pluma 1.26.0 - en to ka translation catalogue (254 entries)

en: Editor Font
ka: რედაქტორის შრიფტი

en: Display Line Numbers
ka: აჩვენე სტრიქონის ნომრები

en: Print Line Numbers
ka: დაბეჭდე სტრიქონის ნომრები

en: Active plugins
ka: აქტიური პლაგინები

en: Text Editor
ka: ტექსტის რედაქტორი

en: Edit text files
ka: ტექსტური ფაილების რედაქტირება

en: Close _without Saving
ka: დახური დამახსოვრების გარეშე

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Save
ka: _შენახვა

en: Question
ka: შეკითხვა

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Description
ka: _აღწერილობა

en: _Encoding
ka: _კოდირება

en: A_vailable encodings:
ka: დაშიფვრის შესაძლებლობა:

en: _Add
ka: დამატება

en: E_ncodings shown in menu:
ka: კოდირებები აჩვენე მენიუში:

en: _Remove
ka: ამო_ღება

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: _Close
ka: _დახურვა

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Display
ka: დისპლეი

en: View
ka: ხედი

en: _minutes
ka: _წუთი

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Font
ka: შრიფტი

en: Editor _font:
ka: რედაქტორის _შრიფტი:

en: _Add...
ka: _დამატება...

en: Font & Colors
ka: შრიფტი & ფერები

en: Plugins
ka: პლაგინები

en: Replace
ka: შეცვლა

en: Find
ka: ძიება

en: Replace _All
ka: ყველ_აფრის ჩანაცვლება

en: _Replace
ka: _ჩაანაცვლე

en: _Search for:
ka: _ძებნა

en: Show the application's version
ka: პროგრამის ვერსია

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ka: %s
    შეასრულეთ '%s --help' ბრძანების ყველა პარამეტრის საჩვენებლად.

en: Loading file '%s'…
ka: ვტვირთავ ფაილს '%s'…

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
ka: ფაილების გახსნა

en: Saving file '%s'…
ka: ვინახავ ფაილს '%s'…

en: Save As…
ka: შეინახე როგორც ...

en: _Revert
ka: _აღდგენა

en: Unsaved Document %d
ka: შეუნახავი დოკუმენტი %d

en: Documents
ka: დოკუმენტები

en: Unicode
ka: უნიკოდი

en: Western
ka: დასავლური

en: Central European
ka: ცენტრალურ ევროპული

en: South European
ka: სამხრეთ ევროპული

en: Baltic
ka: ბალტიისპირეთის

en: Cyrillic
ka: კირილიცა

en: Arabic
ka: არაბული

en: Greek
ka: ბერძნული

en: Hebrew Visual
ka: ივრით ვიზუალი

en: Turkish
ka: თურქული

en: Nordic
ka: სკანდინავიური

en: Celtic
ka: კელტური

en: Romanian
ka: რუმინული

en: Armenian
ka: სომხური

en: Chinese Traditional
ka: ჩინური ტრადიციული

en: Cyrillic/Russian
ka: კირილიცა რუსული

en: Japanese
ka: იაპონური

en: Korean
ka: კორეული

en: Chinese Simplified
ka: ჩინური გაადვილებული

en: Georgian
ka: ქართული

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: Cyrillic/Ukrainian
ka: კირილიცა უკრაინული

en: Vietnamese
ka: ვიეტნამური

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: Unknown
ka: უცნობი

en: All Text Files
ka: ყველა ტექსტ-ფაილი

en: Windows
ka: ფანჯრები

en: _Open
ka: _გახსნა

en: _Retry
ka: _სცადე

en: %s is a directory.
ka: %s დირექტორიაა.

en: %s is not a regular file.
ka: %s არ არის ჩვეულებრივი ფაილი.

en: Unexpected error: %s
ka: მოულოდნელი შეცდომა: %s

en: Could not open the file %s.
ka: ვერ ვხსნი ფაილს %s.

en: _Reload
ka: _გადატვირთვა

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Hide panel
ka: პანელის დამალვა

en: File: %s
ka: ფაილი %s

en: Syntax Highlighting
ka: სინტაქსის შეფერადება

en: Fonts
ka: შრიფტები

en: _Body:
ka: _ტანი:

en: _Line numbers:
ka: _სტრიქონის ნომრები:

en: Zoom 1:1
ka: გადიდება 1:1

en: Unicode (UTF-8)
ka: უნიკოდი (UTF-8)

en: Name:
ka: სახელი:

en: MIME Type:
ka: MIME ტიპი:

en: Encoding:
ka: კოდირება:

en: Close document
ka: დოკუმენტის დახურვა

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _View
ka: _ხედი

en: _Search
ka: _ძებნა

en: _Tools
ka: _ხელსაწყო

en: _Documents
ka: _დოკუმენტები

en: _New
ka: _ახალი

en: Create a new document
ka: ახალი დოკუმენტის შექმნა

en: _Open...
ka: _გახსნა...

en: Open a file
ka: გახსენი ფაილი

en: Configure the application
ka: პროგრამის კონფიგურირება

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: _About
ka: _შესახებ

en: About this application
ka: ამ პროგრამის შესახებ

en: Leave fullscreen mode
ka: მთელს ეკრანზე რეჟიმის დატოვება

en: Save the current file
ka: დაიმახსოვრე შემდეგი ფაილი

en: Save _As...
ka: დ_ამახსოვრება როგორც...

en: Save the current file with a different name
ka: დაიმახსოვრე ფაილი განსხვავებული სახელით

en: Revert to a saved version of the file
ka: დაბრუნდი შენახული ფაილის ვერსიაზე

en: _Print...
ka: _ბეჭდვა...

en: _Undo
ka: გა_უქმება

en: Undo the last action
ka: ბოლო მოქმედების გაუქმება

en: _Redo
ka: გამეო_რება

en: Cu_t
ka: ამოჭ_რა

en: Cut the selection
ka: მონიშნულის ამოჭრა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: Copy the selection
ka: მონიშნულის კოპირება

en: _Paste
ka: ჩა_სმა

en: Paste the clipboard
ka: ბუფერის ჩასმა

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: Select _All
ka: მონიშნე _ყველა

en: _Highlight Mode
ka: _მარკირებული რეჟიმი

en: _Find...
ka: _ძიება...

en: Find Ne_xt
ka: შემდეგის ძ_იება

en: Find Pre_vious
ka: წ_ინას მოძებნა

en: _Replace...
ka: _შეცვლა...

en: _Clear Highlight
ka: _გაწმინდე მარკირება

en: _Save All
ka: ყველას _შენახვა

en: _Close All
ka: ყველას _დახურვა

en: Close all open files
ka: ყველა ღია ფაილის დახურვა

en: Close the current file
ka: დახურე შემდეგი ფაილი

en: _Quit
ka: _გასვლა

en: Quit the program
ka: პროგრამიდან გასვლა

en: _Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ველი

en: _Statusbar
ka: _სტატუსის პანელი

en: _Fullscreen
ka: _მთელს ეკრანზე

en: Side _Pane
ka: გვერდითა _პანელი

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ka: გახსენი '%s'

en: Open
ka: გახსენი

en: Save
ka: დაიმახსოვრე

en: Print
ka: ბეჭდვა

en: _Update
ka: _განახლება

en: Bytes
ka: ბაიტი

en: Words
ka: სიტყვები

en: Lines
ka: ხაზები

en: Document
ka: დოკუმენტი

en: Selection
ka: არჩეული

en: _Document Statistics
ka: _დოკუმენტის სტატისტიკა

en: External Tools
ka: გარე ხელსაწყოები

en: Done.
ka: მზადაა.

en: New tool
ka: ახალი ხელსაწყო

en: Stopped.
ka: გაჩერებული.

en: All documents
ka: ყველა დოკუმენტი

en: All documents except untitled ones
ka: ყველა დოკუმენტი უსახელო დოკუმენტების გარდა

en: Local files only
ka: მხოლოდ ლოკალური ფაილები

en: Remote files only
ka: მხოლოდ დაშორებული ფაილები

en: Untitled documents only
ka: მხოლოდ უსახელო დოკუმენტები

en: Nothing
ka: არაფერი

en: Current document
ka: მიმდინარე დოკუმენტი

en: Current line
ka: მიმდინარე სტრიქონი

en: Current word
ka: მიმდინარე სიტყვა

en: Create new document
ka: ახალი დოკუმენტის შექმნა

en: _Tools:
ka: _ხელსაწყოები:

en: _Output:
ka: _გასავალი:

en: _Input:
ka: _შესავალი:

en: _Save:
ka: _შენახვა:

en: Search
ka: ძებნა

en: File System
ka: ფაილური სისტემა

en: File Browser
ka: ფაილ ბრაუზერი

en: (Empty)
ka: (ცარიელი)

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
ka: ფაილი

en: Bookmarks
ka: სანიშნეები

en: Open the parent folder
ka: ძირეულ დასტაში გახსნა

en: _Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: Go to the previous visited location
ka: გადადი წინა მონახულებულ პოზიციაზე

en: Go to the next visited location
ka: გადადი შემდეგ მონახულებულ პოზიციაზე

en: Global
ka: ზოგადი

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: S_ort...
ka: ს_ორტირება...

en: Sort
ka: სორტირება

en: _Sort
ka: _სორტირება

en: _More...
ka: _დეტალები...

en: _Ignore All
ka: ყველას _იგნორირება

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Languages
ka: ენები

en: word
ka: სიტყვა

en: _Suggestions:
ka: _შემოთავაზებები:

en: _Ignore
ka: _იგნორირება

en: Ignore _All
ka: _ყველას იგნორირება

en: Change A_ll
ka: ყვე_ლას შეცვლა

en: Add w_ord
ka: _სიტყვის დამატება

en: Language:
ka: ენა:

en: Tags
ka: ჭდეები

en: _Preview
ka: გა_დახედვა

en: Align
ka: განთავსება

en: Anchor
ka: ღუზა

en: Bold
ka: მუქი

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Disabled
ka: გამორთული

en: Element ID
ka: ელემენტის ID

en: Document title
ka: დოკუმენტის სათაური

en: Document type
ka: დოკუმენტის ტიპი

en: Emphasis
ka: აქცენტი

en: Encode type
ka: კოდირების ტიპი

en: Form
ka: ფორმა

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Label
ka: სათაური

en: Name
ka: სახელი

en: Paragraph
ka: პარაგრაფი

en: Rows
ka: მწკრივები

en: Scrollbar
ka: სასრიალო

en: Selected
ka: მონიშნული

en: Shape
ka: ფორმა

en: Source
ka: წყარო

en: Table
ka: ცხრილი

en: Title
ka: სათაური

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Width
ka: სიგანე

en: Array
ka: მასივი

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Border color
ka: ჩარჩო ფერი

en: Border
ka: ჩარჩო

en: Center
ka: ცენტრში

en: Direction
ka: მიმართულება

en: HTML version
ka: HTML ვერსია

en: Figure
ka: ფიგურა

en: Java applet
ka: Java·applet

en: Link color
ka: ბმულის ფერი

en: Next ID
ka: შემდეგი ID

en: Note
ka: შენიშვნა

en: Size
ka: ზომა

en: Sound
ka: ხმა

en: Text color
ka: ტექსტის ფერი

en: Text
ka: ტექსტი

en: HTML - Special Characters
ka: HTML - სპეციალური სიმბოლოები

en: Function e^
ka: ფუნქცია e^

en: Function exp
ka: ფუნქცია exp

en: Function log
ka: ფუნქცია log

en: Function log10
ka: ფუნქცია log10

en: Greek alpha
ka: ბერძნული ალფა

en: Greek beta
ka: ბერძნული ბეტა

en: Greek epsilon
ka: ბერძნული ეფსილიონი

en: Greek gamma
ka: ბერძნული გამმა

en: Greek lambda
ka: ბერძნული ლამბდა

en: Greek rho
ka: ბერძნული რო

en: Greek tau
ka: ბერძნული ტაუ

en: Item
ka: ელემენტი

en: attribute
ka: ატრიბუტი

en: column
ka: სვეტი

en: columns
ka: სვეტი

en: rows
ka: ხაზი

en: Custom format
ka: პირადი ფორმატი

en: _Insert
ka: _ჩამატება
