pluma 1.25.3 - en to ug translation catalogue (163 entries)

en: Use Default Font
ug: سۈكۈتتىكى خەتنى ئىشلىتىش

en: Editor Font
ug: تەھرىرلىگۈچ خېتى

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
ug: بەتكۈچلەرنى [ctrl] + [tab] بىلەن ئالماشتۇرۇڭ

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
ug: ئەگەر راست بولسا، ئۇ [ctrl +tab] ھەمدە [ctrl + shift + tab] نى ئىشلىتىپ بەتكۈچلەرنى ئالماشتۇرۇش ئىقتىدارىنى قوزغىتىدۇ.

en: Show the first tab if there is only one tab
ug: ئەگە پەقەت بىرلا بەتكۈچ بولسا تۇنجى بەتكۈچنى كۆرسىتىڭ

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
ug: ئەگەر يالغان بولسا، ئەگەر بىرلا بەتكۈچ بولسا ئۇ تۇنجى بەتكۈچنى يۇشۇرىدۇ.

en: Style Scheme
ug: سىخمىنى ئۆزگەرتىش

en: Create Backup Copies
ug: زاپاس نۇسخا قۇرۇش

en: Toolbar is Visible
ug: قورال بالداق كۆرۈنۈشچان

en: Status Bar is Visible
ug: ھالەت بالداق كۆرۈنۈشچان

en: Text Editor
ug: تېكىست تەھرىرلىگۈچ

en: Close _without Saving
ug: ساقلىماي تاقا(_W)

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: Question
ug: سوئال

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Description
ug: چۈشەندۈرۈش(_D)

en: _Encoding
ug: كودلاش(_E)

en: A_vailable encodings:
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان كودلاش(_V):

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: E_ncodings shown in menu:
ug: تىزىملىكتە كودلاشنى كۆرسەت(_N):

en: _Remove
ug: ئۆچۈر(_R)

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Display
ug: كۆرسەت

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: _Add...
ug: قوش(_A)…

en: Find
ug: ئىزدەش

en: Replace _All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر(_A)

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: _Search for:
ug: ئىزدەش ئوبېكتى(_S):

en: _Match case
ug: چوڭ كىچىك ھەرپنى پەرقلەندۈر(_M)

en: Match _entire word only
ug: پۈتۈن سۆزگە ماسلاش(_E)

en: Search _backwards
ug: ئارقىغا ئىزدە(_B)

en: _Wrap around
ug: ئايلاندۇرۇپ قەۋەتلە(_W)

en: Show the application's version
ug: قوللىنىشچان پروگرامما نەشرىنى كۆرسەت

en: [FILE...]
ug: [ھۆججەت…]

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ug: %s
    '%s --help' ئىجرا قىلىپ بۇيرۇق قۇرىنىڭ تولۇق تاللانما تىزىملىكىنى كۆرۈڭ

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
ug: ئوچۇق ھۆججەتلەر

en: _Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: Documents
ug: پۈتۈكلەر

en: Unicode
ug: يۇنىكود

en: Western
ug: غەربچە

en: Central European
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا

en: South European
ug: جەنۇبى ياۋروپا

en: Baltic
ug: بالتىق

en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Greek
ug: گرېكچە

en: Hebrew Visual
ug: ئىبرانىچە كۆرۈنۈشچان

en: Turkish
ug: تۈركچە

en: Nordic
ug: شىمالىي ياۋروپا

en: Celtic
ug: كېلتىك

en: Romanian
ug: رۇمىنچە

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Chinese Traditional
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە

en: Cyrillic/Russian
ug: رۇسچە/سلاۋىيان

en: Japanese
ug: ياپونچە

en: Korean
ug: كورىيەچە

en: Chinese Simplified
ug: ئاددىي خەنزۇچە

en: Georgian
ug: گرۇزىنچە

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Cyrillic/Ukrainian
ug: سلاۋيانچە/ئۇكرائىنچە

en: Vietnamese
ug: ۋيېتنامچە

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Windows
ug: كۆزنەكلەر

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Retry
ug: قايتا سىنا(_R)

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
ug: سىزىقلار

en: Fonts
ug: خەت نۇسخا

en: Name:
ug: ئاتى:

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _View
ug: كۆرۈش(_V)

en: _Search
ug: ئىزدەش(_S)

en: _New
ug: يېڭى(_N)

en: _Open...
ug: ئاچ(_O)…

en: Open a file
ug: ھۆججەت ئاچ

en: Configure the application
ug: قوللىنىشچان پروگرامما سەپلەش

en: _Contents
ug: مەزمۇن(_C)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: About this application
ug: بۇ قوللىنىشچان پروگرامما ھەققىدە

en: Save the current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى ساقلا

en: Save _As...
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(_A)…

en: Save the current file with a different name
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى باشقا ئاتتا ساقلا

en: Revert to a saved version of the file
ug: ساقلانغان ھۆججەتكە ئەسلىگە قايتۇرىدۇ

en: _Print...
ug: باس(_P)…

en: _Undo
ug: يېنىۋال(_U)

en: Undo the last action
ug: ئاخىرقى مەشغۇلاتتىن يېنىۋالىدۇ

en: _Redo
ug: تەكرارلا(_R)

en: Cu_t
ug: كەس(_T)

en: Cut the selection
ug: تاللىغاننى كەس

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: Copy the selection
ug: تاللىغاننى كۆچۈر

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: Paste the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىن چاپلا

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: _Find...
ug: ئىزدەش(_F)...

en: Find Ne_xt
ug: كېيىنكىنى ئىزدە(_X)

en: Find Pre_vious
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(_V)

en: _Clear Highlight
ug: يورۇتۇشنى تازىلا(_C)

en: Go to _Line...
ug: قۇرغا يۆتكەل(_G)…

en: _Incremental Search...
ug: ئاشۇرۇلما ئىزدەش(_I)…

en: _Close All
ug: ھەممىنى تاقا(_C)

en: Close the current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى ياپ

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇرۇش(_Q)

en: Quit the program
ug: پروگراممىدىن چېكىنىش

en: _Toolbar
ug: قورال بالداق(_T)

en: _Statusbar
ug: ھالەت بالداق(_S)

en: Side _Pane
ug: يان كۆزنەكچە(_P)

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ug: '%s' ئاچ

en: Open
ug: ئاچ

en: Save
ug: ساقلا

en: Print
ug: باس

en: _Update
ug: يېڭىلا(_U)

en: Selection
ug: تاللا

en: Search
ug: ئىزدە

en: File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

en: File Browser
ug: ھۆججەت كۆرگۈ

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
ug: "%s" نى راستىنىلا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟

en: If you delete an item, it is permanently lost.
ug: ئەگەر بىر تۈرنى ئۆچۈرسىڭىز، ئۇ مەڭگۈلۈك يوقىلىدۇ.

en: (Empty)
ug: (بوش)

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
ug: ھۆججەت

en: Open the parent folder
ug: ئاتا قىسقۇچنى ئاچ

en: _Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(_R)

en: Go to the previous visited location
ug: ئالدىنقى زىيارەت قىلغان ئورۇنغا يۆتكەل

en: Go to the next visited location
ug: كېيىنكى زىيارەت قىلغان ئورۇنغا يۆتكەل

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: word
ug: سۆز

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

en: Image
ug: سۈرەت

en: Label
ug: بەلگە

en: Name
ug: ئاتى

en: Source
ug: مەنبە

en: Span
ug: ئارىلىق

en: Subscript
ug: تۆۋەنكى ئىندېكس

en: Superscript
ug: يۇقىرى ئىندېكس

en: Title
ug: تېما

en: Value
ug: قىممىتى

en: Width
ug: كەڭلىك

en: Background color
ug: تەگ رەڭگى

en: Border
ug: گىرۋەك

en: Center
ug: ئوتتۇرا

en: Link color
ug: ئۇلانما رەڭگى

en: Note
ug: ئىزاھات

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Sound
ug: ئاۋاز

en: Text
ug: تېكىست

en: Item
ug: تۇر

en: false
ug: يالغان

en: true
ug: راست

en: columns
ug: ئىستونلار

en: label
ug: بەلگە

en: page
ug: بەت

en: rows
ug: قۇرلار

en: Custom format
ug: ئىختىيارى فورمات

en: _Insert
ug: قىستۇر(_I)
