pluma 1.26.0 - en to kab translation catalogue (50 entries)

en: Autosave
kab: Asekles awurman

en: Show save confirmation
kab: Sken-d asentem n usekles

en: _Cancel
kab: _Sefsex

en: _Save
kab: _Sekles

en: _OK
kab: _IH

en: _Help
kab: Ta_llalt

en: _Add
kab: _Rnu

en: _Remove
kab: _Kkes

en: _Close
kab: _Mdel

en: Preferences
kab: Ismenyifen

en: Display
kab: Affichage

en: Replace
kab: Semselsi

en: Replace _All
kab: Se_mselsi akk

en: _Replace
kab: _Semselsi

en: _Revert
kab: _Tti

en: Documents
kab: Arraten

en: Unknown
kab: Arussin

en: Windows
kab: Isfayluyen

en: _Open
kab: _Ldi

en: _Retry
kab: _Eɛreḍ tikkelt-nniḍen

en: _Reload
kab: _Smiren

en: _File
kab: A_faylu

en: _Edit
kab: _Ẓreg

en: _View
kab: Sk_en

en: _About
kab: _Ɣef

en: _Undo
kab: Se_fsex

en: Undo the last action
kab: Sefsex tigawt taneggarut

en: _Redo
kab: E_rr-d

en: Cu_t
kab: _Gzem

en: _Copy
kab: _Suken

en: _Paste
kab: _Senteḍ

en: _Delete
kab: _Kkes

en: Select _All
kab: Fren a_kk

en: Search
kab: Rechercher

en: File System
kab: Anagraw n ifuyla

en: File Browser
kab: Anaram n ifuyla

en: (Empty)
kab: (Ilem)

en: Bookmarks
kab: Signets

en: Open the parent folder
kab: Ldi akaram asaraw

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
kab: Prédéfini(e)

en: Tags
kab: Ticraḍ

en: _Preview
kab: _Taskant

en: Comment
kab: Commentaire

en: Image
kab: Tugna

en: Name
kab: Isem

en: Title
kab: Azwel

en: Size
kab: Taille

en: Sound
kab: Imesli

en: Text
kab: Aḍris

en: column
kab: Tigejdit
