pluma 1.25.3 - en to sr@latin translation catalogue (1060 entries)

en: Use Default Font
sr@latin: Koristi podrazumevani font

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
sr@latin: Da li treba koristiti podrazumevani sistemski font fiksne širine za prikaz teksta umesto fonta navedenog u podešavanjima programa Vilenjakova beležnica. Ako je ova opcija isključena, font naveden u opciji „Font uređivača“ će biti korišćen umesto sistemskog fonta.

en: Editor Font
sr@latin: Font uređivača

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
sr@latin: Prilagođeni font koji će biti korišćen u prostoru za unos teksta. Ovo će jedino imati efekta ako je štiklirana kućica „Koristi podrazumevani font“.

en: Style Scheme
sr@latin: Postavke stila

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
sr@latin: ID postavke GtkSourceView stila koji se koristi za bojenje teksta.

en: Create Backup Copies
sr@latin: Pravi rezervne primerke

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
sr@latin: Da li da program pravi rezervnu kopiju za datoteke koje čuva. Možete postaviti ekstenziju datoteke sa rezervnom kopijom pomoću opcije „Ekstenzija rezervne kopije“.

en: Autosave
sr@latin: Čuvaj u periodičnim razmacima

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
sr@latin: Da li da program automatski čuva izmenjenu datoteku posle određenog vremenskog intervala. Možete postaviti vremenski interval pomoću opcije „Vremenski razmak za periodično čuvanje“.

en: Autosave Interval
sr@latin: Vremenski razmak za periodično čuvanje

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
sr@latin: Broj minuta nakon kojih će program automatski sačuvati izmenjenu datoteku. Ovo će jedino imati efekta ukoliko je opcija „Automatsko snimanje“ uključena.

en: Writable VFS schemes
sr@latin: Mogućnosti upisa na virtualne sisteme datoteka

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
sr@latin: Spisak VFS šema koje program podržava u režimu upisa. Šema „file“ je podrazumevano upisiva.

en: Maximum Number of Undo Actions
sr@latin: Najveći broj opozvanih akcija

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
sr@latin: Maksimalan broj radnji koje će program moći da opozove ili ponovi. Koristite „-1“ za neograničen broj radnji.

en: Line Wrapping Mode
sr@latin: Način preloma linije

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr@latin: Podešava način preloma dugačkih linija za štampanje. Koristiti „GTK_WRAP_NONE“ za isključivanje preloma, „GTK_WRAP_WORD“ za prelom na kraju reči, i „GTK_WRAP_CHAR“ za prelom između znakova. Obratite pažnju da su vrednosti osetljive na velika ili mala slova, pa se uverite da ih koristitie na isti način kao što su ovde navedene.

en: Tab Size
sr@latin: Veličina tabulatora

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
sr@latin: Podešava broj razmaka koji će biti prikazan umesto znaka tabulatora.

en: Insert spaces
sr@latin: Umetni razmake

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
sr@latin: Da li da program umetne razmake umesto tabulatora.

en: Automatic indent
sr@latin: Uvlači u radu

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
sr@latin: Da li da program omogući automatsko uvlačenje.

en: Display Line Numbers
sr@latin: Prikaži brojeve linija

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
sr@latin: Da li da program prikaže brojeve linija u prostoru za izmenu teksta.

en: Highlight Current Line
sr@latin: Istakni tekući red

en: Whether pluma should highlight the current line.
sr@latin: Da li da program ističe tekući red u Vilenjakovoj beležnici.

en: Highlight Matching Bracket
sr@latin: Istakni uparenu zagradu

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
sr@latin: Da li da program upari zagradu koja se poklapa sa označenom.

en: Display Right Margin
sr@latin: Prikaži desnu marginu

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
sr@latin: Da li da program prikaže desnu marginu u prostoru za izmenu teksta.

en: Right Margin Position
sr@latin: Položaj desne margine

en: Specifies the position of the right margin.
sr@latin: Određuje položaj desne margine.

en: Smart Home End
sr@latin: Pametne Home/End tipke

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
sr@latin: Podešava kako se kursor pomera kada se pritisnu tipke HOME i END. Koristiti „DISABLED“ za stalno vraćanje na početak/kraj linije, „AFTER“ za pomeranje na početak/kraj linije po prvom pritisku i početak/kraj teksta zanemarijući beline po drugom pritisku, „BEFORE“ za pomeranje na početak/kraj teksta pre pomeranja na početak/kraj linije i „ALWAYS“ za pomeranje na početak/kraj teksta umesto početak/kraj linije.

en: Restore Previous Cursor Position
sr@latin: Vrati prethodni položaj kursora

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
sr@latin: Da li da program povrati prethodnu poziciju kursora kada se učita datoteka..

en: Enable Search Highlighting
sr@latin: Uključi isticanje pronađenog teksta

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
sr@latin: Da li treba istaknuti sve pojave pronađenog teksta.

en: Enable Syntax Highlighting
sr@latin: Uključi isticanje sintakse

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
sr@latin: Da li da program omogući isticanje sintakse.

en: Toolbar is Visible
sr@latin: Traka sa alatkama je vidljiva

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
sr@latin: Da li da linija sa alatima bude vidljiva.

en: Toolbar Buttons Style
sr@latin: Stil dugmića na paleti sa alatima

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr@latin: Stil dugmića na liniji alata. Moguće vrednosti su „PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM“ za Podrazumevani sistemski stil, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS“ za prikaz samo ikona, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT“ za prikaz i ikona i teksta, i „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ“ za prikaz naglašenog teksta pored ikona. Obratite pažnju da su vrednosti osetljive na velika i mala slova, pa se uverite da ih koristite kao što su ovde navedene.

en: Status Bar is Visible
sr@latin: Traka statusa je vidljiva

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
sr@latin: Da li da linija stanja u dnu prostora za izmenu teksta bude vidljiva.

en: Side Pane is Visible
sr@latin: Bočna oblast je vidljiva

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
sr@latin: Da li bočni panel u levom delu oblasti za unos teksta treba da bude vidljiv.

en: Bottom Panel is Visible
sr@latin: Panel na dnu je vidljiv

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
sr@latin: Da li panel na dnu prostora za unos teksta treba da bude vidljiv.

en: Maximum Recent Files
sr@latin: Maksimum skoro otvaranih datoteka

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
sr@latin: Podešava maksimalan broj skoro otvorenih datoteka koje će biti prikazane u „Skoro otvorene datoteke“ podmeniju.

en: Print Syntax Highlighting
sr@latin: Štampaj isticanje sintakse

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
sr@latin: Da li da program ističe sintaksu prilikom štampanja dokumenata.

en: Print Header
sr@latin: Štampaj zaglavlje

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
sr@latin: Da li da program uključi zaglavlje dokumenta prilikom štampanja.

en: Printing Line Wrapping Mode
sr@latin: Način preloma štampane linije

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr@latin: Podešava način preloma dugačkih linija za štampanje. Koristiti „GTK_WRAP_NONE“ za isključivanje preloma, „GTK_WRAP_WORD“ za prelom na kraju reči, i „GTK_WRAP_CHAR“ za prelom između znakova. Obratite pažnju da su vrednosti osetljive na velika ili mala slova, pa se uverite da ih koristite na isti način kao što su ovde navedene.

en: Print Line Numbers
sr@latin: Štampaj brojeve linija

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
sr@latin: Ukoliko je vrednost 0, program neće umetati brojeve linija prilikom štampanja dokumenta. U suprotnom, program će štampati broj linije za svaki uneti broj linija.

en: Body Font for Printing
sr@latin: Font za štampanje tela teksta

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
sr@latin: Podešava koji će font biti korišćen za telo dokumenta prilikom štampanja.

en: Header Font for Printing
sr@latin: Font za štampanje zaglavlja

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
sr@latin: Podešava koji će font biti korišćen za štampanje zaglavlja stranice. Ovo će jedino imati efekta ako je uključena opcija „Štampaj zaglavlje“.

en: Line Number Font for Printing
sr@latin: Font za štampanje broja linije

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
sr@latin: Podešava koji će font biti korišćen za štampanje brojeva linija. Ovo će jedino imati efekta ukoliko opcija „Štampaj brojeve linija“ nije postavljena na 0.

en: Automatically Detected Encodings
sr@latin: Automatski otkrivaj kodne rasporede

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
sr@latin: Uređeni spisak kodnih rasporeda koje koristi program za samoprepoznavanje kodnog rasporeda datoteke. „CURRENT“ označava tekući kodni raspored lokaliteta. Koriste se jedino prepoznati kodni rasporedi.

en: Encodings shown in menu
sr@latin: Kodni rasporedi prikazani u meniju

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
sr@latin: Spisak kodiranja prikazanih u meniju za kodiranje znakova pri izboru datoteka. Koriste se samo prepoznati kodni rasporedi.

en: Active plugins
sr@latin: Pokrenuti dodaci

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
sr@latin: Spisak aktivnih dodataka. Sadrži „putanju“ aktivnih dodataka. Pogledajte datoteku .pluma-plugin da biste saznali „putanju“ datog dodatka.

en: Text Editor
sr@latin: Urednik teksta

en: Edit text files
sr@latin: Uređivač tekstualnih dokumenata

en: Log Out _without Saving
sr@latin: Od_javi se bez čuvanja rada

en: _Cancel Logout
sr@latin: Poniš_ti odjavu

en: Close _without Saving
sr@latin: Zatvori _bez čuvanja

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: Question
sr@latin: Pitanje

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
sr@latin: Izmene u poslednjem minutu će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
sr@latin: Izmene tokom poslednjeg časa će biti trajno odbačene ukoliko ne sačuvate.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
sr@latin: Izmene učinjene u dokumentu „%s“ će biti trajno odbačene.

en: Save changes to document "%s" before closing?
sr@latin: Da sačuvam izmene u dokumentu „%s“ pre zatvaranja?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
sr@latin: Čuvanje je onemogućeno od strane administratora sistema.

en: Docum_ents with unsaved changes:
sr@latin: Dokumenti sa nesačuvanim izmenama:

en: S_elect the documents you want to save:
sr@latin: Izaberite _dokumente koje želite da sačuvate:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
sr@latin: Ukoliko ne sačuvate, sve vaše izmene će biti trajno odbačene.

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: Character Encodings
sr@latin: Kodiranja znakova

en: _Description
sr@latin: _Opis

en: _Encoding
sr@latin: _Zapis

en: Character encodings
sr@latin: Kodiranja znakova

en: A_vailable encodings:
sr@latin: _Dostupni rasporedi:

en: _Add
sr@latin: _Dodaj

en: E_ncodings shown in menu:
sr@latin: Ra_sporedi znakova prikazani u meniju:

en: _Remove
sr@latin: _Ukloni

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
sr@latin: Pritisnite ovo dugme kako biste odabrali font koji će biti korišćen u uređivaču

en: _Use the system fixed width font (%s)
sr@latin: _Koristi sistemski font fiksne širine (%s)

en: The selected color scheme cannot be installed.
sr@latin: Odabrana postavka boja ne može biti postavljena.

en: Add Scheme
sr@latin: Dodaj postavku boja

en: A_dd Scheme
sr@latin: _Dodaj postavku boja

en: Color Scheme Files
sr@latin: Datoteke sa postavkama boja

en: All Files
sr@latin: Sve datoteke

en: Could not remove color scheme "%s".
sr@latin: Ne mogu da uklonim postavku boja „%s“.

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: Preferences
sr@latin: Postavke

en: Text Wrapping
sr@latin: Prelom teksta

en: Enable text _wrapping
sr@latin: Omogući _prelom teksta

en: Do not _split words over two lines
sr@latin: Ne deli re_č u dve linije

en: Highlight current _line
sr@latin: Ist_akni tekući red

en: Highlight matching _bracket
sr@latin: Istakni uparenu za_gradu

en: Display
sr@latin: Prikaz

en: _Display line numbers
sr@latin: Prika_ži brojeve linija

en: View
sr@latin: Pregled

en: Tab Stops
sr@latin: Tabulatori

en: _Tab width:
sr@latin: Širina _tabulatora:

en: Insert _spaces instead of tabs
sr@latin: Umetni razmake ume_sto tabulatora

en: Automatic Indentation
sr@latin: Automatsko uvlačenje

en: _Enable automatic indentation
sr@latin: Omogući _automatsko uvlačenje

en: File Saving
sr@latin: Snimanje datoteke

en: Create a _backup copy of files before saving
sr@latin: Napravi _rezervni primerak datoteka pre snimanja

en: _Autosave files every
sr@latin: S_am sačuvaj datoteke svakih

en: _minutes
sr@latin: _minuta

en: Editor
sr@latin: Uređivač

en: Editor _font:
sr@latin: Font _uređivača:

en: Pick the editor font
sr@latin: Izaberite font uređivača

en: Color Scheme
sr@latin: Šema boja

en: _Add...
sr@latin: _Dodaj...

en: Font & Colors
sr@latin: Font i boje

en: Plugins
sr@latin: Dodaci

en: Replace
sr@latin: Zameni

en: Find
sr@latin: Pronađi

en: Replace _All
sr@latin: Z_ameni sve

en: _Replace
sr@latin: _Zameni

en: Replace All
sr@latin: Zameni sve

en: _Search for:
sr@latin: _Traži:

en: Replace _with:
sr@latin: _Zameni sa:

en: _Match case
sr@latin: _Uporedi mala i velika slova

en: Match _entire word only
sr@latin: Upor_edi samo cele reči

en: Search _backwards
sr@latin: Traži u_nazad

en: _Wrap around
sr@latin: Pre_lamaj oko

en: Show the application's version
sr@latin: Prikaži verziju programa

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
sr@latin: Postavlja kodiranje znakova koje se koristi pri otvaranju datoteka datih u naredbi

en: ENCODING
sr@latin: KODNI RASPORED

en: Display list of possible values for the encoding option
sr@latin: Prikazuje spisak mogućih vrednosti za kodiranje

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
sr@latin: Pravi novi prozor najvišeg nivoa u postojećoj instanci programa

en: Create a new document in an existing instance of pluma
sr@latin: Pravi novi dokument u postojećoj Vilenjakovoj beležnici

en: [FILE...]
sr@latin: [DATOTEKA...]

en: %s: invalid encoding.
sr@latin: %s: neispravan kodni zapis.

en: - Edit text files
sr@latin: - Uredi tekstualne dokumente

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr@latin: %s
    Pokrenite „%s --help“ kako bi videli spisak svih naredbi iz komandne linije.

en: Loading file '%s'…
sr@latin: Učitavam datoteku „%s“…

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
sr@latin: Otvorene datoteke

en: The file "%s" is read-only.
sr@latin: Datoteka „%s“ je samo za čitanje.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
sr@latin: Da li želite da pokušate da je zamenite onom koju snimate?

en: Saving file '%s'…
sr@latin: Čuvam datoteku „%s“…

en: Save As…
sr@latin: Sačuvaj kao…

en: Reverting the document '%s'…
sr@latin: Vršim povraćaj dokumenta „%s“…

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
sr@latin: Povratiti nesačuvane izmene u dokumentu „%s“?

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
sr@latin: Izmene učinjene u dokumentu u poslednjem minutu će biti trajno odbačene.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
sr@latin: Izmene učinjene u dokumentu tokom poslednjeg časa će biti trajno odbačene.

en: _Revert
sr@latin: _Vrati

en: Found and replaced one occurrence
sr@latin: Pronašao sam i zamenio jednu pojavu

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
sr@latin: „%s“ nije pronađeno

en: Unsaved Document %d
sr@latin: Nesačuvan dokument %d

en: Read-Only
sr@latin: Samo čitanje

en: Documents
sr@latin: Dokumenti

en: Unicode
sr@latin: unikod

en: Western
sr@latin: zapadni

en: Central European
sr@latin: centralnoevropski

en: South European
sr@latin: južnoevropski

en: Baltic
sr@latin: baltički

en: Cyrillic
sr@latin: Ćirilični

en: Arabic
sr@latin: Arapski

en: Greek
sr@latin: Grčki

en: Hebrew Visual
sr@latin: hebrejski visual

en: Turkish
sr@latin: turski

en: Nordic
sr@latin: norveški

en: Celtic
sr@latin: keltski

en: Romanian
sr@latin: rumunski

en: Armenian
sr@latin: Jermenski

en: Chinese Traditional
sr@latin: tradicionalni kineski

en: Cyrillic/Russian
sr@latin: ćirilični/ruski

en: Japanese
sr@latin: japanski

en: Korean
sr@latin: korejski

en: Chinese Simplified
sr@latin: kineski pojednostavljeni

en: Georgian
sr@latin: Gruzijski

en: Hebrew
sr@latin: Hebrejski

en: Cyrillic/Ukrainian
sr@latin: ćirilični/ukrajinski

en: Vietnamese
sr@latin: vijetnamski

en: Thai
sr@latin: Tajlandski

en: Unknown
sr@latin: Nepoznat

en: Automatically Detected
sr@latin: Samo-prepoznat

en: Current Locale (%s)
sr@latin: Tekući lokalitet (%s)

en: Add or Remove...
sr@latin: Dodaj ili u_kloni...

en: All Text Files
sr@latin: Sve tekstualne datoteke

en: C_haracter Encoding:
sr@latin: Kodiranje zn_akova:

en: L_ine Ending:
sr@latin: Završetak linije:

en: Unix/Linux
sr@latin: Uniks/Linuks

en: Windows
sr@latin: Prozori

en: _Open
sr@latin: _Otvori

en: There was an error displaying the help.
sr@latin: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći.

en: _Retry
sr@latin: _Probaj ponovo

en: Could not find the file %s.
sr@latin: Ne mogu da nađem datoteku %s.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
sr@latin: Proverite da li ste tačno naveli putanju (mesto) i pokušajte ponovo.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations.
sr@latin: Vilenjakova beležnica ne može da rukuje mestima %s.

en: pluma cannot handle this location.
sr@latin: Vilenjakova beležnica ne može da rukuje ovim mestom.

en: The location of the file cannot be mounted.
sr@latin: Ne mogu da montiram putanju datoteke.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
sr@latin: Ne mogu da pristupim putanji datoteke jer nije montirana.

en: %s is a directory.
sr@latin: %s je fascikla.

en: %s is not a valid location.
sr@latin: %s ne predstavlja ispravnu putanju.

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
sr@latin: Računar %s nije pronađen. Proverite da li su ispravna podešavanja mrežnog posrednika i pokušajte ponovo.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr@latin: Ime računara nije ispravno. Proverite da li ste uneli ispravnu adresu i pokušajte ponovo.

en: %s is not a regular file.
sr@latin: %s nije obična datoteka.

en: Connection timed out. Please try again.
sr@latin: Vreme za uspostavljanje veze je isteklo. Pokušaj ponovo.

en: The file is too big.
sr@latin: Datoteka je prevelika.

en: Unexpected error: %s
sr@latin: Neočekivana greška: %s

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
sr@latin: Program ne može da pronađe datoteku. Možda je nedavno obrisano.

en: Could not revert the file %s.
sr@latin: Ne mogu da povratim datoteku %s.

en: Ch_aracter Encoding:
sr@latin: Kodiranje _znaka:

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
sr@latin: _Ipak promeni

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
sr@latin: _Ne menjaj

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
sr@latin: Ne mogu da nađem traženu datoteku jer je broj veza za praćenje je ograničen.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
sr@latin: Nemate neophodne dozvole za otvaranje datoteke.

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
sr@latin: Program nije mogao da prepozna kodiranje znakova.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
sr@latin: Proverite da ono nije binarna datoteka.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
sr@latin: Izaberite kodiranje znakova iz menija i pokušajte ponovo.

en: There was a problem opening the file %s.
sr@latin: Došlo je do greške pri otvaranju datoteke %s.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
sr@latin: Datoteka koju ste otvorili ima neispravnih karaktera. Ako nastavite sa izmenama ove datoteke, može da postane neupotrebljiva.

en: You can also choose another character encoding and try again.
sr@latin: Izaberite kodiranje znakova iz menija i pokušajte ponovo.

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
sr@latin: Ne mogu da otvorim datoteku %s pomoću kodiranja znakova %s.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
sr@latin: Izaberite neko drugo kodiranje znakova iz menija i pokušajte ponovo.

en: Could not open the file %s.
sr@latin: Ne mogu da otvorim datoteku %s.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam datoteku %s koristeći %s kodiranje znakova.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
sr@latin: Dokument sadrži jedan ili više znakova koji ne mogu biti pretvoreni korišćenjem zadatog kodnog zapisa znakova.

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
sr@latin: Ova datoteka (%s) je već otvorena u drugom prozoru.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
sr@latin: Program je otvorio ovaj primerak dokumenta tako da menjanje sadržaja nije moguće. Da li i pored toga želite da menjate sadržaj?

en: S_ave Anyway
sr@latin: S_ačuvaj i pored toga

en: D_on't Save
sr@latin: _Nemoj sačuvati

en: The file %s has been modified since reading it.
sr@latin: Datoteka %s je izmenjena nakon vremena kada ste je učitali.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sr@latin: Ako je sačuvate, sve spoljne izmene mogu biti izgubljene. Sačuvaćete je i pored toga?

en: Could not create a backup file while saving %s
sr@latin: Nisam mogao napraviti rezervni primerak nakon čuvanja dokumenta %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
sr@latin: Nisam mogao da napravim privremeni rezervni primerak datoteke prilikom čuvanja dokumenta %s

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
sr@latin: Program ne može napraviti rezervni primerak starog dokumenta pre čuvanja novog. Možete zanemariti ovo upozorenje i sačuvati novi dokument i pored toga, ali ukoliko se dogodi bilo kakva greška prilikom čuvanja, možete da izgubite stari primerak dokumenta. Sačuvaćete dokument i pored toga?

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr@latin: Program ne može da rukuje %s mestima u režimu upisa. Proverite da li ste uneli ispravnu putanju i pokušajte ponovo.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr@latin: Program ne može da radi sa ovim putanjama u režimu upisa. Proverite da li ste uneli ispravnu putanju i pokušajte ponovo.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr@latin: %s nije ispravno mesto. Proverite da li ste uneli ispravnu adresu i pokušajte ponovo.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr@latin: Nemate neophodne dozvole da sačuvate datoteku. Proverite da li ste uneli ispravnu putanju i pokušajte ponovo.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
sr@latin: Nema dovoljno prostora na disku da sačuvate datoteku. Oslobodite prostor na disku i pokušajte ponovo.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr@latin: Pokušavate da sačuvate datoteku na disku na kojem upis nije dozvoljen. Proverite da li ste putanju ukucali ispravno i pokušajte ponovo.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
sr@latin: Postoji još jedna datoteka sa istim imenom. Iskoristite neko drugo ime.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
sr@latin: Disk na koji pokušavate da sačuvate datoteku ima ograničenje na dužinu imena datoteka. Upotrebite kraće ime.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
sr@latin: Disk na koji pokušavate da sačuvate datoteku ograničava određenu veličinu datoteke. Sačuvajte manju datoteku ili je sačuvate na neki drugi disk koji nema ovo ograničenje.

en: Could not save the file %s.
sr@latin: Ne može da sačuva datoteku %s.

en: The file %s changed on disk.
sr@latin: Sadržaj datoteke „%s“ se promenio mimo programa.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
sr@latin: Da li želiš da odbaciš izmene i ponovo učitaš datoteku?

en: Do you want to reload the file?
sr@latin: Da li želite da ponovo učitate datoteku sa diska?

en: _Reload
sr@latin: _Osveži

en: Empty
sr@latin: Prazno

en: Hide panel
sr@latin: Sakrij panel

en: File: %s
sr@latin: Datoteka: %s

en: Page %N of %Q
sr@latin: Stranica %N od %Q

en: Preparing...
sr@latin: Pripremam...

en: Syntax Highlighting
sr@latin: Isticanje sintakse

en: Print synta_x highlighting
sr@latin: Štampaj isticanje sinta_kse

en: Line Numbers
sr@latin: Brojevi linija:

en: Print line nu_mbers
sr@latin: Štampaj brojeve _linija

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
sr@latin: Ispiši _broj svakih

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
sr@latin: linija

en: Page header
sr@latin: Zaglavlje strane

en: Print page _headers
sr@latin: Štam_paj zaglavlja stranica

en: Fonts
sr@latin: Slovni lik

en: _Body:
sr@latin: Te_lo:

en: He_aders and footers:
sr@latin: Za_glavlja i podnožja:

en: _Line numbers:
sr@latin: Brojevi _linija:

en: _Restore Default Fonts
sr@latin: Pov_rati podrazumevane slovne likove

en: Show the previous page
sr@latin: Prikaži prethodnu stranu

en: Show the next page
sr@latin: Prikaži sledeću stranu

en: Current page (Alt+P)
sr@latin: Tekuća strana (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
sr@latin: od

en: Page total
sr@latin: Ukupan broj strana

en: The total number of pages in the document
sr@latin: Ukupan broj strana u dokumentu

en: Show multiple pages
sr@latin: Prikaži više strana odjednom

en: Zoom 1:1
sr@latin: Uvećanje 1:1

en: Zoom to fit the whole page
sr@latin: Uvećaj da stane cela strana

en: Zoom the page in
sr@latin: Primakni stranu

en: Zoom the page out
sr@latin: Odmakni se od strane

en: _Close Preview
sr@latin: _Zatvori pregled pred štampu

en: Close print preview
sr@latin: Zatvori pregled pred štampu

en: Page %d of %d
sr@latin: Stranica %d od %d

en: Page Preview
sr@latin: Pregled pred štampu

en: The preview of a page in the document to be printed
sr@latin: Pregled strane dokumenta pred štampu

en: It is not possible to detect the encoding automatically
sr@latin: Ne mogu sam da prepoznam kodni raspored

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
sr@latin:   lin %d, kol %d

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
sr@latin: Ne mogu da napravim fasciklu „%s“: g_mkdir_with_parents() poziv nije uspeo: %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
sr@latin: Vršim povraćaj dokumenta %s iz fascikle %s

en: Reverting %s
sr@latin: Vraćam dokument %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
sr@latin: Učitavam dokument %s iz fascikle %s

en: Loading %s
sr@latin: Učitavam %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
sr@latin: Čuvam dokument %s u facikli %s

en: Saving %s
sr@latin: Čuvam %s

en: RO
sr@latin: SČ

en: Error opening file %s
sr@latin: Greška pri otvaranju datoteke %s

en: Error reverting file %s
sr@latin: Ne mogu da povratim dokument %s

en: Error saving file %s
sr@latin: Greška prilikom pokušaja čuvanja datoteke %s

en: Unicode (UTF-8)
sr@latin: Unikod (UTF-8)

en: Name:
sr@latin: Ime:

en: MIME Type:
sr@latin: MIME vrsta:

en: Encoding:
sr@latin: Kodiranje:

en: Close document
sr@latin: Zatvori dokument

en: _File
sr@latin: _Datoteka

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _View
sr@latin: P_regled

en: _Search
sr@latin: _Pretraga

en: _Tools
sr@latin: Ala_ti

en: _Documents
sr@latin: Do_kumenti

en: _New
sr@latin: _Nova

en: Create a new document
sr@latin: Napravi novi dokument

en: _Open...
sr@latin: _Otvori...

en: Open a file
sr@latin: Otvori datoteku

en: Pr_eferences
sr@latin: _Postavke

en: Configure the application
sr@latin: Podesi program

en: _Contents
sr@latin: Sad_ržaj

en: Open the pluma manual
sr@latin: Otvori uputstvo Gnomove beležnice

en: _About
sr@latin: _O programu

en: About this application
sr@latin: O ovom programu

en: Leave fullscreen mode
sr@latin: Ne preko celog ekrana

en: Save the current file
sr@latin: Sačuvaj tekuću datoteku

en: Save _As...
sr@latin: Sačuvaj _kao...

en: Save the current file with a different name
sr@latin: Sačuvaj tekuću datoteku pod drugim imenom

en: Revert to a saved version of the file
sr@latin: Povrati snimljeno izdanje datoteke

en: Print Previe_w
sr@latin: Pregled pre_d štampu

en: Print preview
sr@latin: Pregled pred štampu

en: _Print...
sr@latin: _Štampaj...

en: Print the current page
sr@latin: Odštampaj tekuću stranu

en: _Undo
sr@latin: Opo_zovi

en: Undo the last action
sr@latin: Opozovi poslednju radnju

en: _Redo
sr@latin: _Ponovi

en: Redo the last undone action
sr@latin: Ponovi poslednju opozvanu radnju

en: Cu_t
sr@latin: _Iseci

en: Cut the selection
sr@latin: Iseci izabrano

en: _Copy
sr@latin: _Umnoži

en: Copy the selection
sr@latin: Umnoži izabrano

en: _Paste
sr@latin: U_baci

en: Paste the clipboard
sr@latin: Ubaci iz spiska isečaka

en: _Delete
sr@latin: _Ukloni

en: Delete the selected text
sr@latin: Obriši označen tekst

en: Select _All
sr@latin: Izaberi _sve

en: Select the entire document
sr@latin: Označi ceo dokument

en: C_hange Case
sr@latin: Izme_ni veličinu

en: All _Upper Case
sr@latin: Sva _velika slova

en: Change selected text to upper case
sr@latin: Prebaci izabrani tekst u velika slova

en: All _Lower Case
sr@latin: Sva _mala slova

en: Change selected text to lower case
sr@latin: Prebaci izabrani tekst u mala slova

en: _Invert Case
sr@latin: _Obrni veličinu

en: Invert the case of selected text
sr@latin: Obrni veličinu slova izabranog teksta

en: _Title Case
sr@latin: Veličina _naslova

en: Capitalize the first letter of each selected word
sr@latin: Povećava prvo slovo svake izabrane reči

en: _Highlight Mode
sr@latin: _Režim isticanja

en: _Find...
sr@latin: _Nađi...

en: Search for text
sr@latin: Traži tekst

en: Find Ne_xt
sr@latin: Pronađi _sledeće

en: Search forwards for the same text
sr@latin: Traži isti tekst unapred

en: Find Pre_vious
sr@latin: Traži pre_thodno

en: Search backwards for the same text
sr@latin: Traži isti tekst unazad

en: _Replace...
sr@latin: Zam_eni...

en: Search for and replace text
sr@latin: Traži i menja željeni tekst

en: _Clear Highlight
sr@latin: _Očisti isticanje

en: Clear highlighting of search matches
sr@latin: Uklanja isticanje pronađenog teksta

en: Go to _Line...
sr@latin: Idi _u liniju...

en: Go to a specific line
sr@latin: Vodi vas u izabrani red unutar dokementa

en: _Incremental Search...
sr@latin: _Rastuća pretraga...

en: Incrementally search for text
sr@latin: Interaktivno traži zadati tekst

en: _Save All
sr@latin: _Sačuvaj sve

en: Save all open files
sr@latin: Čuva sve otvorene datoteke

en: _Close All
sr@latin: _Zatvori sve

en: Close all open files
sr@latin: Zatvara sve otvorene datoteke

en: _Previous Document
sr@latin: _Prethodni dokument

en: Activate previous document
sr@latin: Prikazuje prethodni dokument

en: _Next Document
sr@latin: _Naredni dokument

en: Activate next document
sr@latin: Prikazuje naredni dokument

en: _Move to New Window
sr@latin: Pre_mesti u novi prozor

en: Move the current document to a new window
sr@latin: Premešta trenutni dokument u novi prozor

en: Close the current file
sr@latin: Zatvori tekuću datoteku

en: _Quit
sr@latin: _Izađi

en: Quit the program
sr@latin: Izađi iz programa

en: _Toolbar
sr@latin: _Linija sa ikonicama

en: Show or hide the toolbar in the current window
sr@latin: Menja vidljivost palete sa alatima u trenutnom prozoru

en: _Statusbar
sr@latin: Linija sa _stanjem

en: Show or hide the statusbar in the current window
sr@latin: Menja vidljivost linije sa stanjem u trenutnom prozoru

en: _Fullscreen
sr@latin: _Ceo ekran

en: Edit text in fullscreen
sr@latin: Uređuj tekst preko celog ekrana

en: Side _Pane
sr@latin: Bočna _površ

en: Show or hide the side pane in the current window
sr@latin: Prikazuje ili skriva bočnu oblast u trenutnom prozoru

en: _Bottom Pane
sr@latin: Oblast _na dnu

en: Show or hide the bottom pane in the current window
sr@latin: Promeni vidljivost oblasti na dnu u trenutnom prozoru

en: Please check your installation.
sr@latin: Proverite vašu instalaciju.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
sr@latin: Ne mogu da otvorim UI datoteku %s. Greška: %s

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
sr@latin: Ne mogu da pronađem objekat „%s“ unutar datoteke %s..

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
sr@latin: / na %s

en: _Wrap Around
sr@latin: Pre_lamaj oko

en: Match _Entire Word Only
sr@latin: Upor_edi samo cele reči

en: _Match Case
sr@latin: _Uporedi mala i velika slova

en: String you want to search for
sr@latin: Slog koji tražite

en: Line you want to move the cursor to
sr@latin: Red u koji želite da pomerite kursor

en: Use %s highlight mode
sr@latin: Koristi %s režim isticanja

note: Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
sr@latin: Običan tekst

en: Disable syntax highlighting
sr@latin: Iključi isticanje sintakse

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
sr@latin: Otvori „%s“

en: Open a recently used file
sr@latin: Otvori skoro korišćenu datoteku

en: Open
sr@latin: Otvori

en: Save
sr@latin: Sačuvaj

en: Print
sr@latin: Štampaj

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
sr@latin: Aktiviraj „%s“

en: Use Spaces
sr@latin: Koristi razmake

en: Tab Width
sr@latin: Širina tabulatora

en: Document Statistics
sr@latin: Statistika dokumenta

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
sr@latin: Analizira trenutni dokument i izveštava o broju reči, redova, znakova, i znakova bez razmaka.

en: _Update
sr@latin: _Ažuriraj

en: File Name
sr@latin: Ime datoteke

en: Bytes
sr@latin: Bajtova

en: Characters (no spaces)
sr@latin: Znakova (bez razmaka)

en: Characters (with spaces)
sr@latin: Znakova (sa razmacima)

en: Words
sr@latin: Reči

en: Lines
sr@latin: Linije

en: Document
sr@latin: Dokument

en: Selection
sr@latin: Izbor

en: _Document Statistics
sr@latin: Statistika _dokumenta

en: Get statistical information on the current document
sr@latin: Uzmi statističke podatke o trenutnom dokumentu

en: External Tools
sr@latin: Spoljni alati

en: Execute external commands and shell scripts.
sr@latin: Izvršava spoljne naredbe i skripte ljuske.

en: Manage _External Tools...
sr@latin: Upravnik spo_ljnim alatima...

en: Opens the External Tools Manager
sr@latin: Otvara upravnika spoljnim alatima

en: External _Tools
sr@latin: Spoljni _alati

en: External tools
sr@latin: Spoljni alati

en: Shell Output
sr@latin: Izlaz ljuske

en: Could not execute command: %s
sr@latin: Ne mogu da izvršim naredbu: %s

en: You must be inside a word to run this command
sr@latin: Morate biti unutar neke reči da bi izvršili ovu naredbu

en: Running tool:
sr@latin: Pokrenuti alat:

en: Done.
sr@latin: Gotovo.

en: Exited
sr@latin: Izašao

en: All languages
sr@latin: Svi jezici

en: All Languages
sr@latin: Svi jezici

en: New tool
sr@latin: Novi alat

en: This accelerator is already bound to %s
sr@latin: Ova prečica je već vezana za %s

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sr@latin: Zadaj jednu novu prečicu ili očisti tasterom za brisanje

en: Type a new accelerator
sr@latin: Pritisni novu prečicu

en: Stopped.
sr@latin: Zaustavljen.

en: All documents
sr@latin: Svi dokumenti

en: All documents except untitled ones
sr@latin: Svi dokumenti izuzev naslovljenih

en: Local files only
sr@latin: Samo lokalne datoteke

en: Remote files only
sr@latin: Samo udaljene datoteke

en: Untitled documents only
sr@latin: Samo nenaslovljeni dokumenti

en: Nothing
sr@latin: Ništa

en: Current document
sr@latin: Tekući dokument

en: Current selection
sr@latin: Trenutno izabrano

en: Current selection (default to document)
sr@latin: Trenutno izabrano (podrazumevano u dokumentu)

en: Current line
sr@latin: Tekući red

en: Current word
sr@latin: Tekuća reč

en: Display in bottom pane
sr@latin: Prikaži u oblasti na dnu

en: Create new document
sr@latin: Napravi novi dokument

en: Append to current document
sr@latin: Pripoj trenutnom dokumentu

en: Replace current document
sr@latin: Zameni tekući dokument

en: Replace current selection
sr@latin: Zameni trenutno označeni tekst

en: Insert at cursor position
sr@latin: Umetni na poziciju kursora

en: External Tools Manager
sr@latin: Upravnik spoljnih alata

en: _Tools:
sr@latin: Ala_ti:

en: _Applicability:
sr@latin: P_rimenjivost:

en: _Output:
sr@latin: Izl_az:

en: _Input:
sr@latin: _Ulaz:

en: _Save:
sr@latin: _Sačuvaj:

en: _Shortcut Key:
sr@latin: Preč_ica:

en: _Edit:
sr@latin: _Uredi:

en: Build
sr@latin: Izgradi

en: Run "make" in the document directory
sr@latin: Izvrši naredbu „make“ u fascikli dokumenata

en: Open terminal here
sr@latin: Ovde otvori komandnu liniju

en: Open a terminal in the document location
sr@latin: Otvori komandnu liniju sa početkom u otvorenoj fascikli

en: Remove trailing spaces
sr@latin: Ukloni završne razmake

en: Remove useless trailing spaces in your file
sr@latin: Uklanja beskorisne razmake i praznine sa kraja linije u datoteci

en: Run command
sr@latin: Izvrši naredbu

en: Execute a custom command and put its output in a new document
sr@latin: Pokreće komandu i smešta njen izlaz u novi dokument

en: Search
sr@latin: Pretraga

en: File Browser Pane
sr@latin: Oblast sa preglednikom datoteka

en: Easy file access from the side pane
sr@latin: Lak pristup datotekama iz bočne oblasti

en: Set Location to First Document
sr@latin: Postavi početak na prvi dokument

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
sr@latin: Ako je postavljeno na „TRUE“ (tačno), dodatak za razgledanje datoteka će prikazati fasciklu dokumenta koji je prvi otvoren, ukoliko razgledač nije već korišćen. Ovo obično vredi kada se dokument otvara iz komandne linije, Cajaa, itd.

en: File Browser Filter Mode
sr@latin: Režim filtriranja u pregledniku datoteka

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
sr@latin: Vrednost određuje koje datoteke će biti filtrirane iz pregledniku datoteka. Podržane vrednosti su: none (bez filtriranja), hidden (filtriraj skrivene datoteke), binary (filtriraj binarne datoteke) i hidden_and_binary (filtriraj skrivene i binarne datoteke).

en: File Browser Filter Pattern
sr@latin: Maska filtera u pregledniku datoteka

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
sr@latin: Maska filtera za primenu u pregledniku datoteka. Filter radi po režimu iz filter_mode.

en: Open With Tree View
sr@latin: Otvori kao stablo

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
sr@latin: Prikazuje stablo kada se preglednik datoteka učita umesto pregleda obeleživača

en: File Browser Root Directory
sr@latin: Korenska fascikla u pregledniku datoteka

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
sr@latin: Šta treba biti korenska fascikla pri učitavanju preglednika datoteka kada je onload/tree_view omogućeno (TRUE).

en: File Browser Virtual Root Directory
sr@latin: Zamišljeni korenska fascikla u pregledniku datoteka

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
sr@latin: Šta treba biti zamišljena korenska fascikla pri učitavanju preglednika datoteka kada je onload/tree_view omogućeno (TRUE). Zamišljena fascikla mora biti unutar stvarne korenske fascikle.

en: Enable Restore of Remote Locations
sr@latin: Omogući obnavljanje udaljenih lokacija

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
sr@latin: Da li treba omogućiti obnavljanje udaljenih lokacija.

en: File System
sr@latin: Sistem datoteka

en: _Set root to active document
sr@latin: Postavi koren na tekući dokument

en: Set the root to the active document location
sr@latin: Postavi koren na mesto tekućeg dokumenta

en: _Open terminal here
sr@latin: _Ovde otvori komandnu liniju

en: Open a terminal at the currently opened directory
sr@latin: Otvori komandnu liniju sa početkom u otvorenoj fascikli

en: File Browser
sr@latin: Preglednik datoteka

en: An error occurred while creating a new directory
sr@latin: Dogodila se greška pri pravljenju nove fascikle

en: An error occurred while creating a new file
sr@latin: Dogodila se greška pri pravljenju nove datoteke

en: An error occurred while renaming a file or directory
sr@latin: Dogodila se greška pri preimenovanju datoteke ili fascikle

en: An error occurred while deleting a file or directory
sr@latin: Dogodila se greška pri brisanju datoteke ili fascikle

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
sr@latin: Dogodila se greška pri otvaranju fascikle u pregledniku

en: An error occurred while setting a root directory
sr@latin: Dogodila se greška pri postavljanju korenske fascikle

en: An error occurred while loading a directory
sr@latin: Dogodila se greška tokom učitavanja fascikle

en: An error occurred
sr@latin: Dogodila se greška

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
sr@latin: Ne mogu da premestim datoteku u smeće. Da li
    želite da je odmah trajno obrišete?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
sr@latin: Datoteka %s ne može biti premeštena u smeće.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
sr@latin: Odabrana datoteka ne može biti premeštena u smeće.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
sr@latin: Da li sigurno želite da trajno obrišete „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
sr@latin: Da li sigurno želiš da trajno obrišeš odabrane datoteke?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
sr@latin: Ukoliko obrišete ovu stavku biće trajno izgubljena.

en: (Empty)
sr@latin: (Prazno)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sr@latin: Preimenovana datoteka je odstranjena filterom. Morate prilagoditi podešavanja filtriranja kako biste je učinili vidljivom

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
sr@latin: datoteka

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sr@latin: Nova datoteka je odstranjena filterom. Morate prilagoditi podešavanja filtriranja kako biste je učinili vidljivom

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
sr@latin: fascikla

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
sr@latin: Nova datoteka je odstranjena filterom. Morate prilagoditi podešavanja filtriranja kako biste je učinili vidljivom

en: Bookmarks
sr@latin: Obeleživači

en: _Move to Trash
sr@latin: Pre_mesti u smeće

en: Move selected file or folder to trash
sr@latin: Premesti odabranu datoteku ili fasciklu u smeće

en: Delete selected file or folder
sr@latin: Obriši označenu datoteku ili fasciklu

en: Open selected file
sr@latin: Otvori označenu datoteku

en: Up
sr@latin: Gore

en: Open the parent folder
sr@latin: Otvori nadfasciklu

en: _New Folder
sr@latin: _Nova fascikla

en: Add new empty folder
sr@latin: Dodaj novu praznu fasciklu

en: New F_ile
sr@latin: Nova datoteka

en: Add new empty file
sr@latin: Dodaj novu praznu datoteku

en: _Rename
sr@latin: Preimenu_j

en: Rename selected file or folder
sr@latin: Preimenujte odabranu datoteku ili fasciklu

en: _Previous Location
sr@latin: _Prethodno mesto

en: Go to the previous visited location
sr@latin: Idi na prethodno posećeno mesto

en: _Next Location
sr@latin: _Naredno mesto

en: Go to the next visited location
sr@latin: Idi na sledeće posećeno mesto

en: Re_fresh View
sr@latin: _Osveži pogled

en: Refresh the view
sr@latin: Osveži pogled

en: _View Folder
sr@latin: _Prikaži fasciklu

en: View folder in file manager
sr@latin: Prikaži fasciklu u pregledniku datoteka

en: Show _Hidden
sr@latin: Prikaži sa_krivene

en: Show hidden files and folders
sr@latin: Prikaži sakrivene datoteke i fascikle

en: Show _Binary
sr@latin: Prikaži _binarne

en: Show binary files
sr@latin: Prikaži binarne datoteke

en: Previous location
sr@latin: Prethodno mesto

en: Go to previous location
sr@latin: Idi na prethodno mesto

en: Go to a previously opened location
sr@latin: Idi na prethodno otvoreno mesto

en: Next location
sr@latin: Naredno mesto

en: Go to next location
sr@latin: Idi na sledeće mesto

en: _Match Filename
sr@latin: _Filtriraj po imenu

en: No mount object for mounted volume: %s
sr@latin: Ne postoji objekat montiranja za montirani disk: %s

en: Could not open media: %s
sr@latin: Ne mogu da otvorim medijum: %s

en: Could not mount volume: %s
sr@latin: Ne mogu da montiram disk: %s

en: Modelines
sr@latin: Linije režima

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
sr@latin: Emaks, Kejt i Vim podrška za linije režima u Vilenjakovoj beležnici.

en: Python Console
sr@latin: Piton konzola

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
sr@latin: Interaktivna piton konzola koja stoji u panelu na dnu

en: _Error color:
sr@latin: Boja za _greške:

en: C_ommand color:
sr@latin: Boja za _naredbe:

en: Quick Open
sr@latin: Brzo otvori

en: Quick open
sr@latin: Brzo otvori

en: Quickly open documents
sr@latin: Brzo otvara dokumente

en: Quickly open files
sr@latin: Brzo otvara datoteke

en: Snippets
sr@latin: Isečci

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
sr@latin: Umetnite rečenice koje često koristite na brz način

en: Snippets Manager
sr@latin: Upravnik isečaka

en: _Snippets:
sr@latin: _Isečci:

en: Create new snippet
sr@latin: Napravi novi isečak

en: Import snippets
sr@latin: Uvezi isečke

en: Export selected snippets
sr@latin: Izvezi odabranie isečke

en: Delete selected snippet
sr@latin: Obriši odabrani isečak

en: Activation
sr@latin: Pokretanje

en: _Drop targets:
sr@latin: O_dredište:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
sr@latin: Prečica sa tastature koja aktivira isečak

en: S_hortcut key:
sr@latin: Preč_ica:

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
sr@latin: Oki_dač za jezičak:

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
sr@latin: Reč na koju se aktivira isečak nakon pritiska na taster tabulatora

en: Manage _Snippets...
sr@latin: Sredi cit_ate...

en: Manage snippets
sr@latin: Upravljanje isečcima

en: Snippets archive
sr@latin: Arhiva isečaka

en: Add a new snippet...
sr@latin: Dodaj novi isečak...

en: Global
sr@latin: Opšte

en: Revert selected snippet
sr@latin: Povrati označeni isečak

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
sr@latin: Ovo nije ispravan okidač za jezičak. Okidači mogu da sadrže slova ili jednostruke karaktere koji nisu slova ni cifre, poput {, [, itd.

en: The following error occurred while importing: %s
sr@latin: Dogodila se greška pri uvozu: %s

en: Import successfully completed
sr@latin: Uvoz je uspešno završen

en: All supported archives
sr@latin: Sve podržane arhive

en: Gzip compressed archive
sr@latin: Arhiva kompresovana Gzipom

en: Bzip2 compressed archive
sr@latin: Arhiva kompresovana Bzipom

en: Single snippets file
sr@latin: Jedinstvena datoteka sa isečcima

en: All files
sr@latin: Sve datoteke

en: The following error occurred while exporting: %s
sr@latin: Dogodila se greška pri izvozu: %s

en: Export successfully completed
sr@latin: Izvoz je uspešno završen

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
sr@latin: Da li želiš da uključiš označene <b>sistemske</b> isečke pri izvozu?

en: There are no snippets selected to be exported
sr@latin: Nema odabranih isečaka za izvoz

en: Export snippets
sr@latin: Izvezi isečke

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
sr@latin: Zadaj novu prečicu ili je ukloni tasterom za brisanje unazad

en: Type a new shortcut
sr@latin: Ukucaj novu prečicu

en: The archive "%s" could not be created
sr@latin: Ne mogu da napravim arhivu „%s“

en: Target directory "%s" does not exist
sr@latin: Ciljni fascikla „%s“ ne postoji

en: Target directory "%s" is not a valid directory
sr@latin: Ciljna fascikla „%s“ nije ispravna

en: File "%s" does not exist
sr@latin: Datoteka „%s“ ne postoji

en: File "%s" is not a valid snippets file
sr@latin: Datoteka „%s“ nije ispravna datoteka sa isečcima

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
sr@latin: Uvezena datoteka „%s“ nije ispravna datoteka sa isečcima

en: The archive "%s" could not be extracted
sr@latin: Arhiva „%s“ ne može biti raspakovana

en: The following files could not be imported: %s
sr@latin: Sledeće datoteke nisu mogle biti uvezene: %s

en: File "%s" is not a valid snippets archive
sr@latin: Datoteka „%s“ nije ispravna datoteka sa isečcima

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
sr@latin: Izvršavanje piton naredbe (%s) je trajalo duže nego što je dozvoljeno, te je prekinuto.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
sr@latin: Izvršavanje piton naredbe (%s) nije uspelo: %s

en: S_ort...
sr@latin: Por_eđaj...

en: Sort the current document or selection
sr@latin: Poređaj tekući dokument ili označeni deo

en: Sort
sr@latin: Poređaj

en: Sorts a document or selected text.
sr@latin: Ređa dokument ili izabrani tekst.

en: _Sort
sr@latin: Por_eđaj

en: _Reverse order
sr@latin: O_brnuti redosled

en: R_emove duplicates
sr@latin: Ukloni dupli_kate

en: _Ignore case
sr@latin: _Zanemari veličinu slova

en: S_tart at column:
sr@latin: Počni sa kolonom:

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
sr@latin: (nema predloga reči)

en: _More...
sr@latin: Da_lje...

en: _Ignore All
sr@latin: _Zanemari sve

en: _Spelling Suggestions...
sr@latin: Predlozi provere pi_sanja...

en: Check Spelling
sr@latin: Proveri pisanje

en: Suggestions
sr@latin: Predlozi

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
sr@latin: (ispravno pisanje)

en: Completed spell checking
sr@latin: Završena provera pisanja

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
sr@latin: Nepoznat (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
sr@latin: Uobičajno

en: Set language
sr@latin: Postavi jezik

en: Languages
sr@latin: Jezici

en: _Check Spelling...
sr@latin: Proveri pi_sanje...

en: Check the current document for incorrect spelling
sr@latin: Proveri trenutni dokument za greške u pisanju

en: Set _Language...
sr@latin: Postavi _jezik...

en: Set the language of the current document
sr@latin: Podesi jezik za trenutni dokument

en: _Autocheck Spelling
sr@latin: _Automatski proveravaj pisanje

en: Automatically spell-check the current document
sr@latin: Automatski proveravaj pisanje u trenutnom dokumentu

en: The document is empty.
sr@latin: Dokument je prazan.

en: No misspelled words
sr@latin: Nema pogrešno otkucanih reči

en: Select the _language of the current document.
sr@latin: Izaberite je_zik trenutnog dokumenta.

en: Check spelling
sr@latin: Provera pisanja

en: Misspelled word:
sr@latin: Pogrešno otkucane reči:

en: word
sr@latin: reč

en: Change _to:
sr@latin: Izme_ni u:

en: Check _Word
sr@latin: Proveri re_č

en: _Suggestions:
sr@latin: Predlo_zi:

en: _Ignore
sr@latin: _Zanemari

en: Cha_nge
sr@latin: Izme_ni

en: Ignore _All
sr@latin: _Zanemari sve

en: Change A_ll
sr@latin: I_zmeni sve

en: User dictionary:
sr@latin: Korisnički rečnik:

en: Add w_ord
sr@latin: D_odaj reč

en: Language:
sr@latin: Jezik:

en: Language
sr@latin: Jezik

en: Spell Checker
sr@latin: Provera pravopisa

en: Checks the spelling of the current document.
sr@latin: Proveri pisanje u trenutnom dokumentu.

en: Tags
sr@latin: Oznake

en: Select the group of tags you want to use
sr@latin: Izaberite grupu elemenata koje želite da koristite

en: _Preview
sr@latin: _Pregled

en: Available Tag Lists
sr@latin: Dostupni spiskovi elemenata

en: XHTML 1.0 - Tags
sr@latin: XHTML 1.0 — Oznake

en: Abbreviated form
sr@latin: Skraćeni oblik

en: Abbreviation
sr@latin: Skraćenica

en: Accessibility key character
sr@latin: Znak za pristupni taster

en: Acronym
sr@latin: Akronim

en: Align
sr@latin: Poravnanje

en: Alignment character
sr@latin: Znak za poravnanje

en: Alternative
sr@latin: Alternativno

en: Anchor URI
sr@latin: Adresa veze

en: Anchor
sr@latin: Oznaka

en: Applet class file code (deprecated)
sr@latin: Kod za aplete (prevaziđeno)

en: Associated information
sr@latin: Priloženi podaci

en: Author info
sr@latin: Podaci o autoru

en: Axis related headers
sr@latin: Zaglavlja u vezi ose

en: Background color (deprecated)
sr@latin: Boja pozadine (prevaziđeno)

en: Background texture tile (deprecated)
sr@latin: Tekstura pozadine (prevaziđeno)

en: Base font (deprecated)
sr@latin: Osnovni font (prevaziđeno)

en: Base URI
sr@latin: Osnovna adresa

en: Bold
sr@latin: Zacrnjena

en: Border (deprecated)
sr@latin: Ivica (prevaziđeno)

en: Cell rowspan
sr@latin: Polje u više redova

en: Center (deprecated)
sr@latin: Centriraj (prevaziđeno)

en: Character encoding of linked resource
sr@latin: Kodiranje znakova vezanog resursa

en: Checked state
sr@latin: Je li izabrano

en: Citation
sr@latin: Citat

en: Cite reason for change
sr@latin: Navedite razlog izmene

en: Class implementation ID
sr@latin: IB implementacije klase

en: Class list
sr@latin: Spisak klasa

en: Clear text flow control
sr@latin: Očisti kontrolu protoka teksta

en: Code content type
sr@latin: Vrsta sadržaja koda

en: Color of selected links (deprecated)
sr@latin: Boja izabranih veza (prevaziđeno)

en: Column span
sr@latin: Raspon stubaca

en: Columns
sr@latin: Stupci

en: Comment
sr@latin: Komentar

en: Computer code fragment
sr@latin: Isečak računarskog koda

en: Content type (deprecated)
sr@latin: Vrsta sadržaja (prevaziđeno)

en: Coordinates
sr@latin: Koordinate

en: Date and time of change
sr@latin: Datum i vreme izmene

en: Declare flag
sr@latin: Declare atribut

en: Defer attribute
sr@latin: Defer atribut

en: Definition description
sr@latin: Opis definicije

en: Definition list
sr@latin: Spisak definicija

en: Definition term
sr@latin: Izraz definicije

en: Deleted text
sr@latin: Obrisani tekst

en: Directionality
sr@latin: Usmerivost

en: Directionality (deprecated)
sr@latin: Usmerivost (prevaziđeno)

en: Disabled
sr@latin: Onemogućeno

en: DIV container
sr@latin: Sadržalac DIV

en: DIV Style container
sr@latin: Sadržalac DIV stila

en: Document base
sr@latin: Osnova dokumenta

en: Document body
sr@latin: Telo dokumenta

en: Document head
sr@latin: Zaglavlje dokumenta

en: Element ID
sr@latin: IB elementa

en: Document title
sr@latin: Naslov dokumenta

en: Document type
sr@latin: Vrsta dokumenta

en: Emphasis
sr@latin: Naglašavanje

en: Encode type
sr@latin: Vrsta kodiranja

en: Font face (deprecated)
sr@latin: Font (prevaziđeno)

en: For label
sr@latin: Za oznaku

en: Forced line break
sr@latin: Ručni prelom reda

en: Form action handler
sr@latin: Akcija za obrazac

en: Form control group
sr@latin: Grupa elemenata za obrazac

en: Form field label text
sr@latin: Tekst oznake polja u obrascu

en: Form input type
sr@latin: Vrsta unosa u obrazac

en: Form input
sr@latin: Unos u obrazac

en: Form method
sr@latin: Način slanja obrasca

en: Form
sr@latin: Obrazac

en: Forward link
sr@latin: Prosleđivanje veze

en: Frame render parts
sr@latin: Delovi iscrtavanja okvira

en: Frame source
sr@latin: Izvor okvira

en: Frame target
sr@latin: Odredište okvira

en: Frame
sr@latin: Okvir

en: Frame border
sr@latin: Ivica okvira

en: Frameset columns
sr@latin: Stupci skupa okvira

en: Frameset rows
sr@latin: Redovi skupa okvira

en: Frameset
sr@latin: Skup okvira

en: Frame spacing
sr@latin: Razmak okvira

en: Generic embedded object
sr@latin: Opšti ugnježdeni objekat

en: Generic metainformation
sr@latin: Opšti metapodaci

en: Generic span
sr@latin: Opšte obuhvatanje

en: Header cell IDs
sr@latin: IB polja zaglavlja

en: Heading 1
sr@latin: Zaglavlje 1

en: Heading 2
sr@latin: Zaglavlje 2

en: Heading 3
sr@latin: Zaglavlje 3

en: Heading 4
sr@latin: Zaglavlje 4

en: Heading 5
sr@latin: Zaglavlje 5

en: Heading 6
sr@latin: Zaglavlje 6

en: Height
sr@latin: Visina

en: Horizontal rule
sr@latin: Vodoravna linija

en: Horizontal space (deprecated)
sr@latin: Vodoravni razmak (prevaziđeno)

en: HREF URI
sr@latin: HREF adresa

en: HTML root element
sr@latin: Koreni HTML element

en: HTTP header name
sr@latin: Naziv HTTP zaglavlja

en: I18N BiDi override
sr@latin: I18A dvosmerno prevazilaženje

en: Image map area
sr@latin: Oblast mapirane slike

en: Image map name
sr@latin: Naziv mapirane slike

en: Image map
sr@latin: Mapirana slika

en: Image
sr@latin: Slike

en: Inline frame
sr@latin: Okvir u tekstu

en: Inserted text
sr@latin: Umetnuti tekst

en: Instance definition
sr@latin: Jedna definicija

en: Italic text
sr@latin: Kurzivni tekst

en: Java applet (deprecated)
sr@latin: Java programče (prevaziđeno)

en: Label
sr@latin: Naziv

en: Language code
sr@latin: Kod jezika

en: Large text style
sr@latin: Stil velikog teksta

en: Link color (deprecated)
sr@latin: Boja za veze (prevaziđeno)

en: List item
sr@latin: Stavka spiska

en: List of MIME types for file upload
sr@latin: Spisak MIME vrsti za nabacivanje datoteke

en: List of supported character sets
sr@latin: Spisak podržanih skupova znakova

en: Local change to font
sr@latin: Lokalna izmena slovnog lika

en: Long description link
sr@latin: Dug opis veze

en: Long quotation
sr@latin: Dug navod

en: Margin pixel height
sr@latin: Visina margine u pikselima

en: Margin pixel width
sr@latin: Širina margine u pikselima

en: Maximum length of text field
sr@latin: Najveća dužina tekstualnog polja

en: Output media
sr@latin: Medij za izlaz

en: Media-independent link
sr@latin: Veza nezavisna od medija

en: Menu list (deprecated)
sr@latin: Spisak kao meni (prevaziđeno)

en: Multi-line text field
sr@latin: Višeredno tekstualno polje

en: Multiple
sr@latin: Višestruki izbor

en: Name
sr@latin: Ime

en: Named property value
sr@latin: Imenovana vrednost osobine

en: No frames
sr@latin: Bez okvira

en: No resize
sr@latin: Bez promene veličine

en: No script
sr@latin: Bez skripte

en: No shade (deprecated)
sr@latin: Bez senčenja (prevaziđeno)

en: No URI
sr@latin: Bez adrese

en: No word wrap (deprecated)
sr@latin: Bez preloma reda (prevaziđeno)

en: Object applet file (deprecated)
sr@latin: Datoteka objekta programčeta (prevaziđeno)

en: Object data reference
sr@latin: Referenca objekta podataka

en: Offset for alignment character
sr@latin: Pomeraj za znak poravnanja

en: OnBlur event
sr@latin: Događaj OnBlur

en: OnChange event
sr@latin: Događaj OnChange

en: OnClick event
sr@latin: Događaj OnClick

en: OnDblClick event
sr@latin: Događaj OnDblClick

en: OnFocus event
sr@latin: Događaj OnFocus

en: OnKeyDown event
sr@latin: Događaj OnKeyDown

en: OnKeyPress event
sr@latin: Događaj OnKeyPress

en: OnKeyUp event
sr@latin: Događaj OnKeyUp

en: OnLoad event
sr@latin: Događaj OnLoad

en: OnMouseDown event
sr@latin: Događaj OnMouseDown

en: OnMouseMove event
sr@latin: Događaj OnMouseMove

en: OnMouseOut event
sr@latin: Događaj OnMouseOut

en: OnMouseOver event
sr@latin: Događaj OnMouseOver

en: OnMouseUp event
sr@latin: Događaj OnMouseUp

en: OnReset event
sr@latin: Događaj OnReset

en: OnSelect event
sr@latin: Događaj OnSelect

en: OnSubmit event
sr@latin: Događaj OnSubmit

en: OnUnload event
sr@latin: Događaj OnUnload

en: Option group
sr@latin: Grupa opcija

en: Option selector
sr@latin: Birač opcije

en: Ordered list
sr@latin: Uređeni spisak

en: Paragraph class
sr@latin: Klasa pasusa

en: Paragraph style
sr@latin: Stil pasusa

en: Paragraph
sr@latin: Pasus

en: Preformatted text
sr@latin: Preoblikovani tekst

en: Profile metainfo dictionary
sr@latin: Rečnik profila sa metapodacima

en: Push button
sr@latin: Dugme

en: ReadOnly text and password
sr@latin: Tekst samo za čitanje i lozinka

en: Reduced spacing (deprecated)
sr@latin: Smanjeni razmak (prevaziđeno)

en: Reverse link
sr@latin: Obrnuta veza

en: Rows
sr@latin: Redovi

en: Rulings between rows and columns
sr@latin: Linije između redova i stubaca

en: Sample program output, scripts
sr@latin: Primer ispisa programa, skripti

en: Scope covered by header cells
sr@latin: Opseg koji pokrivaju polja zaglavlja

en: Script language name
sr@latin: Ime skript jezika

en: Script statements
sr@latin: Naredbe skripte

en: Scrollbar
sr@latin: Klizač

en: Selectable option
sr@latin: Izbiriva opcija

en: Selected
sr@latin: Izabrana

en: Server-side image map
sr@latin: Mapa slike na serveru

en: Shape
sr@latin: Oblik

en: Short inline quotation
sr@latin: Kratak umetnuti navod

en: Size (deprecated)
sr@latin: Veličina (prevaziđeno)

en: Small text style
sr@latin: Stil malog teksta

en: Source
sr@latin: Izvor reči

en: Space-separated archive list
sr@latin: Razmakom razdvojen spisak arhiva

en: Spacing between cells
sr@latin: Razmak među poljima

en: Spacing within cells
sr@latin: Razmak u poljima

en: Span
sr@latin: Rasprostrto

en: Standby load message
sr@latin: Poruka za čekanje pri učitavanju

en: Starting sequence number (deprecated)
sr@latin: Broj za početak niza (prevaziđeno)

en: Strike-through text style (deprecated)
sr@latin: Stil precrtanog teksta (prevaziđeno)

en: Strike-through text (deprecated)
sr@latin: Precrtani tekst (prevaziđeno)

en: Strong emphasis
sr@latin: Snažno naglašavanje

en: Style info
sr@latin: Podaci o stilu

en: Subscript
sr@latin: Indeks

en: Superscript
sr@latin: Eksponent

en: Table body
sr@latin: Telo tabele

en: Table caption
sr@latin: Naslov tabele

en: Table column group properties
sr@latin: Osobine grupe stubaca tabele

en: Table column properties
sr@latin: Osobine stupca tabele

en: Table data cell
sr@latin: Polje tabele sa podacima

en: Table footer
sr@latin: Podnožje tabele

en: Table header cell
sr@latin: Polje zaglavlja tabele

en: Table header
sr@latin: Zaglavlje tabele

en: Table row
sr@latin: Red tabele

en: Table summary
sr@latin: Sažetak tabele

en: Table
sr@latin: Tabela

en: Target - Blank
sr@latin: Odredište — prazno

en: Target - Parent
sr@latin: Odredište — sadržalac

en: Target - Self
sr@latin: Odredište — isti

en: Target - Top
sr@latin: Odredište — glavni

en: Teletype or monospace text style
sr@latin: Stil teksta utvrđene širine

en: Text color (deprecated)
sr@latin: Boja teksta (prevaziđeno)

en: Text entered by user
sr@latin: Tekst koji unosi korisnik

en: Title
sr@latin: Naslov

en: Underlined text style
sr@latin: Stil podvučenog teksta

en: Unordered list
sr@latin: Neuređeni spisak

en: Use image map
sr@latin: Koristi mapu slike

en: Value interpretation
sr@latin: Tumačenje vrednosti

en: Value
sr@latin: Vrednost

en: Variable or program argument
sr@latin: Promenljiva ili argument programa

en: Vertical cell alignment
sr@latin: Uspravno poravnanje polja

en: Vertical space (deprecated)
sr@latin: Uspravni razmak (prevaziđeno)

en: Visited link color (deprecated)
sr@latin: Boja za posećene veze (prevaziđeno)

en: Width
sr@latin: Širina

en: HTML - Tags
sr@latin: HTML — Oznake

en: Above
sr@latin: Iznad

en: Applet class file code
sr@latin: Kod za aplete

en: Array
sr@latin: Niz

en: Background color
sr@latin: Boja pozadine

en: Background texture tile
sr@latin: Tekstura pozadine

en: Base font
sr@latin: Osnovni font

en: Border color
sr@latin: Boja ivice

en: Border
sr@latin: Ivica

en: Center
sr@latin: Centrirano

en: Checked (state)
sr@latin: Izabrano (stanje)

en: Color of selected links
sr@latin: Boja izabranih veza

en: Content scheme
sr@latin: Shema sadržaja

en: Content type
sr@latin: Vrsta sadržaja

en: Direction
sr@latin: Pravac

en: Directory list
sr@latin: Spisak fascikli

en: HTML version
sr@latin: Izdanje HTML-a

en: Embedded object
sr@latin: Ugnježdeni objekat

en: Figure
sr@latin: Slika

en: Font face
sr@latin: Font

en: Frameborder
sr@latin: Ivica okvira

en: Framespacing
sr@latin: Razmak okvira

en: Heading
sr@latin: Zaglavlje

en: Horizontal space
sr@latin: Vodoravni razmak

en: Image source
sr@latin: Izvor slike

en: Inline layer
sr@latin: Sloj u tekstu

en: Java applet
sr@latin: Java programče

en: Layer
sr@latin: Sloj

en: Link color
sr@latin: Boja veze

en: Listing
sr@latin: Ispis

en: Mail link
sr@latin: Veza za poštu

en: Marquee
sr@latin: Reklamna poruka

en: Menu list
sr@latin: Spisak kao meni

en: Multicolumn
sr@latin: Višestubaca

en: Next ID
sr@latin: Sledeći IB

en: No embedded objects
sr@latin: Nema ugnježdenih objekata

en: No layers
sr@latin: Bez slojeva

en: No line break
sr@latin: Bez preloma reda

en: No shade
sr@latin: Bez senčenja

en: No word wrap
sr@latin: Bez preloma reda

en: Note
sr@latin: Beleška

en: Object applet file
sr@latin: Datoteka objekta programčeta

en: Preformatted listing
sr@latin: Preoblikovani ispis

en: Prompt message
sr@latin: Upitna poruka

en: Quote
sr@latin: Navod

en: Range
sr@latin: Opseg

en: Reduced spacing
sr@latin: Smanjeni razmak

en: Root
sr@latin: Koren

en: Single line prompt
sr@latin: Upit u jednom redu

en: Size
sr@latin: Veličina

en: Soft line break
sr@latin: Meki prelom reda

en: Sound
sr@latin: Zvuk

en: Spacer
sr@latin: Razmaknica

en: Square root
sr@latin: Kvadratni koren

en: Starting sequence number
sr@latin: Broj za početak niza

en: Strike-through text style
sr@latin: Stil precrtanog teksta

en: Strike-through text
sr@latin: Precrtani tekst

en: Tab order position
sr@latin: Redosled pri prelazu tabulatorom

en: Text color
sr@latin: Boja teksta

en: Text
sr@latin: Tekst

en: Top margin in pixels
sr@latin: Gornja margina u pikselima

en: URL
sr@latin: Adresa

en: Vertical space
sr@latin: Uspravni razmak

en: Visited link color
sr@latin: Boja posećenih veza

en: HTML - Special Characters
sr@latin: HTML — naročiti znaci

en: Non-breaking space
sr@latin: Razmak bez preloma reda

en: Latex - Tags
sr@latin: LaTeH — Oznake

en: Bibliography (cite)
sr@latin: Bibliografija (citat)

en: Bibliography (item)
sr@latin: Bibliografija (stavka)

en: Bibliography (shortcite)
sr@latin: Bibliografija (kratak citat)

en: Bibliography (thebibliography)
sr@latin: Bibliografija (thebibliography)

en: Brackets ()
sr@latin: Zagrade ()

en: Brackets []
sr@latin: Zagrade []

en: Brackets {}
sr@latin: Zagrade {}

en: File input
sr@latin: Uključenje datoteke

en: Function cosine
sr@latin: Funkcija kosinus

en: Function e^
sr@latin: Funkcija e^

en: Function exp
sr@latin: Funkcija exp

en: Function log
sr@latin: Funkcija log

en: Function log10
sr@latin: Funkcija log10

en: Function sine
sr@latin: Funkcija sinus

en: Greek alpha
sr@latin: Grčko alfa

en: Greek beta
sr@latin: Grčko beta

en: Greek epsilon
sr@latin: Grčko ipsilon

en: Greek gamma
sr@latin: Grčko gama

en: Greek lambda
sr@latin: Grčko lambda

en: Greek rho
sr@latin: Grčko ro

en: Greek tau
sr@latin: Grčko tau

en: Header 0 (chapter)
sr@latin: Zaglavlje 0 (chapter)

en: Header 0 (chapter*)
sr@latin: Zaglavlje 0 (chapter*)

en: Header 1 (section)
sr@latin: Zaglavlje 1 (section)

en: Header 1 (section*)
sr@latin: Zaglavlje 1 (section*)

en: Header 2 (subsection)
sr@latin: Zaglavlje 2 (subsection)

en: Header 2 (subsection*)
sr@latin: Zaglavlje 2 (subsection*)

en: Header 3 (subsubsection)
sr@latin: Zaglavlje 3 (subsubsection)

en: Header 3 (subsubsection*)
sr@latin: Zaglavlje 3 (subsubsection*)

en: Header 4 (paragraph)
sr@latin: Zaglavlje 4 (paragraph)

en: Header appendix
sr@latin: Zaglavlje dodatka

en: List description
sr@latin: Opis spiska

en: List enumerate
sr@latin: Pobrojani spisak

en: List itemize
sr@latin: Spisak po tačkama

en: Item with label
sr@latin: Stavka sa oznakom

en: Item
sr@latin: Stavka

en: Maths (display)
sr@latin: Matematički izraz (izdvojen)

en: Maths (inline)
sr@latin: Matematički izraz (u tekstu)

en: Operator fraction
sr@latin: Operator razlomka

en: Operator integral (display)
sr@latin: Operator integrala (izdvojen)

en: Operator integral (inline)
sr@latin: Operator integrala (u tekstu)

en: Operator sum (display)
sr@latin: Operator zbira (izdvojen)

en: Operator sum (inline)
sr@latin: Operator zbira (u tekstu)

en: Reference label
sr@latin: Oznaka reference

en: Reference ref
sr@latin: Referenca ref

en: Symbol and
sr@latin: Simbol and

en: Symbol const
sr@latin: Simbol const

en: Symbol d2-by-dt2-partial
sr@latin: Simbol d2-sa-dt2-parcijalno

en: Symbol dagger
sr@latin: Simbol bodež

en: Symbol d-by-dt
sr@latin: Simbol d-sa-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
sr@latin: Simbol d-sa-dt-parcijalno

en: Symbol equiv
sr@latin: Simbol ekvivalencija

en: Symbol en-dash --
sr@latin: Simbol crta --

en: Symbol em-dash ---
sr@latin: Simbol duga crta ---

en: Symbol infinity
sr@latin: Simbol beskonačno

en: Symbol mathspace ,
sr@latin: Simbol matrazmak ,

en: Symbol mathspace .
sr@latin: Simbol matrazmak .

en: Symbol mathspace _
sr@latin: Simbol matrazmak _

en: Symbol mathspace __
sr@latin: Simbol matrazmak __

en: Symbol simeq
sr@latin: Simbol slično

en: Symbol star
sr@latin: Simbol zvezda

en: Typeface bold
sr@latin: Masni font

en: Typeface type
sr@latin: Vrsta fonta

en: Typeface italic
sr@latin: Kurzivni font

en: Typeface slanted
sr@latin: Iskošeni font

en: Unbreakable text
sr@latin: Neprelomivi tekst

en: Footnote
sr@latin: Fusnota

en: Tag list
sr@latin: Spisak elemenata

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
sr@latin: Obezbeđuje način lakog umetanja često korišćenih elemenata/niski u dokument bez potrebe da ih kucate.

en: XSLT - Elements
sr@latin: XSLT — Elementi

en: attribute
sr@latin: atribut

en: XSLT - Functions
sr@latin: XSLT — Funkcije

en: false
sr@latin: netačno

en: name
sr@latin: ime

en: true
sr@latin: tačno

en: XSLT - Axes
sr@latin: XSLT — Ose

en: ancestor
sr@latin: predak

en: ancestor-or-self
sr@latin: predak-ili-isti

en: child
sr@latin: sadržani

en: descendant
sr@latin: naslednik

en: descendant-or-self
sr@latin: naslednik-ili-isti

en: following
sr@latin: naredni

en: following-sibling
sr@latin: naredni-slični

en: namespace
sr@latin: prostor imena

en: parent
sr@latin: nadređeni

en: preceding
sr@latin: prethodni

en: preceding-sibling
sr@latin: prethodni-slični

en: self
sr@latin: isti

en: XUL - Tags
sr@latin: XUL — Oznake

en: columns
sr@latin: kolone

en: label
sr@latin: natpis

en: page
sr@latin: list

en: rows
sr@latin: redovi

en: Custom format
sr@latin: Oblik po izboru

en: In_sert Date and Time...
sr@latin: Umetni datum i _vreme...

en: Insert current date and time at the cursor position
sr@latin: Umetni trenutni datum i vreme na poziciju kursora

en: Available formats
sr@latin: Dostupni formati

en: Insert Date/Time
sr@latin: Umetni datum/vreme

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sr@latin: Umeće trenutni datum i vreme na poziciju kursora.

en: Insert Date and Time
sr@latin: Umetni datum i vreme

en: _Insert
sr@latin: _Umetni

en: Use the _selected format
sr@latin: Koristi odabrani fo_rmat

en: _Use custom format
sr@latin: Kori_sti poseban format

note: Translators: Use the more common date format in your locale
en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
sr@latin: %d.%m.%Y %H:%M:%S

note: Translators: This example should follow the date format defined in the entry above
en: 01/11/2009 17:52:00
sr@latin: 01.11.2009 17:52:00

en: Configure date/time plugin
sr@latin: Podesi dodatak za datum/vreme

en: When inserting date/time...
sr@latin: Kada se ubacuje datum/vreme...

en: _Prompt for a format
sr@latin: U_pitaj za format
