existing instance of pluma
nl: Een nieuw document maken in een bestaande instantie van Pluma

en: [FILE...]
nl: [BESTAND…]

en: %s: invalid encoding.
nl: %s: ongeldige codering.

en: - Edit text files
nl: - Tekstbestanden bewerken

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nl: %s
    Voer ‘%s --help’ uit om een volledige lijst van opdrachtparameters te zien.

en: Loading file '%s'…
nl: Laden van bestand ‘%s’…

en: Loading %d file… | Loading %d files…
nl[0]: Bezig met laden van %d bestand…
nl[1]: Bezig met laden van %d bestanden…

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
nl: Geopende bestanden

en: The file "%s" is read-only.
nl: Het bestand ‘%s’ is alleen-lezen.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
nl: Wilt u het proberen te vervangen door hetgeen dat u nu opslaat?

en: Saving file '%s'…
nl: Opslaan van bestand ‘%s’…

en: Save As…
nl: Opslaan als…

en: Reverting the document '%s'…
nl: Terugzetten van document ‘%s’…

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
nl: Onopgeslagen wijzigingen in document ‘%s’ terugdraaien?

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
nl[0]: Wijzigingen aangebracht aan het document in de laatste %ld seconde zullen blijvend verloren gaan.
nl[1]: Wijzigingen aangebracht aan het document in de laatste %ld seconden zullen blijvend verloren gaan.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
nl: Wijzigingen in het document van de laatste minuut zullen definitief verloren zijn.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
nl[0]: Wijzigingen aangebracht aan het document in de laatste minuut en %ld seconde zullen blijvend verloren gaan.
nl[1]: Wijzigingen aangebracht aan het document in de laatste minuut en %ld seconden zullen blijvend verloren gaan.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
nl[0]: Wijzigingen aangebracht aan het document in de laatste %ld minuut zullen blijvend verloren gaan.
nl[1]: Wijzigingen aangebracht aan het document in de laatste %ld minuten zullen blijvend verloren gaan.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
nl: Wijzigingen in het document van het laatste uur zullen definitief verloren zijn.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
nl[0]: Wijzigingen aangebracht aan het document in het laatste uur en %d minuut zullen blijvend verloren gaan.
nl[1]: Wijzigingen aangebracht aan het document in het laatste uur en %d minuten zullen blijvend verloren gaan.

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
nl[0]: Wijzigingen aangebracht aan het document in het laatste %d uur zullen blijvend verloren gaan.
nl[1]: Wijzigingen aangebracht aan het document in de laatste %d uren zullen blijvend verloren gaan.

en: _Revert
nl: _Terugdraaien

en: MATE Documentation Team
nl: Documentatieploeg van MATE

en: GNOME Documentation Team
nl: Documentatieploeg van GNOME

en: Pluma is a small and lightweight text editor for the MATE Desktop Environment.
nl: Pluma is een kleine lichtgewicht-tekstbewerker voor de werkomgeving MATE.

en: Pluma is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nl: Pluma is vrije programmatuur; u mag hem doorgeven en/of aanpassen onder de voorwaarden van de GNU General Public License (algemene publieke licentie), zoals gepubliceerd door de Free Software Foundation; hetzij versie 2 van die licentie of (naar uw keuze) enige nieuwere versie ervan.

en: Pluma is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nl: Pluma wordt uitgebracht in de hoop dat hij nuttig zal zijn, maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie van verkoopbaarheid of geschiktheid voor een bepaald doel. Zie de GNU General Public License (algemene publieke licentie) voor meer bijzonderheden.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Pluma; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
nl: U zou een exemplaar van de GNU General Public License (algemene publieke licentie) moeten hebben ontvangen samen met Pluma; indien niet, schrijf dan een brief naar de Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 Verenigde Staten van Amerika.

en: About Pluma
nl: Over Pluma

en: Copyright © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Copyright © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Copyright © 2003-2006 Paolo Maggi
    Copyright © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nl: Auteursrecht © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Auteursrecht © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Auteursrecht © 2003-2006 Paolo Maggi
    Auteursrecht © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Auteursrecht © 2011 Perberos
    Auteursrecht © 2012-2021 MATE-ontwikkelaars

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
nl[0]: %d voorval gevonden en vervangen
nl[1]: %d voorvallen gevonden en vervangen

en: Found and replaced one occurrence
nl: Eén zoekterm gevonden en vervangen

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
nl: ‘%s’ niet gevonden

en: Unsaved Document %d
nl: Niet-opgeslagen document %d

en: Read-Only
nl: Alleen-lezen

en: Documents
nl: Documenten

en: Western
nl: Westers

en: Central European
nl: Centraal-Europees

en: South European
nl: Zuid-Europees

en: Baltic
nl: Baltisch

en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Greek
nl: Grieks

en: Hebrew Visual
nl: Hebreeuws visueel

en: Turkish
nl: Turks

en: Nordic
nl: Noors

en: Celtic
nl: Keltisch

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Armenian
nl: Armeens

en: Chinese Traditional
nl: Traditioneel Chinees

en: Cyrillic/Russian
nl: Cyrillisch/Russisch

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Chinese Simplified
nl: Vereenvoudigd Chinees

en: Georgian
nl: Georgisch

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Cyrillic/Ukrainian
nl: Cyrillisch/Oekraiens

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Thai
nl: Thais

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Automatically Detected
nl: Automatisch herkend

en: Current Locale (%s)
nl: Huidige taalomgeving (%s)

en: Add or Remove...
nl: Toevoegen of verwijderen...

en: All Text Files
nl: Alle tekstbestanden

en: C_haracter Encoding:
nl: T_ekenset:

en: L_ine Ending:
nl: Rege_leinde:

en: _Open
nl: _Openen

en: There was an error displaying the help.
nl: Er is een fout opgetreden bij het weergeven van de hulp.

en: _Retry
nl: Opnieu_w proberen

en: Could not find the file %s.
nl: Kan het bestand ‘%s’ niet vinden.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: Ga na of u de locatie correct heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations.
nl: Pluma kan geen %s-locaties aan.

en: pluma cannot handle this location.
nl: Pluma kan deze locatie niet aan.

en: The location of the file cannot be mounted.
nl: De locatie van het bestand kon niet aangekoppeld worden.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
nl: De locatie van het bestand kan niet benaderd worden omdat de locatie niet is aangekoppeld.

en: %s is a directory.
nl: ‘%s’ is een map.

en: %s is not a valid location.
nl: ‘%s’ is een ongeldige locatie.

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
nl: De computer %s is onvindbaar. Controleer of de proxy-instellingen juist zijn en probeer het opnieuw.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: De gegeven computernaam is ongeldig. Controleer of u de juiste locatie heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: %s is not a regular file.
nl: %s is geen gewoon bestand.

en: Connection timed out. Please try again.
nl: Verbingswachttijd verlopen. Probeer het opnieuw.

en: The file is too big.
nl: Het bestand is te groot.

en: Unexpected error: %s
nl: Onverwachte fout: %s

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
nl: Pluma kan het bestand niet vinden. Mogelijk is het onlangs verwijderd.

en: Could not revert the file %s.
nl: Kon het bestand ‘%s’ niet terugzetten.

en: Ch_aracter Encoding:
nl: T_ekenset:

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
nl: Toch be_werken

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
nl: _Niet bewerken

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
nl: Het aantal gevolgde verwijzigen is gelimiteerd en het daadwerkelijke bestand kon niet gevonden worden binnen deze limiet.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
nl: U heeft niet de benodigde rechten om het bestand te openen.

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
nl: Pluma kon de tekenset niet detecteren.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
nl: Controleer of u geen binair-bestand probeert te openen.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
nl: Selecteer een tekenset uit het menu en probeer het opnieuw.

en: There was a problem opening the file %s.
nl: Er is een probleem opgetreden bij het openen van het bestand %s.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
nl: Het geopende bestand bevat enkele ongeldige tekens. Indien u doorgaat met het bewerken van dit bestand, kunt u het document mogelijk onbruikbaar maken.

en: You can also choose another character encoding and try again.
nl: U kunt ook een andere tekenset kiezen en het opnieuw proberen.

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
nl: Kon het bestand %s niet openen met de %s-tekenset.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
nl: Selecteer een andere tekenset uit het menu en probeer het opnieuw.

en: Could not open the file %s.
nl: Kan het bestand ‘%s’ niet openen.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
nl: Kon het bestand %s niet opslaan met de %s-tekenset.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
nl: Het document bevat één of meer tekens die niet door de gespecificeerde tekenset herkend worden.

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
nl: Dit bestand (%s) is al geopend in een ander Pluma-venster.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
nl: Deze instantie van het bestand is in de tekstbewerker geopend op een niet-bewerkbare wijze. Wilt u het toch bewerken?

en: S_ave Anyway
nl: Toc_h opslaan

en: D_on't Save
nl: _Niet opslaan

en: The file %s has been modified since reading it.
nl: Het bestand %s is gewijzigd nadat het werd ingelezen.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
nl: Als u het opslaat kunnen alle externe wijzigingen verloren gaan. Toch opslaan?

en: Could not create a backup file while saving %s
nl: Kon geen reservekopie maken tijdens het opslaan van %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
nl: Kon geen tijdelijke reservekopie maken tijdens het opslaan van %s

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
nl: Pluma kon geen reservekopie maken van het oude bestand alvorens het nieuwe bestand op te slaan. U kunt deze waarschuwing negeren en het nieuwe bestand toch opslaan, maar als er een fout optreedt tijdens het opslaan van het nieuwe bestand, dan kunt u mogelijk het oude bestand verliezen. Toch opslaan?

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: Pluma kan %s-locaties niet gebruiken in schrijfmodus. Controleer a.u.b. of u de locatie correct heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: Pluma kan deze locatie niet gebruiken in schrijfmodus. Controleer a.u.b. of u de locatie correct heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: %s is een geen geldige locatie. Controleer of u de locatie correct heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: U heeft niet de benodigde rechten om het bestand op te slaan. Controleer of u de locatie correct heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
nl: Er is niet genoeg vrije schijfruimte om het bestand op te slaan. Maak wat schijfruimte vrij en probeer het opnieuw.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
nl: U probeert het bestand op een alleen-lezen-schijf op te slaan. Controleer of u de locatie correct heeft ingevoerd en probeer het opnieuw.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
nl: Er bestaat al een bestand met dezelfde naam. Gebruik een andere naam.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
nl: De schijf waarop u probeert op te slaan heeft een limiet voor de lengte van bestandsnamen. Gebruik een kortere bestandsnaam.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
nl: De schijf waarop u probeert op te slaan heeft een limiet voor de grootte van bestanden. Probeer het bestand kleiner te maken of probeer naar een schijf op te slaan die deze limiet niet heeft.

en: Could not save the file %s.
nl: Kan het bestand ‘%s’ niet opslaan.

en: The file %s changed on disk.
nl: Het bestand %s is gewijzigd op schijf.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
nl: Wilt u uw wijzigingen weggooien en het bestand herladen?

en: Do you want to reload the file?
nl: Wilt u het bestand herladen?

en: _Reload
nl: He_rladen

en: Empty
nl: Leeg

en: Hide panel
nl: Balk verbergen

en: File: %s
nl: Bestand: %s

en: Page %N of %Q
nl: Pagina %N van %Q

en: Preparing...
nl: Voorbereiden…

en: window1
nl: venster1

en: Syntax Highlighting
nl: Zinsbouwmarkering

en: Print synta_x highlighting
nl: Synta_xismarkering bij afdrukken

en: Line Numbers
nl: Regelnummers

en: Print line nu_mbers
nl: _Regelnummers afdrukken

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
nl: Regelnummers _elke

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
nl: regels

en: Page header
nl: Paginakop

en: Print page _headers
nl: _Paginakoppen afdrukken

en: Fonts
nl: Lettertypes

en: _Body:
nl: I_nhoud:

en: He_aders and footers:
nl: _Kop- en voetteksten:

en: _Line numbers:
nl: Regelnu_mmers:

en: _Restore Default Fonts
nl: _Standaardlettertypes terugzetten

en: Show the previous page
nl: Vorige pagina tonen

en: Show the next page
nl: Volgende pagina tonen

en: Current page (Alt+P)
nl: Huidige pagina (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
nl: van

en: Page total
nl: Totaal pagina's

en: The total number of pages in the document
nl: Het totale aantal pagina's in het document

en: Show multiple pages
nl: Meerdere pagina's tonen

en: Zoom 1:1
nl: 1:1 inzoomen

en: Zoom to fit the whole page
nl: Inzoomen zodat de hele pagina past

en: Zoom the page in
nl: Pagina inzoomen

en: Zoom the page out
nl: Pagina uitzoomen

en: _Close Preview
nl: Afdrukvoorbeeld sl_uiten

en: Close print preview
nl: Afdrukvoorbeeld sluiten

en: Page %d of %d
nl: Pagina %d van %d

en: Page Preview
nl: Paginavoorbeeld

en: The preview of a page in the document to be printed
nl: Een voorproefje van een pagina in het af te drukken document

en: It is not possible to detect the encoding automatically
nl: Niet in staat de tekenset automatisch te herkennen

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
nl:   Rg %d, Kol %d

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
nl[0]: Er is een tabblad met fouten
nl[1]: Er zijn %d tabbladen met fouten

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
nl: Map ‘%s’ kon niet worden aangemaakt: g_mkdir_with_parents() mislukt: %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
nl: Terugzetten %s vanaf %s

en: Reverting %s
nl: Terugzetten van %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
nl: Laden %s vanuit %s

en: Loading %s
nl: Laden van %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
nl: %s opslaan naar %s

en: Saving %s
nl: %s opslaan

en: RO
nl: AL

en: Error opening file %s
nl: Er is een fout opgetreden bij het laden van bestand %s.

en: Error reverting file %s
nl: Er is een fout opgetreden bij het terugzetten van het document %s.

en: Error saving file %s
nl: Er is een fout opgetreden bij het opslaan van bestand %s.

en: Name:
nl: Naam:

en: MIME Type:
nl: MIME-type:

en: Encoding:
nl: Codering:

en: Close document
nl: Document sluiten

en: _File
nl: _Bestand

en: _Edit
nl: _Bewerken

en: _View
nl: _Tonen

en: _Search
nl: _Zoeken

en: _Tools
nl: E_xtra

en: _Documents
nl: Do_cumenten

en: _New
nl: _Nieuw

en: Create a new document
nl: Nieuw document creëren

en: _Open...
nl: _Openen…

en: Open a file
nl: Bestand openen

en: Pr_eferences
nl: _Voorkeuren

en: Configure the application
nl: De toepassing instellen

en: _Contents
nl: In_houd

en: Open the pluma manual
nl: De Pluma-handleiding openen

en: _About
nl: _Over

en: About this application
nl: Over deze toepassing

en: _Leave Fullscreen
nl: Schermvullende modus verlaten

en: Leave fullscreen mode
nl: Schermvullende modus verlaten

en: Save the current file
nl: Huidige bestand opslaan

en: Save _As...
nl: Opslaan _als…

en: Save the current file with a different name
nl: Het huidige bestand opslaan onder een andere naam

en: Revert to a saved version of the file
nl: Terugvallen naar een opgeslagen versie van het bestand

en: Print Previe_w
nl: Afdruk_voorbeeld

en: Print preview
nl: Afdrukvoorbeeld

en: _Print...
nl: _Afdrukken…

en: Print the current page
nl: De huidige pagina afdrukken

en: _Undo
nl: _Ongedaan maken

en: Undo the last action
nl: Maak de laatste actie ongedaan

en: _Redo
nl: Opnieuw uitvoeren

en: Redo the last undone action
nl: Voer de laatste ongedaan gemaakte actie opnieuw uit

en: Cu_t
nl: K_nippen

en: Cut the selection
nl: De selectie knippen

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: Copy the selection
nl: De selectie kopiëren

en: _Paste
nl: _Plakken

en: Paste the clipboard
nl: De klembord-inhoud plakken

en: _Delete
nl: Verwij_deren

en: Delete the selected text
nl: Geselecteerde tekst verwijderen

en: Select _All
nl: _Alles kiezen

en: Select the entire document
nl: Het gehele document selecteren

en: C_hange Case
nl: Lettervorm wij_zigen

en: All _Upper Case
nl: Allemaal _hoofdletters

en: Change selected text to upper case
nl: De geselecteerde-tekst omzetten naar hoofdletters

en: All _Lower Case
nl: Allemaal _kleine letters

en: Change selected text to lower case
nl: De geselecteerde-tekst omzetten naar kleine letters

en: _Invert Case
nl: Lettervorm _omzetten

en: Invert the case of selected text
nl: Lettervorm van geselecteerde tekst omzetten

en: _Title Case
nl: _Titel-lettervorm

en: Capitalize the first letter of each selected word
nl: Hoofdletter maken van de eerste letter van elk geselecteerd woord

en: _Highlight Mode
nl: _Tekstmarkering

en: _Find...
nl: _Zoeken...

en: Search for text
nl: Zoeken naar tekst

en: Find Ne_xt
nl: V_olgende zoeken

en: Search forwards for the same text
nl: Voorwaarts zoeken naar dezelfde tekst

en: Find Pre_vious
nl: Vo_rige zoeken

en: Search backwards for the same text
nl: Achterwaarts zoeken naar dezelfde tekst

en: _Replace...
nl: Ve_rvangen…

en: Search for and replace text
nl: Zoeken naar en vervangen van tekst

en: _Clear Highlight
nl: Markeren _uitzetten

en: Clear highlighting of search matches
nl: Markering van zoekresultaten wissen

en: Go to _Line...
nl: Naar _regel springen…

en: Go to a specific line
nl: Ga naar een bepaalde regel

en: _Incremental Search...
nl: _Incrementeel zoeken…

en: Incrementally search for text
nl: Interactief zoeken naar tekst

en: _Save All
nl: Alles op_slaan

en: Save all open files
nl: Alle geopende bestanden opslaan

en: _Close All
nl: Alles sl_uiten

en: Close all open files
nl: Alle geopende bestanden sluiten

en: _Previous Document
nl: Vo_rige Documenten

en: Activate previous document
nl: Vorige document activeren

en: _Next Document
nl: V_olgende document

en: Activate next document
nl: Volgende document activeren

en: _Move to New Window
nl: Ver_plaatsen naar nieuw venster

en: Move the current document to a new window
nl: Huidige document naar nieuw venster verplaatsen

en: Close the current file
nl: Huidige bestand sluiten

en: _Quit
nl: A_fsluiten

en: Quit the program
nl: Sluit het programma af

en: _Toolbar
nl: _Werkbalk

en: Show or hide the toolbar in the current window
nl: De werkbalk in het huidige venster tonen of verbergen

en: _Statusbar
nl: _Statusbalk

en: Show or hide the statusbar in the current window
nl: De statusbalk in het huidige venster tonen of verbergen

en: _Fullscreen
nl: _Volledig scherm

en: Edit text in fullscreen
nl: Tekst bewerken in volledig scherm

en: Side _Pane
nl: _Zijpaneel

en: Show or hide the side pane in the current window
nl: Het zijpaneel in het huidige venster tonen of verbergen

en: _Bottom Pane
nl: _Onderpaneel

en: Show or hide the bottom pane in the current window
nl: Het onderpaneel in het huidige venster tonen of verbergen

en: Please check your installation.
nl: Ga na of u de locatie correct heeft ingevoerd.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
nl: Kon UI-bestand ‘%s’ niet openen. Fout: %s

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
nl: Kon object ‘%s’ in het bestand ‘%s’ niet vinden.

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
nl: / op %s

en: _Wrap Around
nl: Doo_rgaan na documenteinde

en: Match _Entire Word Only
nl: _Enkel complete woorden

en: _Match Case
nl: Hoo_fdlettergevoelig

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
nl: Esca_pe-tekenreeksen verwerken (bijv.  
    )

en: String you want to search for
nl: Tekenreeks om te zoeken

en: Line you want to move the cursor to
nl: Regel waar u de aanwijzer heen wilt verplaatsen

en: Use %s highlight mode
nl: Markering voor %s gebruiken

note: Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
nl: Platte tekst

en: Disable syntax highlighting
nl: Zinsbouwmarkering uitschakelen

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
nl: '%s' openen

en: Open a recently used file
nl: Een recent gebruikt bestand openen

en: Open
nl: Openen

en: Save
nl: Opslaan

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
nl: '%s' activeren

en: Use Spaces
nl: Spaties gebruiken

en: Tab Width
nl: Tabbreedte

en: Document Statistics
nl: Documentstatistieken

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
nl: Analyseert het huidige document en meldt het aantal woorden, regels, karakters en niet-spatie-karakters erin.

en: _Update
nl: _Bijwerken

en: File Name
nl: Bestandsnaam

en: Characters (no spaces)
nl: Tekens (zonder spaties)

en: Characters (with spaces)
nl: Tekens (met spaties)

en: Words
nl: Woorden

en: Lines
nl: Regels

en: Selection
nl: Selectie

en: _Document Statistics
nl: _Documentstatistieken

en: Get statistical information on the current document
nl: Toon statistieken over het huidige document

en: External Tools
nl: Externe hulpprogramma's

en: Execute external commands and shell scripts.
nl: Externe opdrachten en shellscripts uitvoeren.

en: Manage _External Tools...
nl: Beheer _externe hulpprogramma's…

en: Opens the External Tools Manager
nl: Opent het beheer van externe hulpprogramma's

en: External _Tools
nl: Externe _hulpprogramma's

en: External tools
nl: Externe hulpprogramma's

en: Shell Output
nl: Shell-uitvoer

en: Could not execute command: %s
nl: De opdracht %s kon niet worden uitgevoerd

en: You must be inside a word to run this command
nl: Deze opdracht werkt alleen binnen een woord

en: Running tool:
nl: Uitvoeren hulp-opdracht:

en: Done.
nl: Klaar.

en: Exited
nl: Afgesloten

en: All languages
nl: Alle talen

en: All Languages
nl: Alle talen

en: New tool
nl: Nieuw hulpprogramma

en: This accelerator is already bound to %s
nl: Deze sneltoets is al gekoppeld aan %s

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
nl: Type een nieuwe sneltoets, of druk op Backspace om te wissen

en: Type a new accelerator
nl: Type een nieuwe sneltoets

en: Stopped.
nl: Gestopt.

en: All documents
nl: Alle documenten

en: All documents except untitled ones
nl: Alle documenten behalve naamloze

en: Local files only
nl: Alleen lokale bestanden

en: Remote files only
nl: Alleen bestanden op afstand

en: Untitled documents only
nl: Alleen naamloze documenten

en: Nothing
nl: Niets

en: Current document
nl: Huidige document

en: Current selection
nl: Huidige selectie

en: Current selection (default to document)
nl: Huidige selectie (standaard document)

en: Current line
nl: Huidige regel

en: Current word
nl: Huidige woord

en: Display in bottom pane
nl: In onderpaneel weergeven

en: Create new document
nl: Nieuw document aanmaken

en: Append to current document
nl: Aan huidig document toevoegen

en: Replace current document
nl: Huidig document vervangen

en: Replace current selection
nl: Huidige selectie vervangen

en: Insert at cursor position
nl: Invoegen op aanwijzerpositie

en: External Tools Manager
nl: Externe hulpprogramma's-beheer

en: _Tools:
nl: Hulpprogramma's:

en: _Applicability:
nl: Toe_pasbaarheid:

en: _Output:
nl: _Uitvoer:

en: _Input:
nl: In_voer:

en: _Save:
nl: Op_slaan:

en: _Shortcut Key:
nl: Snel_toets:

en: _Edit:
nl: Be_werken:

en: Build
nl: Bouwen

en: Run "make" in the document directory
nl: ‘maken’ uitvoeren in de documentmap

en: Open terminal here
nl: Terminalvenster hier openen

en: Open a terminal in the document location
nl: Een terminalvenster openen in de documentlocatie

en: Remove trailing spaces
nl: Afsluitende spaties verwijderen

en: Remove useless trailing spaces in your file
nl: Nutteloze afsluitende spaties in uw bestand verwijderen

en: Run command
nl: Opdracht uitvoeren

en: Execute a custom command and put its output in a new document
nl: Een aangepaste opdracht uitvoeren en de uitvoer ervan in een nieuw document plaatsen

en: Search
nl: Zoeken

en: Switch onto a file .c and .h
nl: Wisselen naar een .c- en .h-bestand

en: File Browser Pane
nl: Bestandsverkennerpaneel

en: Easy file access from the side pane
nl: Eenvoudige toegang tot bestanden vanaf het zijpaneel

en: Set Location to First Document
nl: Locatie van eerste document instellen

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
nl: Indien ingeschakeld zal de invoegtoepassing voor de bestandsverkenner de locatie van het eerst geopend document weergeven; dit werkt alleen als de bestandsverkenner nog niet eerder gebruikt werd. (Dit is meestal van toepassing als een document via de opdrachtregel of via Caja e.d. geopend wordt.)

en: File Browser Filter Mode
nl: Bestandsverkenner-filtermodus

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
nl: Deze waarde bepaalt welke bestanden door de bestandsverkenner gefilterd worden. Geldige waarden zijn: 'none' (geen filter), 'hidden' (verborgen bestanden filteren), 'binary' (binaire bestanden filteren) en 'hidden_and_binary' (zowel verborgen als binaire bestanden filteren).

en: File Browser Filter Pattern
nl: Filterpatroon voor de bestandsverkenner

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
nl: Het filterpatroon waarmee de bestandsverkenner bestanden filtert. Dit filter werkt bovenop de filter_modus.

en: Open With Tree View
nl: Openen met boomweergave

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
nl: Open de boomstructuurweergave wanneer de invoegtoepassing van de bestandsverkenner wordt opgestart in plaats van de bladwijzerweergave

en: File Browser Root Directory
nl: Beginmap van de bestandsverkenner

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
nl: De beginmap van de bestandsverkenner die gebruikt wordt bij het opstarten van de invoegtoepassing van de bestandsverkenner en wanneer onload/tree_view aangevinkt is.

en: File Browser Virtual Root Directory
nl: Virtuele beginmap van de bestandsverkenner

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
nl: De virtuele beginmap van de bestandsverkenner die gebruikt wordt bij het opstarten van de invoegtoepassing van de bestandsverkenner en wanneer onload/tree_view aangevinkt is. De virtuele beginmap moet altijd een submap van de eigenlijke beginmap zijn.

en: Enable Restore of Remote Locations
nl: Herstellen van locaties op afstand gebruiken

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
nl: Indien ingeschakeld zullen locaties op afstand, indien mogelijk, hersteld worden.

en: File System
nl: Bestandssysteem

en: _Set root to active document
nl: _Beginpunt instellen op het actieve document

en: Set the root to the active document location
nl: Stel het beginpunt in op de locatie van het actieve document

en: _Open terminal here
nl: Terminal hier _openen

en: Open a terminal at the currently opened directory
nl: Een terminalvenster openen op de huidige getoonde map

en: File Browser
nl: Bestandsbeheerder

en: An error occurred while creating a new directory
nl: Er is een fout opgetreden bij het aanmaken van een nieuwe map

en: An error occurred while creating a new file
nl: Er is een fout opgetreden bij het aanmaken van een nieuw bestand

en: An error occurred while renaming a file or directory
nl: Er is een fout opgetreden bij het hernoemen van een bestand of map

en: An error occurred while deleting a file or directory
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van een bestand of map

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
nl: Er is een fout opgetreden bij het openen van een map in het bestandsbeheer

en: An error occurred while setting a root directory
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het instellen van de root-map

en: An error occurred while loading a directory
nl: Er is een fout opgetreden bij het laden van een map

en: An error occurred
nl: Er is een fout opgetreden

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
nl: Kan het bestand niet naar de prullenbak verplaatsen.
    Wilt u het definitief verwijderen?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
nl: Het bestand ‘%s’ kan niet naar de prullenbak worden verplaatst.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
nl: De geselecteerde bestanden kunnen niet naar de prullenbak worden verplaatst.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
nl: Weet u zeker dat u ‘%s’ blijvend wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
nl: Weet u zeker dat u de geselecteerde bestanden definitief wilt verwijderen?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
nl: Als u een element verwijdert, is het voorgoed verloren.

en: (Empty)
nl: (Leeg)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
nl: Het hernoemde bestand is momenteel niet zichtbaar door het filter. U moet uw filter aanpassen om het bestand zichtbaar te maken.

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
nl: bestand

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
nl: Het nieuwe bestand is momenteel niet zichtbaar door het filter. U moet uw filter aanpassen om het bestand zichtbaar te maken

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
nl: map

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
nl: De nieuwe map is momenteel niet zichtbaar door het filter. U moet uw filter aanpassen om de map zichtbaar te maken.

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: _Move to Trash
nl: Naar prullenbak _verplaatsen

en: Move selected file or folder to trash
nl: Het geselecteerde bestand of map naar de prullenbak verplaatsen

en: Delete selected file or folder
nl: Geselecteerde bestand of map verwijderen

en: Open selected file
nl: Geselecteerd bestand openen

en: Up
nl: Omhoog

en: Open the parent folder
nl: Open de bovenliggende map

en: _New Folder
nl: Nieuwe _map

en: Add new empty folder
nl: Nieuws lege map toevoegen

en: New F_ile
nl: Nieuw _bestand

en: Add new empty file
nl: Nieuw leeg bestand toevoegen

en: _Rename
nl: _Hernoemen

en: Rename selected file or folder
nl: Het bestand of de map een andere naam geven

en: _Previous Location
nl: Vo_rige locatie

en: Go to the previous visited location
nl: Ga naar de vorige bezochte locatie

en: _Next Location
nl: V_olgende locatie

en: Go to the next visited location
nl: Ga naar de volgende bezochte locatie

en: Re_fresh View
nl: Beeld _verversen

en: Refresh the view
nl: Het beeld verversen

en: _View Folder
nl: _Map bekijken

en: View folder in file manager
nl: De map in het bestandsbeheer tonen

en: Show _Hidden
nl: _Verborgen tonen

en: Show hidden files and folders
nl: Verborgen bestanden en mappen tonen

en: Show _Binary
nl: _Binaire tonen

en: Show binary files
nl: Binaire bestanden tonen

en: Previous location
nl: Vorige locatie

en: Go to previous location
nl: Ga naar de vorige locatie

en: Go to a previously opened location
nl: Ga naar een vorige bezochte locatie

en: Next location
nl: Volgende locatie

en: Go to next location
nl: Ga naar de volgende locatie

en: _Match Filename
nl: Overeenkomst in bestands_naam

en: No mount object for mounted volume: %s
nl: Geen koppelobject voor aangekoppeld volumen: %s

en: Could not open media: %s
nl: Kon media niet openen: %s

en: Could not mount volume: %s
nl: Kon volumen niet aankoppelen: %s

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
nl: Emacs, Kate en Vim-stijl modelines-ondersteuning voor Pluma.

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
nl: Interactieve python-opdrachtregel in de onderbalk

en: _Error color:
nl: _Foutmeldingskleur:

en: C_ommand color:
nl: _Opdrachtkleur:

en: Use system fixed width font
nl: Gebruik systeemlettertype met vaste breedte

en: Font:
nl: Lettertype:

en: Quick Open
nl: Snel openen

en: Quick open
nl: Snel openen

en: Quickly open documents
nl: Documenten snel openen

en: Quickly open files
nl: Bestanden snel openen

en: Snippets
nl: Knipsels

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
nl: Vaak gebruikte delen tekst snel invoegen

en: Snippets Manager
nl: Knipselbeheer

en: _Snippets:
nl: _Knipsels:

en: Create new snippet
nl: Nieuw knipsel maken

en: Import snippets
nl: Knipsels importeren

en: Export selected snippets
nl: Geselecteerde knipsels exporteren

en: Delete selected snippet
nl: Geselecteerd knipsel verwijderen

en: Activation
nl: Activering

en: _Drop targets:
nl: Slee_pdoelen:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
nl: Sneltoets waarmee het knipsel wordt geactiveerd

en: S_hortcut key:
nl: Snel_toets:

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
nl: _Tab-starter:

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
nl: Enkel woord waarmee het knipsel geactiveerd wordt na het drukken op de Tab-toets

en: Manage _Snippets...
nl: Knipsels _beheren…

en: Manage snippets
nl: Knipselbeheer

en: Snippets archive
nl: Knipselarchief

en: Add a new snippet...
nl: Nieuw knipsel toevoegen…

en: Global
nl: Algemeen

en: Revert selected snippet
nl: Geselecteerd knipsel terugdraaien

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
nl: Dit is geen geldige Tab-starter. Starters kunnen letters bevatten of één enkel (niet-alfanumeriek) teken zoals: {, [, enz.

en: The following error occurred while importing: %s
nl: Er deed zich een fout voor tijdens her importeren: %s

en: Import successfully completed
nl: Importeren succesvol voltooid

en: All supported archives
nl: Alle ondersteunde archieven

en: Gzip compressed archive
nl: Gzip-gecomprimeerd archief

en: Bzip2 compressed archive
nl: Bzip2-gecomprimeerd archief

en: Single snippets file
nl: Een enkel knipselarchief

en: All files
nl: Alle bestanden

en: The following error occurred while exporting: %s
nl: Er deed zich een fout voor tijdens het exporteren: %s

en: Export successfully completed
nl: Exporteren succesvol voltooid

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
nl: Wilt u de geselecteerde <b>systeem</b>-knipsels opnemen in uw export?

en: There are no snippets selected to be exported
nl: Er zijn geen knipsels geselecteerd om te exporteren

en: Export snippets
nl: Knipsels exporteren

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
nl: Typ een nieuwe sneltoets, of druk op Backspace om te wissen

en: Type a new shortcut
nl: Typ een nieuwe sneltoets

en: The archive "%s" could not be created
nl: Het archief ‘%s’ kon niet worden aangemaakt

en: Target directory "%s" does not exist
nl: Doelmap ‘%s’ bestaat niet

en: Target directory "%s" is not a valid directory
nl: Doelmap ‘%s’ is geen geldige map

en: File "%s" does not exist
nl: Het bestand ‘%s’ bestaat niet

en: File "%s" is not a valid snippets file
nl: Bestand ‘%s’ is geen geldig knipselbestand.

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
nl: Geïmporteerd bestand ‘%s’ is geen geldig knipselbestand

en: The archive "%s" could not be extracted
nl: Het archief ‘%s’ kon niet worden uitgepakt

en: The following files could not be imported: %s
nl: De volgende bestanden konden niet worden geïmporteerd: %s

en: File "%s" is not a valid snippets archive
nl: Bestand ‘%s’ is geen geldig knipselarchief

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
nl: Uitvoeren van de python-opdracht (%s) duurt langer dan toegestaan; het uitvoeren is afgebroken.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
nl: Uitvoeren van Python-opdracht (%s) mislukt: %s

en: S_ort...
nl: S_orteren…

en: Sort the current document or selection
nl: Sorteren van het huidige document of de selectie.

en: Sort
nl: Sorteren

en: Sorts a document or selected text.
nl: Sorteert een document of de geselecteerde tekst.

en: _Sort
nl: _Sorteren

en: _Reverse order
nl: Omgekee_rde volgorde

en: R_emove duplicates
nl: Duplicaten v_erwijderen

en: _Ignore case
nl: Hoofdletterongevoel_ig

en: S_tart at column:
nl: _Beginnen in kolom:

en: Autocheck Type
nl: Autocontroletype

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
nl: (geen woorden voorgesteld)

en: _More...
nl: _Meer…

en: _Ignore All
nl: Alles _negeren

en: _Spelling Suggestions...
nl: _Spelling-suggesties…

en: Check Spelling
nl: Spelling controleren

en: Suggestions
nl: Suggesties

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
nl: (correcte spelling)

en: Completed spell checking
nl: Spellingscontrole voltooid

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
nl: Onbekend (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
nl: Standaard

en: Set language
nl: Taal instellen

en: Languages
nl: Talen

en: _Check Spelling...
nl: Spelling _controleren…

en: Check the current document for incorrect spelling
nl: Het huidige document controleren op incorrecte spelling

en: Set _Language...
nl: Taal in_stellen…

en: Set the language of the current document
nl: De taal van het huidige document instellen

en: _Autocheck Spelling
nl: Spelling-_autocontrole

en: Automatically spell-check the current document
nl: Het huidige document automatisch op spelling controleren

en: The document is empty.
nl: Het document bevat geen tekst.

en: No misspelled words
nl: Geen onjuist gespelde woorden

en: Select the _language of the current document.
nl: De taa_l van het huidige document selecteren

en: Check spelling
nl: Spelling controleren

en: Misspelled word:
nl: Incorrect gespeld woord:

en: word
nl: woord

en: Change _to:
nl: Wijzigen _in:

en: Check _Word
nl: _Woord controleren

en: _Suggestions:
nl: _Voorstellen:

en: _Ignore
nl: Ne_geren

en: Cha_nge
nl: _Wijzigen

en: Ignore _All
nl: _Alles negeren

en: Change A_ll
nl: A_lles wijzigen

en: User dictionary:
nl: Gebruikerswoordenboek:

en: Add w_ord
nl: W_oord toevoegen

en: Language:
nl: Taal:

en: Language
nl: Talen

en: _Configure Spell Checker plugin...
nl: _Configureer invoegtoepassing voor spellingcontrole...

en: Autocheck spelling on document load...
nl: Controleer spelling automatisch tijdens laden document...

en: _Never autocheck
nl: _Nooit automatisch controleren

en: _Remember autocheck by document
nl: He_rinner automatische controle per document

en: _Always autocheck
nl: _Altijd automatisch controleren

en: Spell Checker
nl: Spellingcontrole

en: Checks the spelling of the current document.
nl: De spelling van het huidige document controleren

en: Tags
nl: Markeringen

en: Select the group of tags you want to use
nl: Selecteer de tag-groep die u wilt gebruiken.

en: _Preview
nl: _Voorbeeld

en: Available Tag Lists
nl: Beschikbare tag-lijsten

en: XHTML 1.0 - Tags
nl: XHTML 1.0 - tags

en: Abbreviated form
nl: Afgekorte vorm

en: Abbreviation
nl: Afkorting

en: Accessibility key character
nl: Toegankelijkheidstoets-teken

en: Acronym
nl: Acroniem

en: Align
nl: Uitlijnen

en: Alignment character
nl: Uitlijningsteken

en: Alternative
nl: Alternatief

en: Anchor URI
nl: Anker-URI

en: Anchor
nl: Anker

en: Applet class file code (deprecated)
nl: Code van het applet-classbestand (achterhaald)

en: Associated information
nl: Geassocieerde informatie

en: Author info
nl: Auteursinfo

en: Axis related headers
nl: As-gerelateerde kopteksten

en: Background color (deprecated)
nl: Achtergrondkleur (achterhaald)

en: Background texture tile (deprecated)
nl: Getegeld achtergrondpatroon (achterhaald)

en: Base font (deprecated)
nl: Basislettertype (achterhaald)

en: Base URI
nl: Basis-URI

en: Bold
nl: Vet

en: Border (deprecated)
nl: Rand (achterhaald)

en: Cell rowspan
nl: Cel-rijomspanning

en: Center (deprecated)
nl: Gecentreerd (achterhaald)

en: Character encoding of linked resource
nl: Tekenset van bron waarnaar verwezen wordt

en: Checked state
nl: Aangekruiste staat

en: Citation
nl: Citaat

en: Cite reason for change
nl: Meld reden voor wijziging

en: Class implementation ID
nl: Classimplementatie-ID

en: Class list
nl: Classlijst

en: Clear text flow control
nl: Tekstplaatsing met 'clear'

en: Code content type
nl: Code inhoudstype

en: Color of selected links (deprecated)
nl: Kleur van geselecteerde verwijzingen (achterhaald)

en: Column span
nl: Kolomomspanning

en: Columns
nl: Kolommen

en: Comment
nl: Opmerking

en: Computer code fragment
nl: Fragment computercode

en: Content type (deprecated)
nl: Inhoudstype (achterhaald)

en: Coordinates
nl: Coördinaten

en: Date and time of change
nl: Datum en tijd van wijziging

en: Declare flag
nl: Declaratievlag

en: Defer attribute
nl: Uitstellen-attribuut

en: Definition description
nl: Definitiebeschrijving

en: Definition list
nl: Definitielijst

en: Definition term
nl: Definitieterm

en: Deleted text
nl: Verwijderde tekst

en: Directionality
nl: Richting

en: Directionality (deprecated)
nl: Richting (achterhaald)

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: DIV container
nl: DIV-container

en: DIV Style container
nl: DIV-stijl-container

en: Document base
nl: Basis van document

en: Document body
nl: Documentinhoud

en: Document head
nl: Documentkop

en: Element ID
nl: Elementen-ID

en: Document title
nl: Documenttitel

en: Document type
nl: Documenttype

en: Emphasis
nl: Nadruk

en: Encode type
nl: Coderingstype

en: Font face (deprecated)
nl: Lettertypenaam (achterhaald)

en: For label
nl: Voor label

en: Forced line break
nl: Gedwongen regelafbreking

en: Form action handler
nl: Formulier-actieafhandeling

en: Form control group
nl: Formuliercontrolegroep

en: Form field label text
nl: Labeltekst formulierveld

en: Form input type
nl: Formulierinvoertype

en: Form input
nl: Formulierinvoer

en: Form method
nl: Formuliermethode

en: Form
nl: Formulier

en: Forward link
nl: Voorwaartse verwijzing

en: Frame render parts
nl: Weergavegedeeltes frame

en: Frame source
nl: Framebron

en: Frame target
nl: Framedoel

en: Frame border
nl: Framerand

en: Frameset columns
nl: Framset-kolommen

en: Frameset rows
nl: Frameset-rijen

en: Frame spacing
nl: Framespatiëring

en: Generic embedded object
nl: Generiek ingebed object

en: Generic metainformation
nl: Generieke meta-informatie

en: Generic span
nl: Generieke span

en: Header cell IDs
nl: Headercell-ID's

en: Heading 1
nl: Kop 1

en: Heading 2
nl: Kop 2

en: Heading 3
nl: Kop 3

en: Heading 4
nl: Kop 4

en: Heading 5
nl: Kop 5

en: Heading 6
nl: Kop 6

en: Height
nl: Hoogte

en: Horizontal rule
nl: Horizontale lijn

en: Horizontal space (deprecated)
nl: Horizontale ruimte (achterhaald)

en: HTML root element
nl: HTML topelement

en: HTTP header name
nl: HTTP-headernaam

en: Image map area
nl: Gebied afbeeldingskaart

en: Image map name
nl: Naam afbeeldingskaart

en: Image map
nl: Afbeeldingskaart

en: Image
nl: Afbeelding

en: Inserted text
nl: Ingevoegde tekst

en: Instance definition
nl: Instantie-definitie

en: Italic text
nl: Schuingedrukte tekst

en: Java applet (deprecated)
nl: Java-applet (achterhaald)

en: Label
nl: Etiket

en: Language code
nl: Taalcode

en: Large text style
nl: Grote tekststijl

en: Link color (deprecated)
nl: Verwijzingskleur (achterhaald)

en: List item
nl: Lijst-item

en: List of MIME types for file upload
nl: Lijst van MIME-types voor bestandsupload

en: List of supported character sets
nl: Lijst van ondersteunde tekensets

en: Local change to font
nl: Plaatselijke lettertypewijziging

en: Long description link
nl: Lange omschrijving verwijzing

en: Long quotation
nl: Lang citaat

en: Margin pixel height
nl: Pixelhoogte marge

en: Margin pixel width
nl: Pixelbreedte marge

en: Maximum length of text field
nl: Maximale lengte van tekstveld

en: Output media
nl: Uitvoermedia

en: Media-independent link
nl: Media-onafhankelijke verwijzing

en: Menu list (deprecated)
nl: Menulijst (achterhaald)

en: Multi-line text field
nl: Meerregelig tekstveld

en: Multiple
nl: Meerdere

en: Name
nl: Naam

en: Named property value
nl: Benoemde eigenschapswaarde

en: No frames
nl: Geen frames

en: No resize
nl: Niet herschalen

en: No script
nl: Geen script

en: No shade (deprecated)
nl: Geen schaduw (achterhaald)

en: No URI
nl: Geen URI

en: No word wrap (deprecated)
nl: Geen regelterugloop (achterhaald)

en: Object applet file (deprecated)
nl: Object-appletbestand (achterhaald)

en: Object data reference
nl: Object-datareferentie

en: Offset for alignment character
nl: Afstand voor uitlijningsteken

en: OnBlur event
nl: OnBlur-gebeurtenis

en: OnChange event
nl: OnChange-gebeurtenis

en: OnClick event
nl: OnClick-gebeurtenis

en: OnDblClick event
nl: OnDblClick-gebeurtenis

en: OnFocus event
nl: OnFocus-gebeurtenis

en: OnKeyDown event
nl: OnKeyDown-gebeurtenis

en: OnKeyPress event
nl: OnKeyPress-gebeurtenis

en: OnKeyUp event
nl: OnKeyUp-gebeurtenis

en: OnLoad event
nl: OnLoad-gebeurtenis

en: OnMouseDown event
nl: OnMouseDown-gebeurtenis

en: OnMouseMove event
nl: OnMouseMove-gebeurtenis

en: OnMouseOut event
nl: OnMouseOut-gebeurtenis

en: OnMouseOver event
nl: OnMouseOver-gebeurtenis

en: OnMouseUp event
nl: OnMouseUp-gebeurtenis

en: OnReset event
nl: OnReset-gebeurtenis

en: OnSelect event
nl: OnSelect-gebeurtenis

en: OnSubmit event
nl: OnSubmit-gebeurtenis

en: OnUnload event
nl: OnUnload-gebeurtenis

en: Option group
nl: Optiegroep

en: Option selector
nl: Optieselectie

en: Ordered list
nl: Geordende lijst

en: Paragraph class
nl: Alineaklasse

en: Paragraph style
nl: Alineastijl

en: Paragraph
nl: Alinea

en: Preformatted text
nl: Vooraf opgemaakte tekst

en: Profile metainfo dictionary
nl: Profiel-metainfo woordenboek

en: Push button
nl: Drukknop

en: ReadOnly text and password
nl: AlleenLezen tekst-en-wachtwoord

en: Reduced spacing (deprecated)
nl: Gereduceerde spatiëring (achterhaald)

en: Reverse link
nl: Omgekeerde verwijzing

en: Rows
nl: Rijen

en: Rulings between rows and columns
nl: Regels tussen rijen en kolommen

en: Sample program output, scripts
nl: Voorbeeld-programmauitvoer, scripts

en: Scope covered by header cells
nl: Bereik gedekt door header-cellen

en: Script language name
nl: Naam scripttaal

en: Script statements
nl: Script-statements

en: Scrollbar
nl: Schuifbalk

en: Selectable option
nl: Selecteerbare optie

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Server-side image map
nl: Server-side afbeeldingskaart

en: Shape
nl: Vorm

en: Short inline quotation
nl: Kort tussengevoegd citaat

en: Size (deprecated)
nl: Grootte (achterhaald)

en: Small text style
nl: Kleine tekststijl

en: Source
nl: Bron

en: Space-separated archive list
nl: Archieflijst gescheiden door spaties

en: Spacing between cells
nl: Spatiëring tussen cellen

en: Spacing within cells
nl: Spatiëring binnen cellen

en: Span
nl: Spreiden

en: Standby load message
nl: 'Ogenblik geduld'-bericht

en: Starting sequence number (deprecated)
nl: Begingetal opsomming (achterhaald)

en: Strike-through text style (deprecated)
nl: Doorgestreepte tekststijl (achterhaald)

en: Strike-through text (deprecated)
nl: Doorgestreepte tekst (achterhaald)

en: Strong emphasis
nl: Sterke nadruk

en: Style info
nl: Stijlinfo

en: Table body
nl: Tabelinhoud

en: Table caption
nl: Tabelbijschrift

en: Table column group properties
nl: Tabelkolomgroep-eigenschappen

en: Table column properties
nl: Tabelkolom-eigenschappen

en: Table data cell
nl: Tabeldatacel

en: Table footer
nl: Tabelvoettekst

en: Table header cell
nl: Tabelkoptekstcel

en: Table header
nl: Tabelkoptekst

en: Table row
nl: Tabelrij

en: Table summary
nl: Tabelsamenvatting

en: Table
nl: Tabel

en: Target - Blank
nl: Doel - Leeg

en: Target - Parent
nl: Doel - Ouder

en: Target - Self
nl: Doel - Zelf

en: Target - Top
nl: Doel - Bovenop

en: Teletype or monospace text style
nl: Teletype- of monospatiëringstekststijl

en: Text color (deprecated)
nl: Tekstkleur (achterhaald)

en: Text entered by user
nl: Door gebruiker ingevoerde tekst

en: Title
nl: Titel

en: Underlined text style
nl: Onderstreepte tekststijl

en: Unordered list
nl: Ongeordende lijst

en: Use image map
nl: Afbeeldingskaart gebruiken

en: Value interpretation
nl: Waarde-interpretatie

en: Value
nl: Waarde

en: Variable or program argument
nl: Variabel of programma-argument

en: Vertical cell alignment
nl: Verticale celuitlijning

en: Vertical space (deprecated)
nl: Verticale ruimte (achterhaald)

en: Visited link color (deprecated)
nl: Kleur bezochte verwijzing (achterhaald)

en: Width
nl: Breedte

en: HTML - Tags
nl: HTML - tags

en: Above
nl: Boven

en: Applet class file code
nl: Code van het applet-classbestand

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Background texture tile
nl: Getegeld achtergrondpatroon

en: Base font
nl: Basislettertype

en: Border color
nl: Randkleur:

en: Border
nl: Rand

en: Center
nl: Centreren

en: Checked (state)
nl: Aangekruist (status)

en: Color of selected links
nl: Kleur van geselecteerde verwijzingen

en: Content scheme
nl: Inhoudsschema

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Direction
nl: Richting

en: Directory list
nl: Overzichtslijst

en: HTML version
nl: HTML-versie

en: Embedded object
nl: Ingebed object

en: Figure
nl: Figuur

en: Font face
nl: Lettertypenaam

en: Frameborder
nl: Framerand

en: Framespacing
nl: Framespatiëring

en: Heading
nl: Kop

en: Horizontal space
nl: Horizontale ruimte

en: Image source
nl: Afbeeldingsbron

en: Inline layer
nl: Inline laag

en: Java applet
nl: Java-applet

en: Layer
nl: Laag

en: Link color
nl: Verwijzingskleur

en: Listing
nl: Opsomming

en: Mail link
nl: E-mailverwijzing

en: Marquee
nl: Lichtkrant

en: Menu list
nl: Menulijst

en: Multicolumn
nl: Multikolom

en: Next ID
nl: Volgend ID

en: No embedded objects
nl: Geen ingebedde objecten

en: No layers
nl: Geen lagen

en: No line break
nl: Geen regelafbreking

en: No shade
nl: Geen schaduw

en: No word wrap
nl: Geen regelterugloop

en: Note
nl: Notitie

en: Object applet file
nl: Object-appletbestand

en: Preformatted listing
nl: Vooraf opgemaakte opsomming

en: Prompt message
nl: Vraagbericht

en: Quote
nl: Aanhalingsteken

en: Range
nl: Bereik

en: Reduced spacing
nl: Gereduceerde spatiëring

en: Root
nl: Beginpunt

en: Single line prompt
nl: Één-lijns invoerregel

en: Size
nl: Grootte

en: Soft line break
nl: Zachte regelafbreking

en: Sound
nl: Geluid

en: Spacer
nl: Afstandshouder

en: Square root
nl: Wortel trekken

en: Starting sequence number
nl: Begingetal opsomming

en: Strike-through text style
nl: Doorgestreepte tekststijl

en: Strike-through text
nl: Doorgestreepte tekst

en: Tab order position
nl: Tabvolgorde-postitie

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Text
nl: Tekst

en: Top margin in pixels
nl: Bovenmarge in pixels

en: URL
nl: Webadres

en: Vertical space
nl: Verticale ruimte

en: Visited link color
nl: Kleur bezochte verwijzing

en: HTML - Special Characters
nl: HTML - speciale tekens

en: Non-breaking space
nl: Niet-afbrekende spatie

en: Soft hyphen­
nl: Afbreekteken

en: Latex - Tags
nl: Latex - tags

en: Bibliography (cite)
nl: Bibliografie (cite)

en: Bibliography (item)
nl: Bibliografie (item)

en: Bibliography (shortcite)
nl: Bibliografie (shortcite)

en: Bibliography (thebibliography)
nl: Bibliografie (thebibliography)

en: Brackets ()
nl: Haakjes ()

en: Brackets []
nl: Haakjes []

en: Brackets {}
nl: Haakjes {}

en: File input
nl: Bestandsinvoer

en: Function cosine
nl: Cosinusfunctie

en: Function e^
nl: Functie e^

en: Function exp
nl: Functie exp

en: Function log
nl: Functie log

en: Function log10
nl: Functie log10

en: Function sine
nl: Functie sinus

en: Greek alpha
nl: Griekse alpha

en: Greek beta
nl: Griekse bèta

en: Greek epsilon
nl: Griekse epsilon

en: Greek gamma
nl: Griekse gamma

en: Greek lambda
nl: Griekse labda

en: Greek rho
nl: Griekse rho

en: Greek tau
nl: Griekse tau

en: Header 0 (chapter)
nl: Kop 0 (hoofdstuk)

en: Header 0 (chapter*)
nl: Kop 0 (hoofdstuk*)

en: Header 1 (section)
nl: Kop 1 (sectie)

en: Header 1 (section*)
nl: Kop 1 (sectie*)

en: Header 2 (subsection)
nl: Kop 2 (subsectie)

en: Header 2 (subsection*)
nl: Kop 2 (subsectie*)

en: Header 3 (subsubsection)
nl: Kop 3 (subsubsectie)

en: Header 3 (subsubsection*)
nl: Kop 3 (subsubsectie*)

en: Header 4 (paragraph)
nl: Kop 4 (alinea)

en: Header appendix
nl: Kop appendix

en: List description
nl: Lijstomschrijving

en: List enumerate
nl: Lijstopsomming

en: List itemize
nl: Lijstitems

en: Item with label
nl: Item met label

en: Item
nl: Element

en: Maths (display)
nl: Wiskunde (weergave)

en: Maths (inline)
nl: Wiskunde (inline)

en: Operator fraction
nl: Operator gedeeld door

en: Operator sum (display)
nl: Operator sum (weergave)

en: Reference label
nl: Referentielabel

en: Reference ref
nl: Referentie-ref

en: Symbol and
nl: Symbool and

en: Symbol const
nl: Symbool const

en: Symbol d2-by-dt2-partial
nl: Symbool d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
nl: Symbool dagger

en: Symbol d-by-dt
nl: Symbool d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
nl: Symbool d-by-dt-partial

en: Symbol equiv
nl: Symbool equiv

en: Symbol en-dash --
nl: Symbool en-dash --

en: Symbol em-dash ---
nl: Symbool em-dash ---

en: Symbol infinity
nl: Symbool infinity

en: Symbol mathspace ,
nl: Symbool mathspace ,

en: Symbol mathspace .
nl: Symbool mathspace .

en: Symbol mathspace _
nl: Symbool mathspace _

en: Symbol mathspace __
nl: Symbool mathspace __

en: Symbol simeq
nl: Symbool simeq

en: Symbol star
nl: Symbool star

en: Typeface bold
nl: Vet lettertype

en: Typeface type
nl: Type-lettertype

en: Typeface italic
nl: Schuingedrukt lettertype

en: Typeface slanted
nl: Scheef lettertype

en: Unbreakable text
nl: Onafbreekbare tekst

en: Footnote
nl: Voetnoot

en: Tag list
nl: Tag-lijst

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
nl: Op een gemakkelijke manier veelgebruikte tags en tekenreeksen invoegen in een document, zonder ze te hoeven typen.

en: XSLT - Elements
nl: XSLT - elementen

en: attribute
nl: attribuut

en: XSLT - Functions
nl: XSLT - functies

en: current
nl: huidig

en: false
nl: onwaar

en: name
nl: naam

en: true
nl: waar

en: XSLT - Axes
nl: XSLT - Assen

en: ancestor
nl: voorouder

en: child
nl: kind

en: descendant
nl: afstammeling

en: following
nl: volgend

en: namespace
nl: naamruimte

en: parent
nl: ouder

en: preceding
nl: voorgaand

en: self
nl: zelf

en: XUL - Tags
nl: XUL - Etiketten

en: column
nl: kolom

en: columns
nl: kolommen

en: label
nl: etiket

en: menubar
nl: menubalk

en: page
nl: pagina

en: rows
nl: rijen

en: statusbar
nl: statusbalk

en: Prompt type
nl: Prompttype

en: Selected format
nl: Gekozen opmaak

en: Custom format
nl: Aangepaste opmaak

en: In_sert Date and Time...
nl: Da_tum en tijd invoegen…

en: Insert current date and time at the cursor position
nl: Voegt de huidige datum en tijd in op de aanwijzerpositie.

en: Available formats
nl: Beschikbare opmaaksoorten

en: Insert Date/Time
nl: Datum/tijd invoegen

en: Inserts current date and time at the cursor position.
nl: Voegt de huidige datum en tijd in op de aanwijzerpositie.

en: Save Without Trailing Spaces
nl: Opslaan zonder afsluitende spaties

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
nl: Afsluitende spaties van lijnen verwijderen voor het opslaan.

en: Insert Date and Time
nl: Datum en tijd invoegen

en: _Insert
nl: _Invoegen

en: Use the _selected format
nl: Ge_kozen opmaak gebruiken

en: _Use custom format
nl: Aangepaste opmaak gebr_uiken

en: Configure date/time plugin
nl: 'Datum/tijd invoegen'-invoegtoepassing configureren

en: When inserting date/time...
nl: Tijdens invoegen van datum/tijd...

en: _Prompt for a format
nl: _Vragen om een opmaak
