pluma 1.25.3 - en to tk translation catalogue (276 entries)

en: Use Default Font
tk: Ön bellenen Kalamdan Ullan

en: Editor Font
tk: Editçi Kalamy

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
tk: Edit meýdançasynda ullanynljak şahsy kalam. Bu eger "Use Default Font" söndürilen bölsa eser goyar.

en: Create Backup Copies
tk: Zapas Nusgasyny Bejer

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
tk: Plumaiň gaýd eden faýllary üçin zapas bejerşi. Siz zapas faýllarynyň ??? "Zapas Nusga ???" seçgisi bilen düzip bilersiňiz.

en: Line Wrapping Mode
tk: Hat Dolomak Modi

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
tk: Edit meýdançasynda uzin hat lariň nähilli dolanşi. dolanmasyzlyk üçin "GTK_WRAP_NONE"'den, sözleriň söňinda dolamak üçin "GTK_WRAP_WORD"'den, we bellei harplariň söňinda dolamak üçin "GTK_WRAP_CHAR"'den ullanyň. Mykdarlar kiçi/beýik harpa eserdeň, onsoň harplary edil bu ýerde agzalan ýaly görünşine ytmynan tapiň.

en: Tab Size
tk: Täb Ululyky

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
tk: Täb karakterleriň ýerine görközilmeli seleňleri takyklaýar.

en: Insert spaces
tk: Seleň Girdir

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
tk: Plumaiň täb karakterlerniň ýerine seleň girdirşi.

en: Display Line Numbers
tk: Hat Sanlaryny Görköz

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
tk: Plumaiň hat sanlaryny edit meýdançasynda görkezşi.

en: Display Right Margin
tk: Sag Gabdaly Görköz

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
tk: Plumaiň sag gabdaly edit meýdançasynda görkezşi.

en: Right Margin Position
tk: Sag Gabdal Jaýy

en: Specifies the position of the right margin.
tk: Sag gabdaliň jaýyny takyklaýar.

en: Enable Syntax Highlighting
tk: Sintaks Ýagtylamagny Mümkin Et

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
tk: Plumaiň sintaksy ýagtylamaky mümkin edşi.

en: Toolbar is Visible
tk: Esbap zolaky Görkezilsin

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
tk: Esbap zolaky etitlenýän äpişge sinde görkezilşi.

en: Toolbar Buttons Style
tk: Esbap zolak Batunlarnyň Biçimi

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
tk: Esbap zolak batunlarnyň biçimi. Mümkin mykdarlar: "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" sistemiň ön bellenen biçiminden ullanmak üçin, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" diňe tymsallary görkezmek üçin, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" hem tymsal we hem metini görkezmek üçin, we "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" möhüm tymsallariň ýanynda metini görkezmek üçin. Mykdarlar kiçi/beýik harpa eserdeň, onsoň harplary edil bu ýerde agzalan ýaly görünşine ytmynan tapiň.

en: Status Bar is Visible
tk: Durum Zolaky Görkezilsin

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
tk: Durum zolaky etitlenýän äpişge siniň astynda görkezilşi.

en: Maximum Recent Files
tk: Ýakynda Ullanylan iň kop Faýllar

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
tk: "Ýakynda Ullanylan Faýllar" submenüsinda ýakynda ullanylan faýllariň iň kop görköziljek sanyny takyklaýar.

en: Print Syntax Highlighting
tk: Sintaks Ýagtylygny Çapla

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
tk: Plumaiň sened aplananda syntaks ýagtylygny çaplaşi.

en: Print Header
tk: Başlygy Çapla

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
tk: Plumaiň çapda sened başlygyny girişdirişi.

en: Printing Line Wrapping Mode
tk: Hat Dolamak Modini Çaplamak

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
tk: Çap üçin uzin hat lariň nähilli dolanşi. dolanmasyzlyk üçin "GTK_WRAP_NONE"'den, sözleriň söňinda dolamak üçin "GTK_WRAP_WORD"'den, we bellei harplariň söňinda dolamak üçin "GTK_WRAP_CHAR"'den ullanyň. Mykdarlar kiçi/beýik harpa eserdeň, onsoň harplary edil bu ýerde agzalan ýaly görünşine ytmynan tapiň.

en: Print Line Numbers
tk: Hat Sanlarny Çapla

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
tk: Eger bu mykdar 0 bolsa, çapda hat sanlary çaplanmar. Ýogsa pluma her hat üçin hat sany çaplar.

en: Body Font for Printing
tk: Çap üçin Beden Kalamy

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
tk: Sened çaplananda oniň beden üçin ullanyljak kalamy takyklaýar.

en: Header Font for Printing
tk: Çap üçin Başlyg Kalamy

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
tk: Sened çaplananda oniň sahypalarniň başlygy üçin ullanyljak kalamy takyklaýar.Bu eger "Print Header" işledilen bölsa eser goyar.

en: Line Number Font for Printing
tk: Çap üçin Hat Sanynyň Kalamy

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
tk: Çapda hat sanlaary üçin kalamy takyklaýar. Bu eger "Print Line Numbers" seçgisi 0 bölsa eser goyar.

en: Encodings shown in menu
tk: Menüde görközilen ködlemeler

en: Text Editor
tk: Metin Editçi

en: Edit text files
tk: Metin faýllary editle

en: _Save
tk: _Gaýd Et

en: Question
tk: Sorag

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
tk: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, soňky minutdaky işleriňiz ymykly ýiter.

en: S_elect the documents you want to save:
tk: _Gaýd edjek senedleriňizi saýlaň:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
tk: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, ehli işleriňiz ymykly ýiter.

en: _Description
tk: _Wasp

en: _Encoding
tk: _Ködlama

en: A_vailable encodings:
tk: _Nagt Ködlemeler:

en: _Add
tk: _Ekle

en: E_ncodings shown in menu:
tk: Menüda görkezlen ködlemeler:

en: All Files
tk: Ehli Faýllar

en: _Close
tk: _Ýap

en: Preferences
tk: Seçenekler

en: Enable text _wrapping
tk: Metin _dolamaky mümkin et

en: Do not _split words over two lines
tk: Sözleri iki hatiň arasynda çatlama

en: _Display line numbers
tk: _Hat sanlary görkez

en: View
tk: Görnöş

en: Insert _spaces instead of tabs
tk: Täbler ýerine seleňleri girdir

en: Create a _backup copy of files before saving
tk: Gaýd etmekden öňinçä _zapas nusgasyny bejer

en: _Autosave files every
tk: _Faýllary otomatik gaýd etmek araligy:

en: _minutes
tk: _minutlar

en: Editor
tk: Editçi

en: Font
tk: Kalam

en: Editor _font:
tk: Editçi _kalamy

en: Pick the editor font
tk: Editçi kalamyny ýygna

en: Font & Colors
tk: Kalam & Renkler

en: Plugins
tk: Baglançlar

en: Replace
tk: Ewez Et

en: Find
tk: Tap

en: Replace _All
tk: _Ehlisini Ewez Et

en: _Replace
tk: E_wez Et

en: Replace All
tk: Ehlini Ewez Et

en: _Search for:
tk: _Gözle:

en: Replace _with:
tk: _Bular bilen ewez et:

en: _Match case
tk: _Kiçi/beýik ligni nezirle

en: Match _entire word only
tk: _Diňe söziň ehlini nezirle

en: Search _backwards
tk: _Tersine gözle

en: _Wrap around
tk: _Dola

en: Create a new document in an existing instance of pluma
tk: Öň bar bir plumaiň durumynda bir täze sened bejer.

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
tk: Faýllary Aç

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
tk: Siz ony gaýd edip duraniňiz bilen ewez edmeg synanjakmi?

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
tk: Soňki minutda senediň üýtgewleri ymykly ýiter.

en: _Revert
tk: _Ewir

en: Documents
tk: Senedler

en: Unicode
tk: Uniköd

en: Western
tk: Gun Batar

en: Central European
tk: Orta Avrupa

en: South European
tk: Gun Orta Avrupa

en: Baltic
tk: Baltik

en: Cyrillic
tk: Kiril

en: Arabic
tk: Arabça

en: Greek
tk: Ýunança

en: Hebrew Visual
tk: Aaýan ýähüd dili

en: Turkish
tk: Türkçe

en: Nordic
tk: Nordik dili

en: Celtic
tk: Seltik dili

en: Romanian
tk: Römençe

en: Armenian
tk: Ermençe

en: Chinese Traditional
tk: Däpli Çinçe

en: Cyrillic/Russian
tk: Kiril/Orsça

en: Japanese
tk: Japonça

en: Korean
tk: Köreçe

en: Chinese Simplified
tk: Besitlendirlen Çinçe

en: Georgian
tk: Gürjüçe

en: Hebrew
tk: Ýähüd dili

en: Cyrillic/Ukrainian
tk: Kiril/Ukraýn dili

en: Vietnamese
tk: Výetnamça

en: Thai
tk: Taýça

en: Unknown
tk: Natanyş

en: Current Locale (%s)
tk: Häzirki ýerleşdirim (%s)

en: All Text Files
tk: Ehli Metin Faýllar

en: _Open
tk: _Aç

en: _Retry
tk: _Ýenede

en: _Reload
tk: _Ýene Ýükle

en: File: %s
tk: Faýl: %s

en: Page %N of %Q
tk: Sahypa %N / %Q

en: Syntax Highlighting
tk: Sintaksy Ýagtylak

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
tk: _San aralygy

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
tk: hatlar

en: Fonts
tk: Kalamlar

en: _Body:
tk: _Beden:

en: He_aders and footers:
tk: _Başlyg we astlyklar

en: _Line numbers:
tk: _Hat sanlary:

en: _Restore Default Fonts
tk: _Ön bellenen kalamlary gaytar

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
tk:   Set %1$d, süt %2$d

en: RO
tk: SO

en: Unicode (UTF-8)
tk: Uniköd (UTF-8)

en: Name:
tk: Ad:

en: MIME Type:
tk: MIME Hili:

en: Encoding:
tk: Ködleme:

en: _File
tk: _Faýl

en: _View
tk: _Görkez

en: _Search
tk: _Agtar

en: _Tools
tk: _Esbaplar

en: _Documents
tk: _Senedler

en: _New
tk: _Täze

en: Create a new document
tk: Täze bir sened bejer

en: _Open...
tk: _Aç...

en: Open a file
tk: Bir faýly aç

en: Pr_eferences
tk: _Seçenekler

en: Configure the application
tk: Programi tenzim et

en: _Contents
tk: _Mazmunlar

en: Open the pluma manual
tk: plumaiň kitapçasini aç

en: _About
tk: _Barada

en: About this application
tk: Bu progrma barada

en: Save the current file
tk: Häzirki faýly gaýd et

en: Save _As...
tk: Aýry Gaýd Et...

en: Save the current file with a different name
tk: Häzirki faýly başga ad bilen gaýd et

en: Revert to a saved version of the file
tk: Faýlyň gaýd edilen nusgasyna ewir

en: Print preview
tk: Çapiň ön namaýyş

en: _Print...
tk: _Çap Et...

en: _Undo
tk: _Izine Al

en: Undo the last action
tk: Iň söňki emeli izine al

en: _Redo
tk: _Ýene Et

en: Cu_t
tk: _Kes

en: Cut the selection
tk: Saýlawy kes

en: _Copy
tk: _Nusgala

en: Copy the selection
tk: Saýlawy nusgala

en: _Paste
tk: _Ýabşyr

en: _Delete
tk: _Poz

en: Delete the selected text
tk: Saýlnan metini poz

en: Select _All
tk: _Ehlisini Saýla

en: Select the entire document
tk: Senediň ehlini saýla

en: C_hange Case
tk: Kiçi/beýikligni ewez et

en: All _Upper Case
tk: Ehlisi _Beýik Harp

en: All _Lower Case
tk: Ehlisi _Kiçi Harp

en: _Invert Case
tk: Harplaryň Kiçi/beýikligni _Çalyşdyr

en: _Title Case
tk: _Sözbaşynyň Kiçi/beýikligni

en: _Highlight Mode
tk: _Ýagtylamak modi

en: _Find...
tk: _Tap...

en: Search for text
tk: Metin üçin agtar

en: Find Ne_xt
tk: _Indikini Tap

en: Search forwards for the same text
tk: Meňzeş metin üçin önleýin agtar

en: Find Pre_vious
tk: _Öňkini Tap

en: Search backwards for the same text
tk: Meňzeş metin üçin izleýin agtar

en: _Replace...
tk: _Ewez Et...

en: Search for and replace text
tk: Bir metin üçin agtar we ony ewez et

en: Go to _Line...
tk: Hat'a Git...

en: Go to a specific line
tk: Aýratyn bir hat'a git

en: _Save All
tk: _Ehlini Gayd Et

en: Save all open files
tk: Ehli açyk faýllary gaýd et

en: _Close All
tk: _Ehlini Bagla

en: Close all open files
tk: Ehli açyk faýllary bagla

en: _Move to New Window
tk: _Täze Äpişge Göçir

en: Move the current document to a new window
tk: Häzirki senedi täze bir äpişgä göçir

en: Close the current file
tk: Häzirki faýly ýap

en: _Quit
tk: _Çyk

en: Quit the program
tk: Programden çik

en: _Toolbar
tk: _Esbap zolaky

en: _Statusbar
tk: _Durum Zolaky

en: Use %s highlight mode
tk: %s ýagtylama modi ullan

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
tk: '%s' adresini aç

en: Open a recently used file
tk: Oň ullanaylan bir faýly aç

en: Open
tk: Aç

en: Save
tk: Gaýd Et

en: Print
tk: Çap

en: Document Statistics
tk: Sened Statistikleri

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
tk: Häzirki senedi analyz edip oniň sözlerni, hatlarny, karakterlerni we seleňsiz karakterlerni aňlap netijesini görkez.

en: _Update
tk: _Täzele

en: Bytes
tk: Baýtlar

en: Characters (no spaces)
tk: Karakterler (seleňsiz)

en: Characters (with spaces)
tk: Karakteler (seleň bilen)

en: Words
tk: Sözler

en: Lines
tk: Hatlar

en: _Document Statistics
tk: _Sened Statistikleri

en: (Empty)
tk: (Puç)

en: Open the parent folder
tk: Ene haltany aç

en: _Rename
tk: _Adyny Ewez Ed

en: Go to the previous visited location
tk: Öňki görilen ýere git

en: Go to the next visited location
tk: Indiki görilen ýere git

en: All files
tk: Ehli faýllar

en: S_ort...
tk: _Tertible...

en: Sort
tk: Tertible

en: Sorts a document or selected text.
tk: Senedi ýada saýlawy tertibleyär.

en: _Sort
tk: _Tertible

en: _Reverse order
tk: _Ters tertibine

en: R_emove duplicates
tk: _Gaýtalananlar çykar

en: _Ignore case
tk: _Kiçi/beýik harplary red et

en: S_tart at column:
tk: _Bu sütünden başla:

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
tk: (maslahat edilen soz yök)

en: _More...
tk: _Kop...

en: _Ignore All
tk: _Ehlisini red et

en: _Spelling Suggestions...
tk: _Ymla maslahatlary...

en: Check Spelling
tk: _Ymlany barla

en: Suggestions
tk: Maslahatlar

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
tk: (ymlany dogryla)

en: Completed spell checking
tk: Ymlany barlamgyny soňlady

en: Set language
tk: Dili belli ediň

en: Languages
tk: Diller

en: Check the current document for incorrect spelling
tk: Häzirki sendi nädogry ymla üçin barla

en: Set the language of the current document
tk: Häzirki sendiň dilini belli et

en: _Autocheck Spelling
tk: _Ymlany otmatik barlamak

en: Automatically spell-check the current document
tk: Häzirki sendiň ymlasyny otomatik barla

en: The document is empty.
tk: Bu sened puç

en: Select the _language of the current document.
tk: Häzirki seneiň dilini saýlaň.

en: Check spelling
tk: Ymlany Barla

en: Change _to:
tk: E_wez et:

en: Check _Word
tk: _Sözi Barla

en: _Suggestions:
tk: _Maslahatlar:

en: _Ignore
tk: _Red et

en: Cha_nge
tk: _Ewez et

en: Ignore _All
tk: Ehlisini Red et

en: Change A_ll
tk: _Ehlisini Ewez et

en: User dictionary:
tk: Ullançy sözliki:

en: Add w_ord
tk: Sözi ekle

en: Language:
tk: Dil:

en: Checks the spelling of the current document.
tk: Häzirki sendiň ymlasyny barlaýa.

en: Tags
tk: Tägler

en: Select the group of tags you want to use
tk: Tägleriň arasyndan isleýan toparyňzy saýlaň

en: Available Tag Lists
tk: Nagt täg listleri

en: Bold
tk: Batyr

en: Image
tk: Resim

en: Name
tk: Ad

en: Source
tk: Çeşme

en: Title
tk: Sözbaşi

en: Value
tk: Mykdar

en: Background color
tk: Arkaplan renki

en: Link color
tk: Baglaýyş renki

en: Size
tk: Ululyk

en: Text
tk: Metin

en: Tag list
tk: Tägler Listi

en: In_sert Date and Time...
tk: _Taryh we Zamany girdir...

en: Insert current date and time at the cursor position
tk: Häzirki taryh we zamany kerser duran ýereine girdir

en: Available formats
tk: Nagt kadalr

en: Insert Date/Time
tk: Taryh/zamany gidir

en: Inserts current date and time at the cursor position.
tk: Häzirki taryh we zamany kerser duran ýereine girdir.

en: Insert Date and Time
tk: Taryh we Zamany Girdir

en: _Insert
tk: _Girdir

en: Use the _selected format
tk: _Saýlanan kadadan ullan

en: _Use custom format
tk: _Şahsy kadadan ullan

en: Configure date/time plugin
tk: Taryh/zaman baglançi tenzim et

en: _Prompt for a format
tk: _Bir kada üçin soroş
