pluma 1.25.3 - en to yi translation catalogue (30 entries)

en: _Save
yi: היט אױף

en: Question
yi: פֿראַגע

en: _Help
yi: געהילף

en: _Close
yi: פֿאַרמאַך

en: Font
yi: שריפֿט

en: _Revert
yi: װי פֿריִער

en: Windows
yi: פֿענסטערס

en: _Open
yi: עפֿן

en: _File
yi: טעקע

en: _Edit
yi: רעדאַגיר

en: _New
yi: נײַ

en: _Contents
yi: אינהאַלט

en: About this application
yi: װעגן דער אַפּליקאַציע

en: _Undo
yi: פֿאַרקער

en: _Redo
yi: איבער־פֿאַרקער

en: Cu_t
yi: שער

en: _Copy
yi: קאָפּיר

en: _Paste
yi: קלעפּ

en: _Delete
yi: מעק אָפּ

en: _Quit
yi: הער אױף

en: Anchor
yi: אַנקאָר

en: Height
yi: הײך

en: Image
yi: בילד

en: Name
yi: נאָמען

en: Title
yi: טיטל

en: Width
yi: ברײט

en: Background color
yi: הינטערפֿאַרב

en: Direction
yi: ריכטונג

en: Size
yi: גרײס

en: Text
yi: טעקסט
